Spi, 12/11/19, FUE, 2542 grafts, AHC Θεσσαλονίκης, Ανδριοπούλου Κατερίνα

theoxaris

Member
Καλή φυτρωση να έχει φαίνεστε καλή δουλειά ιδικά για Ελλάδα περιμένουμε τελικό αποτέλεσμα στο 6 μηνο
 
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
Μπροστά μπορούσε να γίνει πυκνώτερη τοποθέτηση. Ιδίως στα σημεια που ησουν καθαρός. Ελάχιστοι είναι οι γιατροι στην Ελλάδα που μπορουν να δώσουν πυκνή hairline. Συνήθως η τοποθέτηση γίνεται εκ του ασφαλούς δλδ όχι πολύ πυκνή ωστε να πάρουν μεγιστη φύτρωση. Εστι έγινε και σε μένα. Η πυκνή τοποθέτηση θελει μαγικά χερια αλλιως τα τριχοθυλακια δεν εχουν ζωτικό χώρο και πεθαινουν. Στην Ελλαδα συνηθως πιανουν πυκνώτητες 25-35grafts/cm2 το πολύ. Γιαυτο και πολλά παιδια εδω μεσα φευγουν εξωτερικό.
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
Μπροστά μπορούσε να γίνει πυκνώτερη τοποθέτηση. Ιδίως στα σημεια που ησουν καθαρός. Ελάχιστοι είναι οι γιατροι στην Ελλάδα που μπορουν να δώσουν πυκνή hairline. Συνήθως η τοποθέτηση γίνεται εκ του ασφαλούς δλδ όχι πολύ πυκνή ωστε να πάρουν μεγιστη φύτρωση. Εστι έγινε και σε μένα. Η πυκνή τοποθέτηση θελει μαγικά χερια αλλιως τα τριχοθυλακια δεν εχουν ζωτικό χώρο και πεθαινουν. Στην Ελλαδα συνηθως πιανουν πυκνώτητες 25-35grafts/cm2 το πολύ. Γιαυτο και πολλά παιδια εδω μεσα φευγουν εξωτερικό.
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες. Προφανώς και θα μπορούσε να γίνει πυκνότερη τοποθέτηση αλλά δυστυχώς δεν εχουμε όλοι την δυνατότητα για εξωτερικό (σνιφ σνιφ σνιφ) οπότε παλεύουμε με ότι έχουμε. Δεν ξέρω πως θα είναι το αποτέλεσμα αλλά όπως είπα και πριν ίσως θα μπορούσα λίγο να κατεβάσω hairline.
 

koumparos

Well-Known Member
Καλή φυτρωση.Θα πρέπει να ξέρεις ότι χωρίς φιναστεριδη σε χάπι θα αναγκαστείς σε λίγα χρόνια να κάνεις ξανά μμ.Η αραίωση σου επεκτείνεται.Με 2500 που έβαλες θα έχεις ένα αξιοπρεπές αισθητικό αποτέλεσμα.Ποσο κόστισε? Ηλικία?
 

spi

Well-Known Member
Σ'ευχαριστώ πολύ κουμπάρε. Το γνωρίζω ότι η φίνα είναι μονόδρομος καθώς έχω λεπτή τρίχα και μόνο αυτό μπορεί να με σώσει. Επειδή όμως σκέφτομαι στα κοντά για τεκνοποίηση με κρατά διστακτικό και να κοιτάξω άλλες θεραπείες πιο λάιτ που σίγουρα δεν θα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα. Ότι θα προβώ σε δεύτερη και τελική μμ σε λίγα χρόνια το γνωρίζα εξ αρχής, μακάρι το θέμα μου να λυνόταν με την μια.
Είμαι 31,5 και το κόστος ήταν πολύ πολύ μικρό για τα δεδομένα των κλινικών καθώς μου έκαναν σπέσιαλ τιμή στις 2000.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Καλή φυτρωση να έχει φαίνεστε καλή δουλειά ιδικά για Ελλάδα περιμένουμε τελικό αποτέλεσμα στο 6 μηνο
Δεν υπαρχει φίλε τελικό αποτέλεσμα στο 6 μηνο .
Απλα δίνει μια εικόνα το πως εξελισεται η φυτρωση .
Απο τον 8ο μηνα εχεις τελειωσει με τη φυτρωση και στο,12μηνο ολοκληρώνεται .
Και αυτο οχι σε ολους , υπαρχουν και περιστατικα που ολοκληρώνουν το κύκλο αργότερα .
 

spi

Well-Known Member
Σήμερα έκανα το πρώτο λούσιμο στην ληπτρια
 

Συνημμένα

  • IMG_20191115_220725.jpg
    IMG_20191115_220725.jpg
    477.7 KB · Προβολές: 425
  • IMG_20191115_220604.jpg
    IMG_20191115_220604.jpg
    768.9 KB · Προβολές: 458
  • IMG_20191115_220537.jpg
    IMG_20191115_220537.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 484
  • IMG_20191115_220647.jpg
    IMG_20191115_220647.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 475
  • IMG_20191115_220629.jpg
    IMG_20191115_220629.jpg
    805.5 KB · Προβολές: 429

koumparos

Well-Known Member
Η τιμή απλά δεν υπάρχει.Νομιζω έγινε σωστή εξαγωγή και μαλον θα αποφύγεις το αντιαισθητικο παράθυρο.
 

spi

Well-Known Member
Σήμερα υπάρχει πολύ τράβηγμα στην δοτρια. Κάτι που μπορώ να κάνω για να την ανακουφίσω;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Σήμερα υπάρχει πολύ τράβηγμα στην δοτρια. Κάτι που μπορώ να κάνω για να την ανακουφίσω;
Πασχεις προσωρινα απο καρηβαρια δηλαδη απο πονοκεφαλο μετριο...παρε οπωσδηποτε 1 με 2 panadol extra και σε λιγες ωρες θα εισαι καλυτερα!
 

paulakos266

Active Member
Παιδιά Θέλω να ρωτήσω όσοι κάνατε μεταμοσχεύσεις στον βεκρη σας ζήτησαν να κάνετε κάποιες εξετάσεις πριν?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Σήμερα υπάρχει πολύ τράβηγμα στην δοτρια. Κάτι που μπορώ να κάνω για να την ανακουφίσω;
ψεκασμα με φυσιολογικο ορο φυσικα. Ληπτρια και δοτρια επουλωνονται. η ενυδατωση βοηθαει στην επουλωση και δεν θα εχεις αισθηση τραβηγματος. οποιαδηποτε πληγη μετα απο χειρουργειο την καθαριζουμε με φυσιολοφικο ορο τον πρωτο καιρο
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παιδιά Θέλω να ρωτήσω όσοι κάνατε μεταμοσχεύσεις στον βεκρη σας ζήτησαν να κάνετε κάποιες εξετάσεις πριν?

Οχι δεν ζητανε εξετασεις και δεν πιστευω οτι υπαρχει και λογος. Μονο αν παιρνεις καποιο αντιπηκτικο φαρμακο πρεπει να αναφερεις για ευνοητους λογους.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
ψεκασμα με φυσιολογικο ορο φυσικα. Ληπτρια και δοτρια επουλωνονται. η ενυδατωση βοηθαει στην επουλωση και δεν θα εχεις αισθηση τραβηγματος. οποιαδηποτε πληγη μετα απο χειρουργειο την καθαριζουμε με φυσιολοφικο ορο τον πρωτο καιρο
Δημητρη μπορουμε να συνεχιζουμε να ψεκαζουμε με φυσιολογικο ορο και μετα τις δυο πρωτες μερες απο τη μεταμοσχευση? Το ρωταω γιατι ειχα οδηγιες λαβει μετα τη δευτερη ημερα απο την επεμβαση να σταματησουν οι ψεκασμοι και να αρχισω λουσιμο...μπορω να συνεχισω ψεκασμους η κανονικα συνεχιζω μονο λουσιμο προς εξαφανιση των εσχαρων?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Οχι δεν ζητανε εξετασεις και δεν πιστευω οτι υπαρχει και λογος. Μονο αν παιρνεις καποιο αντιπηκτικο φαρμακο πρεπει να αναφερεις για ευνοητους λογους.
Ουτε εμενα ζητησαν καποια εξεταση οταν ειχα προβει σε μεταμοσχευση στον κυριο Βεκρη στην Αθηνα..ο κυριος Αναστασακης ισως ζηταει να κανουν καποιες εξετασεις οσοι προκειται να υποβληθουν σε επεμβαση σε αυτον αν και δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα.
 

paulakos266

Active Member
Πολλές κλινικές ζητάνε εξετάσεις για hiv και ηπατίτιδα. Ξέρει κανείς για ποιο λόγο χρειάζονται αυτές εξετάσεις?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πολλές κλινικές ζητάνε εξετάσεις για hiv και ηπατίτιδα. Ξέρει κανείς για ποιο λόγο χρειάζονται αυτές εξετάσεις?
Για δική τους προστασία ζητάνε κάποιοι όπως λες εξετάσεις για ηπατίτιδα και hiv. Σκέψου πόσα implanters με βελόνες πηγαινοέρχονται σε μια μεταμοσχευση.
Ο φυσιολογικός ορός είναι ένα πολύ καθαρό αποστειρωνενο νερό. Το παίρνει κάποιος και ενδοφλέβια αν για κάποιο λόγο έχει αφυδάτωση και πρέπει γρήγορα να ενυδατωθει.
Οπότε δεν γίνεται να κάνει κακό το παραπάνω ψεκασμα σε ληπτρια και δοτρια.ψεκαζοντας Καθαρίζει τις πληγές απομακρύνει ρύπους και ενυδατωνει. Εγώ ψεκαζα τους 3 πρώτους μήνες όχι γιατί πρέπει αλλά γιατί ήταν καλοκαίρι και μου άρεσε. Όποιος νιώθει τραβήγματα τσιμπήματα καλό είναι να ψεκάζει.
 

spi

Well-Known Member
Σκέφτομαι να πάρω εκτός από saw Palmetto και βιοτινη. Όσοι έχετε δοκιμάσει θεωρείτε πως θα κάνει δουλειά;
 
Μπλουζα