Solgar Skin, Nails & Hair

xk

Active Member
ενταξει αχρηστο ποστ κανω τωρα αλλα μου την εδωσε



το θεμα ειναι οτι αφησα λιγο μαλλι γιατι βαρεθηκα το ξυρισμα και ηθελα ν αλλαξω λιγο λοοκ το θεμα ειναι οτι ψιλοχειροτερεψα απ οτι βλεπω...αραιωσα αλλο λιγο σε σχεση με πριν(1 χρονος συνεχομενο ξυρισμα) αλλα το χειροτερο ειναι οτι το υπαρχον μαλλι ειναι χειροτερα απο πριν

τεσπα με ειδε μια φιλη της μανας μου που ειχε προβλημα με τα μαλλια της πολυ εντονο,τη θυμαμαι που τα εβαφε τα εκανε τα ερανε για να μη φαινεται ασχημα.Η αληθεια ειναι οτι βελτιωθηκε πολυ σε σχεση με τοτε αλλα δεν εδωσα σημασια ουτε να ρωτησω ουτε τιποτα.τεσπα με πιανει και μου λεει να παρω αυτες τις βιταμινες κανουν απιστευτη δουλεια...που να της εξηγω οτι αλλο προβλημα ειχε αυτη αλλο εχω εγω...αλλα μ εβαλε λιγο στο τρυπακι να πω την αληθεια...16 ευρω εχουν να πα να μαμηθουν δεν πολλα για δοκιμη.Ρωταω αν θα βοηθησουν για το υπαρχον μαλλι,αν θα το κανουν καλυτερο,λιγο παραπανω ογκο κτλ...τι λετε?Δεν εχω παρει ποτε βιταμινες και τετοια..

url]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimos18

Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

μονα τους δεν βοηθανε σιγουρα,στο λεω δοκιμασμενα .τωρα συμπληρωματικα με αλλη θεραπεια δεν ξερω .
 

Panayotis19

New Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

τέτοια σκευάσματα το μονο που κάνουν είναι να σου κάνουν κάπως πιο xoders τις τρίχες gt periexoun κυστiνη συνήθως !! εγώ προσωπικά δεν έχω πάρει ποτε αλλα ξέρω τι δουλειά κάνουν μονο
 

Typhoon

Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

Εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τις συγκεκριμένες βιταμίνες και από άντρες και από γυναίκες. Και αν δεις τη σύνθεσή τους θα καταλάβεις ότι περιέχουν αρκετά στοιχεία από αυτά που θεωρούνται ως ευεργετικά. Παρόλα αυτά έχε υπ' όψιν ότι όπως και πολλά άλλα σκευάσματα κατά τις τριχόπτωσης, έτσι και οι Solgar περιέχουν ψευδάργυρο (zinc) με αποτέλεσμα να επηρέαζουν αρνητικά τη δράση της μινοξιδίλης.
 

Panayotis19

New Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

η δράση τις μινοξιδίλης επηρεάζεται από τον ψευδάργυρο μονο στα τοπικά αν χρησιμοποιούνται σε κοντινές ώρες τώρα αν το παίρνει σε χάπια δεν νομίζω να επηρεάζει την δραση την μινοξιδίλης
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

Φίλε xk μην ασχολείσαι με συμπληρώματα για να βοηθήσεις τα μαλλάκια.
Εγώ παίρνω ένα σωρό συμπληρώματα αλλά για άλλους λόγους ... και το έχω ψάξει πάρα πολύ το θέμα ...

Όπως σου είπε και ο φίλος ο Hairboost δοκίμασε toppik ... θα δεις εντυπωσιακή βελτίωση στη εικόνα που θα παρουσιάζουν τα μαλλάκια σου :)
 

Panayotis19

New Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

βασικά από όλα αυτά τα συμπληρώματα που είναι για τα μαλλιά πιο είναι πιο καλο ? :chinscratch
ξέρω πως δεν βοηθούν στην ΑΑ αλλα απλά βοηθάνε κάπως στη ποιότητα τις τρίχας
 

xk

Active Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

toppik παιδια δε βαζω,δε μ αρεσει η ιδεα γενικα(γυμναζομαι/τρεχω/ιδρωνω συχνα)...

Βασικα πιστευω τον tropheus,δε νομιζω να δω διαφορα γι αυτο δεν εχω δοκιμασει ποτε βιταμινες...αλλα θα παρω ενα μπουκαλι ετσι για να λεω οτι δοκιμασα αφου δεν εχει παρενεργειες κ τετοια..αν δε δω τη παραμικρη διαφορα τραβαω χ και δε ξαναπαιρνω...
 

MANKAR

Active Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

τι να περιμενεις απο σκετες βιταμινες???στα μαλλια δεν κανει τιποτα , στον υπολοιπο οργανισμο σου δινουν ενεργεια!!!!! :down :down :down :down
 

Hairboost

Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

xk είπε:
toppik παιδια δε βαζω,δε μ αρεσει η ιδεα γενικα(γυμναζομαι/τρεχω/ιδρωνω συχνα)...

Βασικα πιστευω τον tropheus,δε νομιζω να δω διαφορα γι αυτο δεν εχω δοκιμασει ποτε βιταμινες...αλλα θα παρω ενα μπουκαλι ετσι για να λεω οτι δοκιμασα αφου δεν εχει παρενεργειες κ τετοια..αν δε δω τη παραμικρη διαφορα τραβαω χ και δε ξαναπαιρνω...

Κι εγω γυμναζομαι τρεχω ιδρωνω συχνα φιλε! Δεν θα εχεις προβλημα!
Μπορει να δεις να μεγαλωνουν πολυ ποιο γρηγορα τα μαλλια που δεν ειναι επηρεασμενα να πεσουν με τις βηταμινες αυτες....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

βασικα κατι εγινε τελικα...εχω ενα μηνα τωρα παιρνω ενα την ημερα.Οι υπαρχον τριχες εχουν γινει γαματες οπως παλια...βαζω και λιγο μινοξ καθε μερα(0,5 ml μονο) και μπορει να ξυπνησε και κανα θυλακα δε ξερω,παντως η κατασταση βελτιωθηκε αρκετα δηλαδη γυρισα εκει που ημουν ενα χρονο πριν...Δε ξερω τι ειχε παθει το μαλλι,ηταν λες και οι τριχες ειχαν ξεραθει τελειως,αδυναμες σαν αχυρα...και φοβαμαι οτι εγιναν ετσι επειδη ενα χρονο τωρα τα ξυριζα και εβαζα στο κεφαλι αφρους ξυρισματος αφτερ σειβ και τετοια...λες και τα ''εκαψα''...

για να τις εχετε υποψην ρε παιδια τις συγκεκριμενες...μιλαω για ενδυναμωση/καλυψη ετσι...χαζομαρα που δεν εβγαλα φωτο να μου πειτε κι εσεις αλλα ειμαι σιγουρος οτι κατι κανουνε και χοντραινουν τις τριχες :chinscratch
 

soc

New Member
Απ: Solgar Skin, Nails & Hair

τις έπαιρνα κ εγώ αυτές τις βιταμίνες για 3-4 μήνες και είδα κάποιες πολύ μικρές φύτρες να γεννιούνται
όχι τρομερά πράγματα αλλά σαν συμπλήρωμα νομίζω οτι είναι καλές
 
Παιδιά πόσα δισκία (χαπάκια) παίρνετε ημερησίως;; Εγώ χθες ξεχάστηκα και πήρα και δεύτερο σε μια μέρα.....

Οι οδηγίες βέβαια γράφουν 2 ημερησίως αλλάγενικά με τα συμπληρώματα δεν τα πάω καλά και προσπαθώ να παίρνω πάντα τις minimum ποσότητες....
 
Λοιπόν μετά από σχεδόν 8 μήνες που τις παίρνω ήρθε η ώρα να κάνω ένα γρήγορο review προσωπικό...

Πάμε λοιπόν σε αυτά που εγώ παρατήρησα με το συγκεκριμμένο σκεύασμα:

1) Αισθητά γρηγορότερο μάκρυμα μαλλιών.
2) Μικρή πάχυνση στην τρίχα θα έλεγα την παρατήρησα και μια μικρή τόνωση επίσης, δυνατά μαλλιά για όμορφο αισθητικό αποτέλεσμα.
3) Γερά νύχια πράγματι τα οποία επίσης μεγαλώνουν με γρήγορο ρυθμό όπως και τα μαλλιά.

Αυτά που δυστυχώς δεν θα δείτε:

1) Μην περιμένετε να δείτε νέες τρίχες να βγαίνουν
3) Μην περιμένετε ότι θα σταματήσουν να πέφτουν οι ήδη υπάρχουσες (ίσως μόνο μια μικρή μείωση της τριχόπτωσης).
3) Μην περιμένετε καμιά αλλαγή στο δέρμα σας, προσωπικά δεν είδα καμία απολύτως
4) γενικότερα μην περιμένετε θαύματα.

Πάντως τίμιο συμπλήρωμα εγώ θα το χαρακτήριζα, δεν υπόσχεται θαύματα ούτως ή άλλως οπότε δεν μπορούμε να του χρεώσουμε πολλά αρνητικά.
 

mpimpos

Member
Hairboost είπε:
xk είπε:
toppik παιδια δε βαζω,δε μ αρεσει η ιδεα γενικα(γυμναζομαι/τρεχω/ιδρωνω συχνα)...

Βασικα πιστευω τον tropheus,δε νομιζω να δω διαφορα γι αυτο δεν εχω δοκιμασει ποτε βιταμινες...αλλα θα παρω ενα μπουκαλι ετσι για να λεω οτι δοκιμασα αφου δεν εχει παρενεργειες κ τετοια..αν δε δω τη παραμικρη διαφορα τραβαω χ και δε ξαναπαιρνω...

