Thickening powders μετά από μ.μ

nino24

Member
Καλησπέρα σας,

Έκανα μ.μ και είμαι στην 11 ημέρα.
Ήθελα την γνώμη σας γύρω από το αν μπορούμε/μπορώ να χρησιμοποιήσω προϊόντα τύπου toppik μετά την 10η ημέρα και αν πιστεύετε ή έχει κάποιος σχετική εμπειρία γύρω από το αν αυτό μπορεί να προκαλέσει κάποια επιπλοκή στη φύτρωση.

Πέρα από τις οδηγίες οι οποίες σου λένε (για να είναι καλλυμένοι) πως μπορείς μετά τον μήνα να κανεις σχετική χρήση, έχω διαβάσει πως μετά τις 15 ημέρες και εφόσον σε έχει δει και ο γιατρός σου, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τέτοια προϊόντα αρκεί να λούζεσαι το βράδυ.

Επίσης, θα ήθελα την γνώμη σας για την ίδια περίπτωση και την χρήση φυτικής λακ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Εγώ θα σου έλεγα ανεξάρτητα από τις οδηγίες το πρώτο τρίμηνο να μην βάλεις τίποτα στο κεφάλι σου εκτός από μινοξιδιλη και σαμπουάν.
Προστάτεψε την προσπάθεια που έκανες. Επίσης καλή φυτρωση. Μη σε νοιάζει τι θα πει ο κύκλος σου. Πες τους ότι έκανες μμ και δεν θα νιώσεις ποτέ άσχημα. Αν πάει και καλά θα νιώθεις περήφανος που τα κατάφερες
 

nino24

Member
Εγώ θα σου έλεγα ανεξάρτητα από τις οδηγίες το πρώτο τρίμηνο να μην βάλεις τίποτα στο κεφάλι σου εκτός από μινοξιδιλη και σαμπουάν.
Προστάτεψε την προσπάθεια που έκανες. Επίσης καλή φυτρωση. Μη σε νοιάζει τι θα πει ο κύκλος σου. Πες τους ότι έκανες μμ και δεν θα νιώσεις ποτέ άσχημα. Αν πάει και καλά θα νιώθεις περήφανος που τα κατάφερες

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου αλλά και για την απάντηση!

Δεν είναι θέμα κύκλου. Το θέμα είναι πως έχω να καλύψω σημεία και δεν μπορώ να κυκλοφορήσω και να νιώθω ανετα χωρίς αυτό. Έχει να κάνει με εμένα. Συναναστρέφομαι με πολύ κόσμο που από τη μια μερα στην άλλη να το πω κ έτσι, δε θελω να με δει με καράφλα.

Οι γιατροί λένε πως μετά τις 10 ημέρες δεν υπάρχει κάποιο θέμα να βάζεις κάπως δεν μπορεί να επηρεάσει σε κάτι τον θυλακα. Δεν απορροφάται από το δέρμα. Ωστόσο ήθελα μια πιο πρακτική/εμπειρική γνώμη και άποψη, αν υπάρχει φυσικά.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Αν είναι έτσι δεν έχεις πολλές επιλογές. Τουλάχιστον όταν πηγαίνεις σπίτι λούζε το κεφάλι να φεύγει το προϊόν.
Προς το παρόν όμως δεν θα έπρεπε να έχεις καραφλες περιοχές αλλά κοντά τριχακια.
Πόσα μοσχευματα εβαλες;
Δεν πιστεύω ότι θα έχεις θέμα με το τοπικ.
 

nino24

Member
Αν είναι έτσι δεν έχεις πολλές επιλογές. Τουλάχιστον όταν πηγαίνεις σπίτι λούζε το κεφάλι να φεύγει το προϊόν.
Προς το παρόν όμως δεν θα έπρεπε να έχεις καραφλες περιοχές αλλά κοντά τριχακια.
Πόσα μοσχευματα εβαλες;
Δεν πιστεύω ότι θα έχεις θέμα με το τοπικ.

Έβαλα 1626 grafts σε hairline, ζώνη Α και ελάχιστα πίσω. 400 τρίχες βάλαμε πίσω περίπου. Έχω θεματάκι πίσω/μπιφτέκι το οποίο δεν το πείραξα σχεδόν καθόλου. Έκανα πεζοναυτικο και δεν μπορώ να τα φτιάξω χωρίς τοπικ (επιλογή μου ήταν βέβαια).
 

dimitris50423

Well-Known Member
Βάλε καμία φωτογραφία να δούμε την τοποθέτηση. Για hairline και ζώνη α καλός φαίνεται ο αριθμός των μοσχευματων.
Επίσης στον τίτλο μάλλον thickening ήθελες να γράψεις όχι thinning. ;)
 

nino24

Member
Βάλε καμία φωτογραφία να δούμε την τοποθέτηση. Για hairline και ζώνη α καλός φαίνεται ο αριθμός των μοσχευματων.
Επίσης στον τίτλο μάλλον thickening ήθελες να γράψεις όχι thinning. ;)

Σωστός! Το διόρθωσα! Ίσως φτιάξω νήμα όταν έχω τα πρώτα αποτελέσματα. Κρατάω κάποιο φωτογραφικό υλικό.

Επειδή η «κριτική» και η γνώμη μερικών μελών είναι πιστεύω αρκετά αυστηρή πολλές φορές (δεν είναι απαραίτητα λάθος αυτό) δεν θα ήθελα να μοιραστώ ακόμα το περιστατικό μου καθώς θελω να κρατήσω την ψυχολογία μου σε μια ισσοροπια. Θα μπορούσα να επηρεαστώ και να πέσω ψυχολογικά πολύ εύκολα σε ό,τι αφορά αυτό το ζήτημα.

Είναι ωστόσο μεγάλο σχολείο αυτό το φόρουμ και έχει πρόθυμα μέλη να βοηθήσουν (όπως εσύ).
 
Μπλουζα