Spironolactone παρενέργειες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kakashi

Member
Απ: Spironolactone παρενέργειες

ε ρε γαμωτο κοριτσακια μου φαινεται θα γινουμε ολοι στο τελος :'(......παντως απο οτι βλεπω δεν υπαρχει κανενα προιον που να σ σταματα την τριχοπτωση χωρις παρενεργειες.....κ αντε μπορει να σαι τυχερος κ να μην παρατηρησεις τις αμεσες (αδυναμια στυσης κτλ) αλλα κανεις δεν ξερει τι παιζει με την μακροχρονια χρηση κ αν μπορει να σ βγουν αλλες περιεργες παρενεργειες στο μελλον....κ αυτο ειναι π με φοβιζει κ μονο στην ιδεα οπως κ πολλους αλλους φανταζομαι....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Spironolactone παρενέργειες

kakashi είπε:
ε ρε γαμωτο κοριτσακια μου φαινεται θα γινουμε ολοι στο τελος :'(......παντως απο οτι βλεπω δεν υπαρχει κανενα προιον που να σ σταματα την τριχοπτωση χωρις παρενεργειες.....κ αντε μπορει να σαι τυχερος κ να μην παρατηρησεις τις αμεσες (αδυναμια στυσης κτλ) αλλα κανεις δεν ξερει τι παιζει με την μακροχρονια χρηση κ αν μπορει να σ βγουν αλλες περιεργες παρενεργειες στο μελλον....κ αυτο ειναι π με φοβιζει κ μονο στην ιδεα οπως κ πολλους αλλους φανταζομαι....
οποιος δοκιμαζει την oral χρηση της μπορει και να τα καταφερει :D
και να σταματησει την τριχοπτωση μια απο τις παρενεργειες της ειναι.
για μακροχρονια χρηση εδω θα ειμαστε και θα τα λεμε :D
 

tatini

New Member
Απ: Spironolactone παρενέργειες

kapamarou είπε:
[quote author=Blindfold link=topic=2632.msg46765#msg46765 date=1296568755]
H ppg κάνει όλη τη "ζημιά"
ειναι απλα ενα μεσο αποροφησης,σκετη μονο ερεθισμους στο δερμα μπορει να κανει.
χωρις αυτην οι μινοξιδιλες του εμποριου θα ηταν νερακια
[/quote]

Σε συνδυασμό με το βασικό συστατικό εννοείται... απλά λέω ότι είναι πολύ δυνατό όχημα για τη σπίρο.
 

tatini

New Member
Απ: Spironolactone παρενέργειες

[quote author=kakashi link=topic=2632.msg46788#msg46788 date=1296574338]
ε ρε γαμωτο κοριτσακια μου φαινεται θα γινουμε ολοι στο τελος :'(......παντως απο οτι βλεπω δεν υπαρχει κανενα προιον που να σ σταματα την τριχοπτωση χωρις παρενεργειες.....κ αντε μπορει να σαι τυχερος κ να μην παρατηρησεις τις αμεσες (αδυναμια στυσης κτλ) αλλα κανεις δεν ξερει τι παιζει με την μακροχρονια χρηση κ αν μπορει να σ βγουν αλλες περιεργες παρενεργειες στο μελλον....κ αυτο ειναι π με φοβιζει κ μονο στην ιδεα οπως κ πολλους αλλους φανταζομαι....
[/quote

Α, εμένα δε με φοβίζει. Το πολύ πολύ να πάω στη Βραζιλία για αλλαγή. :-*
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Spironolactone παρενέργειες

.
Σε συνδυασμό με το βασικό συστατικό εννοείται... απλά λέω ότι είναι πολύ δυνατό όχημα για τη σπίρο
αυτο εχει να κανει πολυ με τον καθε οργανισμο.
απο οτι βλεπω(απο μαρτηρειες μελων παντα) η 2% με pg δυο φορες την μερα μπορει για καποιον να πεφτει λιγη,και η ιδια ποσοτητα σε καποιον αλλον να προκαλεσει παρενεργειες. :chinscratch
 

Nikoς

Member
Απ: Spironolactone παρενέργειες

Τελικα βλακειες μαγκες μου..

Dht block που να μην ειναι oral δεν υπαρχει που να αξιζει. Revivogen μια λαδωμενη λασπη στο μαλλι μου για ελαχιστα πραματα, κετοκοναζολη κρεμα στο μαλλι για ελαχιστα πραματα οχι σε ολους και ισως sides, βιταμινη Β και ψευδαργυρο στο μαλλι για dht block χαιρετισματα, spiro τοπικη σου βγαζει προβληματακια και ΑΜΑ δουλευει και στη τελικη στο μαλλι.

Οχι ρε παιδια να πα να κανω εξετασεις και να δω το ορμονολογικο μου down για τα αμφιβολλα αποτελεσματα μιας λοσιον, καλυτερα ας κουμπωνα το χαπι να μουν σιγουρος.

Εγω θα ξεκινησω με σπιρο 1% και θα το παω ως 2% και θα γραψω, αλλα dht block τοπικο που να αξιζει οποιος το βρει ας μου το πει παιδια γιατι δε μας βλεπω.
 

Άκης

Administrator
Απ: Spironolactone παρενέργειες

Blindfold είπε:
H ppg κάνει όλη τη "ζημιά"
kapamarou είπε:
δεν εχει να κανει με τα ποσοστα % conan,εχει να κανει με το τι οχηματα αποροφησης βαζεις στην λοσιον.

Τα οχήματα είναι τα μέσα τα οποία θα διαλύσουν την ουσία σωστά (δηλαδή όλη η ουσία σε όλο το διάλυμα), θα την προφυλάξει από τυχόν μικρόβια (γι'αυτό και δεν τα βάζουμε στο ψυγείο) και φυσικά θα μας την μεταφέρει στο δέρμα. Είτε βάλει κανείς οινόπνευμα, είτε PPG, είτε γλυκερίνη, sides θα δει γιατί η ουσία θα πάει στο αίμα.
Πιστεύω ότι του Dr lee πρέπει να είναι παραπάνω από 5%, δεν εννοείται να χρησιμοποιώ 3% (δική μου) με ντουτα και να μην έχω δει ενόχληση σε στήθος/όρχι και να είδα μέσα σε λίγες ημέρες με του Lee (με διαφορά μηνών η χρήση των 2 σκευασμάτων).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Spironolactone παρενέργειες

Οχι ρε παιδια να πα να κανω εξετασεις και να δω το ορμονολογικο μου down για τα αμφιβολλα αποτελεσματα μιας λοσιον, καλυτερα ας κουμπωνα το χαπι να μουν σιγουρος.
ενα 20% εδω μεσα σταματησε την φινα επειδη δεν ειδε αποτελεσματα,ουτε στην τριχοπτωση,ουτε στην ποιοτητα-ποσοτητα τριχας.
ακομα και εδω κανεις δεν εγγυαται το αποτελεσμα.


Εγω θα ξεκινησω με σπιρο 1% και θα το παω ως 2% και θα γραψω, αλλα dht block τοπικο που να αξιζει οποιος το βρει ας μου το πει παιδια γιατι δε μας βλεπω
και εδω μια απο τις παρενεργειες της θα κυνηγησεις.
προς το παρον δεν βρηκαμε κατι με εγγυημενα αποτελεσματα χωρις καμια παρενεργεια.
θα το χρησιμοποιουσαμε ολοι αν υπηρχε κατι τετοιο ::)
 

Nikoς

Member
Απ: Spironolactone παρενέργειες

kapamarou είπε:
και εδω μια απο τις παρενεργειες της θα κυνηγησεις.
προς το παρον δεν βρηκαμε κατι με εγγυημενα αποτελεσματα χωρις καμια παρενεργεια.
θα το χρησιμοποιουσαμε ολοι αν υπηρχε κατι τετοιο ::)

Ομως αλλο να κυνηγας να διωξεις λιγο πρηξιμο και αλλο να σου χαμηλωσει τα ανδρογονα στο αιμα ε.

Οπως λεμε στη μινοξ οι πιο συχνες ειναι πρηξιμο και μαυροι κυκλοι, στη σπιρο τι ειναι? Απωλεια λιμπιντο γυναικομαστια?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Spironolactone παρενέργειες

Ομως αλλο να κυνηγας να διωξεις λιγο πρηξιμο και αλλο να σου χαμηλωσει τα ανδρογονα στο αιμα ε.

Οπως λεμε στη μινοξ οι πιο συχνες ειναι πρηξιμο και μαυροι κυκλοι, στη σπιρο τι ειναι? Απωλεια λιμπιντο γυναικομαστια?
απο τοπικη χρηση ναι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Spironolactone παρενέργειες

skeptikistis είπε:
Στην παρουσια μου εδω στο φορουμ εχω θιξει πολλες φορες το εξης.

Οτι κατι ειναι ΤΟΠΙΚΟ, δεν το κανει αθωο. Δεν εγγυαται καποιος οτι με το να τριβεις μ.... στο κεφαλι σου δεν περνανε στο αιμα.

Σωστό !!!

Θα έπρεπε όμως να είναι αθώο γιατί αυτή καταρχήν είναι η έννοια του "τοπικού". Εφαρμόζω κάτι τοπικά με σκοπό να δράσει εκεί που το εφαρμόζω και να μεταβολιστεί τόσο γρήγορα όσο χρειάζεται ώστε να μην περάσει στο αίμα σε ενεργή μορφή.

Με άλλα λόγια "εικονική πραγματικότητα" ...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα