Spectra DNC

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Λοιπον παιδια μου ηρθε στα χερια μου 25ε το DNC oxi to DNC-L ,τ χρησιμοποιω η οχι? Τι εχεις ακουσει Ακη απο παιδια που το εχουν χρησιμοποιησει ειδικα απο το εξωτερικο διοτι εδω ο Τσακαλος με εχει απογοητευσει .Επισης θα το βαλω μονο εκει που δεν εχω μαλει οχι κ εκει που ειναι αραια ,σωστα δεν θα πραξω .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Spectra DNC

Συστατικα ¨:


Αναλυτικα

Μinoxidil 5%,Deionised water,Diaminopyrimidine Oxide(aminexil),Triclosan,Ethanol,Vitamin and mineral complex,Propnanosomes of Ivy.Hops and Capsicum ,Nanosomes of procyanidin b- and c-1,Adenosine,yleneglycol,Piractone Olamine and Methyl Paraben.

Αντι για rogain καλο δεν ειναι?
 

Άκης

Administrator
Απ: Spectra DNC

akishellas3 είπε:
Λοιπον παιδια μου ηρθε στα χερια μου 25ε το DNC oxi to DNC-L ,τ χρησιμοποιω η οχι? Τι εχεις ακουσει Ακη απο παιδια που το εχουν χρησιμοποιησει ειδικα απο το εξωτερικο διοτι εδω ο Τσακαλος με εχει απογοητευσει .Επισης θα το βαλω μονο εκει που δεν εχω μαλει οχι κ εκει που ειναι αραια ,σωστα δεν θα πραξω .

Ο τσακαλος αναφέρει τριχόπτωση με αυτό.
Πάντως, το έκανα μία μικρή έρευνα.
Για το aminexil τα έχουμε ξαναπει. Είναι διαθέσιμο μόνο Ευρώπη και έχει (η Lorea'l) κλινικές έρευνες (όπως αναφέρουν) όπου παρατήρησαν να έχουν οι δοκιμαστές του 8% regrowth.

Το συγκεκριμένο αναφέρει ότι έχει nanosomes, τα οποία και κοίταξα στο fda. Ισχύει η τεχνολογία αυτήν, αλλά θεωρείτε υπερβολικά ακριβή και περίεργο που "χώρεσε" σε ένα φτηνό προϊόν σαν αυτό.

Εδώ μπορείς να δεις και μόνος σου μερικά reviews. Πολλοί το θάβουν λέγωντας το ότι δεν έκανε τπτ, άλλοι λένε ειναι τόσο αποτελεσματικό όσο το νερό, άλλοι λένε ότι είδαν αποτέλεσμα ενω παράλληλα χρησιμοποιούσαν και dht blockers, άλλοι λένε ότι είναι καταπληκτικό.
Πάντως, εδώ μπορείς να διαβάσεις και ένα post με θετικά σχόλια (ο οποίος πέρνει και φιναστερίδη).
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Spectra DNC

Σε ευχαριστω Ακη ;).Παντως εχει περιεγρο χρωμα προς καφετι,θα δειξει το εβαλα πρωτη φορα μονο στους κροταφους κ λιγο στα πλαινα που ειναι αρεα κανωντας μασαζ μεχρι να κοκκινισει λιγο .Αυτο το αφηνω ολο το βραδυ η το ξεπλενω κ παλι υστερα το πρωι?
 

Άκης

Administrator
Απ: Spectra DNC

Λένε ότι σε βρεγμένο δέρμα, έχει καλύτερα αποτελέσματα.
Πάντως, θα σε κάψει -πιθανόν- στην αρχή , αν το βάλεις σε βρεγμένο δέρμα, αλλά μετά από μερικές χρήσεις του θα είσαι οκ.

Αν και η εταιρία αναφέρει 10 φορές με το σπρέυ, θα δεις (έτσι είδα και εγώ με το tricomin), ότι το περισσότερο πάει στα μαλλιά σου, αντί για το δέρμα.
Μπορείς να πάρεις το dropper από το regaine και να "τραβάς" 1ml και να το ρίχνεις όπου θέλεις εσύ.
Συνιστάτε δυο φορές η χρήση του, μία το πρωί και μία το βράδυ, μια ώρα περίπου πριν πας για ύπνο (πιθανών για να στεγνώσει). Οπότε, το αφήνεις όλο το βράδυ, ξεπλένεις τα μαλλιά σου το πρωι, τα αφήνεις λίγο και το βάζεις.
Αφού συνιστούν να είναι και ελαφρώς βρεγμένο το δέρμα, δεν θα έχεις και ιδιαίτερο πρόβλημα.

