Tulkas, FUE 4010 grafts, 6-7/08/21

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή ξαναξεκινήσαμε τα ίδια να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Έχει δίκιο ο Αεράτος όταν λέει ότι δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα από κάποιες φώτο. Ούτε επιφάνειες ξέρεις, ούτε ακριβείς μετρήσεις μπορείς να κάνεις ούτε καν καλές φώτο από κάποιες περιοχές ξέρεις. Ως εκ τούτου είναι λάθος να κολλάμε "ρετσινιές" κατ' αυτόν τον τρόπο. Από την άλλη σε κάποια περιστατικά που δεν προκύπτει από μια πρώτη εικόνα ότι δεν έχουν μπει τόσα έχουμε δικαίωμα να το επισημάνουμε και εφόσον μπουν καλύτερες φώτο από άλλες περιοχές τότε μπορούμε να ανασκευάσουμε την αποψή μας.

Η περίπτωση του vlafo είναι διαφορετική γιατί την μέτρησα προσωπικά, την είδα από κοντά αρκετές φορές και έκανα και πολλά άλλα που τα ξέρει ο ίδιος. Είναι προφανές ότι πρόκειται περί λάθους στην μέτρηση. ΔΕΝ έχουν μπει αυτά τα graft μπροστά, το ότι έχει ένα άριστο αποτέλεσμα δεν μπορεί να αλλάξει ούτε την αριθμητική ούτε την γεωμετρία. Εξάλλου είχα πει από την πρώτη στιγμή ότι το αποτέλεσμα και με 45g θα είναι εξαιρετικό. Να σημειωθεί δε ότι το εξαιρετικό του αποτελέσματος του δεν οφείλεται τόσο στην πυκνότητα στην hairline αλλά κυρίως στην φυσικότητα και φυσικά την άριστη φύτρωση. Αυτό που βλέπουμε στις φώτο στην hairline είναι 45g, δεν είναι 60 και 65g είναι προφανές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εχεις φωτό από δοτρια με μετρημένες τις εξαγωγές που να δείχνουν το transection?
Ρε συ Air οι εξαγωγές μόνες τους δεν μας ενδιαφέρουν, όντως μπορεί να έβγαλε 4500, το τι μπήκε όμως μετράει (δηλαδή μέιον τα transected) και βέβαια το τι τελικά φύτρωσε. Δεν νομίζω κανείς να αμφιβάλλει για το τι βγήκε (αν δεν έγινε καμιά πατατιά στο μέτρημα κατά την εξαγωγή). Στην διαλογή όμως που τα transected τα πετάς προκύπτει η διαφορά. Όταν πχ κάποιος γιατρός λέει ότι έβαλα 4000 πρέπει να βάζει 4000. Επίσης πρέπει να χρεώνει όσο έβαλε και όχι όσα έβγαλε. Βέβαια για εμένα είναι τεράστιο θέμα αν πχ έβγαλε 4500 και τελικά μπήκαν 4000, υπάρχει θέμα γιατί τότε το % Transection είναι 11,11% που είναι τεράστιο. Μέχρι 5% είναι αποδεκτό από εκεί και πάνω είναι εγκληματικό.
 

Gianney

Well-Known Member
Ρε συ Air οι εξαγωγές μόνες τους δεν μας ενδιαφέρουν, όντως μπορεί να έβγαλε 4500, το τι μπήκε όμως μετράει (δηλαδή μέιον τα transected) και βέβαια το τι τελικά φύτρωσε. Δεν νομίζω κανείς να αμφιβάλλει για το τι βγήκε (αν δεν έγινε καμιά πατατιά στο μέτρημα κατά την εξαγωγή). Στην διαλογή όμως που τα transected τα πετάς προκύπτει η διαφορά. Όταν πχ κάποιος γιατρός λέει ότι έβαλα 4000 πρέπει να βάζει 4000. Επίσης πρέπει να χρεώνει όσο έβαλε και όχι όσα έβγαλε. Βέβαια για εμένα είναι τεράστιο θέμα αν πχ έβγαλε 4500 και τελικά μπήκαν 4000, υπάρχει θέμα γιατί τότε το % Transection είναι 11,11% που είναι τεράστιο. Μέχρι 5% είναι αποδεκτό από εκεί και πάνω είναι εγκληματικό.
Φίλε εσύ καλά τα λες,μας ενδιαφέρει τι έβαλε από τα 4000,ότι τα έβγαλε δεν μας λέει κάτι.Παντως είτε λέγεται λάθος στην μέτρηση είτε partial transection είτε total είτε οτιδήποτε,τα gtafts δεν υπάρχουν.Και αν αυτό επιβεβαιώνεται και στην περίπτωση του Athenian καταλαβαίνεις ότι υπάρχει θέμα.
 

alex7

Well-Known Member
Φίλε εσύ καλά τα λες,μας ενδιαφέρει τι έβαλε από τα 4000,ότι τα έβγαλε δεν μας λέει κάτι.Παντως είτε λέγεται λάθος στην μέτρηση είτε partial transection είτε total είτε οτιδήποτε,τα gtafts δεν υπάρχουν.Και αν αυτό επιβεβαιώνεται και στην περίπτωση του Athenian καταλαβαίνεις ότι υπάρχει θέμα.
Καταλάβαμε καταλάβαμε ποσο μεγάλο θέμα έχουν οι εγκάθετοι των κλινικών
 

Gianney

Well-Known Member
Είμαι έξω αλλά το άτιμο το φόρουμ το έχω στην αρχική χαχαχα.( Κολλημα)Πες τον φίλο σου τον γιατρό ένα παιδί στο φόρουμ με πρήζει για το transection rate σου ρε Σωτήρη τι παίζει.....
 

Gianney

Well-Known Member
χαχα τελευταια αυξηθηκαν και οι παρουσιάσεις του τυρκαλά. Οπότε σήμανε συναγερμός στους ανταγωνιστές :p
Ρε φίλε τελικά ενώ έλεγα δεν παίζει μάρκετινγκ αυτός,τι φάση...μήπως το έφτιαξε και το μάρκετινγκ το ανέλαβαν κάποιοι εδώ;;;
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε εσύ καλά τα λες,μας ενδιαφέρει τι έβαλε από τα 4000,ότι τα έβγαλε δεν μας λέει κάτι.Παντως είτε λέγεται λάθος στην μέτρηση είτε partial transection είτε total είτε οτιδήποτε,τα gtafts δεν υπάρχουν.Και αν αυτό επιβεβαιώνεται και στην περίπτωση του Athenian καταλαβαίνεις ότι υπάρχει θέμα.
Για τον φιλο εδώ δεν μπορούμε να τοποθετηθούμε (οι φίλοι που κάνουν τις μετρήσεις -makis) με σιγουριά λόγω κακής ποιότητας των φωτογραφιών. Αλλά η δουλειά που έκανε ο CVIAL στον vlafo νομίζω είναι υποδειγματική και δίνει την πραγματική εικόνα με πολύ μικρή απόκλιση. Θα επαναλάβω ότι το αποτέλεσμα του vlafo ανεξαρτήτως αν μπήκαν ή δεν μπήκαν τα μοσχεύματα που λέει στο νήμα είναι ένα από τα καλύτερα στο φορουμ και δείχνει την ικανότητα του γιατρού. Για εμένα όμως (που δεν έχω καμία δότρια τέρας και είμαι NW5 diffuse) αποτελεί κρίσιμο παράγοντα η πλήρης αξιοποίηση των grafts και για αυτό τον λόγο θεωρώ ότι πρέπει να διευκρινιστεί η απόκλιση μετρήσεων. Εξακολουθώ βέβαια να πιστεύω ότι έγινε λάθος στο μέτρημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Για τον φιλο εδώ δεν μπορούμε να τοποθετηθούμε (οι φίλοι που κάνουν τις μετρήσεις -makis) με σιγουριά λόγω κακής ποιότητας των φωτογραφιών. Αλλά η δουλειά που έκανε ο CVIAL στον vlafo νομίζω είναι υποδειγματική και δίνει την πραγματική εικόνα με πολύ μικρή απόκλιση. Θα επαναλάβω ότι το αποτέλεσμα του vlafo ανεξαρτήτως αν μπήκαν ή δεν μπήκαν τα μοσχεύματα που λέει στο νήμα είναι ένα από τα καλύτερα στο φορουμ και δείχνει την ικανότητα του γιατρού. Για εμένα όμως (που δεν έχω καμία δότρια τέρας και είμαι NW5 diffuse) αποτελεί κρίσιμο παράγοντα η πλήρης αξιοποίηση των grafts και για αυτό τον λόγο θεωρώ ότι πρέπει να διευκρινιστεί η απόκλιση μετρήσεων. Εξακολουθώ βέβαια να πιστεύω ότι έγινε λάθος στο μέτρημα.
Εγώ τι ήμουν ; NW5 και στη δεύτερη θα γίνω 1 έτσι όπως πάω
 

mike1988

Active Member
χαχα τελευταια αυξηθηκαν και οι παρουσιάσεις του τυρκαλά. Οπότε σήμανε συναγερμός στους ανταγωνιστές :p
Για πες μας αγαπημένε μου φίλε ποιοι ανταγωνιστές εδώ βρίσκονται σε επιφυλακή τώρα που μεγάλωσε η δουλειά στον κ. Τυρκαλά? Πες μας να ξέρουμε ποιοι είναι? Γιατί έχετε ξεκινήσει από το πρωί την ίδια κασέτα ξανά και ξανά αμά πει κανείς τίποτα... ότι γουστάρει θα λέει όπως λένε και στον αναστασάκη και στον αργυρίου και παντού....
 

nick90

Well-Known Member
Για πες μας αγαπημένε μου φίλε ποιοι ανταγωνιστές εδώ βρίσκονται σε επιφυλακή τώρα που μεγάλωσε η δουλειά στον κ. Τυρκαλά? Πες μας να ξέρουμε ποιοι είναι? Γιατί έχετε ξεκινήσει από το πρωί την ίδια κασέτα ξανά και ξανά αμά πει κανείς τίποτα... ότι γουστάρει θα λέει όπως λένε και στον αναστασάκη και στον αργυρίου και παντού....
Χαχα γεια σου φιλε μου...πες μου τα νεα σου; απο οτι ειδα έκλεισες και δεύτερη μεταμόσχευση στον Αναστασάκη. Ποτε σκέφτεσαι να την κάνεις;
 

mike1988

Active Member
Χαχα γεια σου φιλε μου...πες μου τα νεα σου; απο οτι ειδα έκλεισες και δεύτερη μεταμόσχευση στον Αναστασάκη. Ποτε σκέφτεσαι να την κάνεις;
Κάτσε να κλείσω πρώτα χρόνο από την πρώτη και μετά θα την κάνω την 2η...αν έχω τα λεφτά αλλιώς θα πάω αλλού δεν με περιορίζουν οι επιλογές μου....εσύ να μας πεις για τους βαλτούς? Εγώ νικόλα μου ξέρω ότι οι μπηχτές αυτές δεν παιρνάνε σε μένα γιατί εγώ χέστηκα για τον αναστασάκη και τον κάθε αναστασάκη...λες και αμά βρει πελάτες από εδώ εγώ θα κερδίσω κάτι ή κόπτομαι για την πελατεία του καθενός...άλλοι το κάνουν...ξέρεις nick μου εσύ....πάμε για καφέ με σταυρούλα και κερνάω εγώ...και αν μας φέρουν λιγότερα καλαμάκια δεν θα τα μετρήσουμε αλλά θα περιμένουμε να δούμε την γεύση του.... η κριτική καλόπιστα θα συνεχίσει είτε λέγεται Τυρκάλας είτε baiden.. βαρεθήκα προσωπικά να μπαίνω και να βλέπω για βαλτούς και άλλους, χωρίς να έχετε τα .... να τους κατονομάσετε....όταν θα το κάνεις τότε είμαι εδώ να μιλήσουμε για ότι θες...
 

aeratos28

Just aeratos
Βοbby για να κρίνεις αν υπάρχει το transection αυτό που αναφέρεται,θα πρεπει να έχεις μετρήσεις τι βγήκε από δοτρια και τι μπήκε στη ληπτρια .ακριβώς.
Υπάρχουν αυτές οι μετρήσεις ?αν υπάρχουν,τις θέλω .
Ρε συ Air οι εξαγωγές μόνες τους δεν μας ενδιαφέρουν, όντως μπορεί να έβγαλε 4500, το τι μπήκε όμως μετράει (δηλαδή μέιον τα transected) και βέβαια το τι τελικά φύτρωσε. Δεν νομίζω κανείς να αμφιβάλλει για το τι βγήκε (αν δεν έγινε καμιά πατατιά στο μέτρημα κατά την εξαγωγή). Στην διαλογή όμως που τα transected τα πετάς προκύπτει η διαφορά. Όταν πχ κάποιος γιατρός λέει ότι έβαλα 4000 πρέπει να βάζει 4000. Επίσης πρέπει να χρεώνει όσο έβαλε και όχι όσα έβγαλε. Βέβαια για εμένα είναι τεράστιο θέμα αν πχ έβγαλε 4500 και τελικά μπήκαν 4000, υπάρχει θέμα γιατί τότε το % Transection είναι 11,11% που είναι τεράστιο. Μέχρι 5% είναι αποδεκτό από εκεί και πάνω είναι εγκληματικό.
 

bobby

Well-Known Member
Βοbby για να κρίνεις αν υπάρχει το transection αυτό που αναφέρεται,θα πρεπει να έχεις μετρήσεις τι βγήκε από δοτρια και τι μπήκε στη ληπτρια .ακριβώς.
Υπάρχουν αυτές οι μετρήσεις ?αν υπάρχουν,τις θέλω .
Δεν ξέρω φίλε μου air, ούτε έχω κάνει ούτε έχω σε γνώση μου τέτοιες μετρήσεις. Απλά όταν πχ λέει στο νήμα ότι μπήκαν πχ 4500 αλλά από τις μετρήσεις δεν φαίνεται αυτό, τότε υποθέτω ότι ή δεν τα μετρήσαμε σωστά στην εξαγωγή (κανένα πρόβλημα τότε) ή στα graft που βγήκαν (4500) υπήρχε αριθμός (πόσα δεν ξέρω) που δεν μπήκαν γιατί προφανώς ήταν μερικώς ή ολικώς transected (εδώ υπάρχει θέμα). Υποθέσεις κάνω και εγώ. Δεν στέκομαι στο νήνα του φίλου μας εδώ, πιο πολύ με είχε προβληματίσει το νήμα του vlafo που έκανε αναλυτικές μετρήσεις ο CVIAL. Έδω οι φωτο δεν προσφέρονται για κάτι τέτοιο. Αν δεν απατώμαι βέβαια είναι το τρίτο περιστατικό που υπάρχει αμφιβολία για τον αριθμό. Απλά εκφράζω την ανησυχία μου γιατί τα άτιμα τα graft είναι πεπερασμένα, αν ήταν άπειρα δεν θα ασχολουμουν.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι αυτό που κάνει ο Τυρκαλας δεν αρέσει. Τι εννοώ;

Πολύ χαμηλές τιμές και δεν θα πω «πολύ καλά», θα πω για την οικονομία της συζήτησης “σκέτο” καλά αποτελέσματα. Μιλώντας με ένα εξαιρετικά γνωστό πλαστικό χειρουργό στην Αθήνα για την περίπτωση του Τυρκαλα αυτό που απάντησε ηταν “θα τον φάνε”. Γιατί καλώς η καλώς έχει τόσο μεγάλη διαφορά στο λόγο value for money από τον δεύτερο που “χαλάει τη πιάτσα”.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι αυτό που κάνει ο Τυρκαλας δεν αρέσει. Τι εννοώ;

Πολύ χαμηλές τιμές και δεν θα πω «πολύ καλά», θα πω για την οικονομία της συζήτησης αξιοπρεπή αποτελέσματα. Μιλώντας με ένα εξαιρετικά γνωστό πλαστικό χειρουργό στην Αθήνα για την περίπτωση του Τυρκαλα αυτό που απάντησε ηταν “θα τον φάνε”. Γιατί καλώς η καλώς έχει τόσο μεγάλη διαφορά στο λόγο value for money από τον δεύτερο που “χαλάει τη πιάτσα”.
Θα συμφωνήσω απόλυτα για το VFM. Τα μόνα ερωτηματικά μου είναι το μέγεθος punch (για 3-4τριχα ΟΚ για 1-2 τριχα είναι μεγάλο) και για το θέμα της διαφοράς αριθμού graft (δηλωθέντα-μετρηθέντα). Καλό θα ήταν κάποια στιγμή αυτά να διευκρινιστούν. Τώρα για το «θα τον φάνε», δεν νομίζω γιατί αν συνεχίσει να φέρνει καλά αποτελέσματα σε λογικές τιμές δεν υπάρχει περίπτωση. Όσοι ασχολούνται με το «σπορ» και μελετάνε γιατρούς δεν επηρεάζονται από την «πιάτσα».
 
Μπλουζα