Toni74, fue, πατεδάκης, 2300 grafts, 30/11/2015

piros75

Well-Known Member
Toni όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι, με προϋπόθεση ότι θα έχεις μια καλή φύτρωση, θα δεις διαφορά, αλλά μην περιμένεις θαύματα, γιατί η περιοχή που πήγες να καλύψεις είναι πολύ μεγάλη, σχεδόν άδεια και σίγουρα λόγω του ότι είναι και στην κορυφή (περισσότερο φως να εισέρχεται = μικρότερο illusion) τα μοσχεύματα που χρειαζόσουν είναι περισσότερα από όσα έβαλες. Το ζητούμενο σε αυτήν τη φάση είναι να έχεις μια καλή φύτρωση (πάνω από 90%) και οι τρίχες να έχουν σωστή φορά και γωνία. Εφόσον αυτά τα 3 πράγματα υπάρξουν, όλα τα άλλα φτιάχνονται (με ακόμα μία προϋπόθεση βεβαίως και αυτή δεν είναι άλλη από το να έχεις δότρια για να πάρεις επιπλέον μοσχεύματα αν χρειαστείς).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Toni74

New Member
Δυστυχώς το γνωρίζω αυτό από την αρχή! Δεν περιμένω να βγάλω πολύ μαλλί εκεί αν και πιστεύω πως ίσως καλυφθεί! Είμαι θετικός σε μια δεύτερη μμ. Ευτυχώς μπήκαν με καλή φορά και γωνία! Η δότρια μου ειναι σούπερ και έχει ακόμη να δώσει αρκετά τριχοθυλάκια δεν θυμάμαι πόσα. Ελπίζω λίγο και στην μινοξιδιλη αφού δεν έκανα ποτέ καμία παρόμοια θεραπεία. Μίλησα με τον γιατρό και μου πε ότι ειναι ακόμη πολύ νωρίς για οτιδήποτε!
 

aeratos28

Just aeratos
toni74 τι κάνεις φίλε βάλε καμιά φωτό,στο 6μηνο έχεις φτάσει,κάποιο συμπέρασμα θα βγαινει
 

Toni74

New Member
Παω πολύ καλά και στο 9μηνο θα εχω ακομη 30% φύτρωση
 

Συνημμένα

  • image.jpeg
    image.jpeg
    915.2 KB · Προβολές: 975
  • image.jpeg
    image.jpeg
    732.1 KB · Προβολές: 978

aeratos28

Just aeratos
αφού ρε αρχηγε παρακολουθείς το φόρουμ,γιατί δεν έκανες μόνο σου μία ενημέρωση..για να ανεβασες και φωτο σημαίνει ότι θες και δεν έχεις κάποιο πρόβλημα..κάντο ρε man δεν είναι κακό..επίσης θα καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι οι φωτομααυτες δεν λένε απολύτως τίποτα έτσι?εγώ προσωπικά δεν βλέπω καθαρά κάτι..για να σε βοηθήσω ,κοίτα το νήμα του cvial τις φωτό του..επειδή βλέπω ότι έχεις και iphone ,που βγάζει καλές φωτό,βγες έξω που έχει και καλή μέρα και βγάλε μερικές αν δεν σου κάνει κόπος να καταλάβουμε τι έχει γινει
 

sven

Active Member
Μέχρι τώρα πας αρκετά καλα . Έχεις ήδη αλλάξει . Αν μπορείς βάλε μερικές ακομα φωτογραφίες , στο πίσω μέρος μην περιμένεις και πολλά , μπήκανε λίγα θυλάκια εκεί.
 

Toni74

New Member
Γεια σας παιδια δυστυχώς δεν παρακολουθώ το φόρουμ ευτυχώς ομως που ερχονται μαιλ και με ειδοποιούν αν καποιος σχολίασε κ ετσι μπορω να απαντήσω άμεσα! Τις φωτό αυτές τις τράβηξα με τον ίδιο φωτισμό και τον ίδιο καθρέφτη με τις πρώτες που ηταν άδειο το κεφάλι μου! Παρεπιπτόντως τις έστειλα στον γιατρο κ ετσι τις ειχα έτοιμες να τις δείτε κ εσείς. Πιστευω οτι οι πρώτες με τις δεύτερες καμια σχέση! Αν δν βλεπεις κατι φιλε μου ξαναδές τις αρχικές μου πριν την μεταμόσχευση.. Στο 9μηνο θα βαλω καλύτερες! Ο γιατρός μου είπε οτι παμε πολυ καλα και θα εχω ακομη 30% φύτρωση.. Ήδη εχω τρελή φαγούρα που σημαίνει οτι κατι γινεται εκει πάνω! Ξηροδερμία δεν εχω ούτε πυρίτιδα κτλ. Η διαφορα ειναι τρελή και ετσι ημουν πριν 10 χρονια!
 

aeratos28

Just aeratos
ρε φίλε μπροστά εβαλες 1550 grafts και από εκεί που ήσουν άδειος φαίνεται να μην περνάει βούρτσα πλέον.που αυτό με τόσα grafts δεν γίνεται με τίποτα.αν ήταν καθαρές φωτό σε εξωτερικές συνθήκες όπως άλλων παιδιών θα καταλαβαιναμε περισσότερα..αν εσύ νομίζεις ότι άλλο θες οκ.!δηλαδή περιμένεις και ένα 30% ακόμα πως θα είσαι?όπως πριν από 20 χρόνια?με 1550 grafts? αν σου πω ότι δεν το πιστεύω αλήθεια θα ειναι
 

mikegad

Well-Known Member
Στις φωτογραφιες παντως φαινεται να εχουν μπει πιο πολλα πισω παρα μπροστα.
Μηπως τα χεις γραψει αναποδα τα νουμερα;
 

Toni74

New Member
Καλησπερα παιδια σημερα πηγα στην DHI και ειδα φακελους και πηρα φωτογραφιες για να τις περασω γιατι καταλαβαινω πως αισθανεστε για το θεμα που μας αφορα! λοιπον ανακεφαλαιωνουμε μερα 1η.. 776 τριχοθηλάκια 1823 τρίχες στην πίσω περιοχή μερα 2η 1438 / 3181 τρίχες παλι πισω, στο υπολοιπο μισό, επάνω και μπροστά
 

Toni74

New Member
Καλησπερα παιδια σημερα πηγα στην DHI και ειδα φακελους και πηρα φωτογραφιες για να τις περασω γιατι καταλαβαινω πως αισθανεστε για το θεμα που μας αφορα! λοιπον ανακεφαλαιωνουμε μερα 1η.. 776 τριχοθηλάκια 1823 τρίχες στην πίσω περιοχή μερα 2η 1438 / 3181 τρίχες παλι πισω, στο υπολοιπο μισό, επάνω και μπροστά
 

Συνημμένα

  • meta1.JPG
    meta1.JPG
    521.3 KB · Προβολές: 836
  • prin1.JPG
    prin1.JPG
    511.4 KB · Προβολές: 798
  • prin2.JPG
    prin2.JPG
    481.3 KB · Προβολές: 820
  • meta2.JPG
    meta2.JPG
    375.8 KB · Προβολές: 845

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Aν μπορείς τράβα άλλη μια σαν την prin2.jpg, για να μπορούμε να βγάλουμε καλήτερο συμπέρασμα το πριν με το μετά.
 

mikegad

Well-Known Member
άρα τα πιο πολλά grafts έπεσαν πίσω και όχι μπροστά όπως γράφεις στην αρχή
 

piros75

Well-Known Member
Ειλικρινά, εγώ περίμενα ότι θα έχεις πολύ χειρότερο αποτέλεσμα, με δεδομένο ότι πίσω ήσουν σχεδόν άδειος. Αυτό σημαίνει ότι τόσο η φυτρωτικότητα όσο και η ποιότητα της τρίχας σου είναι σούπερ. Φίλε, χαίρομαι πολύ για σένα και νομίζω ότι με άλλη μία της τάξης των 1000-1500 μοσχευμάτων θα είσαι αρχηγός.
 

Toni74

New Member
Ειλικρινά, εγώ περίμενα ότι θα έχεις πολύ χειρότερο αποτέλεσμα, με δεδομένο ότι πίσω ήσουν σχεδόν άδειος. Αυτό σημαίνει ότι τόσο η φυτρωτικότητα όσο και η ποιότητα της τρίχας σου είναι σούπερ. Φίλε, χαίρομαι πολύ για σένα και νομίζω ότι με άλλη μία της τάξης των 1000-1500 μοσχευμάτων θα είσαι αρχηγός.
Πιστευω θα εχω λίγη ακομη φύτρωση όπως μου πε κ ο γιατρός ειμαι ακομη στον 6ο μήνα κ εχω ελπίδες μεχρι τον χρόνο! Αν δω οτι δεν ειμαι ικανοποιημένος με το τελικό αποτέλεσμα μου είπαν οτι αν χρειαστώ οτιδήποτε τα χρήματα θα ειναι πολυ λιγότερα, και γιατι οχι μια φορα ακομη θα παω. Λοιπον τα λέμε σε 3 μήνες καλές φυτρώσεις σε ολους
 

Toni74

New Member
Πολυ καλα πηγε το κροουν ποσα εβαλες εκει?
Φιλε μου την πρώτη μερα εβαλα 776 στο μισο και την δευτερη δεν ξερω ποσά μπήκαν στην υπόλοιπη περιοχή του κροουν! Σου ανεβάζω 2 φωτογραφίες να δεις
 

Συνημμένα

  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.4 MB · Προβολές: 644
  • image.jpeg
    image.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 615

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
φιλε ξερεις ποσα grafts ακριβως εβαλες σε ολο το πισω μερος στο crown,με ενδιαφερει το αποτελεσμα του κροουν σου.
 
Μπλουζα