τις εχω δοκιμασει κ εγω ειναι νομιζω απο ολα τα συμπληρωματα το καλυτερο,εχω παρει κ priorin κ κατι αλλα δν θυμαμαι ονοματα.Toppik βαζω σχεδον 2 χρονια απο οταν μου ξεκινησε η αραιωση,δν θα εχεις προβλημα κανενα αν βαζεις κ λακ απο πανω,το κολλαει δν φευγει για κανενα λογο.
 

thatsme

New Member
Τελικα το zinc που περιεχουν οι βιταμινες επηρεαζουν την μινοξιδιλη ή μονο ο τοπικος ψευδαργυρος την επηρεαζει;Ξερει κανεις;
Ευχαριστω.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
thatsme είπε:
Τελικα το zinc που περιεχουν οι βιταμινες επηρεαζουν την μινοξιδιλη ή μονο ο τοπικος ψευδαργυρος την επηρεαζει;Ξερει κανεις;
Ευχαριστω.

Μόνο τοπικά υπάρχει θέμα, σε λήψη από το στόμα απολύτως τίποτα.
 

Mengoni

Member
dimitris__27 είπε:
Λοιπόν μετά από σχεδόν 8 μήνες που τις παίρνω ήρθε η ώρα να κάνω ένα γρήγορο review προσωπικό...

Πάμε λοιπόν σε αυτά που εγώ παρατήρησα με το συγκεκριμμένο σκεύασμα:

1) Αισθητά γρηγορότερο μάκρυμα μαλλιών.
2) Μικρή πάχυνση στην τρίχα θα έλεγα την παρατήρησα και μια μικρή τόνωση επίσης, δυνατά μαλλιά για όμορφο αισθητικό αποτέλεσμα.
3) Γερά νύχια πράγματι τα οποία επίσης μεγαλώνουν με γρήγορο ρυθμό όπως και τα μαλλιά.

Αυτά που δυστυχώς δεν θα δείτε:

1) Μην περιμένετε να δείτε νέες τρίχες να βγαίνουν
3) Μην περιμένετε ότι θα σταματήσουν να πέφτουν οι ήδη υπάρχουσες (ίσως μόνο μια μικρή μείωση της τριχόπτωσης).
3) Μην περιμένετε καμιά αλλαγή στο δέρμα σας, προσωπικά δεν είδα καμία απολύτως
4) γενικότερα μην περιμένετε θαύματα.

Πάντως τίμιο συμπλήρωμα εγώ θα το χαρακτήριζα, δεν υπόσχεται θαύματα ούτως ή άλλως οπότε δεν μπορούμε να του χρεώσουμε πολλά αρνητικά.
...................................................................................................
Στους πόσους μήνες άρχισες να παρατηρείς βελτίωση? Ένα χάπι την ημέρα έπαιρνες?

και κάτι άλλο επειδή μπήκες στη διαδικασία να κάνεις ένα review, ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις δοκιμάσει αλλα συμπληρώματα και αν θεωρεις το συγκεκριμένο το καλύτερο,σε αυτο που κανει τελος πάντων.
 

Avolonte

Everyday Hero
dimitris__27 είπε:
Λοιπόν μετά από σχεδόν 8 μήνες που τις παίρνω ήρθε η ώρα να κάνω ένα γρήγορο review προσωπικό...

Πάμε λοιπόν σε αυτά που εγώ παρατήρησα με το συγκεκριμμένο σκεύασμα:

1) Αισθητά γρηγορότερο μάκρυμα μαλλιών.
2) Μικρή πάχυνση στην τρίχα θα έλεγα την παρατήρησα και μια μικρή τόνωση επίσης, δυνατά μαλλιά για όμορφο αισθητικό αποτέλεσμα.
3) Γερά νύχια πράγματι τα οποία επίσης μεγαλώνουν με γρήγορο ρυθμό όπως και τα μαλλιά.

Αυτά που δυστυχώς δεν θα δείτε:

1) Μην περιμένετε να δείτε νέες τρίχες να βγαίνουν
3) Μην περιμένετε ότι θα σταματήσουν να πέφτουν οι ήδη υπάρχουσες (ίσως μόνο μια μικρή μείωση της τριχόπτωσης).
3) Μην περιμένετε καμιά αλλαγή στο δέρμα σας, προσωπικά δεν είδα καμία απολύτως
4) γενικότερα μην περιμένετε θαύματα.

Πάντως τίμιο συμπλήρωμα εγώ θα το χαρακτήριζα, δεν υπόσχεται θαύματα ούτως ή άλλως οπότε δεν μπορούμε να του χρεώσουμε πολλά αρνητικά.

Οπως ακριβως τα λεει ο φιλος ειναι και κυριως οτι μακραινουν γρηγορα.Εγω ειδα διαφορα μεγαλη με το pilfood οσον αφορα το θεμα ταχυτητας.
 
Μπλουζα