Total donor capacity ή "ποσα τριχοθυλάκια έχω". Η άβολη αλήθεια.!

Xristos87

Well-Known Member
Κολλητός, θα έρθω να μου κανεις και μετ.

Κοιτά μη μας παρεξηγήσουν με τα αγαπημένε κτλ

Τώρα άμα παρω κάποιο παιδάκι 1ης γυμνασίου που κάνει χημεία θα σου εξηγήσει τι θεωρείται ανοχη.
ρε Aldo μας ζαλισες...τρως τη μια ΤΑΠΑ πισω απο την αλλη...
βαλε μια τελεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Αυτό είναι το βασικό σου επιχείρημα?
Με αυτό προσπαθείς να πείσεις ένα φόρουμ?
Πάει μόνο του και έβαλα μέσα και τους 3 γιατρούς,εκεί φαίνομαι εγώ ποιός είμαι.

Άρα έχετε δίκιο όλοι δεν έχει τίποτα ο ασθενής.

Καλώς.

Φυσικά και έχω χαρτί όχι με το καινούργιο excelofilo που μάθαμε από τον Ισπανό αλλά τις κλασσικές.
Όχι προεπεμβατικές στην πρώτη μμ δεν πήρα,άλλο αν ο γιατρός μου τα είπε όλα προφορικά.
Μπορώ όμως να σου ποστάρω μια φώτο όπως είμαι στη 2η μου μμ στους 5 μήνες.
Είναι αρκετό αυτό?
Τι λες?
αχαχαχαχαχα
αχαχαχα α ααχαχα

ο αλλος καημο εχει να μας δειξει σε καθε ευκαιρια (και μη) πως ειναι το μαλλι του

ποτε δεν καταλαβα γιατι η 2ημερη συνεδρια εκλαμβανεται ως 1 μεταμοσχευση...
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ είσαι τόσο κουτεντές ,που πλέον δεν σου αξίζει να απαντάει κάποιος..τον ταπωσε ο γιατρος τον aldo πως?? Που του έκανε το κεφαλι και ειδικά τα temporals,σαν πλεγμένο καταιφι?τον εχεις δει από κοντά?άντε μαζέψου ρε ,και βρες κάτι πιο σημαντικό να κανεις ,που να υποστηρίζεις τον εαυτό σου και να μην φαίνεσαι σαν πιστό κοπρόσκυλο..καημένε
ρε Aldo μας ζαλισες...τρως τη μια ΤΑΠΑ πισω απο την αλλη...
βαλε μια τελεια.
 

Aldo

Well-Known Member
Εσύ είσαι τόσο κουτεντές ,που πλέον δεν σου αξίζει να απαντάει κάποιος..τον ταπωσε ο γιατρος τον aldo πως?? Που του έκανε το κεφαλι και ειδικά τα temporals,σαν πλεγμένο καταιφι?τον εχεις δει από κοντά?άντε μαζέψου ρε ,και βρες κάτι πιο σημαντικό να κανεις ,που να υποστηρίζεις τον εαυτό σου και να μην φαίνεσαι σαν πιστό κοπρόσκυλο..καημένε
Αχαχααχαχχααχχα αχαχαχαχασαχαχαχαχαχ χααχαχαχαχαχαχαχαχ ρε αεράτε
 

gregkont13

Verified MM member
αχαχαχαχαχα
αχαχαχα α ααχαχα

ο αλλος καημο εχει να μας δειξει σε καθε ευκαιρια (και μη) πως ειναι το μαλλι του

ποτε δεν καταλαβα γιατι η 2ημερη συνεδρια εκλαμβανεται ως 1 μεταμοσχευση...
Υπάρχουν και αξιοπρεπείς δουλίες σε αυτόν τον κόσμο... Σκέψου το...
 

Georgie

Well-Known Member

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ ολη την ιστορια αυτο π μ μενει ειναι οτι το εξαλακι ειναι ενα οργανωμενο πληροφοριακο συστημα..μια απλη βαση δεδομενων. οκ... γιατι τετοια θεοποιηση; Ασε φανταζομαι, η απαντηση ειναι στην αγνοια

Μην το απλουστεύεις Χρήστο. Το εξελάκι είναι ο καθρέπτης κάποιου που είναι οργανωμένος και διάφανος. Λέει πολλά. Μου θυμίζεις κάποιους "μάστορες" που πήγαινες να σου φτιάξουν το αμάξι, όλα χύμα,καμμία ανάλυση, σε παραμύθιαζαν και σε χρέωναν όσο θέλουν.
 

Flag17

Well-Known Member
εν τω μεταξυ απ' ολο αυτο αντιλαμβανομαι για αλλη μια φορα ποσο μικροι ειναι μερικοι...με 0 γνωση ή με ψηγματα ασυνδετης γνωσης προσπαθουν να βγαλουν λαθος καποιον που εχει ΓΝΩΣΗ.

Ελα μπαρμπα να σου δειξω τα χωραφια σου..

μαγκες, stay cool, δεν ειναι κακο να αποδεχτειτε τον εαυτο σας!!

Απ ολη την ιστορια αυτο π μ μενει ειναι οτι το εξαλακι ειναι ενα οργανωμενο πληροφοριακο συστημα..μια απλη βαση δεδομενων. οκ... γιατι τετοια θεοποιηση; Ασε φανταζομαι, η απαντηση ειναι στην αγνοια
Χρήστο σε έχω δει άπειρες φορές να γράφεις πως δεν μπορείς να κρίνεις αν κάτι είναι κακό αποτέλεσμα γιατι υστερεις σε γνώσεις. Βέβαια να τονίσω πως ταυτόχρονα εχεις γνώσεις για το αν είναι θετικό γιατί σε βλέπω να το γράφεις κατά κόρον σε νήματα. Τώρα σχολιάζεις για το excel και κρίνεις ότι είναι μια απλή βάση δεδομένων οποτε κρίνεις και τους γιατρούς που το χρησιμοποιούν για το πλάνο των επεμβάσεων των ασθενών τους , εδω ως τι κρίνεις? Δεν είναι μια απλή βάση δεδομένων και κανένας δεν εκανε θεοποίηση.
Τα παιδιά ήταν συγκεκριμένα τα excel που έδωσε ο γιατρός στον Άρη ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ έτσι ξεκίνησε η κουβέντα εχεις κάτι πάνω σε αυτό?
 

aeratos28

Just aeratos
Screenshot_2022-07-22-20-40-29-654_com.android.chrome.jpg
Μην το απλουστεύεις Χρήστο. Το εξελάκι είναι ο καθρέπτης κάποιου που είναι οργανωμένος και διάφανος. Λέει πολλά. Μου θυμίζεις κάποιους "μάστορες" που πήγαινες να σου φτιάξουν το αμάξι, όλα χύμα,καμμία ανάλυση, σε παραμύθιαζαν και σε χρέωναν όσο θέλουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Μην το απλουστεύεις Χρήστο. Το εξελάκι είναι ο καθρέπτης κάποιου που είναι οργανωμένος και διάφανος. Λέει πολλά. Μου θυμίζεις κάποιους "μάστορες" που πήγαινες να σου φτιάξουν το αμάξι, όλα χύμα,καμμία ανάλυση, σε παραμύθιαζαν και σε χρέωναν όσο θέλουν.
Μαλλον εσυ cvial το απλουστευεις με το παραδειγμα σου κ θα σ πω ενα προσφατο περιστατικο.
Ο κουμπαρος μου αγορασε απο την Toyota (επισημη αντιπροσωπεια) το Chr κ του εκαναν ΔΩΡΟ τα 2 πρωτα σερβις. Στο 2ο σερβις οταν παρελαβε το εντυπο των εργασιων ειδε οτι εκαναν αλλαγη υγρων φρενων. Η επισημη οργανωμενη καθαρη και αναλυτικη αντιπροσωπεια ετσι; Μα ο κουμπαρουλης μου καθοταν στον χωρο αναμονης μπροστα στην τζαμαρια π εχουν με θεα το συνεργειο κ ΔΕΝ ειδε να γινεται αλλαγη. Οταν τους ειπε ρε παιδια τι αστεια γραφετε εδω , στο αναλυτικο, καθαρο κ οργανωμενο εξελακι σας λεω εγω τωρα, η απαντηση ηταν να ξερετε οτι δεν γινεται ακριβως αλλαγη απλα συμπληρωνουμε γιατι εχετε λιγα χλμ κ τετοιες αστειοτητες. Συν οτι δεν αλλαξανε ουτε το φιλτρο καμπινας. ναι ΟΥΤΕ το φιλτρο παιδια.