Αναμένουμε (αν και θα πάρει καιρό) αποτελέσματα.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Spectra DNC

akishellas ποιες οι εντυπωσεις σου για το dnc???????????????? βλεπω το ξεκινησες οκτωβριο
 

vayero

Member
Απ: Spectra DNC

Παιδιά θα ήθελα αν είναι εφικτό και επιθυμητό τις εντυπώσεις σας και τις απόψεις σας όσον αφορά τα Spectral DNC & Spectral DNC-L. To 2o διάβασα ότι είναι σαν κρέμα, ενώ το 1ο λοσιόν. Κάποια ιδιαιτερότητα, κάποιο από αυτά ή και τα 2 λαδώνουν πολύ τα μαλλιά; Υπάρχει κάπου αλλού (εκτός από e-aroma & beauty-paths όπου έχουν έλλειψη στο απόθεμα) που να μπορεί να παραδωθεί άμεσα γιατί φεύγω το ΣΚ για αρκετό καιρό εξωτερικό; Αν συνδυαστεί με φιναστερίδη κάποιο από αυτά πως το βλέπετε (σκέφτομαι 2 λύσεις: είτε 1 φορά την ημέρα spectral & 1 φορά regaine που να έχει μέσα φινα, είτε spectral 2 φορές και από στόμα φινα);
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Spectra DNC

vayero79 είπε:
Παιδιά θα ήθελα αν είναι εφικτό και επιθυμητό τις εντυπώσεις σας και τις απόψεις σας όσον αφορά τα Spectral DNC & Spectral DNC-L. To 2o διάβασα ότι είναι σαν κρέμα, ενώ το 1ο λοσιόν. Κάποια ιδιαιτερότητα, κάποιο από αυτά ή και τα 2 λαδώνουν πολύ τα μαλλιά; Υπάρχει κάπου αλλού (εκτός από e-aroma & beauty-paths όπου έχουν έλλειψη στο απόθεμα) που να μπορεί να παραδωθεί άμεσα γιατί φεύγω το ΣΚ για αρκετό καιρό εξωτερικό; Αν συνδυαστεί με φιναστερίδη κάποιο από αυτά πως το βλέπετε (σκέφτομαι 2 λύσεις: είτε 1 φορά την ημέρα spectral & 1 φορά regaine που να έχει μέσα φινα, είτε spectral 2 φορές και από στόμα φινα);
το dnc-l είναι σαν τζελ-περισσότερο μου λάδωνε το μαλλί η απλή μινοξ.
θέλει 2 φορές την ημέρα,και προφανώς φινα χάπι..
στο 3μηνο θα ανεβάσω φωτο..
 

vayero

Member
Απ: Spectra DNC

Σπύρος είπε:
[quote author=vayero79 link=topic=248.msg18759#msg18759 date=1254729188]
Παιδιά θα ήθελα αν είναι εφικτό και επιθυμητό τις εντυπώσεις σας και τις απόψεις σας όσον αφορά τα Spectral DNC & Spectral DNC-L. To 2o διάβασα ότι είναι σαν κρέμα, ενώ το 1ο λοσιόν. Κάποια ιδιαιτερότητα, κάποιο από αυτά ή και τα 2 λαδώνουν πολύ τα μαλλιά; Υπάρχει κάπου αλλού (εκτός από e-aroma & beauty-paths όπου έχουν έλλειψη στο απόθεμα) που να μπορεί να παραδωθεί άμεσα γιατί φεύγω το ΣΚ για αρκετό καιρό εξωτερικό; Αν συνδυαστεί με φιναστερίδη κάποιο από αυτά πως το βλέπετε (σκέφτομαι 2 λύσεις: είτε 1 φορά την ημέρα spectral & 1 φορά regaine που να έχει μέσα φινα, είτε spectral 2 φορές και από στόμα φινα);
το dnc-l είναι σαν τζελ-περισσότερο μου λάδωνε το μαλλί η απλή μινοξ.
θέλει 2 φορές την ημέρα,και προφανώς φινα χάπι..
στο 3μηνο θα ανεβάσω φωτο..

[/quote]

Σπύρο το χρησιμοποιείς τώρα ή στο παρελθόν μαζί με φιναστερίδη; Είδες αποτέλεσμα; Sides;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα