Stef_papag, fut, 2500 grafts, 13/01/2011

Παιδια αυριο κανω μεταμοσχευση με την μεθοδο στριπ στην μεγαλονησο , τα μοσχευματα θα ειναι γυρω στα 2500 .
Είναι η 3η μεταμοσχευση που κάνω με αυτη τη μέθοδο , ενώ είναι η 4η συνολικά . Οι 3 προηγούμενες μεταμοχεύσεις αφορούσαν την εμπροσθια περιοχή και το σύνολο των μοσχευμάτων ήταν 2500 χιλιάδες σε ελληνικές εταιρίες και σε έναν γιατρό . Η αυριανή μεταμόσχευση θα αφορά πάλι την εμπρόσθια περιοχή , θα σας κρατήσω ενήμερους με φωτο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

stef_papag είπε:
Παιδια αυριο κανω μεταμοσχευση με την μεθοδο στριπ στην μεγαλονησο , τα μοσχευματα θα ειναι γυρω στα 2500 .
Είναι η 3η μεταμοσχευση που κάνω με αυτη τη μέθοδο , ενώ είναι η 4η συνολικά . Οι 3 προηγούμενες μεταμοχεύσεις αφορούσαν την εμπροσθια περιοχή και το σύνολο των μοσχευμάτων ήταν 2500 χιλιάδες σε ελληνικές εταιρίες και σε έναν γιατρό . Η αυριανή μεταμόσχευση θα αφορά πάλι την εμπρόσθια περιοχή , θα σας κρατήσω ενήμερους με φωτο .

Καλή επιτυχία θα περιμένουμε νεώτερά σου !!!! ;)
 

max_os

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

καλη ΕΠΙΤΥΧΙΑ. stef_papag

tROphEUs γιατί λες οτι ανήκεις στην κλιμακα ΝW στο 2?
Ψεύδεσαι.
Εισαι στο - 1 (μειον 1) μετά την 2/01/2011. Νομίζω? :D
Πάνο ..... πες κάτι
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Μάχος είπε:
tROphEUs γιατί λες οτι ανήκεις στην κλιμακα ΝW στο 2?
Ψεύδεσαι.
Εισαι στο - 1 (μειον 1) μετά την 2/01/2011. Νομίζω? :D
Πάνο ..... πες κάτι

τι να πω......ο ανθρωπος ειναι τρελος.....δε το βλεπεις?? χαχαχαχα.... :D :D
 

max_os

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Panos1982 είπε:
[quote author=Μάχος link=topic=2543.msg45104#msg45104 date=1294857884]

tROphEUs γιατί λες οτι ανήκεις στην κλιμακα ΝW στο 2?
Ψεύδεσαι.
Εισαι στο - 1 (μειον 1) μετά την 2/01/2011. Νομίζω? :D
Πάνο ..... πες κάτι

τι να πω......ο ανθρωπος ειναι τρελος.....δε το βλεπεις?? χαχαχαχα.... :D :D
[/quote]
....τρελλός και με καπέλο :D
 

jonn70

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

και απο εμενα καλη επιτυχια stef_papag. να πανε ολα καλα,
και ας ειναι αυτη του 2011 η τελευταια σου
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Παιδιά κι εγώ νομίζω πήγε πολύ καλά , τα μοσχεύματα τελικα ήταν εκεί που υπολογίσαμε αρχικά , η διαδικασία κράτησε σχεδόν 9 ώρες(2 γιατροί , 3 που διαχώριζαν και 2 που τοποθετούσαν τα μοσχεύματα , σύνολο 7 άτομα ασχολήθηκαν μαζί μου).Καλύψαμε την περιοχή που με ενδιέφερε εν τέλει , αν και απ'ότι μου είπαν , και ο ίδιος αντιλαμβάνομαι , χρειαζόμασταν μερικά ακόμα μοσχεύματα . Κατά την διάρκεια της διαδικασίας δεν πόνεσα καθόλου(ίσως και λόγω εμπειρίας ήμουν προετοιμασμένος).Θα προσπαθήσω σήμερα να ανεβάσω και φωτογραφίες .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Με βάση την μέχρι τωρα εμπειρία σου, θεωρείς ότι έκανες σωστή επιλογή που πήγες στην HDC και δεν έκανες και αυτήν την μεταμόσχευση εδώ στην Ελλάδα;
Φαντάζομαι ότι το κόστος που θα πλήρωσες τώρα θα είναι μάλλον διπλάσιο από αυτά που είχες δώσει μέχρι σημερα.
Ελπίζω να έχεις και το προσδοκώμενο αποτέλεσμα.
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Παιδιά αν μπορεί κάποιος ας μου εξηγήσει πως ανεβάζουν φωτογραφίες ,
όσον αφορά το κόστος της μεταμόσχευσης είναι 6875 ευρώ συμπεριλαμβανομένων των αεροπορικών εισητηρίων , διαμονή , μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο και το βαλιτσάκι για μετά την μεταμόσχευση που περιλαμβάνει 2 σαμπουάν , μινοξυδιλι κτλ (σύνολο 2478 μοσχεύματα)
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Όσον αφορά αυτά που πλήρωσα στην ελλάδα ήταν αναλυτικά τα εξής ,
600 μοσχεύματα στριπ 1500 ευρώ σε κέντρο στη θεσ/νίκη
700 μοσχεύματα στριπ 2200 ευρώ σε ιταλό γιατρό στην αθήνα(έμεινα αρκετά ευχαριστημένος)
1200 μοσχεύματα φούε 5500 ευρώ σε κέντρο στην αθήνα (κάτω από τις προσδοκίες μου)
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας ,
θέλω να προσθέσω ότι μέχρι στιγμής ήταν όλα άψογα από άποψη συνεργασίας με την κλινική ,
ασχολήθηκαν μαζί μου 7 άτομα για σχεδόν 9 ώρες (αυτό για μένα δείχνει επαγγελματισμο , δεν το είχα δει στην ελλάδα)
αλλά για μένα και όλους φυσικά το σημαντικό είναι το αποτέλεσμα , ελπιζουμε στο καλύτερο .
 

Lord Raflas

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Καλη επιτυχια Στεφανε! ;)

για φωτο πατα κατω απο το κειμενο: Συνημμένα και άλλες επιλογές -επισυναψη αρχειου-περισσοτερα συνημμενα,αν θελεις να ανεβασεις πολλες φωτος
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

να και οι φωτο
 

Συνημμένα

  • DSCN0900.JPG
    DSCN0900.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 439

Lord Raflas

New Member
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Προχωρησαν και πιο μεσα απο την εμπροσθια περιοχη?ετσι μου φαινεται..

Η ουλη πως ειναι?

απο τα προηγουμενα 2500 ποσα(%) λες να βγηκαν?

απο φαρμακα?

Καλη επιτυχια και παλι! 8)
 
Απ: μεταμοσχευση στην hdc στις 13-01-2011

Βασικά από τα μπροστινα στο τριγωνο , που λέμε , το 80%-90% είναι από προηγούμενες μεταμοσχεύσεις ,
τώρα ξεκινήσαμε μετά και από δικιά μου προτροπή από την υπάρχουσα χαιρλαϊν και τα υπόλοιπα τα άπλωσε στο τρίγωνο ,
η ουλή μια χαρά είναι λίγο τραβάει , αλλά δε με προβληματίζει καθόλου , τα έχω ξαναπεράσει αυτά .
 
Μπλουζα