Schwarzkopf hair activator κ.α.

Schrei-boom

New Member
Καλησπερα σε ολους. Θελω να ακουσω μερικες αποψεις σχετικα με το ζητημα μου. Ειμαι 19 και εχω εμφανη αραιωση. Εδω και 1 χρονο κανω θεραπεια με regain αλλα δεν βλεπω καμια διαφορα (προς το θετικο τουλαχιστον). Προσφατα καποιος μου προτεινε μια θεραπεια με προιοντα της schwarzkopf. Η θεραπεια υποστηριζει την αποψη της παραγωγης σμιγματος ως τον λογο για την αραιωση και περιλαμβανει 4 προιοντα. Το σημαντικοτερο ειναι πως τα προιοντα αυτα ειναι βιολογικα και πως η θεραπεια κραταει 6 μηνες!
Την εχει ακουσει καποιος? Μπορει να ειναι ψεμα? Σιγουρα θελω να τη δοκιμασω, αλλα αν σταμτησω το regain δεν υπαρχει φοβος? Επισης, αυτος μου ειπε πως η διαφορα θα φανει αμεσως. Με την θεραπεια αυτη, το μαλλι μακραινε 5 cm το μηνα. Αυτο σημαινει οτι αν δεν κανει τπτ, θα το καταλαβω.

Ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karfakias

Member
νομίζω οτι αφού με το regain δεν είδες αποτέλεσμα δεν τρέχει κάτι να το σταματήσεις...
Ετσι και αλλιώς και στις οδηγίες λέει οτι αν δεν έχεις αποτέλεσμα στο εξάμηνο να το σταματήσεις.
Για την θεραπεία που λές δεν έχω ιδέα. Περιμένουμε γνώμες από άλλους.
 
Δεν νομίζω να κάνει κάτι στην ΑΑ, και το λένε και αυτοι



BC HAIR ACTIVATOR
For thinning hair
  • Reduces hair loss* already after 6 weeks
  • Increases hair density
    *non-pathological hair loss

Taurine, Carnitine Tartrate and Echinacea

When hair is thinning, hair loss must be reduced and the best way to do this is by increasing the production of growth factors to the root as well as targeting the hair follicles with high energy-nutrients to revitalize the scalp and hair. This will help to reduce loss, as well as support the vitality of hair roots. The BC Hair Activator formulas are formulated to help activate root energy, stimulate cell division and reproduction too, while herbal extracts and essential oils densify and improve hair quality
 

Schrei-boom

New Member
Οντως. Ομως, αν καταλαβα καλα, ο ανθρωπος αυτος μου ειπε πως στη δικη μου περιπτωση (οπως και σε πολλες αλλες συμφωνα με τον ιδιο) φταιει το σμιγμα. Και γνκ ειχε μια αρνητικη σταση απεναντι στους δερματολογους κλπ Δηλαδη υποστηριξε πως αν καταφερω να απομακρυνω το σμιγμα (γτ εχω πολυ ειναι αληθεια) θα βγαλω καινουριες τριχες, με τα υπολοιπα φυσικα προιοντα που δυναμωνουν το μαλλι, πυκναινουν κλπ. Αυτο νομιζω πως μου το ειπε επειδη αν και εχω αραιωση εχω πολλες φυτρες αο τις οποιες βγαινουν κοντες τριχες. Σας φαινεται πιθανο κτ τετοιο?
 

arhs

Member
Και εγώ έχω υπερβολικό σμήγμα και τριχόπτωση απο τα 17 και τώρα κοντεύω τα 20 και έχω κρατήσει τα μαλλιά μ με reagin γιατί όταν το έκοψα 2 μίνες έχασα πολύ μαλλί το raigen κάνει δουλειά πιστεύω .. Αυτό δούλεψε σε μένα τα άλλα τοπικ δεν μ κάνανε και τρελά πράγματα π.χ το ρεβιβο .. Και τώρα άρχισα φίνα !
 
Μπλουζα