Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

alex7

Well-Known Member
Προφανώς γιατί ήταν τραυματισμένο (transacted) πολυτριχο και θεώρησε ότι δεν θα φυτρώσουν οι τραυματισμένες ρίζες. Ελά μου όμως που γίνεται (και όχι μόνο σε ένα αλλά σε αρκετά). Σε αυτές τις περιπτώσεις πρέπει να κάνεις ex-vivo splitting για να είσαι 100% σίγουρος.
Ίσως είναι κάτι μεμονωμένο .Ας αφήσουμε να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα σε κάνα 9 μηνό και θα τα αξιολογήσουμε όλα .Κανείς φυσικά δεν είναι υπεράνω κριτικής
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς, αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Το αποτέλεσμα είναι άκρως επιτυχημένο το λάθος είναι λάθος. Αν παρατηρήσεις σε μια μικρή απόσταση έχω σημειώσει 4 σαν sentinels, δηλαδή αυτά που είναι μπροστά μπροστά μακριά από τα άλλα. Αυτό δεν είναι μεμονωμένο, αν είχαμε καθαρές φωτό τις hairline θα μπορούσαμε να δούμε πόσα είναι συνολικά. Επαναλαμβάνω ότι αυτό δεν έχει καμμία επίπτωση στον vlafo γιατί η τρίχα του είναι λεπτή δεν πολύ φαίνονται. Τον έχω δει από κοντά είναι μια χαρά.
 

vlafo

Well-Known Member
Και πόσα μπορούν να είναι τα τραυματισμένα transacted?
Και πόσα από τα τραυματισμένα θα φυτρώσουν σαν πολύτριχα?
Προφανώς όχι όλα αλλά κάποια.
Υποθέσεις φυσικά κάνουμε,αλλά τη φυσικότητα ακόμα και χοντρή τρίχα να έχεις που ενννοείται τη χαλάνε, άλλο 4,άλλο 44 και άλλο 100,εκεί ναι θα φαίνονται παράτερα και θα χαλάνε την συνολική εικόνα.
Θέλω να πω,πως το μέγεθος των πολυτρίχων μπροστά σαν ένα απλό νούμερο λέει πολλά και καθορίζει τη φυσικότητα.
Φυσικά δεν πρέπει να υπάρχουν,όταν το είχαμε συζητήσει ακριβώς αυτό μου είχε πει,αλλά τώρα που επικυρώνεται,όταν κάνουμε τελικό απολογισμό θα το συζητήσω μαζί του και θα τον ενημερώσω.
 

Kostas97

Well-Known Member
Απορια μιας και το σημείο ειναι καταλληλο.
Υποθετω πως αυτο το λαθακι, ενα εμπειρο μελος το αντιληφθηκε ενω ενας απλος πελατης δε θα το καταλαβαινε.
Θα μπορουσαμε να πουμε πως η συγκεκριμενη, εστω και μικρη αστοχια, ειναι κατι το ξεφευγει συχνα;;
ή ειναι ειναι οι λεπτομερειες που ισως ακομα χρειαζονται βελτιωση απο τον συγκεκριμενο γιατρο ;

Δεν το ρωταω για να ξεκινησουνπαλι οι συγκρισεις.
Απλα στον Vlafo μπορει να μη δημιουργει κανενα θεμα. ΕΙπαμε αλλωστε οτι ειναι εξαιρετικο αποτελεσμα.

Σε μενα ομως που μπορει αυριο μεθαυριο να παω ισως δημιουργει οπτικο θεμα, για αυτο και το ρωταω.
 

alex7

Well-Known Member
Απορια μιας και το σημείο ειναι καταλληλο.
Υποθετω πως αυτο το λαθακι, ενα εμπειρο μελος το αντιληφθηκε ενω ενας απλος πελατης δε θα το καταλαβαινε.
Θα μπορουσαμε να πουμε πως η συγκεκριμενη, εστω και μικρη αστοχια, ειναι κατι το ξεφευγει συχνα;;
ή ειναι ειναι οι λεπτομερειες που ισως ακομα χρειαζονται βελτιωση απο τον συγκεκριμενο γιατρο ;

Δεν το ρωταω για να ξεκινησουνπαλι οι συγκρισεις.
Απλα στον Vlafo μπορει να μη δημιουργει κανενα θεμα. ΕΙπαμε αλλωστε οτι ειναι εξαιρετικο αποτελεσμα.

Σε μενα ομως που μπορει αυριο μεθαυριο να παω ισως δημιουργει οπτικο θεμα, για αυτο και το ρωταω.
Ο Γιατρός το έχει σύστημα αυτό και δεν το θεωρεί λάθος
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Περί πυκνότητας!

Ελπίζω να μη σου βάζω ιδέες και κυνηγάει εμένα στο τέλος η "κυρά"!
Προσωπική μου άποψη είναι είδη σούπερ,
έχει να δώσει βέβαια ακόμη και δείχνει πιο φυσικό
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Περί πυκνότητας!

Ελπίζω να μη σου βάζω ιδέες και κυνηγάει εμένα στο τέλος η "κυρά"!
Προσωπική μου άποψη είναι είδη σούπερ,
έχει να δώσει βέβαια ακόμη και δείχνει πιο φυσικό
 

Συνημμένα

  • 20210616_220941~2.png
    20210616_220941~2.png
    994.1 KB · Προβολές: 240

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Γιατρός το έχει σύστημα αυτό και δεν το θεωρεί λάθος

Αλεξ, 500+ μονοτριχα έβγαλε έπρεπε να βάλει προβληματικό πολυτριχο μπροστά; Βάλτο πιο πίσω. Να μου πεις δεν έβρισκε να το καταλάβω. Τα έχω ξαναγράψει και στην αρχή αν θυμάσαι.
 

alex7

Well-Known Member
Αλεξ, 500+ μονοτριχα έβγαλε έπρεπε να βάλει προβληματικό πολυτριχο μπροστά; Βάλτο πιο πίσω. Να μου πεις δεν έβρισκε να το καταλάβω. Τα έχω ξαναγράψει και στην αρχή αν θυμάσαι.
Δε ξέρω γιατί έχει αυτή την τακτική .Εμένα μου ζήτησε τότε να σας το μεταφέρω γιατί εσυ έγραφες ότι έχει βάλει πολυτριχα στην Front line
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Το τραυματισμένο πολυτριχο που ήταν να βγει μόνο τελικά βγήκε διπλό,όπως και μερικά ακόμα.Ο εκάστοτε γιατρός γνωρίζει με κάποιον τρόπο αν θα βγεί μονό διπλό ή τριπλό η απλά υποπτεύεται;
 

alex7

Well-Known Member
Το τραυματισμένο πολυτριχο που ήταν να βγει μόνο τελικά βγήκε διπλό,όπως και μερικά ακόμα.Ο εκάστοτε γιατρός γνωρίζει με κάποιον τρόπο αν θα βγεί μονό διπλό ή τριπλό η απλά υποπτεύεται;
Υποτίθεται ότι βλέπει τη ρίζα .Μπορεί να είναι τριτριχο αλλά η ρίζα να είναι μόνη .Έτσι όταν εμφυτευθει μετατρέπεται σε μονοτριχο .Πέφτει το τριτριχο και βγαίνει μονοτριχο .Το κανονικό τριτριχο έχει τριπλή ρίζα .Έτσι τα ξεχωρίζει .Από τη ρίζα και όχι από τον αριθμό τριχών που έχει το μόσχευμα τη δεδομένη στιγμή
 

oreo

Well-Known Member
vlafo πρέπει να βάλεις μια before και 1 after pic, γιατί έχει μεγάλη σημασία να μην ξεχνάμε την τεράστια διαφορά
 

oreo

Well-Known Member
Περί πυκνότητας!

Ελπίζω να μη σου βάζω ιδέες και κυνηγάει εμένα στο τέλος η "κυρά"!
Προσωπική μου άποψη είναι είδη σούπερ,
έχει να δώσει βέβαια ακόμη και δείχνει πιο φυσικό
Θα μπαίνουν τα νέα μέλη , θα βλέπουν τα post σου και θα "μαλλιοτράβιουνται" με τους γιατρούς για τα αποτελέσματα :p
 

vlafo

Well-Known Member
vlafo πρέπει να βάλεις μια before και 1 after pic, γιατί έχει μεγάλη σημασία να μην ξεχνάμε την τεράστια διαφορά
Βάζω για σένα μια να σε φτιάξω.
1η φώτο στα 40 μόλις έκοψα φίνα.
2 φώτο πριν μπω μέσα για μμ, αν παρατηρήσεις η ά ζώνη απουσιάζει,απλά η κάλυψη είναι από πίσω.
3 φώτο τώρα με 1,5 εκ μαλλί,πολύ σημαντικό δεν το πετυχαίνεις σε μμ.
 

Συνημμένα

  • 20210616_235429.jpg
    20210616_235429.jpg
    8.3 KB · Προβολές: 236
  • 20210616_235611.jpg
    20210616_235611.jpg
    102.5 KB · Προβολές: 222
  • 20210617_000056.jpg
    20210617_000056.jpg
    818.7 KB · Προβολές: 231

oreo

Well-Known Member
Βάζω για σένα μια να σε φτιάξω.
1η φώτο στα 40 μόλις έκοψα φίνα.
2 φώτο πριν μπω μέσα για μμ, αν παρατηρήσεις η ά ζώνη απουσιάζει,απλά η κάλυψη είναι από πίσω.
3 φώτο τώρα με 1,5 εκ μαλλί,πολύ σημαντικό δεν το πετυχαίνεις σε μμ.
32 στα 33 πλέον
Και πόσο σημαντικό να μην υπάρχει το άγχος κάλυψης α ' ζώνης , αμα φυσήξει κόντρα αεράκι.
Να κοιτάς τον καθρέφτη με αυτοπεποίθηση : Αξία ανεκτίμητη
Για όλα τ 'άλλα υπάρχει η mastercard ;) (τι θυμήθηκα τώρα)!!
 

manly_Man

Well-Known Member
Βάζω για σένα μια να σε φτιάξω.
1η φώτο στα 40 μόλις έκοψα φίνα.
2 φώτο πριν μπω μέσα για μμ, αν παρατηρήσεις η ά ζώνη απουσιάζει,απλά η κάλυψη είναι από πίσω.
3 φώτο τώρα με 1,5 εκ μαλλί,πολύ σημαντικό δεν το πετυχαίνεις σε μμ.
vlafo δεν έχεις καμία φώτο με το πριν με χτενισμένο το μαλλί προς τα πίσω; για να φανεί καλύτερα το πρόβλημα που είχες;
 

vlafo

Well-Known Member
vlafo δεν έχεις καμία φώτο με το πριν με χτενισμένο το μαλλί προς τα πίσω; για να φανεί καλύτερα το πρόβλημα που είχες;
Το καλύτερο που μπορώ να κάνω.
Φαίνεται.
 

Συνημμένα

  • 20210617_002322.jpg
    20210617_002322.jpg
    498.2 KB · Προβολές: 236
Μπλουζα