toppik!!! προκαλει τριχοπτωση???

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

alexXXX

Active Member
παιδια ανοιξα αυτο το θεμα γιατι εχω πελαγωσει αφου τα μαλλια εδω και εναμιση χρονο που κανω θεραπειες εγιναν πολυ πολυ χειροτερα εχω παει στην λυση του toppik το οποιο κανει λιγο δουλεια .βαζω λιγο μπροστα εκει που εχω το προβλημα ,νομιζω ομως πως μου προκαλει περισσοτερη τριχοπτωση και γενικοτερα οταν το εχω στο κεφαλι νοιωθω πως κατι δεν παει καλα !!εχει κανεις παρατηρισει κατι τετοιο να εχει δλδ επιδυνωθει η τριχοπτωση του ??παντως σαν θεραπεια δεν με βοηθησε τιποτα τα μαλλια εχουν αραιωσει πολυ .εβαζα ολο τον καιρο μινοξ,9 μηνες ρεβινογκεν (που πιστευω μου εκανε πολυ ζημια)και στο τελος σπιρολακτονη .τωρα το μονο που με σωζει ειναι η φινα αλλα σε εξετασει που ειχα κανει dht ειχα αρκετα χαμηλη σεδον στο οριο .Δεν ξερω αν θα πρεπει να παρω :chinscratch :chinscratchΠαντως η ψυχολογια μου εχει πεσει πολυ κοιταω τον εαυτο μου στον καθρευτη και δεν το πιστευω πως εγινα ετσι !!ειδικα τον τελευταιο χρονο ... :( :( :(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: toppik!!! προκαλει τριχοπτωση???

το αγχος σιγουρα δεν βοηθαει

το toppik δεν ετυχε να ακουσω ποτε οτι προκαλει τριχοπτωση
εξαλλου δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο
πιθανον ηταν να σου πεσουν και σου πεσαν
δες μηπως εισαι αλλεργικος καπου
ειτε στην μινοξιδιλη ειτε σε καποια συστατικα του revivogen


λες οτι καποια προιοντα σου καναν ζημια
το revivogen σχεδον το αποκλειω
μηπως εχεις καμια ΣΔ και με την μινοξιδιλη επιβαρυνες την κατασταση σου

για oranl φιναστεριδη ειναι δικη σου αποφαση

αν θες να πεταξεις την μινοξιδιλη νομιζω το tricomin ειναι κατι που θα επαιρνα στην θεση σου

δεν ξερω και την κατασταση της κεφαλης σου
νομιζω μια βολτα σε ενα δερματολογο ισως βοηθουσε
μηπως και εχεις τιποτα
 

mikipitri

Member
Απ: toppik!!! προκαλει τριχοπτωση???

μάλλον φίλε alexXXX έχεις πρόβλημα με ΣΔ, όπως είπε και ο Παναγιώτης!!!
χρησιμοποιώ και εγώ toppic και δεν έχω θέμα τριχόπτωσης στα σημεία που το βάζω... αντίθετα η κατάσταση χειροτέρεψε από τη χρήση μινοξ επειδή έχω και ΣΔ... μου προκαλεί τρομερή φαγούρα και από το ξύσε ξύσε φεύγουν ολόκληρα κομμάτια δέρματος και μαζί και αρκετές τρίχες...
δηλαδή ενώ με τη μινοξ έχω παρατηρήσει ότι έχει αυξηθεί η διάμετρος της τρίχας, εντούτοις σαν να αραιώνω περισσότερο λόγω της τριχόπτωσης από το ξύσιμο...
σε καταλαβαίνω για την απελπισία που λες (νιώθω ακριβώς το ίδιο... με βλέπω στον καθρέπτη γεμάτο άσπρες νιφάδες και σκέφτομαι μήπως δεν έπρεπε να χρησιμοποιήσω μινοξ)
από την άλλη το 90% όσων κάνουν χρήση μινοξ έχουν θετικά αποτελέσματα... και σκέφτομαι να τη συνεχίσω για κάνα 3-4μηνο και βλέπουμε
 
Απ: toppik!!! προκαλει τριχοπτωση???

mikipitri είπε:
μάλλον φίλε alexXXX έχεις πρόβλημα με ΣΔ, όπως είπε και ο Παναγιώτης!!!
χρησιμοποιώ και εγώ toppic και δεν έχω θέμα τριχόπτωσης στα σημεία που το βάζω... αντίθετα η κατάσταση χειροτέρεψε από τη χρήση μινοξ επειδή έχω και ΣΔ... μου προκαλεί τρομερή φαγούρα και από το ξύσε ξύσε φεύγουν ολόκληρα κομμάτια δέρματος και μαζί και αρκετές τρίχες...
δηλαδή ενώ με τη μινοξ έχω παρατηρήσει ότι έχει αυξηθεί η διάμετρος της τρίχας, εντούτοις σαν να αραιώνω περισσότερο λόγω της τριχόπτωσης από το ξύσιμο...
σε καταλαβαίνω για την απελπισία που λες (νιώθω ακριβώς το ίδιο... με βλέπω στον καθρέπτη γεμάτο άσπρες νιφάδες και σκέφτομαι μήπως δεν έπρεπε να χρησιμοποιήσω μινοξ)
από την άλλη το 90% όσων κάνουν χρήση μινοξ έχουν θετικά αποτελέσματα... και σκέφτομαι να τη συνεχίσω για κάνα 3-4μηνο και βλέπουμε

να ξερεις οτι αφου εχεις Σ,Δ εμε τη μινοξ χειροτερευεις την κατασταση του κεφαλιου σου,και κανεις μονο κακο....αποψη μου παντα!Θεραπευσε πρωτα τη Σ.Δ και μετα το ξανασκεφτεσαι για τι μινοξ γιατι τωρα μονο κακο κανεις
 

mikipitri

Member
Απ: toppik!!! προκαλει τριχοπτωση???

έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα για τη ΣΔ!!!
φεύγει για κάνα μήνα και μετά επανέρχεται!!! :(
το μόνο που την καταπολέμησε ήταν κάτι χάπια τα sporanox!!!
είναι αρκετά ισχυρά και ακριβούτσικα αλλά κάνουν δουλειά...
τώρα όσον αφορά τη χειροτέρευση της κατάστασης με τη μινοξ το έχω ακούσει από πολλούς... και το κυριότερο το βλέπω ο ίδιος!!!
το κακό είναι ότι ποτέ δεν κατάφερα να την καταπολεμήσω μόνιμα...
άσε που η δερματολόγος μου είπε ότι τελικά οι νιφάδες που βλέπω είναι τα υπόλοιπα που αφήνει η μινοξ και πολύ λιγότερο από τη ΣΔ...
 

alexXXX

Active Member
Απ: toppik!!! προκαλει τριχοπτωση???

ρε παιδια εχω παει σε δερματολογο δεν ειχε διαγνωσει ποτε σ.δ και δεν εχω παραταηρισει κοκκινιλες κ τετοια μονο κνυσμο ειχα απο το ρεβινογκεν μολις το σταματησα ηρεμισα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: toppik!!! προκαλει τριχοπτωση???

τοτε ελεγξε μηπως εισαι αλλεργικος καπου
συνηθως η προπυλενογλυκολη (PPG) ερεθιζει το δερμα
εναλακτικα σε δικα σου διαλλυματα να προτιμας glycerin ειναι πιο ηπια

δεν μπορω να υποθεσω κατι αλλο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα