To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

manosss

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

steve4 είπε:
σωστός ;) γιατί όπως λέγανε και οι αρχαίοι έλληνες νους υγιής εν σώματι υγιεί ;D
ετσιιιι !! οι αρχαιοι το λεγανε :grandpa: και οι νεοι πρεπει να συνεχιζουν να το λενε και να το εφαρμοζουν!! ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

steve4 είπε:
Το σώμα μετατρέπει την τεστοστερόνη σε DHT την ορμόνη μέσω ένζυμο που υπάρχει στους διάφορους ιστούς σε όλο το σώμα. όχι γιάννης γιαννάκης ;)
Στην συγκεκριμένη περίπτωση θα έλεγα, όχι γιάννης ,νταλίκα. Το ότι μετατρέπει την τεστο σε dht, δεν σημαίνει και απαραίτητα ότι η τεστο κάνει την ζημιά.

Δηλαδή αν το αλάτι ανεβάζει την πίεση και πιω 100γρ αλάτι με νερό και μου την εκτινάξει, άρα και το νερό ανεβάζει την πίεση; Σωστή λογική...

Αλλά οκ, γράψε ότι πιστεύεις.
Δεν πρόκειται να προσπαθήσω καν να αλλάξω το πιστεύω σου για τα ω3. Κάποιος πρέπει να τα αγοράζει και αυτά...
 

steve4

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

Άκης είπε:
Στην συγκεκριμένη περίπτωση θα έλεγα, όχι γιάννης ,νταλίκα. Το ότι μετατρέπει την τεστο σε dht, δεν σημαίνει και απαραίτητα ότι η τεστο κάνει την ζημιά.

δηλαδή η dht δημιουργείται από την μετατροπή της τετοστερονης σε dht
αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι φταίει η τετοστερόνη που μετατράπηκε σε dht και πέφτουνε τα μαλλιά :angel: :D

Άκης είπε:
Δηλαδή αν το αλάτι ανεβάζει την πίεση και πιω 100γρ αλάτι με νερό και μου την εκτινάξει, άρα και το νερό ανεβάζει την πίεση; Σωστή λογική...

κύριε ακη καταλαβαίνεις ότι διαβάζεις? η διαβάζεις ότι καταλαβαίνεις? Aτυχες παράδειγμα προφανώς από την νευρικότητα που σε πιάνει όταν μιλάω για proscar 8)


Άκης είπε:
Αλλά οκ, γράψε ότι πιστεύεις.
Δεν πρόκειται να προσπαθήσω καν να αλλάξω το πιστεύω σου για τα ω3.

να μου αλλάξεις γνώμη για τα ω3 που μου σταματήσανε την τριχόπτωση? :D :D
σε ευχαριστώ που δεν ασχολήθηκες
γιατί θα είχα κατάληξη στο proscar ;)

Άκης είπε:
Κάποιος πρέπει να τα αγοράζει και αυτά...

ναι είμαι ω3ατζις πουλαω σαρδελα κ καρυδια :D :tease:

Aκη καταλαβαίνω την αγωνια σου να πάει καλά το proscar reg κτλ...δεν πλήρωσες κατασκευή site +κατοχύρωση ονόματος + server +αναβάθμιση τώρα τελευταία + άπειρο χρόνο για ένα και καλά ανεξάρτητο site...θα είχες μπει φυλακή;) ;D και καλά κανεις ;) αλλα όχι να μου πετάς υπονοούμενα ότι πουλάω και ω3 ... 8)
πάνε οι εποχές που παίζανε για την φανέλα είναι πολλά τα λεφτά... ;D ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

steve4

αν ηταν τοσο απλο με τα λιπαρα οξεα να ειχαμε λυση πιστεψε με ολα θα ηταν αλλιως
δεν ξερω αν στην δικη σου περιπτωση βοηθαει στο ευχομαι
αλλα πιστευω οτι ειναι συγκυρια
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

@steve4 το θέμα της τριχόπτωσης είναι πολύ πιο πολύπλοκο απ'ότι φαίνετε. Κι εγώ πιστεύω πολύ στην υγιεινή διατροφή, και στα Ω3 που λες συνέχεια. Πίστεψέ με, το 80 - 90% που είναι εδώ, πριν αρχίσει κάποια θεραπεία, είχε πάρει συμπληρώματα και βιταμίνες. Μακάρι να την βγάζαμε μόνο με Ω3 και να μην χρειαζόντουσαν όλα αυτά αλλά δεν είναι έτσι. Ακόμα και εσύ που λες ότι πέρνεις Ω3 τόσο καιρό δεν εχεις λύσει το πρόβλημα, εισαι norwood 2 απ'ότι γράφεις...
 

Άκης

Administrator
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

steve4 είπε:
δηλαδή η dht δημιουργείται από την μετατροπή της τετοστερονης σε dht
αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι φταίει η τετοστερόνη που μετατράπηκε σε dht και πέφτουνε τα μαλλιά :angel: :D
Συγχαρητήρια. Έλυσες το αιώνιο πρόβλημα των αντρών. Άρα, θα πρέπει να στραφούμε σε testosterone blockers...
Εδώ σε παραδέχομαι...

Άκης είπε:
κύριε ακη καταλαβαίνεις ότι διαβάζεις? η διαβάζεις ότι καταλαβαίνεις? Aτυχες παράδειγμα προφανώς από την νευρικότητα που σε πιάνει όταν μιλάω για proscar 8)
Δεν καταλαβαίνεις εσύ τι είπα, αλλά never mind. Περισσότερο νευρικότητα με πιάνει αν προσπαθήσω να βγάλω τις παρωπίδες από κάποιους...



Άκης είπε:
να μου αλλάξεις γνώμη για τα ω3 που μου σταματήσανε την τριχόπτωση? :D :D
σε ευχαριστώ που δεν ασχολήθηκες
γιατί θα είχα κατάληξη στο proscar ;)
Εννοείται ότι σου την σταματήσανε, δεν φέρω αντίρρηση. Εσένα και άλλους πόσους;


Άκης είπε:
ναι είμαι ω3ατζις πουλαω σαρδελα κ καρυδια :D :tease:
Έξυπνο. Μόνος σου το σκέφτηκες ή το διάβασες πουθενά;


Άκης είπε:
Aκη καταλαβαίνω την αγωνια σου να πάει καλά το proscar reg κτλ...δεν πλήρωσες κατασκευή site +κατοχύρωση ονόματος + server +αναβάθμιση τώρα τελευταία + άπειρο χρόνο για ένα και καλά ανεξάρτητο site...θα είχες μπει φυλακή;) ;D και καλά κανεις ;) αλλα όχι να μου πετάς υπονοούμενα ότι πουλάω και ω3 ... 8)
πάνε οι εποχές που παίζανε για την φανέλα είναι πολλά τα λεφτά... ;D ;)
Όντως, έχω αγωνία τεράστια. Μάλιστα, με το ζόρι πληκτρολογώ αυτήν την στιγμή, γιατί ίδρωσαν τα δάχτυλα από την αγωνία.
Αλλά αν είχες έστω και το 3 σε IQ από τα ωμέγα που αναφέρεσαι, θα καταλάβαινες ότι παραπάνω έλεγα ότι εσύ πρέπει να τα αγοράσεις αυτά για να πουλάνε, όχι ότι εσύ πουλάς.
Άρα, το ότι "λαδώνουν" το μυαλό τα ω3 που λένε συνεχώς, εδώ δεν ισχύει.
Δοκίμασε λάδι από φάλαινα, ίσως να έχει αποτέλεσμα.

Το site έχω αναφέρει άπειρες φορές ότι μου το πληρώνει η Merck. Αλλιώς θα είχα μπει μέσα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

ενταξει το σκηνικο κατατναει αηδια
αυτο με τον χρηματισμο

οποιος θελει ακουει , για ολους τους αλλους υπαρχουν και τα φιδαιλαια
και οι γιατροι που "σφαζουν"

ΥΓ . Τελικα αν δεν την παθεις δεν θα μαθεις
 

steve4

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

steve4 είπε:
δηλαδή η dht δημιουργείται από την μετατροπή της τετοστερονης σε dht
αλλα αυτό δεν σημαίνει ότι φταίει η τετοστερόνη που μετατράπηκε σε dht και πέφτουνε τα μαλλιά :angel: :D
[quote author=Άκης link=topic=173.msg1695#msg1695 date=1221229859]
Συγχαρητήρια. Έλυσες το αιώνιο πρόβλημα των αντρών. Άρα, θα πρέπει να στραφούμε σε testosterone blockers...
Εδώ σε παραδέχομαι...

δεν χρειάζεται καν να απαντήσω εγώ ακυρώνεσαι μονος σου με το παρακάτω κείμενο ;D

Άκης είπε:
Επαναλαμβάνω το χιλιοειπωμένο, ο οργανισμός μας προσαρμόζεται στις νέες προδιαγραφές που του θέτει το proscar. Μέσα σε λίγους μήνες, το επίπεδο της τεστοστερόνης επανέρχεται και παραμένει μειωμένο το επίπεδο της DHT.
Εάν σταματήσετε το proscar, ο οργανισμός επανέρχεται στην προηγούμενη κατάσταση του μέσα σε 1 μήνα.

Άκης είπε:
Αλλά αν είχες έστω και το 3 σε IQ από τα ωμέγα που αναφέρεσαι, θα καταλάβαινες ότι παραπάνω έλεγα ότι εσύ πρέπει να τα αγοράσεις αυτά για να πουλάνε, όχι ότι εσύ πουλάς.
Άρα, το ότι "λαδώνουν" το μυαλό τα ω3 που λένε συνεχώς, εδώ δεν ισχύει.
Δοκίμασε λάδι από φάλαινα, ίσως να έχει αποτέλεσμα.
φιλε μου παραληρείς;) και άσε αυτή τι καραμέλα εσύ ο πανέξυπνος και όλοι οι άλλοι ηλίθιοι ;) από όταν μπήκα εδώ μέσα με έβγαλες ότι πουλάω στην αρχή μελατονίνη τώρα ω3 κτλ και αυτό γίνετε επειδή νομίζεις όλοι σκέφτονται σαν εσένα
δηλαδή μονο το $ ;)

Άκης είπε:
Το site έχω αναφέρει άπειρες φορές ότι μου το πληρώνει η Merck. Αλλιώς θα είχα μπει μέσα.
η Merck? τι καλή που ειναι pooo πληρώνει το site το κάνει και αναβάθμιση χωρίς να θέλει ούτε 1$ bravo σας που κρατάτε ένα site χωρίς κέρδος ;D καλο το παραμύθι αλλα μην υποτιμάς την νοημοσύνη μας αυτά πες τα αλλου ;) γνωρίζω πολύ καλά το χώρο και ποσο κοστίζει όλο το θέμα ... και έχει και λειτουργικά έξοδα server - όνομα κτλ... ;Dμονο να διάβαση κάποιος αυτά που γραφεις σε αυτό το θέμα στη πρώτη σελίδα καταλαβαίνει πολλά... ένας ιδιοκτητης site να βγάζει το proscar μελι γαλα και όλα καλά ... τυχαίο? δεν νομίζω ;) :D το ξαναλέω και καλά κανεις πρέπει να βγάλετε και εσείς το μεροκάματο είναι δύσκολες εποχές .. ;) αλλα μην μας το παίζεις παρθένα μαρία 8) πας να με βγάλεις ότι πουλάω από την πρώτη μέρα που μπήκα εδώ ενώ ο μονος που πουλάει εδώ μέσα είσαι εσύ και αυτό συνεπάγεται ότι δεν είσαι αξιόπιστος 8)

είναι πολλά τα λεφτά μάγκες μην ψαρώνετε ;D ;D ;D
 

steve4

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

όπα έκανα λάθος στο quote απο το παραπάνω μήνυμα οι ενδιάμεσοι σχολιασμοί είναι δικοί μου ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

steve4 μπορεις να τροποποιησεις αυτα που εγραψες

επειτα αν ατομα σαν εσενα ηταν η πλειοψηφια του φορουμ
σιγουρα θα σκεφτομουν να τα παρω διοτι πολυ απλα δεν υπαρχει σωτηρια με την παρτη σας

αλλα ευτυχως στην κοινωνια μας η πλειοψηφια ειναι αλλου επιπεδου
 

steve4

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

παναγιώτης και εσύ το μεροκάματο βγάζεις από εδώ μέσα καταλαβαίνω την νευρικότητα σου ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

οταν βρεις στοιχεια και αποδειξεις
και μπορεις να τεκμηριώσεις αυτα που λες ξανα μιλαμε
μεχρι τοτε τουμπεκι ψιλοκομενο

το μονο ευκολο ειναι να κατηγορεις
αλλα χωρις στοιχεια ειναι τελειος αναξιοπιστος
 

steve4

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

e και εσείς εμενα με βγάλατε ότι πουλάω ω3 και μελατονίνη χωρίς στοιχεια ως τότε τουμπέκα ....;D ;)
πουλάω σαρδέλα και καρυδια θέλεις κάνα big3 :D :D
 

steve4

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

τέλος πάντων δεν αξίζει καν να ασχολούμαι έπεσε πολύ το επίπεδο ο άλλος μίλησε για μειωμένο iq επειδή δεν του άρεσε αυτά που λέω ...έτσι μάθατε να κάνετε διάλογο μάλλον... ;) αποχωρώ από το site δεν με συγκινεί να κάτσουμε να μιλάμε τώρα για iq και ιστορίες είναι πολύ φθηνό...;) ο καθένας έχει τι δίκια του άποψh 8)καλα να περνατε μαγκες ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

steve4 είπε:
e και εσείς εμενα με βγάλατε ότι πουλάω ω3 και μελατονίνη χωρίς στοιχεια ως τότε τουμπέκα ....;D ;)
πουλάω σαρδέλα και καρυδια θέλεις κάνα big3 :D :D

δεν θυμαμαι να ειπα κατι τετοιο για σενα εγω

αυτα που πουλας βαλτα στο κεφαλι σου να βγαλεις μαλλια


steve4 είπε:
τέλος πάντων δεν αξίζει καν να ασχολούμαι έπεσε πολύ το επίπεδο ο άλλος μίλησε για μειωμένο iq επειδή δεν του άρεσε αυτά που λέω ...έτσι μάθατε να κάνετε διάλογο μάλλον... ;) αποχωρώ από το site δεν με συγκινεί να κάτσουμε να μιλάμε τώρα για iq και ιστορίες είναι πολύ φθηνό...;) ο καθένας έχει τι δίκια του άποψh 8)καλα να περνατε μαγκες ;D

καλα να περνας και εσυ μανγκα

οσο για τον διαλογο , διαλογο σου κανω και σου απανταω
διαβασε πιο προσεκτικα

εγω σεβομαι την αποψη σου ακομη και πιστευω πως ειναι λαθος
καλη σου συνεχεια

και νομιζω το καλυτερο ειναι να αποχωρησεις απο το φορουμ

καλη τυχη
 

steve4

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

παναγιώτης δεν έχω κάτι μαζί σου φιλε μου ούτε με τον ακη απλά έχουμε τελείως διαφορετικές
άποψης και καταλήξαμε να μιλάμε για iq toumpekes και τέτοια φθηνά δεν αξίζει
για τους άλλους χρηστες όλο αυτό το τσίρκο. θα σε παρακαλούσα να διαγράψεις τον λογαριασμό μου τελείως
δεν θέλω να υπάρχει ο λογαρισμός μου σε ένα site που δεν χρησιμοποιώ... ;) αυτά και καλή συνεχεια σε όλους :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

σαφως και ολοι μας εχουμε διαφορετικες αποψεις φιλε μου
και οταν λεω ολοι μας ολοι μας
δεν γινετε να συμφωνουμε σε ολα

για τον λογαριασμο θα το δει ο ακης που ειναι ο admin
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

και ο τροπος σου φιλε ειναι εριστικος.....εμενα απο την αρχη μο κινησες την περιεργεια αλλα δε γουσταρα να πω προσεχτε τον steve4 ειναι υποπτος....γτ μπορει και να μην ησουν και να ηταν ασχημο για εσενα....αλλα τελικα δε διαψευστηκα....παντως σας περιμενα πιο εξυπνους ρε γαμωτο......αλλα τιποτα....0......
 

geofish

New Member
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

giannis13 είπε:
και ο τροπος σου φιλε ειναι εριστικος.....εμενα απο την αρχη μο κινησες την περιεργεια αλλα δε γουσταρα να πω προσεχτε τον steve4 ειναι υποπτος....γτ μπορει και να μην ησουν και να ηταν ασχημο για εσενα....αλλα τελικα δε διαψευστηκα....παντως σας περιμενα πιο εξυπνους ρε γαμωτο......αλλα τιποτα....0......

Χαχα, μετά λένε να μην σου βγει το όνομα (επειδή θέλεις να πας για μπάτσος).
Πάντως και εμένα από την αρχή δεν μου γέμιζε το μάτι ο steve.
Ο συγκεκριμένος χρήστης να πω ότι γνωρίζει αρκετά και έχει εκπαίδευση και γνώση (όχι βέβαια για την τριχόπτωση). Ο σκοπός του βέβαια δεν ήταν να μάθει για την τριχόπτωση αλλά να μας την λέει με την πρώτη ευκαιρία.
Και ενώ στα πρώτα ποστ του δείχνει μια αφέλεια με άλλο σκοπό βέβαια (κυρίως να ειρωνευτεί) στην συνέχεια επειδή δεν είχε υπομονή παρασύρθηκε και φανέρωσε εν μέρη τον σκοπό του.

Θα παρακαλούσα τον Άκη να μην τον διαγράψει και να τον αφήσει να εκφράζει την άποψη και την γνώμη του (αρκεί να μην βρίζει και συκοφαντεί) ,όχι για τίποτα άλλο, αλλά να μην δίνουμε και το δικαίωμα να λένε ότι όποιος διαφωνεί διαγράφετε.

Y.Γ

Steve, κρίμα γιατί πιστεύω ότι η όποια γνώση σου που έχεις θα βοηθούσε πολύ.
 

Άκης

Administrator
Απ: To proscar μου έδωσε ανεπιθύμητες ενέργειες. Τι να κάνω?

Αυτό που έχω να πω είναι ότι οκ, έχει κάποιος μια άποψη.
Οι βιταμίνες, τα μαντζούνια ή τα όποια χάπια με έλαια, έχουν επίδραση στην τριχόπτωση.
Δεν λέω για το σώμα, την τριχόπτωση. Γι' αυτό μιλάμε στο φορουμ.

Μην περιμένει να γράψει κάτι, να αναφέρει κάποια χάπια και να μην το σχολιάσω προσωπικά εγώ τουλάχιστον. Δεν εννοώ να τον βρίσω, να πω την γνώμη μου λέω.
Προσπαθούμε να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη. Δεν μπορώ να βλέπω κάποιον να λέει ότι τα ω3 πχ έχουν αποτέλεσμα και να μην το ψάξω πρώτον (και ας γνωρίζω, θα το ξανά ψάξω) και να μην απαντήσω τι βρήκα ή τι πιστεύω.
Γι' αυτό και σε φορουμς τύπου menshealth ή adslgr δεν μπορείς να βγάλεις άκρη. Γιατί ο καθένας μπορεί να γράφει ότι θέλει, δεν υπάρχει έλεγχος μιας και δεν γνωρίζουν οι υπεύθυνοι.
Τώρα γιατί όταν τους λες τα ω3 δεν έχουν αποτέλεσμα, είναι σαν να τους βρίζεις και να απαντούν ανάλογα, δεν ξέρω.


Τώρα το "θέατρο" και καλά "ναι, πουλάω στραγάλια και καρυδια, με βρήκατε μάγκες" κλπ, εντάξει ας το πουν αλλού. Τα ίδια άλλωστε έλεγε και ο μεξής και οι δικοί του σαν μέλη, το έπαιζαν παρθένες μαρίες και στο τέλος τους καταλάβαιναμε είτε από τα ip τους, είτε από την "πίεση" που ασκούσαν.

Το ότι λέω τα ω3 δεν έχουν αποτέλεσμα στα μαλλιά, δεν το λέω για να πω ότι το x μέλος τα πουλάει, αλλά το λέω για να γλυτώσουν τα λεφτά τους τα υπόλοιπα μέλη.
Αλλιώς να βγάλουμε τα snake oils από το site και ας πάει ο καθένας να αγοράζει ότι του πασάρουν οι γιατροί και οι φαρμακοποιοί.

@geofish:
Μπορεί οι γνώσεις του να είναι άριστες, όπως λες, αλλά δεν μπορεί να λέει "κοιτάξτε τους Ιάπωνες πχ παλιά ήταν οκ, τώρα όχι" γιατί είναι λόγια του αέρα που δεν έχουν κάποιο αντίκρισμα.
Το αν βρίζει εμένα, δεν με ενοχλεί τόσο, αλλά δεν μπορεί να βρίζει ή να κατηγορεί τα υπόλοιπα μέλη, που μπαίνουν για να συζητήσουν.

Και κάτι επίσης χιλιοειπωμένο. Το αν τα παίρνω εγώ ή κάποιο άλλο μέλος, δεν θέλει και πολύ μυαλό για να το καταλάβει κανείς.
Ζορίζεται κανείς ή όχι, στο site θα λέμε όπως έχουν τα πράγματα. Ακόμη και για πράγματα που δεν είναι για τριχόπτωση, αλλά για ιατρική γενικά (και όχι μόνο), είναι ελεύθερος κάποιος να ρωτήσει ή να αναφέρει. Πιθανών να βρει απαντήσεις που αλλού "χάνονται".
 
Μπλουζα