Spi, 12/11/19, FUE, 2542 grafts, AHC Θεσσαλονίκης, Ανδριοπούλου Κατερίνα

manly_Man

Well-Known Member
Προτελευταία ενημέρωση. Οι φωτογραφίες είναι με φλας δυστυχώς δεν έχει ήλιο για να σας δείξω το πώς φαίνεται στην καθημερινότητα. Δυστυχώς τα αρνητικά σχόλια πληθαίνουν για την πυκνότητα (να φανταστείτε σήμερα μου είπε μια ότι αραίωσα, προφανώς δεν είχε δίκιο αλλά αποδεικνύει πόσο μετριότητα είναι η πυκνότητα). Ήδη σκεφτομαι για άλλη μμ (έχουν μιλήσει μαζί μου κλινικές) και νιώθω απογοήτευση γιατί με το όλο θέμα με το λοκνταουν τα οικονομικά δεν είναι τα καλύτερα. Μπορεί να ήξερα τι μπορούσε να μου δώσει και ήξερα ότι θα ήταν κάτι όχι τόσο πυκνό αλλά έχοντας το πλάνο στο μυαλό μου το θεωρώ σωστό και αν είχε υλοποιηθεί θα μιλούσαμε για κάτι πάρα πολύ καλό από την κλινική, τηρουμένων των αναλογιών. Σίγουρα άλλαξε η όψη μου και αυτό είναι πάρα πολύ θετικο
καλησπερα spi, σιγουρα η εικονα σου εχει αλλαξει προς το καλυτερο, ομως μπορουσες να ειχες ενα καλυτερο αποτελεσμα στις μπροστινες ζωνες, αν δεν απλωναν τα μοσχευματα. Γενικα παντως αυτοι ετσι λειτουργουν, απο οτι εχω δει, στις περισσοτερες περιπτωσεις με διαχυτη αραιωση, απλα σε καποιους με πιο χοντρη τριχα ή περισσοτερα πολυτριχα φαινεται πιο πυκνο απο το δικο σου. Ισως επρεπε να επιμεινεις και εσυ λιγο παραπανω στο πλανο σου, και να μη δεχτεις να προχωρησουν στο απλωμα των μοσχευματων...τελος παντων οτι εγινε εγινε τωρα

ποιες κλινικες εχουν μιλησει μαζι σου;
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: spi

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
καλησπερα spi, σιγουρα θα μπορουσες να ειχες ενα κλαυτερο αποτελεσμα στις μπροστινες ζωνες, αν δεν απλωναν τα μοσχευματα, αλλα γενικα αυτοι ετσι κανουν, απο οτι εχω δε,ι στις περισσοτερες περιπτωσεις με διαχυτη αραιωση. Ισως επρεπε να επιμεινεις και εσυ λιγο παραπανω στο πλανο σου, και να μη δεχτεις να προχωρησουν στο απλωμα των μοσχευματων σε ολο το σκαλπ...τελος παντων οτι εγινε εγινε τωρα

ποιες κλινικες εχουν μιλησει μαζι σου;
Όταν ήμουν στο κρεβάτι του πόνου, το ανέφερα, για τους κροτάφους δεν πίεσα πολύ, αλλά για το γέμισμα ήμουν κάθετος. Δεν έγινε αυτό και η κλινική ειπε "συγγνώμη, έγινε λάθος, αφού είχε ειπωθεί". Ως άνθρωπος της αγοράς και υπάλληλος πολυεθνικής δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος ζητά συγγνώμη σε κάποιον πελάτη για κάτι που έχει ζητήσει ο ίδιος πριν του δοθεί και του δόθηκε εν τέλει λάθος.
Δεν νομίζω πως επασχα από πολυτριχα πάντως όπως θα δεις τα περισσότερα ήταν δίτριχα τρίτριχα και τετρατριχα
Ο λόγος μου ήταν 2,3 όπως με ενημέρωσαν. Βέβαια δεν κατάλαβα αν αυτός ήταν λόγος εισαγωγής ή δοτριας.
Δεν ξέρω αν είναι σωστό να αναφέρω τα ονόματα. Δεν έγινε φισινγκ πάντως. Με 2 έγινε μια εκτεταμένη κουβέντα για το αποτέλεσμα.

Επίσης δεν νομίζω πως είναι και λύση όταν πάει κάτι λάθος να λέμε ότι έγινε έγινε τώρα ειδικά όταν μιλάμε για μια πηγή που στερεύει. Είτε λέγεται πορτοφόλι είτε (πολύ περισσότερο) δοτρια τριχών
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Όταν ήμουν στο κρεβάτι του πόνου, το ανέφερα, για τους κροτάφους δεν πίεσα πολύ, αλλά για το γέμισμα ήμουν κάθετος. Δεν έγινε αυτό και η κλινική ειπε "συγγνώμη, έγινε λάθος, αφού είχε ειπωθεί". Ως άνθρωπος της αγοράς και υπάλληλος πολυεθνικής δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος ζητά συγγνώμη σε κάποιον πελάτη για κάτι που έχει ζητήσει ο ίδιος πριν του δοθεί και του δόθηκε εν τέλει λάθος.
Δεν ξέρω αν είναι σωστό να αναφέρω τα ονόματα. Δεν έγινε φισινγκ πάντως. Με 2 έγινε μια εκτεταμένη κουβέντα για το αποτέλεσμα.
Μηπως θα επρεπε να το συζητησεις με την κλινικη αυτο; να τους πεις τα παραπονα σου και να δεις τι θα σου απαντησουν; αν δεν το εχεις κανει ηδη δηλαδη...

Ενταξει δεν θα ηταν κ κακο να αναφερεις τα ονοματα τους παντως...οτι θελεις.
 

spi

Well-Known Member
Και όλη αυτή η συζήτηση γίνεται γιατί δεν μπόρεσαν δεν ήθελαν (λες και δεν είχα πει ότι θα κάνω δεύτερη μμ) δεν έβαλαν τέλος πάντως 400 γκράφτς στην Α ζώνη για να δείξει ενα αρκετά πιο πυκνό αποτέλεσμα. Νομίζω πως αυτά θα έκαναν μεγάλη διαφορά και αντί αυτού μπήκαν χωρίς κανέναν λόγο γ ζώνη
 

spi

Well-Known Member
Μηπως θα επρεπε να το συζητησεις με την κλινικη αυτο; να τους πεις τα παραπονα σου και να δεις τι θα σου απαντησουν; αν δεν το εχεις κανει ηδη δηλαδη...

Ενταξει δεν θα ηταν κ κακο να αναφερεις τα ονοματα τους παντως...οτι θελεις.
Το έχω κάνει και η απάντηση ήταν η παραπάνω και η παρακάτω. Αναγνωρίζουμε το λάθος θα δούμε τι θα γίνει την επόμενη φορά. Δεν είχα σκοπό να τα πω αυτά αλλά τον τελευταίο καιρό η ανησυχία μου είναι μεγάλη και από τα σχόλια τρίτων. Τρίτων μάλιστα που είναι υποψήφιοι πελάτες επί των πλείστων. Φαντάσου να μην ήμουν και κάποιος που θα παρουσίαζε το αποτέλεσμα τι μπορεί να γινόταν. Και δεν ζήτησα καν κάτι εξωπραγματικό.
Θα σκεφτώ αν θα αναφέρω τα ονόματα. Πάντως είναι μεγάλες κλινικές τις οποίες απέρριψα για να κάνω μμ στην AHC την οποία επέλεξα για τις πυκνότητες που δίνουν μπροστά αψηφώντας τα αρνητικά που είναι δοτρια και μέτριες χερλαιν. Πετυχαμε τους φόβους και χάσαμε την πυκνότητα. Πόσο δύσκολο είναι να αφήνεις έναν πελάτη ικανοποιημένο άραγε;
 

Fotakis

New Member
Αδερφε σιγουρα αμα.τα ειχες βαλει ολα μπροστα θα ειχες ενα τουμπανο αποτελεσμα μπροστα πισω θα ησουν αδειος ομως οποτε θα ηθελες αλλη μμ ,τωρα εφοσον τα ηθελες ολα μπροστα και στα εβαλαν διασπαρτα αυτο ειναι θεμα παντως απο φυτρωση καλα τα πηγες, μην βιαστεις να παρεις αποφασεις εγινε ενα λαθος μην κανεις και δευτερο και μην ακους τον καθενα δεν αραιωσες εισαι καλυτερος απο πριν
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
Αδερφε σιγουρα αμα.τα ειχες βαλει ολα μπροστα θα ειχες ενα τουμπανο αποτελεσμα μπροστα πισω θα ησουν αδειος ομως οποτε θα ηθελες αλλη μμ ,τωρα εφοσον τα ηθελες ολα μπροστα και στα εβαλαν διασπαρτα αυτο ειναι θεμα παντως απο φυτρωση καλα τα πηγες, μην βιαστεις να παρεις αποφασεις εγινε ενα λαθος μην κανεις και δευτερο και μην ακους τον καθενα δεν αραιωσες εισαι καλυτερος απο πριν
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.
Μα το ξέρω ότι ήθελα δύο μμ. Αυτό είχαμε πει με την κλινική. 2 μμ η μία τώρα όλα μπροστά η άλλη πίσω.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Το αποτελεσμα οντως δεν ειναι το αναμενομενο βασει αυτου που προσδοκουσες.Δες και την θετικη πλευρα,αλλαξε η εικονα σου ειδικα λαμβανοντας υποψη το που ησουν πριν την μμ και που εισαι τωρα.
Φροντισε η επομενη να γινει σωστα και οπως πρεπει, βαλε πλωρη προς τους καλυτερους.Καλη συνεχεια :)
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
ναι εγω το χα κανει , δε ξερω αν γινεται εδω ομως εξαρταται απο τις φωτογραφιες αν ειναι αρκετα καθαρες , θα τις δω πιο μετα οταν θα χω χρονο
Φίλε @makis25 θα μπορούσες κάπως να μετρήσεις τα δικά μου μοσχεύματα αν δεν σου κάνει κόπο. Αν μπορείς να σου στείλω και ίσως την φωτογραφία την ημέρα της μμ σε κανονικό μέγεθος αλλά την έχω βγάλει εγώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
ειδα τις φωτογραφιες σου και δε βρηκα καποια που να φαινεται ολη η επιφανεια που μπηκαν τα μοσχευματα εντελως καθαρα( μονο μια αρκετα μεγαλη αλλα κρυβεται ο δεξιος κροταφος λιγο , και επιπλεον ειχε αρχισει να υποχωρει ο ερεθισμος και καποια μοσχευματα γινονται αορατα) και πολυ πιθανο να κανω τετοιο λαθος που να μην εχει νοημα να τα μετρησω . Παντως σε αλλο περιστατικο που μετρησαμε , απλα οχι δημοσιως , με το δημητρη πριν μπαναριστει απο το φορουμ , τα νουμερα της ahc ηταν ακριβη αν αυτο σε ανακουφιζει .
 
  • Like
Reactions: spi

spi

Well-Known Member
ειδα τις φωτογραφιες σου και δε βρηκα καποια που να φαινεται ολη η επιφανεια που μπηκαν τα μοσχευματα εντελως καθαρα( μονο μια αρκετα μεγαλη αλλα κρυβεται ο δεξιος κροταφος λιγο , και επιπλεον ειχε αρχισει να υποχωρει ο ερεθισμος και καποια μοσχευματα γινονται αορατα) και πολυ πιθανο να κανω τετοιο λαθος που να μην εχει νοημα να τα μετρησω . Παντως σε αλλο περιστατικο που μετρησαμε , απλα οχι δημοσιως , με το δημητρη πριν μπαναριστει απο το φορουμ , τα νουμερα της ahc ηταν ακριβη αν αυτο σε ανακουφιζει .
Σε ευχαριστώ πολύ Μάκη και μόνο που ασχολήθηκες. Ήταν μια απορία που μου γεννήθηκε μετά από συζήτηση με μια άλλη κλινική απλά ήθελα να είμαι σιγουρος
 
Μπλουζα