Whey και τυχον παρενεργειες ..

Γεια σας παιδια..
Επειδη με τη σχολη,το ποδοσφαιρο και το γυμναστηριο και επειδη δεν κανω καλη διατροφη (σπουδαζω ) σκεφτομαι να αγορασω whey ,και συγκεκριμενα την whey gold standard (δεν εχω ξαναπαρει ποτε τιποτα)
1)Ξερει καποιος αν ισχυει αυτο που λενε ,οτι ειναι φυσικη (απο το τυρογαλο) και οτι δεν δημιουργει αυτα τα προβληματα οπως η κρεατινη,τα boost κλπ που ειναι 100% απο εργαστηριο?? με λιγα λογια την περνω αφοβα? αν ξερει καποιος,απο δικη του εμπειρια ας μου απαντησει

2)Θα κανει κακο στα μαλλια,προκαλωντας σεντινγκ ή χειροτερευοντας τη λιπαροτητα στα μαλλια?

:blush::blush::blush:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
παρε αφοβα αρκει να πινεις αρκετο νερο... δεν εχει φοβους... απλα μην το παρακανεις..


αλλα γιατι να παρεις προτεινη απο την στιγμη που δεν γυμναζεσαι? και συγκεκριμενα αυτην που εχει γλουταμινη? παρε μια αλλη ασπουμε....
 

Tommy h

Member
Δεν πιστεύω οτι κάνει κακό στα μαλλιά αντιθέτως η πρωτεΐνη ειναι δομικό συστατικό της τρίχας, για την κρεατινη που αναφέρεις δεν εχω πάρει ποτέ σε απομονωμένη μορφή αλλα εχω πάρει παλιότερα την nitro tech hardcore pro που περιέχει μεσα λιγο κρεατινη χωρις κανένα πρόβλημα μάλιστα εαν κάποιος θέλει αύξηση όγκου αξίζει να την δοκιμάσει θα δει τεράστια διάφορα απο μια απλή πρωτεΐνη ,φυσικά εχω πάρει και την on whey (αυτήν εχω και τώρα) πολύ καλή πρωτεΐνη μπορείς να την αγορασεις άφοβα.
 
Tommy h είπε:
Δεν πιστεύω οτι κάνει κακό στα μαλλιά αντιθέτως η πρωτεΐνη ειναι δομικό συστατικό της τρίχας, για την κρεατινη που αναφέρεις δεν εχω πάρει ποτέ σε απομονωμένη μορφή αλλα εχω πάρει παλιότερα την nitro tech hardcore pro που περιέχει μεσα λιγο κρεατινη χωρις κανένα πρόβλημα μάλιστα εαν κάποιος θέλει αύξηση όγκου αξίζει να την δοκιμάσει θα δει τεράστια διάφορα απο μια απλή πρωτεΐνη ,φυσικά εχω πάρει και την on whey (αυτήν εχω και τώρα) πολύ καλή πρωτεΐνη μπορείς να την αγορασεις άφοβα.

εγω πιστευω οτι χρειαζομαι πρωτεινη.. ειχα ακουσει για την πρωτεινη που αναφερεις οτι επειδη ειχε κρεατινη, σου εδινε περισσοτερι ενεργεια στο γυμναστηριο! Απλα πιστευω οτι πριν μετακινηθω για να σπουδασω,ηταν πολυ καλυτερη η διατροφη μου και το εβλεπα αυτο καθως εκανα βαρη στο πολυμηχανημα που εχω σπιτι μου και εβλεπα αποτελεσματα πολυ γρηγορα! :s ευτυχως που πινω και πολυ γαλα :14m: παντως αν δεις σε καποιες σελιδες αναφερει οτι μπορει αν κανει και καλο στη υγεια μειωνοντας τον κινδυνο καρδιακων προβληματων!
 

mimis giova

Active Member
δεν ξερω κ πολλα μαγκες...πηρα την φορμουλα τησ ρεφλεχ με κρεατινι μεσα...καταπλικτικι..περνω μια καθε χρονο κ ετυχε να παρω αυτη φετος..κ ειναι φοβερη.
 

Adriano

Well-Known Member
Πάρε πρωτείνη φιλαράκο αφού κάνεις αυτά που λες.Πάντως να ξέρεις η πιο σοβαρή και ποιοτική πρεωτείνη από αυτές που ακούστηκαν εδώ είναι η on.Ειδικά για σένα που παίζεις και μπάλα και δεν σε νοιάζει μόνο να κάνεις κορμί παραλίας θες μια πολύ ποιοτική πρωτείνη.Διάβασε και στο bodybuilding.gr (αν θυμάμαι καλά) για να μάθεις και άλλα για διατροφή και τα ρέστα.
 

Serifis

Active Member
Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να σου κάνουν κάτι οι whey. Όσο για την συγκεκριμένη είναι μια κλασσική επιλογή για καθαρή πρωτεΐνη. Θα σου πρότεινα και την Gaspari Intrapro και την Dymatize Iso 100, είναι βέβαια λίγο πιο ακριβές.
 
Serifis είπε:
Μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να σου κάνουν κάτι οι whey. Όσο για την συγκεκριμένη είναι μια κλασσική επιλογή για καθαρή πρωτεΐνη. Θα σου πρότεινα και την Gaspari Intrapro και την Dymatize Iso 100, είναι βέβαια λίγο πιο ακριβές.

επισης μου ειπαν να προσεξω και το μαγαζι,γιατι παιζουν και bulk προιοντα στην ελλαδα.. παραμυθι η οχι μου το ειπαν
 

Turbobox

New Member
Να σου πω μόνο αν έχεις θέμα με πρηξίματα στο στομάχι πάρε isolate πρωτεΐνη που δεν έχει λακτόζη μέσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Turbobox είπε:
Να σου πω μόνο αν έχεις θέμα με πρηξίματα στο στομάχι πάρε isolate πρωτεΐνη που δεν έχει λακτόζη μέσα.

αν ενννοεις "δυσανεξια στη λακτοζη" απο το γαλα.. δεν νομιζω... πινω 2 λιτρο ολυμπος σε 2 το πολυ 3 μερες
 
Μπλουζα