Topical Foam Minoxidil/spirnolactone/fina etc

gatsby

Member
Καλημερα,

Ξερεις κανεις κανενα φαρμακειο να φτιαχνει λοσιον με μινοξ+φινα+λατανοπροστη ή μινοξ+σπιρονολακτονη ή συνδυασμο τελοσπαντων με τις δραστικες θεραπειες;; Εαν ναι, την συνταγη σας την εδωσε δερματολογος;
Δυστυχως εχω βρει στο εξωτεικο αλλα δεν στελνουν ελλαδα .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Quarantine

Active Member
Καλημερα,

Ξερεις κανεις κανενα φαρμακειο να φτιαχνει λοσιον με μινοξ+φινα+λατανοπροστη ή μινοξ+σπιρονολακτονη ή συνδυασμο τελοσπαντων με τις δραστικες θεραπειες;; Εαν ναι, την συνταγη σας την εδωσε δερματολογος;
Δυστυχως εχω βρει στο εξωτεικο αλλα δεν στελνουν ελλαδα .
Ρούσου Εριφύλη στον Βόλο στείλε email.Ειναι επαγγελματίες και χρησιμοποιούν της fargon προϊόντα.
Ρώτησα για μινοξιδιλη και λατανοπρόστη πρόσφατα και μου είπαν ότι και βέβαια κάνουν και κοστίζει 139ευρώ και με έκπτωση 10% 125 ευρώ και πως αξίζει να την δοκιμάσω.Ειναι ακριβή ουσία η λατανοπρόστη μου είπαν γιατί χρησιμοποιείται για τα μάτια.
Δεν μου έγραψαν τα ml βέβαια να ξέρω πόσο θα διαρκέσει το φάρμακο αλλά αν είναι για έναν μήνα άστο φίλε.Δεν τα δίνω φίλε για ένα φάρμακο που δεν θεραπεύει την τριχόπτωση.Μην το κάνεις ούτε εσύ.
 

gatsby

Member
Ρούσου Εριφύλη στον Βόλο στείλε email.Ειναι επαγγελματίες και χρησιμοποιούν της fargon προϊόντα.
Ρώτησα για μινοξιδιλη και λατανοπρόστη πρόσφατα και μου είπαν ότι και βέβαια κάνουν και κοστίζει 139ευρώ και με έκπτωση 10% 125 ευρώ και πως αξίζει να την δοκιμάσω.Ειναι ακριβή ουσία η λατανοπρόστη μου είπαν γιατί χρησιμοποιείται για τα μάτια.
Δεν μου έγραψαν τα ml βέβαια να ξέρω πόσο θα διαρκέσει το φάρμακο αλλά αν είναι για έναν μήνα άστο φίλε.Δεν τα δίνω φίλε για ένα φάρμακο που δεν θεραπεύει την τριχόπτωση.Μην το κάνεις ούτε εσύ.
Το εχω χρησιμοποιησει, εχει καποια δραση κ μαλιστα φτιαχνουν κ οι βλεφαριδες γινονται πιο πυκνες. Αλλα εχει αρνητικα οτι λαδωνει το μαλλι παρα πολυ και διατηρειται στο ψυγειο. Κανει την ιδια δουλεια με οποια αλλη δυνατη λοσιον. Ευχαριστω για την απαντηση παντως
 

Quarantine

Active Member
Το εχω χρησιμοποιησει, εχει καποια δραση κ μαλιστα φτιαχνουν κ οι βλεφαριδες γινονται πιο πυκνες. Αλλα εχει αρνητικα οτι λαδωνει το μαλλι παρα πολυ και διατηρειται στο ψυγειο. Κανει την ιδια δουλεια με οποια αλλη δυνατη λοσιον. Ευχαριστω για την απαντηση παντως
Έχεις χρησιμοποιήσει την Λατανοπρόστη εννοείς? Έκανε καθόλου δουλειά μαζί με την μινοξιδιλη η όχι?Η Σπιρολονακτονη έκανε τίποτα η όχι?
 

Quarantine

Active Member
Tι ειναι ολα αυτα; παρασιτοκτονα για χωραφια;
Η Λατανοπρόστη είναι σταγόνες για τα μάτια και συγκεκριμένα για το γλαύκωμα οι οποίες κάνουν τις βλεφαρίδες τούμπανο.Οσοι τις χρησιμοποιούσαν για τα μάτια μεγάλωναν οι βλεφαρίδες τους σαν παρενέργεια και είπαν οι γιατροί να τις δοκιμάσουν και στο κεφάλι για την καράφλα.
Πολλές γυναίκες τις χρησιμοποιούν για να μεγαλώνουν τις βλεφαρίδες τους χωρίς να έχουν πρόβλημα.
Τι να πω δεν ξέρω αν κάνει δουλειά,στο internet αν δεις έχει πολλά άρθρα και before and after και δεν ξέρεις τι να πιστέψεις. Πάντως η ουσία είναι πανάκριβη.Η fargon την πουλάει την ουσία σε συνδιασμό με την μινοξιδιλη που την κάνει ακόμα πιο αποτελεσματική.
 

gatsby

Member
Έχεις χρησιμοποιήσει την Λατανοπρόστη εννοείς? Έκανε καθόλου δουλειά μαζί με την μινοξιδιλη η όχι?Η Σπιρολονακτονη έκανε τίποτα η όχι?
Εχω χρησιμοποιησει αυτο της fagron με την λατανοπροστη. Κανει δουλεια οπως μια δυνατη λοσιον οχι κατι συναρπαστικο που να αξιζει τα λεφτα . Και εαν σκεφτεις κ το λαδωμενο μαλλι… δεν θα το συστηνα.
Σπιρονολακτονη εχω χρησιμοποιησει σε χαπι που κανει δουλεια σιγουρη απλα επειδη εχει παρεμεργειες γυναικομαστιας θελω να το βρω σε τοπικη λοσιον. Κ αυτο ψαχνω τωρα ποιος θα μου το φτιαξει…
 

Quarantine

Active Member
Εχω χρησιμοποιησει αυτο της fagron με την λατανοπροστη. Κανει δουλεια οπως μια δυνατη λοσιον οχι κατι συναρπαστικο που να αξιζει τα λεφτα . Και εαν σκεφτεις κ το λαδωμενο μαλλι… δεν θα το συστηνα.
Σπιρονολακτονη εχω χρησιμοποιησει σε χαπι που κανει δουλεια σιγουρη απλα επειδη εχει παρεμεργειες γυναικομαστιας θελω να το βρω σε τοπικη λοσιον. Κ αυτο ψαχνω τωρα ποιος θα μου το φτιαξει…
Σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτήν την σύσταση λες να βοηθήσει περισσότερο από σκέτη μινοξιδιλη?
Θα μου το κάνει το φαρμακείο 25 ευρώ τα 100ml.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2024-02-15-20-06-50-189_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2024-02-15-20-06-50-189_com.google.android.gm.jpg
    494.2 KB · Προβολές: 16

gatsby

Member
Σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτήν την σύσταση λες να βοηθήσει περισσότερο από σκέτη μινοξιδιλη?
Θα μου το κάνει το φαρμακείο 25 ευρώ τα 100ml.
Κοιτα δεν εχω ψαχτει οσο αλλοι εδω στο φορουμ αλλα εγω σιγουρα θα το δοκιμαζα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

johnysblue

Active Member
Σπιρολακτονη σε χάπι δεν παίρνουμε σε καμία περίπτωση για τα μαλλιά..εκτός αν έχεις σκοπό να γίνεις τρανς ή για οποιοδήποτε άλλο σκοπό που προορίζεται το φάρμακο.
Την χρησιμοποιούν οι άνδρες που έχουν τάση προς τα κει σε δόσεις 200-300mg αν θυμάμαι καλά μαζί με κάτι αλλά αντίανδρογόνα πολύ δυνατά.
Δεν είναι ούτε φίνα ούτε ντουτα.
 

johnysblue

Active Member
Σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτήν την σύσταση λες να βοηθήσει περισσότερο από σκέτη μινοξιδιλη?
Θα μου το κάνει το φαρμακείο 25 ευρώ τα 100ml.
Ποιο φαρμακείο το φτιάχνει ακριβώς αυτό στα 25 ευρώ?
Αν δεν είσαι responder στην σκέτη μινοξ..με αυτό θα γίνεις.
 

Quarantine

Active Member
Ποιο φαρμακείο το φτιάχνει ακριβώς αυτό στα 25 ευρώ?
Αν δεν είσαι responder στην σκέτη μινοξ..με αυτό θα γίνεις.
Ενα στον Βόλο,είμαι ρεσποντερ αλλά βάζω εδώ και 10 χρόνια και έχει χάσει πολύ την δραστικότητα τής πλέων,χρειάζομαι ενίσχυση επειγόντως.
Δεν μου λες,την φίνα είχα διαβάσει πως την παίρνουν και άνδρες που θέλουν να γίνουν γυναίκες κάτι παρόμοιο με αυτό που γράφεις εσύ για τους τρανς, το έχεις ακούσει? επειδή ρίχνει τεστοστερόνη και κάνει γυναικομαστια.
Επίσης θεωρείς πως με azelaic acid τρετινοϊνη και καφεϊνη θα δω βελτίωση η δεν κάνουν τίποτα οι συγκεκριμένες ουσίες?
 

johnysblue

Active Member
Ενα στον Βόλο,είμαι ρεσποντερ αλλά βάζω εδώ και 10 χρόνια και έχει χάσει πολύ την δραστικότητα τής πλέων,χρειάζομαι ενίσχυση επειγόντως.
Δεν μου λες,την φίνα είχα διαβάσει πως την παίρνουν και άνδρες που θέλουν να γίνουν γυναίκες κάτι παρόμοιο με αυτό που γράφεις εσύ για τους τρανς, το έχεις ακούσει? επειδή ρίχνει τεστοστερόνη και κάνει γυναικομαστια.
Επίσης θεωρείς πως με azelaic acid τρετινοϊνη και καφεϊνη θα δω βελτίωση η δεν κάνουν τίποτα οι συγκεκριμένες ουσίες?
Δοκίμασε το δεν χάνεις τίποτα..25 ευρώ τα 100 ml είναι τσάμπα.azelaic acid και καλά είναι τοπικό dht blocker,η καφεινη αυξάνει κυκλοφορία του αίματος στον θύλακα,και αυτό που κάνει πραγματικά δουλειά είναι η τρετινοινη που σε συνδυασμό με μινοξ αυξάνει την απορροφητικότητα της μινοξ κατά πολύ.
Φίνα και ντουτα καμία σχέση με τρανς,Ρώτα και γιατρό
 

Quarantine

Active Member
Δοκίμασε το δεν χάνεις τίποτα..25 ευρώ τα 100 ml είναι τσάμπα.azelaic acid και καλά είναι τοπικό dht blocker,η καφεινη αυξάνει κυκλοφορία του αίματος στον θύλακα,και αυτό που κάνει πραγματικά δουλειά είναι η τρετινοινη που σε συνδυασμό με μινοξ αυξάνει την απορροφητικότητα της μινοξ κατά πολύ.
Φίνα και ντουτα καμία σχέση με τρανς,Ρώτα και γιατρό
Ναι αλλά δεν γράφει μέσα η φόρμουλα τρετινοϊνη αλλά γράφει ρετινολη,λες να υπάρχει διαφορά?
 

kollaps

Member
Δεν μου λες,την φίνα είχα διαβάσει πως την παίρνουν και άνδρες που θέλουν να γίνουν γυναίκες κάτι παρόμοιο με αυτό που γράφεις εσύ για τους τρανς, το έχεις ακούσει? επειδή ρίχνει τεστοστερόνη και κάνει γυναικομαστια.
Νομίζω την παίρνουν γιατί θέλουν να έχουν μαλλιά
 
Μπλουζα