Vichy Dercos & Minoxidl

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

afnman

New Member
Καλησπέρα.

Exω εδώ κατι αμπούλες Aminexil και Minoxidil. Και σκεφτομαι να κάνω προσωρινα μια δικιά μου αγωγή,
Μια μέρα Μιnoxidi, μια μερα το αλλό!
θα ηθελα να ακουσω την γνώμη σας περι αυτού.Θα έχω πρόβλημα;
Τι προτεινεται;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

Χαμένος χρόνος και χρήμα. Όχι γιατί δεν κάνουν τα υλικά, αλλά γιατί πρέπει να παίρνεις το λιγότερο κάθε 20 ώρες μινοξ, αν θες να κάνεις δουλειά.

Πάντως, εγώ προσωπικά, ότι φέρει την υπογραφή της Vichy για τριχόπτωση, ούτε που το αγγίζω...
 

afnman

New Member
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

Καλά προσωρινά μεχρι να πάρω την κανονική μου lotion, σκεφτηκά αυτη την αγωγη για κανενα μήνα.
Δεν νομιζω η minoxidil να παει χαμένη και με μέρα παρα μέρα. Κάποιοι δερματολόγοι το προτείνουν υπο περιπτώσεις.
 

Άκης

Administrator
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

Καλά κάνουν οι δερματολόγοι, αλλά η εταιρία λέει (αλλά και η κλινική έρευνα έγινε με) 2x ανά 1 ημέρα και όχι με 1x ανά 2 ημέρες...
 

afnman

New Member
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

δύσκολα μου βάζεις! :p

αμα βάζω Minoxidil κάθε μέρα και μέρα παρα μέρα το αλλο. με 2-3 ώρες διαφορά τι λές να πάθω; :p
Tέσπα, μάλλον θα κάνω ενα απο τα δύο.
 

Άκης

Administrator
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

Μπορεί να σου βάζω δύσκολα, αλλά αν θες να γίνεις hairloss warrior, θα πρέπει να έχεις τα σωστά όπλα και με την Vichy στο πλευρό σου (αλλά και με δερματολόγους που δεν πάνε σύμφωνα με τις μέχρι τώρα κλινικές έρευνες αλλά λένε τα δικά τους), δεν σε βλέπω να γίνεσαι...

Αν θες να κάνεις αγωγή μόνο με κάποια λοσιόν που "πατάει" σε μινοξ (την θεωρώ μακακία, όχι από εσένα, αλλά από τους γιατρούς που τις συνιστούν), δεν θα κάνεις τίποτα από το να καθυστερήσεις την απώλεια μαλλιών...
 

afnman

New Member
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

ξερω ποια ειναι τα "όπλα" για να γινω hairloss warrior..Δυστυχως σε λιγο θα κρατάω κανονικά όπλα ,οπότε δεν θα μου ειναι ευκολο να σηκώσω και άλλα.
Οποτε λεω να ακολουθησω την συνταγή που στηριζεται στην μινοξ. για καθυστέριση και οταν με το καλο επιστρέψω θα αρχισω δυνατή αγωγή. Ελπιζω μονο να μην χειροτερεψω.
Ασχετως, δεν μου ειπες. Να βάζω minoxidl (καθαρή) και στο καπάκι vichy? H θα εχω καποια αλληλεπίδραση.
 

Άκης

Administrator
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

Σε κάθε θεραπεία, καλό είναι να αφήνεις ~3 ώρες ενδιάμεσα από κάθε σκεύασμα.
Αυτό για να αποφεύγεται πιθανή αλληλεπίδραση.
Και όταν πρόκειται για παρόμοια υλικά, όπως σε εσένα το vichy και το Regain, καλό είναι να βάζεις το ένα το πρωί και το άλλο το βράδυ.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

Φιλε απο τη θυμαμαι γιατι χρησιμοποιουσα και γω dercos αμπουλες και σαμπουαν (χωρις κανενα αποτελεσμα)
εγραφαν οτι δεν κανει τπτ σε πριπτωσεις κληρονομικης ανδογενετικης αλωπεκιας κι αν κανω λαθος ας με διαψευσει καποιος και εγω απλα τις επερνα γιατι ηθελα να πιστευω οτι δεν εχω ΑΑ και φυσικα γιατι δεν ειχα τις γνωσεις και τα μεσα που χω σημερα
 

Hopefull

New Member
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

Για Dercos και μπουρδες συμφωνο με τον ακη.για το καθε ποτε βαζεις μινοξιδιλη διαφωνο.Για κανα χρονο βαζε 2 φορες τη μερα αλλα μετα μπορεις και μια φορα.Επειδη ετσι καναν στα clinical trials οπου ηθελαν να δειξουν regrogth και τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα μεσα στο χρονο δε σημαινει οτι δε θα δουλεψει σαν συντηρηση και με μια φορα την ημερα μετα τον πρωτο χρονο

δυο φορες την ημερα για παντα ειναι και λιγο για να σου τελειωνουν τα μπουκαλακια πιο γρηγορα και για να δειξουν και εκεινοι τα καλυτερα δυνατα αποτελεσματα οταν καναν τις κλινικες μελετες ;)...απο τη στιγμη που το θεραπευτικο "shock" που μπορει να δημιουργησει το rogaine σε regrowth θα φανει μεσα στο πρωτο χρονο...μετα απλα κανε εξυπνη συντηρηση και εχεις και περισσοτερες πιθανοτητες να αποφυγεις τα πρησμενα μουτρα και μαυρους κυκλους κατω απο τα ματια που δημιουργει το rogaine σε καποιους (side effect)

αν δεν εχεις κανενα θεμα με sides η με οικονομια βαζει και 2 μορε σιγα...απλα αν τη χρησιμοπιησεις μακροπροθεσμα(που ετσι πρεπει κιολας) μετα το πρωτο χρονο καθε εξαμηνο σταματα τη για κανα διβδομαδο για να μη τη συνηθισει ο αργανισμος σου γρηγορα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Vichy Dercos & Minoxidl

minoxidil V aminexil (dercos) : 1 με αποδοση 0,01% ;)
τσαμπα τα πενηνταρικα σου!!

Η ΜΙΝΟΞΙΔΙΛΗ 5% ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ GROWTH STIMULANT ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα