tricomin...αποτελεσματα?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kipseli7

Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

Διαβαζοντας στο hairlosshelp.com για το tricomin πηρε το ματι μου αυτο!

"The company recommends using it at least twice a day. If you are using Rogaine or another topical its best to wait a few hours between applications since mixing the Tricomin with other products can cause the scalp to turn a greenish color, this is not permanent and washes out. Tricomin is simply sprayed onto the scalp in the thinning areas twice a day."

Προτεινει δηλαδη να περιμενουμε λιγη ωρα και μετα να χρησιμοποιησουμε rogaine και γενικα αλλο προιον στο κεφαλι!Εδω εμεις εχουμε πει οτι αρκει μιση ωρα για να στεγνωσει και μετα να βαλουμε μινοξιδιλη!Τι ισχυει τελικα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

genesis

New Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

κοιτα...γενικα καλο θα ειναι να ξεπλενεις το κεφαλι σου πριν βαλεις κατι. και τελεια να εχει απορροφηθει ενα τοπικο απο το δερμα σου, εχει μεινει σιγουρα καποια ποσοτητα (και μαλιστα αρκετα μεγαλη) στισ τριχες, και αυτη η ποσοτητα μεταφερεται στο δερμα με το που βαζεις το αλλο τοπικο. βεβαια δε σημαινει οτι θα λουζεσαι 5 φορες την ημερα. για παραδειγμα εγω λουζομαι μια φορα την ημερα πριν βαλλω doubleA το πρωι (η το βραδυ για να σηκωθω την αλλη μερα και να βαλω doubleA). ενδιαμεσα σε spiro-spiro ή spiro-κετο δεν λουζομαι. πρεπει δηλαδη να βρεις ενα προγραμματακι για να μην αλληλεπιδρουν τα τοπικα, αναλογα με το τι βαζεις. το tricomin το χρησιμοποιουσα κι εγω, πρεπει να το βαζεις οπως και δηποτε σε καθαρο κεφαλι. επισης η duta θελει καθαρο κεφαλι. οταν βαζεις tricomin δε χρειαζεται να ξεπλενεις, αλλα σιγουρα πρεπει να περιμενεις αρκετη ωρα και οχι 30 λεπτα. εξαλλου ετσι εξασφαλιζεις αφενος οτι δεν θα αλληλεπιδρουν τα τοπικα και αφετερου οτι τα πεπτιδια του τρικομιν θα λειτουργησουν περισσοτερο και καλυτερα.αυτη τουλαχιστον ειναι η αποψη μου.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε tricomin έχετε δει κάτι καλό να συμβαίνει και απο που το αγοράζετε γιατί το βρήκα 64$ και είναι κάπως ακριβό

επίσης εδώ

http://www.skinactives.com/product/productlist.aspx?catid=52

έχει σκόνη Copper Peptide (GHK) αρκετή για μια λοσιόν που μπορείς να φτιάξεις τι λέτε? με λίγα λεφτά λέτε να γίνετε?
 

3746741

Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

Παιδια το tricomin πωλειται Ελλαδα (στα φαρμακεια),ή πρεπει να κανω παραγγελια απεξω?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

3746741 είπε:
Παιδια το tricomin πωλειται Ελλαδα (στα φαρμακεια),ή πρεπει να κανω παραγγελια απεξω?
απο εξω δυστιχως,λιγα πραγματα πολουνται ελλαδα ;)
 

3746741

Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει στην αναζητηση μου να παραγγειλω tricomin?

Υπαρχει καποιο site που να ειναι δοκιμασμενο κ να αγοραζει καποιος το προιον αυτο απο εκει!

Ευχαριστω!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

3746741 είπε:
Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει στην αναζητηση μου να παραγγειλω tricomin?

Υπαρχει καποιο site που να ειναι δοκιμασμενο κ να αγοραζει καποιος το προιον αυτο απο εκει!

Ευχαριστω!

δες εδω κανα σαιτ....
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,126.msg971.html#msg971
 

3746741

Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

Gianni το εχω υποψην μου αυτο το ποστ!!!!!!!!!!

Δεν θα ρωταγα ετσι κ αλλιως χωρις να εχω ψαξει λιγο πιο πριν!

Εγω ρωταω αν καποιος το χρησιμοποιει κ εχει καποιο μερος υποψην του,για να το παραγγειλω κ εγω,που θα ειναι σχετικα δοκιμασμενο κ ασφαλες!!!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

3746741 είπε:
Gianni το εχω υποψην μου αυτο το ποστ!!!!!!!!!!

Δεν θα ρωταγα ετσι κ αλλιως χωρις να εχω ψαξει λιγο πιο πριν!

Εγω ρωταω αν καποιος το χρησιμοποιει κ εχει καποιο μερος υποψην του,για να το παραγγειλω κ εγω,που θα ειναι σχετικα δοκιμασμενο κ ασφαλες!!!

α οκ...τοτε καποιος που να εχει παραγγειλει ας πει....
 

kabamarou

Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια έρευνα που να δήχνει ότι τα αυξημένα πεπτίδια χαλκού δημιουργούν προβλήματα υγείας; Γιατί είχα διαβάσει κάτι τέτοιο σχετικό στο forum από μια κοπέλα που ρώτησε τον γιατρό της.
Πάντως παραπλήσιο του tricomin σε χαμηλότερη τιμή είναι και το cphairtonic

http://cgi.ebay.com/CP-Hair-Tonic-restoration-bald-growth-copper-peptides-/140329261663?cmd=ViewItem&pt=AU_Hair_Care&hash=item20ac469a5f
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

Ευχαριστω φιλε tse αλλα πως μου ηρθε τωρα εμενα ,πανω στην τρελα, να θελω μονο το tricomin!!!!!!

Γι αυτο ρε παιδια,βοηθηστε αν το χρησιμοποιει κανεις ,να το παραγγειλουμε κ εμεις!!!!!
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

3746741 είπε:
Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει στην αναζητηση μου να παραγγειλω tricomin?

Υπαρχει καποιο site που να ειναι δοκιμασμενο κ να αγοραζει καποιος το προιον αυτο απο εκει!

Ευχαριστω!

Φίλε 3746741 μπορείς να πάρεις tricomin από εδώ :

http://www.hairshopeurope.com/shop/browse.asp?cat=3&path=1,3&tipoprod=Hair_growth_treatments

έχω παραγγείλει πολλές φορές ...
 

Σταυρος

New Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

για να μη ξεκιναω νεο θεμα : το tricomin μονο του μπορει να δημιουργησει νεες τριχες?γιατι απο ο,τι ξερω ειναι το μονο χωρις sides...
 

Άκης

Administrator
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

Τι εννοείς να δημιουργήσει; Είναι ελαφρό growth stimulator, όχι όμως σαν την μινοξ.
Είναι καλό όταν χρησιμοποιείς ένα δυνατό dht blocker αλλά δεν θέλεις να δοκιμάσεις μινοξ. Από μόνο του, δεν θα δεις και πολλά, πλην φυσικά το ότι κάνει καλό στα μαλλιά.
 

somari

Active Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

Παιδιά είδα ότι λέτε πως κυμαίνεται σε τιμές 50-60 δολλάρια, εδώ το έχει 15ε, mallia.gr/Product.php?PageId=6&ProductId=88 να το παραγγείλω ή παίζει κάποια απατεωνιά;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

somari είπε:
Παιδιά είδα ότι λέτε πως κυμαίνεται σε τιμές 50-60 δολλάρια, εδώ το έχει 15ε, mallia.gr/Product.php?PageId=6&ProductId=88 να το παραγγείλω ή παίζει κάποια απ@τεωνιά;

πολλοί που έχουν παραγγείλει από το συγκεκριμένο site έχουν αναφέρει ότι μετά την παραγγελεία τους τους έλεγαν ότι το προιόν δεν ήταν διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή, ή ότι δεν το είχαν παραλάβει ακόμα από εξωτερικό κτλ . Δηλαδή ακόμα και να μην έχουν κάποιο προιόν, μπορεί στο site να το δείχνει κανονικά ότι πουλιέτε.
 

somari

Active Member
Απ: tricomin...αποτελεσματα?

I see... μετά από ψάξιμο στο ebay είδα και εκεί πως το συγκεκριμενο είναι πολύ πιο φθηνό, μάλλον ως σαμπουάν θα είναι πιο αραιωμένο το φάρμακο μέσα... δηλαδή δεν είναι καθαρό tricomin, αλλά ανακατεμένο μέσα σε shampoo
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα