Tol Velvet Energizing Shampoo

thmanou

Member
Καλησπέρα! Είχα αγοράσει από φαρμακείο σαμπουάν κατά της τριχόπτωσης και μου δόθηκε δείγμα από Tol Velvet Energizing Shampoo το οποίο δοκίμασα μου άρεσε και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας, ίσως σας φανεί χρήσιμο. Περιέχει συστατικά που έχουν προαναφερθεί στο forum,
Εκχύλισμα ρίζας Maca, Saw Palmetto, Βιοτίνη, Ουρία, Προβιταμίνη Β5, Αλόη, Hydrolyzed Soy Protein κ.α. Το χρησιμοποίησα δύο φορές οπότε δεν μπορώ να εκφράσω άποψη εάν είναι αποτελεσματικό στη μείωση της τριχόπτωσης αλλά ούτε και περιμένω κάτι τέτοιο από ένα σαμπουάν! Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι επειδή έχω ΣΔ μετά από την χρήση του μαλάκωσε και απομακρύνθηκε με το σκούπισμα της πετσέτας ευκολότερα. Παραθέτω και δύο φωτό η μία με τα πλήρη συστατικά του ώστε οι έμπειροι του forum να σχολιάσουν αν βοηθάει σε κάτι
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    525 KB · Προβολές: 155
  • 2.jpg
    2.jpg
    539.2 KB · Προβολές: 148

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thmanou

Member
Soralteno είπε:
(γου-του-πού) λόγω συστατικών

βέβαια αν εσένα σου αρέσει, εμάς μας δε μας πέφτει λόγος.

αδερφέ πιστεύω ότι το forum δεν εκπροσωπείται από άτομα με τις απόψεις σου, πετάς μία κοτσάνα που σου είναι δύσκολο να επιχειρηματολογήσεις γιατί και μιλάς εκ μέρους των υπολοίπων συμφορουμιτών χωρίς να τους ρωτήσεις
 

Atermon

Member
thmanou είπε:
Καλησπέρα! Είχα αγοράσει από φαρμακείο σαμπουάν κατά της τριχόπτωσης και μου δόθηκε δείγμα από Tol Velvet Energizing Shampoo το οποίο δοκίμασα μου άρεσε και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας, ίσως σας φανεί χρήσιμο. Περιέχει συστατικά που έχουν προαναφερθεί στο forum,
Εκχύλισμα ρίζας Maca, Saw Palmetto, Βιοτίνη, Ουρία, Προβιταμίνη Β5, Αλόη, Hydrolyzed Soy Protein κ.α. Το χρησιμοποίησα δύο φορές οπότε δεν μπορώ να εκφράσω άποψη εάν είναι αποτελεσματικό στη μείωση της τριχόπτωσης αλλά ούτε και περιμένω κάτι τέτοιο από ένα σαμπουάν! Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι επειδή έχω ΣΔ μετά από την χρήση του μαλάκωσε και απομακρύνθηκε με το σκούπισμα της πετσέτας ευκολότερα. Παραθέτω και δύο φωτό η μία με τα πλήρη συστατικά του ώστε οι έμπειροι του forum να σχολιάσουν αν βοηθάει σε κάτι

Το saw palmetto είναι dht blocker. Συνέχισε το σαμπουάν για τουλάχιστον 2 μήνες μήπως δείς κάποιο αποτέλεσμα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
thmanou είπε:
Soralteno είπε:
(γου-του-πού) λόγω συστατικών

βέβαια αν εσένα σου αρέσει, εμάς μας δε μας πέφτει λόγος.

αδερφέ πιστεύω ότι το forum δεν εκπροσωπείται από άτομα με τις απόψεις σου, πετάς μία κοτσάνα που σου είναι δύσκολο να επιχειρηματολογήσεις γιατί και μιλάς εκ μέρους των υπολοίπων συμφορουμιτών χωρίς να τους ρωτήσεις

Το "συμφορουμίτες" άσε να το ξέρουν καλύτερα οι υπόλοιποι, και το τι είναι το κάθε μέλος εδώ μέσα.

Και βλέπω έκανες edit το post σου περί "γτπ"
Λαμβάνοντας τα 8 post και ενεργητικό 0 στο forum θα σε παρακαλέσω να προσέχεις λίγο και να μην προσβάλλεις ανθρώπους φίλτατε ;)
 

thmanou

Member
Chs είπε:
thmanou είπε:
Soralteno είπε:
(γου-του-πού) λόγω συστατικών

βέβαια αν εσένα σου αρέσει, εμάς μας δε μας πέφτει λόγος.

αδερφέ πιστεύω ότι το forum δεν εκπροσωπείται από άτομα με τις απόψεις σου, πετάς μία κοτσάνα που σου είναι δύσκολο να επιχειρηματολογήσεις γιατί και μιλάς εκ μέρους των υπολοίπων συμφορουμιτών χωρίς να τους ρωτήσεις

Το "συμφορουμίτες" άσε να το ξέρουν καλύτερα οι υπόλοιποι, και το τι είναι το κάθε μέλος εδώ μέσα.

Και βλέπω έκανες edit το post σου περί "γτπ"
Λαμβάνοντας τα 8 post και ενεργητικό 0 στο forum θα σε παρακαλέσω να προσέχεις λίγο και να μην προσβάλλεις ανθρώπους φίλτατε ;)

Τι σχεση εχει που εκανα edit το προηγουμενο post μου, δεν μου αρεσε κατι που εγραψα και το διορθωσα, απαγορευται?

Συμφορουμιτες ειναι οσοι συμμετεχουν στο forum ειτε λιγο ειτε πολυ, αν οσοι συμμετεχουν λιγοτερο δεν εχουν δικαιωμα να post να γραφει στους κανονες ωστε να το γνωριζουμε.

Δεν ειχα σκοπο να κανω διαφημιση για οσους εχουν εκλαβει ετσι το post μου! Ετυχε να δοκιμασω το παραπανω σαμπουαν, παρατηρησα οτι εχει καποια συστατικα που εχουν προαναφερθει στο forum και χρησιμοποιουνται απο τους συμφουρομιτες, οπως το saw palmetto καποιοι το χρησιμοποιουν ως συμπληρωμα διατροφης, την ουρια καποιοι τη χρησιμοποιουν τοπικα σε αλοιφες, την αλοη καποιοι τη χρησιμοποιουν μετα απο τη χρηση μινοξιδιλης.

Τριχοπτωση δεν ειχα ουτε εχω περα απο ενα μικρο recede στην hairline, αλλα οταν δοκιμασα fungoral 3 φορες σε μια βδομαδα, οπως ηταν προτεινομενο απο καποιους, ειχα τρελο shedding 100+ τριχες για 3 μηνες και σχεδον τρελαθηκα μεχρι να σταματησει, ενιωσα πως ειναι καποιος να εχει τριχοπτωση και σκεφτηκα οτι ισως το παραπανω φανει χρησιμο σε καποιους γι αυτο το μοιραστηκα.

Οποιος θελει να μαθει για εμενα, καλυτερα θα ηταν να με ρωτησει παρα να κανει εικασιες και να γραφει γτπ χωρις επιχειρηματα. Αυτο ειναι προσβλητικο φιλτατε.
 
Μπλουζα