toppik

makataki

New Member
Γεια σας παιδια

ηθελα να ρωτησω εχω ενα μικρο σχετικα προβλημα στο μπιφτεκι και χρησιμοποιω toppik και ηθελα να ρωτησω αν κατω απο τον ηλιο φαινεται ασχημα μιας και δεν εχω εμπειρια το χρησιμοποιω εδω και 2 μερες μονο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γεια σας παιδια

ηθελα να ρωτησω εχω ενα μικρο σχετικα προβλημα στο μπιφτεκι και χρησιμοποιω toppik και ηθελα να ρωτησω αν κατω απο τον ηλιο φαινεται ασχημα μιας και δεν εχω εμπειρια το χρησιμοποιω εδω και 2 μερες μονο

1. Βρες την καταλληλη απόχρωση για εσενα
2. ΜΗΝ βαζεις πολυ προϊόν, ΠΡΕΠΕΙ να φαινεται λιγο δερμα από μεσα!
3. μην το αφηνεις πάνω από 24 ώρες, ιδανικα λουσου καθε βραδυ και ξαναβαλε το πρωι, γιατι το σμηγμα μπορει να το κανει "σβολάκια"
4. ιδανικα χρησιμοποιησε το spray applicator
 

makataki

New Member
ευχαριστω για την απαντηση ,αν και αρχαριος με toppik ενω στο καθρεφτη φαινομαι οκ εχω μια φοβια οταν βγαινω εξω λες πως ολοι με κοιτανε και ιδικα αμα εχει ηλιο δεν εχω ιδεα πως φαινετε , βεβαια τραβηξα φωτογραφιες με ηλιο αλλα και στο σπιτι και δειχνουν ολες οκ και νορμαλ αλλα παντα αυτη η φοβια....
 

ΛΕΣ

Active Member
ευχαριστω για την απαντηση ,αν και αρχαριος με toppik ενω στο καθρεφτη φαινομαι οκ εχω μια φοβια οταν βγαινω εξω λες πως ολοι με κοιτανε και ιδικα αμα εχει ηλιο δεν εχω ιδεα πως φαινετε , βεβαια τραβηξα φωτογραφιες με ηλιο αλλα και στο σπιτι και δειχνουν ολες οκ και νορμαλ αλλα παντα αυτη η φοβια....
Θα σου πω φίλε την δικιά μ γνώμη. Σχεδόν κανείς δεν ασχολείται η θα προσέξει τα μαλλιά σου. Φορά τοπικ αρκεί να μην γίνεται σαν ζωγραφιά το μέρος που χρησιμοποιείς. Μέικ σουρ αυτό που είπε η κλινική απο πάνω, ότι φοράς το κατάλληλο χρώμα για σένα και θα είσαι κομπλέ. Και εν τέλει αν κάποια φορά φανεί κάτι παραπάνω η οτιδήποτε δεν είναι ντροπή. Κανείς προσπάθεια να δείχνεις ωραίος για την πάρτη σου, οι γυναίκες που φοράνε τίγκα μέικ απ και πουσαπ μπρας και ιστορίες είναι καλύτερες?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Θα σου πω φίλε την δικιά μ γνώμη. Σχεδόν κανείς δεν ασχολείται η θα προσέξει τα μαλλιά σου. Φορά τοπικ αρκεί να μην γίνεται σαν ζωγραφιά το μέρος που χρησιμοποιείς. Μέικ σουρ αυτό που είπε η κλινική απο πάνω, ότι φοράς το κατάλληλο χρώμα για σένα και θα είσαι κομπλέ. Και εν τέλει αν κάποια φορά φανεί κάτι παραπάνω η οτιδήποτε δεν είναι ντροπή. Κανείς προσπάθεια να δείχνεις ωραίος για την πάρτη σου, οι γυναίκες που φοράνε τίγκα μέικ απ και πουσαπ μπρας και ιστορίες είναι καλύτερες?

Μεγαλη αλήθεια!
ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολειται με τα μαλλια μας, εκτος αν κανουμε υπερβολες
 

nick_cal

New Member
1. Βρες την καταλληλη απόχρωση για εσενα
2. ΜΗΝ βαζεις πολυ προϊόν, ΠΡΕΠΕΙ να φαινεται λιγο δερμα από μεσα!
3. μην το αφηνεις πάνω από 24 ώρες, ιδανικα λουσου καθε βραδυ και ξαναβαλε το πρωι, γιατι το σμηγμα μπορει να το κανει "σβολάκια"
4. ιδανικα χρησιμοποιησε το spray applicator
Γιατρέ υπάρχει περίπτωση να χαθούν τριχοθυλάκια λόγω τόππικ?
 

nine

Active Member
Κάποιες φορές όταν αφηνω το topik για αρκετές ώρες (εως 24ωρο) μαζί με προιοντα styling (λακ και σκονη styling) αφήνει μια μαυρίλα στο δέρμα στο χρωμα του τοπικ δηλαδη. Που φευγει με αρκετο τριψιμο και οχι απλα με νερο
 

istorias

Chalandri
Χαίρετε φίλοι.

Έχω την έξης απορία: είναι ασφαλής η χρήση του toppik; Σε διάφορα φόρουμ διαβάζω ότι πάντα εισπνέουμε τα fibers τα οποία δύναται σε βάθος χρόνου να προκαλέσουν επιπλοκές, ακόμα και καρκίνο του πνεύμονα.

Έκανα μια σχετική έρευνα στο ίντερνετ, αλλά δεν βρήκα κάτι αξιόλογο και κατατοπιστικό. Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με την ασφάλεια χρήσης του προϊόντος θα ήταν καλοδεχούμενη.
 

BillR

Member
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει θέμα υγείας σχετικά με τα εισπνεόμενα fibers και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω διαβάσει και κάτι.
Σαν παλιός χρήστης toppik (και νυν ράφλας) απλώς καμιά φορά όταν φυσούσα τη μύτη μου μετά από χρήση Toppik, έβγαιναν μαυρίλες ισχύει.
Μία λύση για αυτό είναι να φοράς χειρουργική μάσκα (έχουμε πληθώρα πλέον μετά τον κορωνιό) όταν το εφαρμόζεις.
 

montecristo

Well-Known Member
Δεν υπάρχει κανένα θέμα φίλε με τη χρήση τοπικ είναι απολύτως ασφαλές και είναι από μικροΐνες φυσικής Κερατίνης μαλλιών. Και εγώ βάζω χωρίς κανένα πρόβλημα όπως και πολύς κοσμος.
Περισσότερο εισχωρούν οι σκόνες από το περιβάλλον που βγαίνεις στο δρόμο πιστεύω. Επίσης αμα βάλεις και σταθεροποιητή ή κάποια λακ φεύγει δυσκολα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

το toppik και τα αντιστοιχα ειναι η λυση μου απο το μακρινο 2009. μεχρι να αποφασισω την μεταμοσχευση, η να τα ξυρισω.
πλεον φαινεται οτι κατι βαζω στα μαλλια μου, αλλα δεν με απασχολει και το διαλαλω μονος μου αν τυχον με ρωτησουν. προτιμω toppik απο το να φαινομαι NW6 που κοντευω. μπορω να πω εχω γινει ειδικος στον τροπο τοποθετησης του με λιγη λακ απο πανω εμποριου. 52 ειμαι οτι μαλλι ειχα να το χασω, το εχω ηδη χασει.
οσο για αυτα που λενε οτι το βγαζεις αμεσως, θα τα χαρακτηρισω ανυποστατα. φοραω toppik και λουζομαι σχεδον καθε 10 μερες. κανενα προβλημα. απλα λερωνουν οι μαξιλαροθηκες και φυσικα ευκολα πλενονται. ανανεωνω καθε μερα την εικονα μου με το προιον αφιερωνοντας 2 λεπτα προτου βγω εξω.
μου εχει βελτιωσει την εικονα και επιλεγω να κινουμαι ετσι. καποια στιγμη καλοκαιρι του 2015 ειχα παει στον Αναστασακη να παρω αρκετη ποσοτητα εν οψη επικειμενων capital controls. μολις με ειδε ο ιδιος μου ειπε οτι βαζω πολυ. του απαντησα ε και? το ξερω και το επιλεγω. και σηκωσε τους ωμους υποχωρητικα. ειναι εμφανες επανω μου αλλα καλαισθητο και οχι κραυγαλεο.
αυτα απο μενα για το σχετικο προιον μετα απο μακρα χρηση 14 ετων σχεδον ετων. ευχαριστως να μοιραστω αλλες πληροφοριες για οποιον ενδιαφερεται. ειναι η φτηνη λυση για αρκετα χρονια, ειδικα αν καποιος δεν εχει τα 3-5-7 χιλιαδες ευρω που χρειαζεται μια μεταμοσχευση.
(πλεον ψεκαζω και με το σπρει ΜΑΝΕ. κι αυτο πολυ καλο στο ειδος του)

ΥΓ-ευχαριστως να μοιραστω κι αλλες πληροφοριες μαζι σας. μονο που βαριεμαι πολυ να πληκτρολογω. μπορειτε αν ενδιαφερεστε με ΠΜ και τηλεφωνο.
 

Stradlin

Member
Όντως δεν είναι απόλυτη ανάγκη να λούζεσαι καθημερινά. Εμένα το τόπικ δε μου λερώνει τα μαξιλάρια. Σε ότι αφορά τα σωματίδια που μπορεί να εισπνεύσει κανείς, θεωρώ υπερβολικό το φόβο. Υπάρχει μεν ένα νέφος που εκλύεται κατά την εφαρμογή, από τόσο λεπτόκοκκα σωματίδια που αιωρούνται αντί να πάνε στο μαλλί όπως το υπόλοιπο προϊόν, (φαινόμενο που το βλέπεις μόνο αν είσαι κάτω από λάμπα) αλλά ακόμη και αυτό δεν είναι δύσκολο να το αποφύγεις. Όποιος συνεχίζει να έχει αμφιβολίες μπορεί να βάζει μάσκα κατά την εφαρμογή (εγώ δεν το κάνω). Μετά την εφαρμογή δε νομίζω ότι φεύγει τόπικ που μπορείς να εισπνεύσεις σε ποσότητα που να αξίζει να συζητηθεί διαφορετικά αν αρχίσουμε να μετράμε και τους κόκκους θα πάμε πρώτα από άγχος πριν από οτιδήποτε άλλο.
 

cristiano

Member
Το μόνο αρνητικό είναι ότι μένει μια μαυρίλα στα χέρια αν πιάνεις τα μαλλιά. Αυτό βέβαια συμβαίνει όταν υπάρχει αρκετή ποσότητα.
 
Μπλουζα