[Tip] Αποφύγετε τις αντενδείξεις

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Όσοι φοβούντε να μην δουν ανεπ. ενέργειες από το proscar, ή αν είδαν στην αρχή και το έκοψαν, ας ακολουθήσουν το παρακάτω tip (δοκιμασμένο):
Παίρνεται τα proscar. Κόβεται ένα σε υπερβολικά μικρά κομμάτια, να υπολογίσετε να βγεί ποσότητα 0.2mg περίπου.
Αυτην την ποσότητα πρέπει να την λαμβάνεται κάθε ημέρα για μια εβδομάδα περίπου (όσο κρατήσουν τα κομμάτια).
Μετά, κόβεται το proscar, υπολογίζοντας 0.4mg ποσότητα περίπου να βγει. Το ίδιο και εδώ, για μία εβδομάδα.
Μετά 0.6mg για ακόμη μία και μετά 0.8mg για ακόμη μία. Έχουμε έτσι ένα μήνα θεραπείας. Μετά το μήνα, συνεχίστε πλέον την κλασική ποσότητα, 1mg ή όποια άλλη επιθυμήτε (εγω παίρνω κάπου στο 0.6-0.8mg).

Το "κόλπο" εδώ είναι ότι η 0.2mg ποσότητα, είναι το ίδιο αποτελεσματική όσο το 1mg, αλλά δεν κρατάει παραπάνω από εβδομάδα, γιατί το σώμα μας την "προσπερνά" με τον καιρό (από έρευνα αυτό).
Αλλά η συγκεκριμένη ποσότητα είναι αρκετή για να βάλει μπροστά την διαδικασία και να μην δώσει καθόλου sides.
Αυτό είναι και το τρύκ, να εκπαιδευτεί ο οργανισμός στα νέα δεδομένα από την αρχή. Με τον καιρό, ανεβάζωντας ποσότητα σταδιακά, εκπαιδεύετε τον οργανισμό (ας πούμε).
No sides.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: [Tip] Αποφύγετε τις αντενδείξεις

εμενα αυτο το σκεπτικο σου ακη πολυ μου αρεσει με τον οργανισμο !!! για τις ποσοτητες
 

Άκης

Administrator
Απ: [Tip] Αποφύγετε τις αντενδείξεις

Ναι, είναι κάτι που είναι δοκιμασμένο και δεν δίνει εύκολα side effects (για το 98% των αντρών πάντα και πάντα σύμφωνα με την Merck).
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: [Tip] Αποφύγετε τις αντενδείξεις

εγώ άρχισα με 1/6 την 1η και 2η εβδομάδα,1/5 την 3η-4η και θα το κάνω 1/4 από 'δω και πέρα-φαντάσου ότι τα αμερικανάκια προτείνουν 1/4 από την αρχή!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: [Tip] Αποφύγετε τις αντενδείξεις

εμενα η αρχη σου μου φαινεται πολυ καλη καπως ετσι θα το αρχιζα και εγω
 

Άκης

Administrator
Απ: [Tip] Αποφύγετε τις αντενδείξεις

_SPIROS είπε:
εγώ άρχισα με 1/6 την 1η και 2η εβδομάδα,1/5 την 3η-4η και θα το κάνω 1/4 από 'δω και πέρα-φαντάσου ότι τα αμερικανάκια προτείνουν 1/4 από την αρχή!
Οι δερματολόγοι τους τόσο τους προτείνουν, αν δεν θέλουν (οι ασθενείς) propecia.
Απλά, μείωσε στην αρχή την δόση που σκοπεύεις να πάρεις και ανέβασε την σταδιακά. Αυτό είναι το τρικ, να κάνεις το σώμα σου να καταλάβει (ή μάθει αν θες), το τί του ετοιμάζεις ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα