VOLTAREN GEL

le2der

Active Member
RE: voltaren

kapa είπε:
κανω καθημερινη χρηση,τωρα στην αρχη κανω καταχρηση με 2 φορες και 3 την ημερα,τεντωνω το σχοινι για να βρω λαδιλα,αλλα δεν λαδωνει καθολου.
η συνταγη στα εκδοχα της ειναι κορυφη!!!!
ετσι επρεπε να κανουν ολες τις κρεμες που τις εχουν κανει σαν κινητους γρασαδορους
Άντε ωραία. Ευχαριστώ για την απάντηση. Μακάρι να σ πάει καλά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: voltaren

le2der είπε:
kapa είπε:
κανω καθημερινη χρηση,τωρα στην αρχη κανω καταχρηση με 2 φορες και 3 την ημερα,τεντωνω το σχοινι για να βρω λαδιλα,αλλα δεν λαδωνει καθολου.
η συνταγη στα εκδοχα της ειναι κορυφη!!!!
ετσι επρεπε να κανουν ολες τις κρεμες που τις εχουν κανει σαν κινητους γρασαδορους
Άντε ωραία. Ευχαριστώ για την απάντηση. Μακάρι να σ πάει καλά

μακαρι να παει καλα,οσοι την δοκιμασαν εχουν αποτελεσματα.
η voltaren ειναι cox1,cox2 blocker,οπως σχεδον ολα τα αντιφλεγμονωδη, και το nimesulid gel το ιδιο.
και τα δυο αυτα μπλοκαρουν τις καλες και κακες προσταγδαλινες,η κακη προσταγδαλινη ειναι η cox2,αυτην προκαλει πονο
 

pithikas

Well-Known Member
RE: voltaren

Θελει λιγο ψαξιμο το voltaren, καπου ειχε παρει το ματι μου αν θυμαμαι καλα για επιδραση στην καρδιακη λειτουργια με την συχνη του χρηση
 
RE: voltaren

Δεν ξερω παιδες εγω το φοβαμαι να πω την αληθεια διοτι απ τν στιγμη που το αποροφαει το το δερμα του κεφαλιου χωρις να ξερουμε αν κανει δεν θα το εφαρμοσω αν και θα ψαχτω γιατι απ οτι ακουω κανει δουλεια.. μακαρι να μην προκαλει τπτ εκτος απο την επιθυμιτη επανεκφηση
 

Atermon

Member
RE: voltaren

Επειδή δεν είναι σχεδιασμένο για μακροχρόνια χρήση ούτε για το κεφάλι, γι' αυτό θέλει ψάξιμο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: voltaren

και εγω κραταω επηφυλαξη.
δεν το προτεινω σε κανενα νεο μελος,ασχετα με τι θα δωσει αν δωσει.
δεν ξερω τι μπορει να κανει μακροχρονια,δεν εχει προιστορια στην καραφλα απο οτι βλεπω,εννοω χρονια χρησης.
 

nothinggr

Member
Re: RE: voltaren

kapa είπε:
και εγω κραταω επηφυλαξη.
δεν το προτεινω σε κανενα νεο μελος,ασχετα με τι θα δωσει αν δωσει.
δεν ξερω τι μπορει να κανει μακροχρονια,δεν εχει προιστορια στην καραφλα απο οτι βλεπω,εννοω χρονια χρησης.

Το ξεκίνησα κι εγώ χθες. Μια φορά τη μέρα, στη θέση της airol.
Κι εγώ προβληματίζομαι από την έλλειψη προϊστορίας.
Ίδωμεν...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: voltaren

nothinggr είπε:
Το ξεκίνησα κι εγώ χθες. Μια φορά τη μέρα, στη θέση της airol.
Κι εγώ προβληματίζομαι από την έλλειψη προϊστορίας.
Ίδωμεν...

εμενα δεν με πειραζει που δεν εχει προιστορια,ποτε δεν ειναι αργα.
τοση και τοση σαβουρα εχω βαλει στο κεφαλι μου που υποτιθεται θα εκανε δουλεια(οπως εκανε και στα εργαστηρια) αλλα τελικα αερας κοπανιστος ηταν,μονο κολοκυθια βραστά μας πασαρουν τοσα χρονια.
λεω να ξεκινησω να κανω τα αντιθετα απο οτι λενε οι κλινικες ερευνες
πως την βλεπεις απο θεμα λαδιλας?
σε εμενα εχει ξεκινησει να μαυριζει το τοπιο
 
RE: voltaren

να ρωτησω ρε καππα ,επειδη τωρα θα ξεκινησω θεραπεια με βιταμινες ,emu oil, frezyderm shampoo και libroman η βολταρεν ποτε θα πρεπει να μπαινει και ποση ποσοτητα . αντενδικνυται με κατι απο αυτα που γραφω η βολταρεν ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: voltaren

stavros_1983 είπε:
να ρωτησω ρε καππα ,επειδη τωρα θα ξεκινησω θεραπεια με βιταμινες ,emu oil, frezyderm shampoo και libroman η βολταρεν ποτε θα πρεπει να μπαινει και ποση ποσοτητα . αντενδικνυται με κατι απο αυτα που γραφω η βολταρεν ;

μια φορα την ημερα,μετα το μπανιο.
απο ποσοτητα οσο χρειαζεται για να καλυψεις τις προβληματικες περιοχες οπου εχεις τριχοπτωση και οπου εχεις αραιωση,χωρις να ξεχειλιζει,μονο να καλυφθει το δερμα.
τα σαμπου δεν ξερω αν θα τα χρειαστεις,η κετοκοναζολη δεν δουλευει σε ολους θετικα,σε καπιους εριξε την θεραπεια
χρησιμοποιω ενα πολυ καλο σαμπουαν που θεραπευει ξηροδερμια και ΣΔ απο σουπερ μαρκετ.
το head and shoulders το λευκο με pyrithione zinc
 

nothinggr

Member
RE: voltaren

kapa είπε:
nothinggr είπε:
Το ξεκίνησα κι εγώ χθες. Μια φορά τη μέρα, στη θέση της airol.
Κι εγώ προβληματίζομαι από την έλλειψη προϊστορίας.
Ίδωμεν...

εμενα δεν με πειραζει που δεν εχει προιστορια,ποτε δεν ειναι αργα.
τοση και τοση σαβουρα εχω βαλει στο κεφαλι μου που υποτιθεται θα εκανε δουλεια(οπως εκανε και στα εργαστηρια) αλλα τελικα αερας κοπανιστος ηταν,μονο κολοκυθια βραστά μας πασαρουν τοσα χρονια.
λεω να ξεκινησω να κανω τα αντιθετα απο οτι λενε οι κλινικες ερευνες
πως την βλεπεις απο θεμα λαδιλας?
σε εμενα εχει ξεκινησει να μαυριζει το τοπιο

απο τη στιγμη που χρησιμοποιω μινοξ, η λαδιλα της voltaren ειναι αμελητεα:).
για αυτο αλλωστε τα χρησιμοποιω μονο βραδυ , την μερα δεν μπορω να βγω εξω με λαδωμενο κεφαλι.

συγκριτικα με την airol παντως, η voltaren εχει λιγοτερη λαδιλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: voltaren

nothinggr είπε:
απο τη στιγμη που χρησιμοποιω μινοξ, η λαδιλα της voltaren ειναι αμελητεα:).
για αυτο αλλωστε τα χρησιμοποιω μονο βραδυ , την μερα δεν μπορω να βγω εξω με λαδωμενο κεφαλι.

συγκριτικα με την airol παντως, η voltaren εχει λιγοτερη λαδιλα.

εχει λιγοτερη λαδιλα απο οτιδηποτε τοπικο εχω χρησιμοποιησει σαν θεραπεια,μεγαλο + για εμενα :D
καποιες θεραπειες τις εγκατελειψα μονο για αυτον τον λογο ενω κατι ψιλο δωσανε σε επανεκφυση
 

edyuser1

Active Member
RE: voltaren

το voltaren μου το ειχε συστησει ενας δερματολογος να το βαζω για τον τριχοφαγο που ειχα καποτε στα γενια το βραδυ εβαζα αυτο και το πρωι κορτιζονη.τωρα για αποτελεσμα δεν μπορω να πω οτι ειχα δει κατι θεαματικο γιατι αν ξεκινησει ο τριχοφαγος δεν τον σταματαει τιποτα μονο η ενεσεις.αλλα μακαρι να κανει και για το προβλημα μας θυμαμαι οτι απο μονος μου το ειχα βαλει κροταφους ετσι απο περιεργεια αλλα πολυ καψιμο ρε καπα και φοβηθηκα μην κανω καμια ζημια.καλη συνεχεια σε σενα και μπορει να το επιχειρησω και εγω τωρα στα κοντα.
 
RE: voltaren

δλδ η βολταρεν δοκιμαζεται εδω και κανα τριμηνο απο οτι εχω καταλαβει απο μελη οποτε μεχρι στιγμης υπαρχει μικρη επανεκφυση χωρις παρενεργειες , τα λεω σωστα η οχι και αν ειναι ετσι εχει κανει καποιος εξετασεις προσφατα να δει εαν αλλαξε κατι προς το χειροτερο , ειδε η ενιωσε καποιες παρενεργεις αμεσως η πιο μετα απο την χρηση της ;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: voltaren

οσοι χρησιμοποιειται την κρεμα η εχετε σκοπο να την χρησιμοποιησετε καντε εναν κοπο να μετρησετε την τριχοπτωση.
η voltaren σταματαει την τριχοπτωση,ειναι ενα cox 2 (pgd2 blocker)


edyuser1 είπε:
το voltaren μου το ειχε συστησει ενας δερματολογος να το βαζω για τον τριχοφαγο που ειχα καποτε στα γενια το βραδυ εβαζα αυτο και το πρωι κορτιζονη.τωρα για αποτελεσμα δεν μπορω να πω οτι ειχα δει κατι θεαματικο γιατι αν ξεκινησει ο τριχοφαγος δεν τον σταματαει τιποτα μονο η ενεσεις.αλλα μακαρι να κανει και για το προβλημα μας θυμαμαι οτι απο μονος μου το ειχα βαλει κροταφους ετσι απο περιεργεια αλλα πολυ καψιμο ρε καπα και φοβηθηκα μην κανω καμια ζημια.καλη συνεχεια σε σενα και μπορει να το επιχειρησω και εγω τωρα στα κοντα.

θελει προσοχη ειδικα στην αρχη,αν εχεις θεματα υποψιν η aloe vera βοηθαει λιγο,για τα δυσκολα μια κορτιζονη η υαλουρονικο οξυ κανουν πολυ δουλεια σε εντονους ερεθισμους,και η pepanthol αλλα λαδωνει παρα πολυ
 

35007

Member
RE: voltaren

Αν χρησιμοποιουσα voltaren για τον ένα κροταφο και spiro cream για τον άλλο θα ηταν πιστευετε κακη ιδεα? Για να αποφυγω sides από τη χρηση του ενός προιοντος από την εφαρμογή του και στους δυο κροτάφους.
Μηπως είναι επικινδυνο?
 

Atermon

Member
RE: voltaren

35007 είπε:
Αν χρησιμοποιουσα voltaren για τον ένα κροταφο και spiro cream για τον άλλο θα ηταν πιστευετε κακη ιδεα? Για να αποφυγω sides από τη χρηση του ενός προιοντος από την εφαρμογή του και στους δυο κροτάφους.
Μηπως είναι επικινδυνο?

Θα 'χε πλάκα να δουλεύει μόνο το ένα από τα δύο και να έχεις ένα κρόταφο τίγκα στο μαλλί και τον άλλο γυμνό:21m:

Όχι, δεν είναι κακή ιδέα. Έτσι βλέπεις και τι σε πιάνει καλύτερα. Όσο για τα side effects, όσο πιθανό είναι να γλιτώνεις τα ισχυρά side effects ενός μόνο προϊόντος, αλλά τόσο πιθανό είναι να πάρεις τα side effects, έστω μέτρια, από δύο προϊόντα μαζί.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
λεω να της δωσω μια ευκαιρια σε φουλ τεστ γιατι την τελευταια φορα την σταματησα στο 10ημερο.
οι μισες ερευνες ετσι οι αλλες μισες αλλιως.
τζαμπα ειναι,δεν λαδωνει πολυ,τι ειχα τι εχασα
5 ευρω :beach:
 

kouklos10

Member
kapa σκεφτομε να δοκιμασω και εγω voltaren gel λόγω της τιμής αλλα και λογω των θετικών που διαβάζω. δευτερα παω φαρμακειο. λεω για κροταφους για αρχη και βλεπουμε.
 
Μπλουζα