Θελω να πω οτι μπορει τα περισσοτερα εργαλεια να δινουν περισσοτερες εγγυησεις για ενα καλο αποτελεσμα ομως μερικα εργαλεια μπορει να ειναι περιττα για "μαστορες" ή για να το γλυκανω μια απλη ενδειξη οτι ναι πας καλα.
 

Georgie

Well-Known Member
Μαλλον εσυ cvial το απλουστευεις με το παραδειγμα σου κ θα σ πω ενα προσφατο περιστατικο.
Ο κουμπαρος μου αγορασε απο την Toyota (επισημη αντιπροσωπεια) το Chr κ του εκαναν ΔΩΡΟ τα 2 πρωτα σερβις. Στο 2ο σερβις οταν παρελαβε το εντυπο των εργασιων ειδε οτι εκαναν αλλαγη υγρων φρενων. Η επισημη οργανωμενη καθαρη και αναλυτικη αντιπροσωπεια ετσι; Μα ο κουμπαρουλης μου καθοταν στον χωρο αναμονης μπροστα στην τζαμαρια π εχουν με θεα το συνεργειο κ ΔΕΝ ειδε να γινεται αλλαγη. Οταν τους ειπε ρε παιδια τι αστεια γραφετε εδω , στο αναλυτικο, καθαρο κ οργανωμενο εξελακι σας λεω εγω τωρα, η απαντηση ηταν να ξερετε οτι δεν γινεται ακριβως αλλαγη απλα συμπληρωνουμε γιατι εχετε λιγα χλμ κ τετοιες αστειοτητες. Συν οτι δεν αλλαξανε ουτε το φιλτρο καμπινας. ναι ΟΥΤΕ το φιλτρο παιδια.

Θελω να πω οτι μπορει τα περισσοτερα εργαλεια να δινουν περισσοτερες εγγυησεις για ενα καλο αποτελεσμα ομως μερικα εργαλεια μπορει να ειναι περιττα για "μαστορες" ή για να το γλυκανω μια απλη ενδειξη οτι ναι πας καλα.
Ρε συ Χρήστο έλεος
Μια σωστή μεταμόσχευση έκανες σε ένα περιστατικό και ξύπνησε ο εκπρόσωπος μέσα σου.
Άσε τον Cvial να κάνει λάθος και να υπεραπλουστευει. Κάτι θα μείνει, να είσαι σιγουρος
 

Kostas97

Well-Known Member
Μαλλον εσυ cvial το απλουστευεις με το παραδειγμα σου κ θα σ πω ενα προσφατο περιστατικο.
Ο κουμπαρος μου αγορασε απο την Toyota (επισημη αντιπροσωπεια) το Chr κ του εκαναν ΔΩΡΟ τα 2 πρωτα σερβις. Στο 2ο σερβις οταν παρελαβε το εντυπο των εργασιων ειδε οτι εκαναν αλλαγη υγρων φρενων. Η επισημη οργανωμενη καθαρη και αναλυτικη αντιπροσωπεια ετσι; Μα ο κουμπαρουλης μου καθοταν στον χωρο αναμονης μπροστα στην τζαμαρια π εχουν με θεα το συνεργειο κ ΔΕΝ ειδε να γινεται αλλαγη. Οταν τους ειπε ρε παιδια τι αστεια γραφετε εδω , στο αναλυτικο, καθαρο κ οργανωμενο εξελακι σας λεω εγω τωρα, η απαντηση ηταν να ξερετε οτι δεν γινεται ακριβως αλλαγη απλα συμπληρωνουμε γιατι εχετε λιγα χλμ κ τετοιες αστειοτητες. Συν οτι δεν αλλαξανε ουτε το φιλτρο καμπινας. ναι ΟΥΤΕ το φιλτρο παιδια.

Θελω να πω οτι μπορει τα περισσοτερα εργαλεια να δινουν περισσοτερες εγγυησεις για ενα καλο αποτελεσμα ομως μερικα εργαλεια μπορει να ειναι περιττα για "μαστορες" ή για να το γλυκανω μια απλη ενδειξη οτι ναι πας καλα.
Μα ρε Χρηστο εσυ κανεις παραδοχη οτι καποιος εχει σκοπο να κλεψει... Το εξελακι δεν εμποδιζει απο αυτο.
 

gregkont13

Verified MM member
Μαλλον εσυ cvial το απλουστευεις με το παραδειγμα σου κ θα σ πω ενα προσφατο περιστατικο.
Ο κουμπαρος μου αγορασε απο την Toyota (επισημη αντιπροσωπεια) το Chr κ του εκαναν ΔΩΡΟ τα 2 πρωτα σερβις. Στο 2ο σερβις οταν παρελαβε το εντυπο των εργασιων ειδε οτι εκαναν αλλαγη υγρων φρενων. Η επισημη οργανωμενη καθαρη και αναλυτικη αντιπροσωπεια ετσι; Μα ο κουμπαρουλης μου καθοταν στον χωρο αναμονης μπροστα στην τζαμαρια π εχουν με θεα το συνεργειο κ ΔΕΝ ειδε να γινεται αλλαγη. Οταν τους ειπε ρε παιδια τι αστεια γραφετε εδω , στο αναλυτικο, καθαρο κ οργανωμενο εξελακι σας λεω εγω τωρα, η απαντηση ηταν να ξερετε οτι δεν γινεται ακριβως αλλαγη απλα συμπληρωνουμε γιατι εχετε λιγα χλμ κ τετοιες αστειοτητες. Συν οτι δεν αλλαξανε ουτε το φιλτρο καμπινας. ναι ΟΥΤΕ το φιλτρο παιδια.

Θελω να πω οτι μπορει τα περισσοτερα εργαλεια να δινουν περισσοτερες εγγυησεις για ενα καλο αποτελεσμα ομως μερικα εργαλεια μπορει να ειναι περιττα για "μαστορες" ή για να το γλυκανω μια απλη ενδειξη οτι ναι πας καλα.
Έχεις γίνει ρεζίλι… Το χεις βάλει σκοπό να την κλείσεις την κλινική.

'Ασε που οι παρενθέσεις, τα κεφαλαία και ότι γράφεις μοιάζει με ένα και μοναδικό γραφικό χαρακτήρα. Μάντεψε ποιανού.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Όταν θαυμάζεις κάποιον, πιθανον να θες να του μοιάσεις ακόμα και στο πως γράφεις……:p:p:D:p:p:p
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μην το απλουστεύεις Χρήστο. Το εξελάκι είναι ο καθρέπτης κάποιου που είναι οργανωμένος και διάφανος. Λέει πολλά. Μου θυμίζεις κάποιους "μάστορες" που πήγαινες να σου φτιάξουν το αμάξι, όλα χύμα,καμμία ανάλυση, σε παραμύθιαζαν και σε χρέωναν όσο θέλουν

Μου αρεσει αυτη η προσεγγιση.
Το εξελακι δειχνει με εναν τροπο που αντιλαμβανετε ο ασθενης οτι ο ιατρός ειναι οργανωμενος και διάφανος.
Ο ιατρός κάλλιστα μπορει να έχει αυτες τις αρετες χωρις εξελάκι.
Το στρέβλωση ειναι πως κάποιοι έχουν μπερδεψει τα πραγματα και έχουν το βελάκι της επαγωγής ανάποδα:
  • Αν δεν έχεις εξελάκι εισαι απατεωνας ή ασχετος
  • Αν το εξελάκι έχει κάποιο λάθος εισαι απατεωνας ή ασχετος
  • Όποιος έχει εξελάκι παιζει premier league.
Πολλοι από αυτούς πιθανον και ως παιδια πιστευαν ότι τα Nike Air ηταν η αιτία που κένταγε ο MJ ή πως όταν τα αποκτούσαν και αυτοί θα βελτιωνόταν στο μπασκετ.
Δεν έχω πρόβλημα με την απλοϊκή νοοτροπία ή τη δημιουργία Ιερων Τοτεμ.
Ειναι τυπικα χαρακτηριστικά μη-ειδικών σε ένα κλάδο που παιρνουν την απλούστερη παρακαμψη για να αντιληφθούν πολυπαραγοντικα ζητηματα.

Καλό θα ειναι τωρα που τα εξηγησε και @CVIAL, που δεν έχει και οφελος, (μιας και ΟΤΙ πω εγω μπορει να ειναι ...μολυσμενο από υστεροβουλια και για να βγαλω λεφτα :) ), ξεκολλήστε κάποιοι.
Εξελάκι χρησιμοποιω για τον ασθενή μου, γιατι του προσφερει μια ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ της τεραστιας δουλειας, γνωσης και εμπειριας που βρισκεται στο παρασκηνιο μιας διαδικασιας που την κανουμε να φαινεται απλή, ανωδυνη και ανεπιπλεκτη.
Το βοηθάει να καταλάβει πως δεν παμε ...κουτουρου και πως όλα ειναι βάσει διαδικασιών.
Διότι ΕΙΝΑΙ.
Το εξελάκι έχει για τον έμπειρο ιατρό όση αναγκαιότητα έχει το υπερσυγχρονο GPS στο σκάφος, όταν ο καπετάνιος έχει απλή πυξιδα, ξέρει να διαβαζει τη θέση των αστερισμών σε συναρτηση με την εποχή, και έχει κάνει το δρομολόγιο χιλιαδες φορες και καθε είδος καιρού.
Βάλε εσυ GPS στον καπετάν Πράσινο ή πεσ του ότι επειδη δεν έχει, δεν ειναι καλός καπετανιος (θα ποσταρω βιντεακι Δευτερα με τον θρύλο αυτον!)
Χρησιμότητα, ναι έχει. Στον "καλό καιρό" (ευκολο περιστικό, παρθενα δοτρια, σωστα χειρουργημενη δοτρια παλαιότερα κτλ) σε βοηθάει για να μην "πολυσκεφτεσαι"
Στον "κακό καιρό", απλα το αγνοείς και πας με την εμπειρια.

 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Όταν θαυμάζεις κάποιον, πιθανον να θες να του μοιάσεις ακόμα και στο πως γράφεις……:p:p:D:p:p:p
@gregkont13
@Georgie
@aeratos28
@Flag17

θα προτεινα να ασχοληθείτε με αυτα που γραφω εγώ και ο @CVIAL (και που ειναι ΕΝΤΟΣ θεματος) αντι να ασχολήστε με το @Xristos87 απλα για την μανούρα και τον "τσαμπουκα".
Σπαταλω χρονο να σας εξηγησω τη αλήθεια για το εξελακι για να μην, εστω και εν αγνοια σας, δινετε λάθος ...παλμο στην κερκίδα των λιγοτερο εμπειρων που θέλετε διακαώς να σωσετε.

Διότι τωρα που σας τα αναλυσαμε, αν πάλι συνεχισετε την αντιπολίτευση και το κολλημα με το οποιο εξελακι, θα ειναι επειδη δεν προσεχατε στην "παραδοση" και μετα δεν θα φταιω εγω αν επανερχεστε με λάθος αποψεις σε θεμα που εχει εξηγηθεί και εξαντληθει και σας ταπώνει ο κάθε άσχετος πυ μπήκε προχθες στο φορουμ.

Αν ο ρόλος/σκοπός σας εδω μεσα ειναι να μαθετε, να η ευκαιρία.
Αν ειναι να κανετε μανουρες με τον κάθε @Xristos87 αγνοήστε το παραπανω ποστ.
 
Μπλουζα