Tοκοτριενόλη-Toco 8

n094

Active Member
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

ApofasismenosPsyxakias είπε:
ΥΓ Επίσης παίδες, να σημειώσω με κάθε επιφύλαξη ότι κάτι παράδοξο και καλό συμβαίνει με το TRX2. Απο κει που τα χα παρατήσει εντελώς καθώς μόνο χειροτέρευση έβλεπα, γύρω στα Χριστούγεννα και με ένα χρόνο στη "θεραπεία" σταμάτησε το shedding. Λίγες μέρες μετά πρόσεξα ότι δεν έβαζα πια Toppik γιατί δεν έδειχνε πια τόσο χάλια και γυαλιστερή η καούκα μου μπροστά. Κατά τις 15 Γενάρη δεν υπήρχε αμφιβολία. Όχι μόνο είχε κοπεί το shedding, αλλά το μαλλί μπροστά ήταν πυκνότερο, με αληθινές τρίχες και όχι χνούδια. Είχα ακυρώσει τη συνδρομή μου στο TRX2 και τους έστειλα και mail να τους βρίσω, ότι είναι απ*τεώνες και ντροπή τους. Ο PR μου έστειλε τρεις μήνες τσάμπα και μου λέει "Δοκίμασε, πολλοί εμφανίζουν αποτελέσματα μόνο μετά τους 12 μήνες" και εγώ κάγχασα, αλλά λέω δε γαμιέται, τσάμπα είναι, δώσε κει χάμω.

Τώρα πραγματικά δεν ξέρω τί να σκεφτώ...ίσως είναι το φυσικό μου cycling, αλλά έχουν παρατηρήσει βελτίωση οι πάντες, ακόμη και κακεντρεχή άτομα που άλλη χαρά δεν έχουν απο το να μετρούν τις τρίχες ώσπου να γλομπέψω. Κρατάω μεγάλη πισινή. Αν αυτή η ανάκαμψη οφείλεται όντως στο TRX2 θα ενημερώσω ξανά μέσα Μάρτη. Ως τότε θα μπουκώνω και τις Τοκοτριενόλες και η Replicel βοηθός :D

Αυτά είναι ευχάριστα νέα.... κράτα μας ενήμερους και αν θες ανέβασε και καμιά φωτογραφία στο νήμα σου…
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lab_rat

Member
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

Το λοιπον... Μετα απο 1 μηνα χρησης τοκοτριενολων παραθετω εντυπωσεις:
Απο θεμα regrowth δε μπορω να εχω ξεκαθαρη αποψη καθοτι μειωσα την ποσοτητα της μινοξ απο 2ml σε 0,7ml. Οστοσο εχω μεινει στασιμος (ισως κ ενα κλικ καλυτερα αλλα δε μπορω να το πω με σιγουρια), δεν ξερω αν εχουν βαλει και αυτες το χερακι τους σε αυτο! Να αναφερω επισης οτι δε χρησιμοποιω κανενα dht blocker εδω και τουλαχιστον 2 μηνες.
Αυτο που μπορω να πω λοιπον ειναι οτι η τριχοπτωση μειωθηκε αρκετα! Χανω περιπου 30-35 τριχες στο λουσιμο ενω πριν χωρις τη χρηση blocker εχανα περιπου 70 τριχες κ με τη χρηση δυνατων τοπικων οπως spiro - doubleA εχανα μεχρι και 20 (με παρενεργιες).
Επισης η ποιοτητα της τριχας εγινε αισθητα καλυτερη! Το μαλλι φαινεται (και ειναι) πιο δυνατο και υγιες...

Τωρα μου τελειωσαν οι βιταμινες και εχουν αργησει να ερθουν οι επομενες λογω του οτι ειχαν ελλειψη. Εχω να παρω περιπου μια βδομαδα και τα επιπεδα τριχοπτωσης εχουν επανελθει στα φυσιολογικα επιπεδα.
Ευκαιρια να πειραματιστω λιγο με oral Β6 πυριδοξαλη να δω αν κανει τπτ! 8)

Να σημειωσω οτι εχω υπερβολικα ευαισθητο οργανισμο στις θεραπειες! Απο καθε θεραπεια παιρνω το 100% απο αποτελεσματα και παρενεργιες. Οποτε σε καποιον αλλο ισως να μην δωσουν τα ιδια αποτελεσματα. Πιστευω παντως αξιζει να το δοκιμασει οποιος δεν εχει καταληξει στο σχημα που τον καλυπτει!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

Lab_hair είπε:
Το λοιπον... Μετα απο 1 μηνα χρησης τοκοτριενολων παραθετω εντυπωσεις:
Απο θεμα regrowth δε μπορω να εχω ξεκαθαρη αποψη καθοτι μειωσα την ποσοτητα της μινοξ απο 2ml σε 0,7ml. Οστοσο εχω μεινει στασιμος (ισως κ ενα κλικ καλυτερα αλλα δε μπορω να το πω με σιγουρια), δεν ξερω αν εχουν βαλει και αυτες το χερακι τους σε αυτο! Να αναφερω επισης οτι δε χρησιμοποιω κανενα dht blocker εδω και τουλαχιστον 2 μηνες.
Αυτο που μπορω να πω λοιπον ειναι οτι η τριχοπτωση μειωθηκε αρκετα! Χανω περιπου 30-35 τριχες στο λουσιμο ενω πριν χωρις τη χρηση blocker εχανα περιπου 70 τριχες κ με τη χρηση δυνατων τοπικων οπως spiro - doubleA εχανα μεχρι και 20 (με παρενεργιες).
Επισης η ποιοτητα της τριχας εγινε αισθητα καλυτερη! Το μαλλι φαινεται (και ειναι) πιο δυνατο και υγιες...

Τωρα μου τελειωσαν οι βιταμινες και εχουν αργησει να ερθουν οι επομενες λογω του οτι ειχαν ελλειψη. Εχω να παρω περιπου μια βδομαδα και τα επιπεδα τριχοπτωσης εχουν επανελθει στα φυσιολογικα επιπεδα.
Ευκαιρια να πειραματιστω λιγο με oral Β6 πυριδοξαλη να δω αν κανει τπτ! 8)

Να σημειωσω οτι εχω υπερβολικα ευαισθητο οργανισμο στις θεραπειες! Απο καθε θεραπεια παιρνω το 100% απο αποτελεσματα και παρενεργιες. Οποτε σε καποιον αλλο ισως να μην δωσουν τα ιδια αποτελεσματα. Πιστευω παντως αξιζει να το δοκιμασει οποιος δεν εχει καταληξει στο σχημα που τον καλυπτει!
καμια μεταβολη στην λιμπιντο με toco E?
κυκλοφορούν φημες οτι εχει θετικη επιπτωση στην λιμπιντο :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

βαζω και αυτα μιας και εδω ειναι η θεση τους
http://www.hairloss-research.org/LinkUpdateSuperAbsorbableTocotrienols11-10.html
http://inhumanexperiment.blogspot.com/2008/12/vitamin-e-tocotrienols-may-grow-hair-in.html
http://www.news-medical.net/health/Vitamin-E-Tocotrienols-%28Greek%29.aspx
 

lab_rat

Member
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

kapamarou είπε:
καμια μεταβολη στην λιμπιντο με toco E?
κυκλοφορούν φημες οτι εχει θετικη επιπτωση στην λιμπιντο :chinscratch
Μπα οχι... Ισως και το αντθετο λογω β-σιτοστερολης!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

Την χρησιμοποιώ περίπου 1 μήνα και κάτι πάνω κάτω. Δεν μπορώ δυστυχώς να κρίνω γιατί ταυτόχρονα ξεκίνησα και κάτι άλλο (κακώς αλλά δεν κρατιόμουν) οπότε η σημαντική βελτίωση που έχω προς το παρόν δεν μπορώ να πω που οφείλεται. Ίσως σε συνδυασμό και των δυο...
Από θέμα λίμπιντο...ούτε κρύο ούτε ζέστη
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

Ετοιμαζόμουν να παραγγείλω πάλι toco-8 και παρατήρησα ότι η Primordial Performance, διπλασίασε την δόση.
http://www.primordialperformance.com/store/tocotrienols_vitamine_toco8.html

Την απάντηση που έδωσε για τον 2πλασιασμό την είδα εδώ
http://www.primordialperformance.com/discussion/primordial-health/9220-toco-8-formula-change.html

Κρίμα και ήθελα να το φτάσω κοντά στο 6μηνο να έχω μια καλύτερη άποψη, αλλά πλέον πιστεύω ότι είναι αρκετά ακριβό κυρίως λόγω των μεταφορικών. furious3 furious3
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

GOMI είπε:
Την χρησιμοποιώ περίπου 1 μήνα και κάτι πάνω κάτω. Δεν μπορώ δυστυχώς να κρίνω γιατί ταυτόχρονα ξεκίνησα και κάτι άλλο (κακώς αλλά δεν κρατιόμουν) οπότε η σημαντική βελτίωση που έχω προς το παρόν δεν μπορώ να πω που οφείλεται. Ίσως σε συνδυασμό και των δυο...
Από θέμα λίμπιντο...ούτε κρύο ούτε ζέστη
τι αλλο ξεκινησες GOMI και εχεις βελτιωση?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

kapa, είναι κάπως μεγάλο θέμα που σηκώνει πιστεύω κάποια συζήτηση παραπάνω...
Αν κάποιος θέλει μπορεί να ψάξει στο google για papilla power κ.λπ
Είναι κάτι αντίστοιχο με τη maliniak.
Αν συνεχιστούν τα θετικά που είδα από την πρώτη εβδομάδα, έχω σκοπό να ανοίξω ένα θέμα με το συγκεκριμένο και θέλω να πιστεύω ότι κάποιοι θα ενθουσιαστούν αν το εφαρμόσουν...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

GOMI είπε:
kapa, είναι κάπως μεγάλο θέμα που σηκώνει πιστεύω κάποια συζήτηση παραπάνω...
Αν κάποιος θέλει μπορεί να ψάξει στο google για papilla power κ.λπ
Είναι κάτι αντίστοιχο με τη maliniak.
Αν συνεχιστούν τα θετικά που είδα από την πρώτη εβδομάδα, έχω σκοπό να ανοίξω ένα θέμα με το συγκεκριμένο και θέλω να πιστεύω ότι κάποιοι θα ενθουσιαστούν αν το εφαρμόσουν...
ειναι η καραφλα λογο κραμπας του τενοντα της κεφαλης? :chinscratch
:22m:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3677.0.html
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

Περίπου...αλλά έχει ως αποτέλεσμα την μη σωστή αιμάτωση - τροφοδότηση των τριχοθυλακίων.
Εγώ από την 3η ημέρα είδα ένα μεγάλο boost ως προς την ποιότητα της τρίχας ενώ για πρώτη φορά έμεινα άλουστος για 10 ημέρες δίχως ίχνος λιπαρότητας.
(αυτό το έκανα όχι γιατί είμαι βρωμίλος... :p αλλά ήθελα να δω κάποια πράγματα...)
Θα ανοίξω σχετικό θεματάκι, αλλά περιμένω να δω που θα καταλήξει..+ το ότι είχα αρχίσει παράλληλα και την toco αλλά νομίζω ότι τη δουλειά την κάνει αυτή η μέθοδος γιατί η τοκο μου είπε η εταιρεία θέλει κανά 6μηνο να δείξει θετικά αποτελέσματα και όχι 1 εβδομάδα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

GOMI είπε:
Περίπου...αλλά έχει ως αποτέλεσμα την μη σωστή αιμάτωση - τροφοδότηση των τριχοθυλακίων.
Εγώ από την 3η ημέρα είδα ένα μεγάλο boost ως προς την ποιότητα της τρίχας ενώ για πρώτη φορά έμεινα άλουστος για 10 ημέρες δίχως ίχνος λιπαρότητας.
(αυτό το έκανα όχι γιατί είμαι βρωμίλος... :p αλλά ήθελα να δω κάποια πράγματα...)
Θα ανοίξω σχετικό θεματάκι, αλλά περιμένω να δω που θα καταλήξει..+ το ότι είχα αρχίσει παράλληλα και την toco αλλά νομίζω ότι τη δουλειά την κάνει αυτή η μέθοδος γιατί η τοκο μου είπε η εταιρεία θέλει κανά 6μηνο να δείξει θετικά αποτελέσματα και όχι 1 εβδομάδα...
ειναι γεγονος καποιοι θα δουνε καλυτερα αποτελεσματα στην θεραπεια τους με αυτην την μεθοδο,ορεξη για μασαζ μονο...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Tοκοτριενόλη-Toco 8

μπα...μην νομίζεις...το βαριέμαι το μασάζ...άντε να κάνω το πολύ μέσα στη μέρα κανένα λεπτό...
Τέσπα..για να μην φεύγουμε εκτός θέματος...θα ανοίξω ένα θεματάκι για όποιον θέλει να το δοκιμάσει...
 

lab_rat

Member
[amquote]
kapamarou είπε:
lab_hair είπε:

regrowth?
:3m::3m::3m::20em:
[/amquote]
Ναι!!! ειχα δει και την προηγουμενη φορα που χα αρχισει αλλα τωρα ειμαι 100% σιγουρος!! Επισης μου μειωνει και την τριχοπτωση. Αν και σε αυτο ισως παιζουν ρολο και οι στερολες που εχει καθως παρατηρω και σχετικη πτωση libido (οχι κατι σπουδαιο).
 

xxxray

Member
με τρομάζει λίγο αυτή η έρευνα για αύξηση πιθανοτήτων εμφάνισης καρκίνου! μήπως δεν πρέπει να παίξουμε μ'αυτό;
 

lab_rat

Member
[amquote]
xxxray είπε:
με τρομάζει λίγο αυτή η έρευνα για αύξηση πιθανοτήτων εμφάνισης καρκίνου! μήπως δεν πρέπει να παίξουμε μ'αυτό;
[/amquote]
Πρωτον αν αρχισεις να διαβαζεις τι αυξανει τις πιθανοτητες για καρκινο σε μικρα ποσοστα, δε θα κανεις πολλα πραγματα απο αυτα που κανεις σημερα!
Δευτερον και η φινα εχει συσχετιστει με την εμφανιση καρκινου.
Τριτον, πολυ περισσοτερα αρθρα εχω διαβασει για την προληψη του καρκινου με τοκοτριενολες (που για μενα εχει και μεγαλυτερη βαση) παρα για το αντιθετο.
 
Μπλουζα