Volumize shampoo and dry shampoo

NikosLmp

Member
Καλησπερα , χρησιμοποιω ηδη τοππικ και θελω να ρωτησω αν χρησιμοποιωντας κατι παραπανω θα μ δωσει εξτρα ογκο

1) τα volumizing shampoo ( σαν το kmax) που δινουν ογκο εχουν νοημα εφοσον ηδη βαζω τοππικ , πουδρα για ογκο κλπ;( πλενομαι καθημερινα)

2) το dry shampoo εχει νοημα εφοσον πλενομαι με νερο καθημερινα);
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NikosLmp

Member
Επισης εχω μαλλια σε μετριο μηκος και καποια τριχακια μπροστα στο hairline ( χνουδι) , το dermmatch (root concaler) θα κανει καλυτερη δουλεια εκει απο τοπικ;
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπερα , χρησιμοποιω ηδη τοππικ και θελω να ρωτησω αν χρησιμοποιωντας κατι παραπανω θα μ δωσει εξτρα ογκο

1) τα volumizing shampoo ( σαν το kmax) που δινουν ογκο εχουν νοημα εφοσον ηδη βαζω τοππικ , πουδρα για ογκο κλπ;( πλενομαι καθημερινα)

2) το dry shampoo εχει νοημα εφοσον πλενομαι με νερο καθημερινα);
Σαμπουαν για όγκο δεν εχω πετύχει κάτι που να κάνει την διαφορά, αμα λουστείς δυο χέρια με οποιοδήποτε σαμπουάν έχει φύγει το περισσότερο λάδι και έχουν διπλάσιο όγκο. Αν θέλεις όγκο μετά το λούσιμο θέλεις ενα pre-styler σαν το reuzel grooming tonic που βάζω ή πολύ μικρή ποσότητα ζελέ όσο ενα αρακά σε μαλλιά νωπά και μετά πιστολάκι. Τα μαλλιά θα μείνουν έτσι 2 μέρες και θα έχουν μεγαλύτερο όγκο το οποίο βοηθάει στην εμφάνιση να φαίνονται πιο πολλά.
Το dry shampoo τα "σκονίζει" και φαίνονται θαμπά και γκρίζα, εκτός και εαν πάρεις με χρώμα. Δεν το προτιμώ.
 

NikosLmp

Member
Σαμπουαν για όγκο δεν εχω πετύχει κάτι που να κάνει την διαφορά, αμα λουστείς δυο χέρια με οποιοδήποτε σαμπουάν έχει φύγει το περισσότερο λάδι και έχουν διπλάσιο όγκο. Αν θέλεις όγκο μετά το λούσιμο θέλεις ενα pre-styler σαν το reuzel grooming tonic που βάζω ή πολύ μικρή ποσότητα ζελέ όσο ενα αρακά σε μαλλιά νωπά και μετά πιστολάκι. Τα μαλλιά θα μείνουν έτσι 2 μέρες και θα έχουν μεγαλύτερο όγκο το οποίο βοηθάει στην εμφάνιση να φαίνονται πιο πολλά.
Το dry shampoo τα "σκονίζει" και φαίνονται θαμπά και γκρίζα, εκτός και εαν πάρεις με χρώμα. Δεν το προτιμώ.ευχαριστω το dermmatch
Ευχαριστω για το dermmatch που αναφερω πανω τι γνωμη εχεις;
 

Marios1982

Well-Known Member
Υπάρχει κάτι που να καλύπτει και γκρίζες τρίχες σε κάποιον που έχει πολύ μικρό γκριζάρισμα φυσικά.
 

dlazaros

Well-Known Member
Ευχαριστω για το dermmatch που αναφερω πανω τι γνωμη εχεις;
Δεν το ξέρω φίλε μου δυστυχώς, ταλκ έβαζα παλιά επειδή είναι λευκά προς γκρίζα τα μαλλιά. Πλέον με φίνα και πρόσφατα με ντούτα έχω όλα μου τα μαλλιά και δεν με προβληματίζει κάτι και από όσο φαίνεται σε μερικούς μήνες θα είναι όπως ήταν στα 30.
 
Μπλουζα