SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

camel

New Member
Καλησπερά
Ειμαι 30 χρονων και πριν 3 μήνες παρατήρησα οτι τα μαλλιά μου αρχιζουν να αραιωνουν και να εχω τριχόπτωση!Βασίκα έχει σταματήσει τώρα αλλα οταν βγαίνω απο μπάνιο και εχω βρεγμένα μαλλια ομως φαίνετε η αραιωση.
Δεν υπάρχει ιστορικό αραίωσης στην οικογένεια μου
2 χρόνια τώρα χρησιμοποιω το σαμπουάν Loreal regenium-xy for men
Πάντα είχα αδυναμη τρίχα
Θα ηθελα να μου πείτε γιατί ανυσηχώ!
Υπάρχει περίπτωση στην ηλικία των 30 να αρχίσει τριχόπτωση?
Σημερά πηγα και πήρα το σαμπουάν Anaphese χωρίς να παω σε δερματολόγο ,το χρησιμοποίησα και παρατήρησα οτι μου φύγαν καμμια 10αρια τρίχες
Τελικά να το χρησιμοποιώ ή να χρησιμοποιω το Loreal regenium-xy for men που δεν μου φεύγουν τρίχες?
Ειναι κάλο σαμπουάν το ANAPHESE?
Και τέλος η διατροφή μου στηρίζετε με βάση το κρέας αλλα παίρνω και πολυβιταμίνες της vital q10
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

γεια σου φιλε
η ηλικια σου ειναι ειναι στα κοκκινα για τριχοπτωση αλλα υπαρχουν πολλες περιπτωσεις
που και σε αυτην την ηλικια αρχισε η τριχοπτωση
για τα σαμπουαν που λες δεν τα εχω δοκιμασει ποτε
αλλα δεν πιστευω πως ενα σαμπουαν μπορει να περιορισει σημαντικα την τριχοπτωση
σαν βοηθημα μπορει αλλα μην περιμενεις αποτελεσματα
αυτο που λες οτι με το ταδε σαμπουαν δεν ειχες τριχοπτωση ενω με το αλλο σου επεσαν 1ο τριχες ειναι εντελως συπμτωματικο

εξαλλου 10 τριχες την μερα δεν ειναι τιποτα ειναι απολυτος φυσιολογικο
 

camel

New Member
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση!
Μια διευκρινηση μονο"οταν λές στα κοκκινα για την ηλικία σημαινει οτι ειμαι σε επικινδυνη ζώνη?
Και αν χρησιμοποιώ και τα 2 σαμπουαν ειναι καλύτερα η θα υπαρχουν παρενέργειες?
Σε ευχαριστώ
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

γειά χαρά
ο Παναγιώτης τα'πε πάλι σωστά και...
-το anaphase είναι καλό βιταμινούχο/φαρμακευτικό σαμπουάν,περιέχει και νικοτινικό οξύ = καλό καθημερινό σαμπουάν!
-το L'oreal είναι το κλασικό snake oil(απάτη) για πύκνωση του τριχωτού-σίγουρα δεν φταίει για την απώλεια όσων τριχών λες
-καλή είναι η ηλικία σου,συχνά συμβαίνει στα 30 και με σωστή αγωγή κρατούνται τα μαλλιά...
-παρενέργειες δεν υπάρχουν σχεδόν ποτέ από σαμπουάν κοινού εμπορίου,αλλά δεν κάνει δουλειά το σαμπουάν ή ο συνδυασμός 2 κατά της τριχόπτωσης
 

camel

New Member
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

Σας ευχαριστώ πάρα πολυ ολους για τις αμεσες απαντήσεις
Να πω συνχαρητηρια στο forum γιατι υπαρχει πληροφορηση και οχι παραπληροφορηση
Αρα απο εδω και περα να χρησιμοποιω το anaphese!
Κοστίζει 11 ευρω αλλα χαλαλι
 

Death Valley

New Member
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

Το σαμπουαν anaphase το χρησιμοποιω

Στα θετικα ειναι

1.Αφηνει τα μαλλια απαλα
2.Μυριζει ωραια
3.Τα μαλλια φαινονται πιο πυκνα,ακομα και μετα απο δυο μερες
4.Δεν λαδωνουν τα μαλλια γρηγορα


Στα αρνητικα

1.Δεν κανει αφρο,ιδιως στην πρωτη εφαρμογη
2.Προσωπικα μου κοκκινιζει λιγο το δερμα στο τριχωτο
3.11 ευρω τα 150 ml


Ιστοσελιδα στα γαλλικα

http://www.dermaweb.com/dermato/ducray/capillaires/chute/anaphase/mn_anaphase.htm
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

camel είπε:
Σας ευχαριστώ πάρα πολυ ολους για τις αμεσες απαντήσεις
Να πω συνχαρητηρια στο forum γιατι υπαρχει πληροφορηση και οχι παραπληροφορηση
Αρα απο εδω και περα να χρησιμοποιω το anaphese!
Κοστίζει 11 ευρω αλλα χαλαλι
παρε καλυτερα το fugnoral που εχει 6,5 ευρω 3 φορες την εβδομαδα
και το revivogen bio cleaning shampoo οπου η τιμη του ειναι οσο αυτοι περιπου που χρησιμοποιειες μονο που αυτο που σου λεω ειναι σαφως καλυτερο
η μπορεις να δεις και το σαμπουαν της tricomin που ειναι εξαιρετικο

και παλι σου λεω πως ενα σαμπουαν κανει ελαχιστα για την τριχοπτωση μιας και μενει στο κεφαλι μας λιγα λεπτα
η θεραπεια σου πρεπει να βασιζεται αλλου και οχι σε σαμπουαν
 

Jerry_Lee

Member
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

Το loreal οπως γραφει κ στο μπουκαλι ειναι σαμπουαν πυκνωσης ,δηλ.να δειχνουν!!! πιο πυκνα κ οχι να γινονται πιο χοντρες οι τριχες.το χρησιμοποιω χρονια ως πρωτη πλυση των μαλλιων μου πριν χρησιμοποιησω τα λεγομενα δυναμωτικα σαμπουαν ως δευτερη πλυση.Ετυχε να το παρω μια φορα απο ενα μαγαζι οπου κανει εισαγωγη απο την Ιταλια,καμμια σχεση η ετικετα εκεινη με την ελληνικη,εγραφε καθαρα οτι απλα κανει τα μαλλια να φαινονται πιο πυκνα!!!κ οχι οτι ενισχυει κ πυκνωνει,περισσοτερα μαλλια!!!Στο δια ταυτα οι Ιταλοι πωλουν το σαμπουαν λεγοντας την αληθεια για τις δυνατοτητεςτου προιοντος τους!
 

NGL

Member
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

Jerry_Lee είπε:
το χρησιμοποιω χρονια ως πρωτη πλυση των μαλλιων μου πριν χρησιμοποιησω τα λεγομενα δυναμωτικα σαμπουαν ως δευτερη πλυση.

φιλε και για πρωτη και για δευτερη πλυση να χρησιμοποιεις ενα σαμπουαν καθε φορα που λουζεσαι!
μπορει το μη κυριο σαμπουαν να μειωση την δραστικοτητα του κυριου αν υπαρχουν σ αυτα συστατικα που αλληλεπιδρουν!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jerry_Lee

Member
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

Σε ολα αυτα παντος που λεμε πρεπει να καταληξουμε κ καπου.Ξερεις γιατι το λεω αυτο, δεν θυμαμαι που το διαβασα κ πιος το ειπε μεσα στο φορουμ,οτι καλο ειναι να χρησιμοποιουμε ως 1ο ενα του κ*λου κ μετα το κυριως σαμπουαν,κ δευτερο παλι οτι υπαρχει πιθανοτητα χρησιμοποιωντας π.χ κετοκοναζολη κ στις 2 πλυσεις να λαμβανουμε περισσοτερη απο οτι πρεπει.Παντως κ αυτο που λες για την αλληλεπιδραση των συστατικων ειναι πολυ σωστο.Πρεπει να μαθουμε ποια συστατικα επηρεαζουν την δραση των κυριων σαμπουαν μας.
 

Troulis

New Member
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

Για το fungoral 2% σε ενα συνεδριο που εκανε η ιδια η εταιρεια ειχε πει οτι το βαζεις ενα χερι και μετα ξεβγαζεις.Αμα θες πρωτο χερι βαζεις το σαμπουαν που χρησιμοποεις και μετα το fungoral.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

συμφωνω γιατι 1ml του fungoral 2% ειναι ισο με 20mg της δραστικης ουσιας του
το overdose σε τετοιεις ουσιες πρεπει να το προσεχουμε
 

NGL

Member
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

πουθενα στις οδηγιες χρησης δεν αναφερεται κατι τετοιο,οποτε αναμενουμε να ποσταρετε σχετικα αποτελεσματα συνεδριου ή ερευνας!
λουζοντας τα μαλλια μ ενα σαμπουαν εστω 1ο χερι,απομακρυνονται ουσιες που ειχαν κατακαθισει στις ριζες των μαλλιων (σμηγμα,προιοντα hairstyling ktl) αλλα μενουν,εστω σε μικρη ποσοτητα, δραστικες ουσιες του σαμπουαν.
χρησιμοποιωντας ενα αλλο σαμπουαν για 2ο χερι καθαριζουν εντελως οι ριζες των μαλλιων , αλλα οι δραστικες ουσιες του προηγουμενου σαμπουαν παραμενουν!

Ενδεχομενως χρησιμοποιώντας μ αυτον τον τροπο 2 σαμπουαν εκμηδενιζουμε ή μειώνουμε πολύ την δραστικότητα του ''καλου''σαμπουαν!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

δεν μειωνεις την δραση του σαμπουαν εκτος και αν υπαρχει αλληλεπιδραση σε συστατικα του πρωτου με του δευτερου

η ουσια του fungoral πρεπει να χρησιμοποιετε με μετρο

τεστα τα σαμπουαν μενουν λιγα λεπτακια στο κεφαλι δεν τα πιστευω και δεν πολυ ασχολουμε με αυτα πλεον

απλα επειδη η ουσια του fung.. δεν ειναι απο τις συνηθισμενες που κυκλοφορουν στα σαμπουαν
για αυτο να προσεχουμε το overdose
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι οι οδηγίες χρήσης του Revita-σαμπουάν κετοκοναζόλης + χίλια μύρια άλλα για καθημερινή χρήση... ::)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: SOS Σαμπουαν Anaphese vs Loreal regenium-xy for men

κετοκοναζόλη και ολες οι ποσοτητες φανταζομαι θα ειναι σε πολυ μικρη αναλογια
για να μπορεις να κανεις καθημερινη χρηση
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα