vanderfragk FUE Hράκλειο 24-01-20

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Αν και σκοτεινές οι φωτο το αποτέλεσμα δείχνει πολυ καλο. Γενικά όλες οι περιπτώσεις στο φόρουμ της κλινικης του κυρίου Βεκρή δείχνουν να έχουν τρομερά υψηλά ποσοστά φυτρωσης.
Η αλήθεια είναι ότι είναι αναμενόμενη η υψηλή φύτρωση στα περιστατικά της Advanced. Έχει καταφέρει να λύσει το μεγαλύτερο άγχος σε μια μεταμόσχευση που είναι αν θα φυτρώσουν όλα τα μοσχεύματα.
 
Η αλήθεια είναι ότι είναι αναμενόμενη η υψηλή φύτρωση στα περιστατικά της Advanced. Έχει καταφέρει να λύσει το μεγαλύτερο άγχος σε μια μεταμόσχευση που είναι αν θα φυτρώσουν όλα τα μοσχεύματα.
Εδω μάλλον θα έχει να κάνει με πρωτόκολλο για το πόσα gfts θα μπουν ανα cm2, επέμβαση εκ του ασφαλούς με προσιτές τιμές .
 
Και από πίσω σημερινή
 

Συνημμένα

  • IMG_20210118_112056.jpg
    IMG_20210118_112056.jpg
    1,000.7 KB · Προβολές: 358
  • IMG_20210118_112029.jpg
    IMG_20210118_112029.jpg
    893.7 KB · Προβολές: 332

koumparos

Well-Known Member
Καλό θα ήταν να βάλεις φωτογραφίες με φουλ φωτισμό και πανοραμικές.Λογικα η φυτρωση έπιασε υψηλά νούμερα.
 
Θέλω να αναφέρω επίσης ότι δεν έκανα κανένα PRP από τα προτεινόμενα. Μόνο αυτό που έγινε κατά τη διάρκεια της επέμβασης
 

Tapinos

New Member
Γεια σας,
Μετά από χρόνια διακριτικής παρουσίας στο Φορουμ και ως παθών ανδρογενιτικής αλωπέκιας αποφάσισα με τη σειρά μου να προβώ σε μεταμόσχευση.

Είμαι 31 χρονών και έχω πρόβλημα μόνο μπροστά. Δεν ήθελα να καραφλιάσω και άλλο διότι η τριχόπτωση μου ήταν αποτέλεσμα 11 χρόνων, δηλαδή σταθερή, οπότε για να περιμένω να γίνω χειρότερα θα έπρεπε να περάσουν 2-3 χρόνια ακόμα. Σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα έβαζα Regaine από το 2011 μία φορά το βράδυ στους κροτάφους. Το 2015 έβαζα και Revivogen αλλά αυτό ήταν "an other snake oil" και το σταμάτησα μετά από ένα χρόνο. To 2017 ξεκίνησα και έπαιρνα κάτι καψουλες ενισχυτικές ως αναστολεις DHΤ, περισσότερο έμοιαζαν με συμπλήρωμα διατροφής. Από σαμπουάν έβαζα το Hair Restoration Laboratories, το οποίο όντως είναι καλό, δεν ξαναείδα τριχιες στα χερια μου.

Είμαι κάτοικος Ηρακλείου Κρήτης και αποφάσισα τέλη Νοέμβριου να κάνω μια επίσκεψη στην κλινική του πόλης μου.
Αρχες Δεκεμβρίου μετέβηκα εκεί για το πρώτο ραντεβού, στο οποίο ήταν παρούσα η μάνατζερ και μου έκανε την ενημέρωση.
Είπα λοιπον δεν γαμιέται, παω να βάλω μαλλια. Εστειλα την προκαταβολη και χτες ήταν προγραμματισμενη η επέμβαση

Χτες λοιπον μετέβηκα στην κλινικη. Το τιμ που ειχε κατέβει από Αθήνα ήταν μια γυναικάρα ξανθια Ηρακλειώτισα Μαρία και και μια ρωσίδα τίμια βοηθός Ίνα. Μου δώσανε κάτι χάπια, κουρευτηκα, σχεδιαστηκε το hairline. Ξεκίνησε η διαδικάσία στις 10 το πρωί και στις 14:00 είχε ολοκληρωθεί η εξαγωγή από την δότρια. Κάποια στιγμή μου κανανε PRP.
Από τις 14:00 έως τις 17:00 διήρκησε η υπόλοιπη διαδικασία, στην οποία παρούσα ήταν και μια άλλη βοηθός που μαζί με την ρωσίδα εκαναν διαλογη τα τριχοθυλακια.
Δεν ξερω ποσα μου βάλανε, εγώ αυτό που είδα είναι ότι δεν σηκωσανε κεφάλι σε όλη τη διαδικασία, ούτε συζητούσαν μεταξύ τους. Δεν ένιωσα την παραμικρή στιγμή πόνο. Μόνο οταν ήμουν μπρουμυτα που δεν μπορουσα να ημουν ανετος
Με το πέρας της διαδικάσιας μου εδόθησαν οδηγίες και φαρμακευτική αγωγή.
Εκεί που εξεπλάγην ευχάριστα είναι, ότι δεν είδα καμία παρενέργεια όταν πήγα σπίτι μέχρι και το επόμενο πρωί. Ούτε πόνος στο κεφάλι, ούτε οιδήματα. Μόνο σαν junkee ενιωθα από τα πολλά χάπια λίγα ελαφρία τσιμπήματα. Απλώς δεν μπορούσα να κοιμηθω μπρουμυτα
Σημερα πηγα για το πρώτο λούσιμο και μου βγαλανε την γαζα. Θα ξαναπαω την Δευτερα. Καθε μιση ώρα ψεκάζομαι με ορό
Το μονο αρνητικό της κλινικής είναι ότι πληρωνεις εξτρα την Μινοξυδιλη, το τζελ φιναστεριδης και το σαμπουν γυρω στα 113 ευρω που νομιζα οτι θα τα χορηγουσαν δωρεαν.
Η τιμη ήταν 2500 ευρω
Φίλε καλησπέρα,το σαμπουάν που αναφέρεις μπορεί κάποιος να το βρει από Ελλάδα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Τι λες τωρα .
Τα λεμε όμως αυτα ρε παιδια απο πριν !!
Ε ρώτα με πρώτα.Αφού ξέρεις.
Όλο απέξω πέρναγα, και με βάλανε με το ζόρι μέσα.
Τελικά έφυγα πολύ γρήγορα,γιατί το Cons το έκανα με αεροσυνοδό,οπότε καταλαβαίνεις δεν με έπαιρνε να κάτσω πολύ. :)
 

Georgie

Well-Known Member
Ε ρώτα με πρώτα.Αφού ξέρεις.
Όλο απέξω πέρναγα, και με βάλανε με το ζόρι μέσα.
Τελικά έφυγα πολύ γρήγορα,γιατί το Cons το έκανα με αεροσυνοδό,οπότε καταλαβαίνεις δεν με έπαιρνε να κάτσω πολύ. :)
Αφού το λες
Θα πάω για Con σιγουρακι !
Η αεροσυνοδός να ξέρεις εχει γνώση του αντικειμένου επειδή βλέπει με το bird view τα κεφάλια . :)
 

akishellas3

Well-Known Member
Αν και σκοτεινές οι φωτο το αποτέλεσμα δείχνει πολυ καλο. Γενικά όλες οι περιπτώσεις στο φόρουμ της κλινικης του κυρίου Βεκρή δείχνουν να έχουν τρομερά υψηλά ποσοστά φυτρωσης.

ωπα μη λες ολες τις περιπτωσεις , εδω εχει βαλει τσιρακια του παντου για να τον πρωοθουν λογικα ειναι αφου πειραματηστηκαν σε περιπτωσεις οπως τις δικες μου βαζοντας μαλια εκει που δεν επρεπε να μαθει ...
 
Μπλουζα