Video Games

hair_dreamer

New Member
Απ: Video Games

MANKAR είπε:
εχει τερματησει κανεις αυτο εδω το παιχνιδι ( Ghosts n Goblins)??προσπα8ουσα και δεν μπορεσα για χρονια!!!!!!!!
Oυτε εγω τα καταφερα γιατι σ ορισμενα δεν μπορεις να συνεχισεις στην τελευταια πιστα και ειναι σπαστικο..Παρ ολα αυτα τερματισα το wonder boy με τα τσεκουρακια και το karnov που και σ αυτα δεν συνεχιζεις στην τελευταια πιστα,μου πηρε ομως καιρο μεχρι να τα καταφερω τ ατιμα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Video Games

:amour: :amour: :amour: :amour:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: Απ: Video Games

Fenimore είπε:
hair_dreamer είπε:
:D :DΕγω εχω ρημαξει το πληκτρολογιο στο mame 32 παλι καλα που ειναι τζαμπα και εκοψα την κακη συνηθεια να βαζω συρματακι.
Και ενα μεγαλο respect για το μεγαλυτερο rpg game ολων των εποχων diablo2(αληθεια τι εγινε με το 3 θα βγει φετος,γνωριζει κανεις?)καθως και για το καλυτερο κατα την αποψη μου grand theft auto,to san andreas που ηταν το πρωτο game που μας εδωσε την δυνατοτητα να ρημαζουμε απο αμαξια ως πολεις ολοκληρες(ειδικα στο τελος που παιρνεις μεχρι και αρμα!!!).

Το diablo II το μεγαλύτερο... hack and slash όλων των εποχών εννοείς ;) Όποιος δεν έχει παίξει games σαν τα gothic και elder scrolls δεν έχει νιώσει τι σημένει καθαρόαιμο μεσσαιωνικό - fantasy RPG :worshipper

http://www.youtube.com/watch?v=PjqsYzBrP-M

Τώρα το λίωνω!!! (και σε original ε.. οχι @@δια..) :worshipper :worshipper
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: Απ: Video Games

Chs είπε:
Τώρα το λίωνω!!! (και σε original ε.. οχι @@δια..) :worshipper :worshipper

Το δυνατό κομμάτι του skyrim ειναι τα side quests... μερικά απο αυτά έχουν φοβερές ιδέες και ανατροπές. Το main quest απ την άλλη είναι για κλάμματα :dodgy:


Εγώ τελείωσα πρόσφατα το Risen 2: Dark Waters, αλλά απογοητεύτηκα λίγο, δεν πιάνει μία μπροστά στο πρώτο risen. Δεν με πείραξε η αλλαγή του σκηνικού σε πειρατικό rpg, ούτε η προσθήκη όπλων (πιστόλια, καραμπίνες), αυτό που με χάλασε είναι η απλοποίηση όλων των quest που έχουν γίνει... Δεν βλέπεις πια κλίκες, δολοπλοκίες, πολλές εναλακτικές μεταξύ του χαρακτήρα των NPC και των quest. Σε αυτά τα καλούδια δηλαδή που μας είχε συνηθίσει η piranha bytes. Καλό πειρατικό rpg... αλλά μέχρι εκεί.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Άκης

Administrator
RE: Απ: Video Games

MANKAR είπε:
εχει τερματησει κανεις αυτο εδω το παιχνιδι ( Ghosts n Goblins)??προσπα8ουσα και δεν μπορεσα για χρονια!!!!!!!!

Στα ουφάδικα εννοείς ή στην έκδοση για κονσόλες;

Μιας και μιλάτε και για δύσκολα παιχνίδια, το πιο δύσκολο παιχνίδι που συνάντησα ποτέ μου (και παίζω πάνω από 20 χρόνια, τώρα βέβαια πολύ σπάνια), είναι το Double Dragon 3, στο NES.
Μιλάμε αμφιβάλλω αν έχετε δει πιο εκνευριστικό παιχνίδι.


Από αγαπημένα πολλά, όλων των ειδών, αλλά 2 παιχνίδια έπαιξα μέχρι τέλους πάνω από 5 φορές:


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Άκης

Administrator
Τα έπαιξα και τα δύο, αλλά το μεν Demons το παράτησα γιατί δεν μου άρεσε, το δε dark souls δεν το είδα αρκετά, απλώς έβαλα να το δω για λίγο και θα ασχοληθώ μαζί του.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: Απ: Video Games

Fenimore είπε:
Chs είπε:
Τώρα το λίωνω!!! (και σε original ε.. οχι @@δια..) :worshipper :worshipper

Το δυνατό κομμάτι του skyrim ειναι τα side quests... μερικά απο αυτά έχουν φοβερές ιδέες και ανατροπές. Το main quest απ την άλλη είναι για κλάμματα :dodgy:


Εγώ τελείωσα πρόσφατα το Risen 2: Dark Waters, αλλά απογοητεύτηκα λίγο, δεν πιάνει μία μπροστά στο πρώτο risen. Δεν με πείραξε η αλλαγή του σκηνικού σε πειρατικό rpg, ούτε η προσθήκη όπλων (πιστόλια, καραμπίνες), αυτό που με χάλασε είναι η απλοποίηση όλων των quest που έχουν γίνει... Δεν βλέπεις πια κλίκες, δολοπλοκίες, πολλές εναλακτικές μεταξύ του χαρακτήρα των NPC και των quest. Σε αυτά τα καλούδια δηλαδή που μας είχε συνηθίσει η piranha bytes. Καλό πειρατικό rpg... αλλά μέχρι εκεί.

http://www.youtube.com/watch?v=irHak5asAyY

Σωστός.. το έπαιξα και έχω να προσθέσω και κάτι ακόμα.. το Combat system του risen 2 είναι για κλάματα.. άσε τα περίεργα κολλήματα conflict που τρώει ώρες ώρες.. Το risen 1 όπως είπες παραμένει στα top
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Fenimore σου έχω λαβράκι.. παίξε και θα βγάλεις το άχτι σου.. εδώ βγάζω τα νευρά μου 8)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Fenimore σου έχω λαβράκι.. παίξε και θα βγάλεις το άχτι σου.. εδώ βγάζω τα νευρά μου 8)

Αχ μην ξύνεις πληγές... το είχα ξεκινήσει στο pc αλλα το παράτησα... μου έτρωγε τα frames για πρωινό!!! :madd:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Chs είπε:
Fenimore σου έχω λαβράκι.. παίξε και θα βγάλεις το άχτι σου.. εδώ βγάζω τα νευρά μου 8)

Αχ μην ξύνεις πληγές... το είχα ξεκινήσει στο pc αλλα το παράτησα... μου έτρωγε τα frames για πρωινό!!! :madd:

Α..... για anti- hairloss κατασκευές τα σκάμε... για να πάρουμε καμιά καρτούλα η cpu δεν έχουμε ε ?? :dodgy:

Αμα μου φτιάξεις ένα zix για ένα 6μηνο σου κάνω δώρο καρτούλα γραφικών Nvidia :m02:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Darksiders II

Μια μάχη ανάμεσα σε αγγέλους και δαίμονες... ο ήρωας (αυτο το πράγμα τελος παντων) αναφέρει μια υποχώρηση κροτάφων αλλά ανεκτή για την ηλικία του.. 5,000 ετων μούμια..

The apocalypse is here :9m:

http://www.youtube.com/watch?v=epcKk_D2khg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Eγώ εδώ και 10 μέρες έχω αρχίσει και παίζω το AION. Από τα καλύτερα δωρεάν MMORPG! Πολύ κόλημα!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Chs

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Eγώ εδώ και 10 μέρες έχω αρχίσει και παίζω το AION. Από τα καλύτερα δωρεάν MMORPG! Πολύ κόλημα!

http://www.youtube.com/watch?v=c_21FHvJ5N0

Χαρας το κουράγιο σου ρε αγορίνα.. Είναι κόλλημα το ξέρω.. όμως επειδή έχω παρελθόν με το Lineage 2 δεν μπορώ να κοιτάξω πλέον τόσο εκθαμβωτικά φώτα.. Μέχρι και δικό μου server είχα φτίαξει pvp όμως.. ο χαμός σου λέω.. μερόνυχτα για την τελειοποίηση και μετά μερόνυχτα κάψιμο στο game.. αξέχαστες εποχές.. μου έχουν λείψει αλλά και από την άλλη δεν έχω τα κουράγια για τέτοια.. Πάντως με έβαλες σε trip να σκεφτώ ξανά τα massive online mmorpg.. σαν το Aion.. που είναι ένα καλό combination world of warcraft και Lineage..

Βασικά τώρα που το ξαναβλέπω ψήνομαι περισσότερο.. λες να μπω να γίνουμε και γείτονες στο aion να κάνουμε και κλαν hairlossgr να τους φάμε τα ράστα? :22m:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Χαρας το κουράγιο σου ρε αγορίνα.. Είναι κόλλημα το ξέρω.. όμως επειδή έχω παρελθόν με το Lineage 2 δεν μπορώ να κοιτάξω πλέον τόσο εκθαμβωτικά φώτα.. Μέχρι και δικό μου server είχα φτίαξει pvp όμως.. ο χαμός σου λέω.. μερόνυχτα για την τελειοποίηση και μετά μερόνυχτα κάψιμο στο game.. αξέχαστες εποχές.. μου έχουν λείψει αλλά και από την άλλη δεν έχω τα κουράγια για τέτοια.. Πάντως με έβαλες σε trip να σκεφτώ ξανά τα massive online mmorpg.. σαν το Aion.. που είναι ένα καλό combination world of warcraft και Lineage..

Βασικά τώρα που το ξαναβλέπω ψήνομαι περισσότερο.. λες να μπω να γίνουμε και γείτονες στο aion να κάνουμε και κλαν hairlossgr να τους φάμε τα ράστα? :22m:

Ούτε εγώ νόμιζα ότι θα ξαναέμπλεκα με mmorpg αλλά... οι κακές συνήθειες δεν κόβονται. :p
Αν το AION δεν το έκαναν free2play δεν υπήρχε περίπτωση να ασχοληθώ... Ένα από τα καλύτερα mmorpg και το δείνουν τελείως τσάμπα.

Θα φτιάξουμε hairlossgr legion? :p χαχα, εδώ μπορεί να καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας αφού έχουμε το ίδιο πρόβλημα... αλλά έξω... ο κόσμος είναι κακός. Θα μας ρίξουν πολύ δούλεμα...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Chs είπε:
Χαρας το κουράγιο σου ρε αγορίνα.. Είναι κόλλημα το ξέρω.. όμως επειδή έχω παρελθόν με το Lineage 2 δεν μπορώ να κοιτάξω πλέον τόσο εκθαμβωτικά φώτα.. Μέχρι και δικό μου server είχα φτίαξει pvp όμως.. ο χαμός σου λέω.. μερόνυχτα για την τελειοποίηση και μετά μερόνυχτα κάψιμο στο game.. αξέχαστες εποχές.. μου έχουν λείψει αλλά και από την άλλη δεν έχω τα κουράγια για τέτοια.. Πάντως με έβαλες σε trip να σκεφτώ ξανά τα massive online mmorpg.. σαν το Aion.. που είναι ένα καλό combination world of warcraft και Lineage..

Βασικά τώρα που το ξαναβλέπω ψήνομαι περισσότερο.. λες να μπω να γίνουμε και γείτονες στο aion να κάνουμε και κλαν hairlossgr να τους φάμε τα ράστα? :22m:

Ούτε εγώ νόμιζα ότι θα ξαναέμπλεκα με mmorpg αλλά... οι κακές συνήθειες δεν κόβονται. :p
Αν το AION δεν το έκαναν free2play δεν υπήρχε περίπτωση να ασχοληθώ... Ένα από τα καλύτερα mmorpg και το δείνουν τελείως τσάμπα.

Θα φτιάξουμε hairlossgr legion? :p χαχα, εδώ μπορεί να καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας αφού έχουμε το ίδιο πρόβλημα... αλλά έξω... ο κόσμος είναι κακός. Θα μας ρίξουν πολύ δούλεμα...

Αστον κόσμο να φάει τα μουστάκια του feni, όταν θα πέφτουν μονοhitοι θα δουν την γλύκα.. :spank
 

Άκης

Administrator
Chs είπε:
Darksiders II

Μια μάχη ανάμεσα σε αγγέλους και δαίμονες... ο ήρωας (αυτο το πράγμα τελος παντων) αναφέρει μια υποχώρηση κροτάφων αλλά ανεκτή για την ηλικία του.. 5,000 ετων μούμια..

The apocalypse is here :9m:
Ξεκίνησα πριν μερικές ημέρες να το παίξω. Αν και δεν ενθουσιάστηκα όσο με το 1ο της σειράς, αλλά γενικά αξίζει.
Επίσης δοκίμασα και το Dear Esther και δείχνει και αυτό καλό.


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπλουζα