Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

maximusgr

Member
Διαβάζοντας ένα θέμα σε κάποιο ξένο forum έπεσα στο παρακάτω:


http://www.nanogen.co.uk/scalproller-hair-loss-treatment-enhancer.html


Το έχει δοκιμάσει κάποιος από εσάς; Μου φάνηκε ενδιαφέρον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

icesensei

New Member
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

Στο ebay είναι στο 1/3 της τιμής , ψάξε για derma roller επίσης αν θες χρησιμοποιείται με αναισθητικό gel ή κρέμα που πωλείται στο ebay στη περιοχή εφαρμογής numb cream, (δεν είναι απαραίτητο, δεν γνωρίζω κατά πόσο χρειάζεται) άλλες εφαρμογές είναι ακμή και ρυτίδες.

Μάλλον εύκολο και γρήγορο στη χρήση ,η βελόνα για το προϊόν που έγραψες φτάνει σε βάθος 0.3 ή 0.5 mm πάντως μπορείς να θές και παραπάνω 0.75 ή 1 mm που κάνει για τριχωτό. Προσωπικά πάω σίγουρα για αγορά 0.75 και πιθανότατα να αγοράσω και δεύτερο σε διαφορετικό mm βελόνας...
μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμα και στη περιοχή γύρω από τα μάτια όπως είδα σε ένα βίντεο που το βρίσκω ενδιαφέρον :angel:
Άν βοηθάει στη καλύτερη απορρόφηση και πιο κοντά στη ρίζα όπου πρέπει να φτάσουν τα τοπικά είναι πολύ καλό ειδικά για hairline /κροτάφους που κάποιο μέρος του minox πχ ίσως δεν εισχωρεί και κάθεται στο δέρμα προκαλόντας και ερεθισμούς από το propylene glycol . Το θέμα είναι πιο είναι το ιδανικό βάθος για απορρόφηση στον καθένα για μέγιστα αποτελέσματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

το χρησιμοποιουσε και ο συναδελφος nomoreloss αυτο
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,453.30.html
 

mikipitri

Member
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

For Hair Regrowth Stimulation προτείνουν 0,2 και 0,25mm από ότι διάβασα στο νετ!
το μεγαλυτερο μήκος βελόνας είναι για κυταρίτιδες, ουλές κλπ και ίσως δεν ενδείκνυται για το κεφαλάκι μας :grandpa:...
 

geofish

New Member
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

Το δοκίμασα για κανένα τρίμηνο μαζί με σπιρολονακτονη. Μπορώ να πω ζημιά μου έκανε παρά καλό.
Χρησιμοποίησα το 0.75 ίσως να έφταιγε και αυτό.

Τώρα το χρησιμοποιώ μόνο για τις ρυτίδες μαζί με emu oil.
 
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

mikipitri είπε:
For Hair Regrowth Stimulation προτείνουν 0,2 και 0,25mm από ότι διάβασα στο νετ!
το μεγαλυτερο μήκος βελόνας είναι για κυταρίτιδες, ουλές κλπ και ίσως δεν ενδείκνυται για το κεφαλάκι μας :grandpa:...

0.25 να πάρω λοιπόν; Από πού όμως; Είμαι σε λίγο :dying: περίοδο και δεν έχω χρόνο για «έρευνα αγοράς».
 

somari

Active Member
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

ΠΡΟΣΚΥΝΩ το παραπάνω ψευδώνυμο.
 
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

↑Ευχαριστώ ;D
Τελικά μάλλον θα πάρω 2 rollers των 0.25mm από το eBay. Είμαι 100% σίγουρος πως ο ελεγχόμενος τραυματισμός προκαλεί regrowth, στο δικό μου κεφάλι τουλάχιστον. Είχα ένα μικροατυχηματάκι στο τριχωτό της κεφαλής πέρυσι, η περιοχή έγινε κατάμαυρη από τις τρίχες ενώ το υπόλοιπο κρανίο ήταν... comme ci comme ça.
 

kos1987

New Member
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

TingleTingleKoolooLimpah! είπε:
↑Ευχαριστώ ;D
Τελικά μάλλον θα πάρω 2 rollers των 0.25mm από το eBay. Είμαι 100% σίγουρος πως ο ελεγχόμενος τραυματισμός προκαλεί regrowth, στο δικό μου κεφάλι τουλάχιστον. Είχα ένα μικροατυχηματάκι στο τριχωτό της κεφαλής πέρυσι, η περιοχή έγινε κατάμαυρη από τις τρίχες ενώ το υπόλοιπο κρανίο ήταν... comme ci comme ça.

Αυτο παρατηρησε και ο Κωτσαρελης με τη folica, βεβαια με το roller δεν προκειται να συμβει...αν ηταν ετσι...
 
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

kos1987 είπε:
Αυτο παρατηρησε και ο Κωτσαρελης με τη folica, βεβαια με το roller δεν προκειται να συμβει...αν ηταν ετσι...

Θα δούμε τι κάνει το roller τέλη Μάη :p
Αν δεν πετύχει το 0.25mm, θα πάρω 1.0mm και θα του δώσω να καταλάβει. :tease:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

TingleTingleKoolooLimpah! είπε:
Θα δούμε τι κάνει το roller τέλη Μάη :p
Αν δεν πετύχει το 0.25mm, θα πάρω 1.0mm και θα του δώσω να καταλάβει. :tease:

και αν δεν πιάσει

Temper-bed-ofnails.JPG


:D :D :D :D
 

Kaloko

New Member
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

Παιδιά εγώ παιρνω μια βελόνα από σύριγγα και αρχισα να ψιλοτρυπιεμαι.Λετε να πιάσει η μπα?
 
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

Kaloko είπε:
Παιδιά εγώ παιρνω μια βελόνα από σύριγγα και αρχισα να ψιλοτρυπιεμαι.Λετε να πιάσει η μπα?

Το δοκίμασα και είδα τρίχες vellus να θεριεύουν στα συγκεκριμένα σημεία σε περιόδο που δεν έκανα καμία αγωγή, οπότε θα έλεγα πως ναι. Σε κάθε περίπτωση μιλάω για το δικό μου κεφάλι αποκλειστικά, δεν μπορώ να ξέρω τι θα κάνει στο δικό σου. :-X
Α ναι, τα σημεία που τρυπούσα ήταν εμφανώς ματωμένα για αρκετές ώρες μετά, οπότε δε θα το συνιστούσα. Αυτό θα σε απασχολήσει βέβαια μόνο αν έχεις την απαιτούμενη αντοχή στον πόνο. Δε φέρω καμία ευθύνη για τυχόν μολύνσεις!
 

Kaloko

New Member
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

TingleTingleKoolooLimpah! είπε:
Το δοκίμασα και είδα τρίχες vellus να θεριεύουν στα συγκεκριμένα σημεία σε περιόδο που δεν έκανα καμία αγωγή, οπότε θα έλεγα πως ναι. Σε κάθε περίπτωση μιλάω για το δικό μου κεφάλι αποκλειστικά, δεν μπορώ να ξέρω τι θα κάνει στο δικό σου. :-X
Α ναι, τα σημεία που τρυπούσα ήταν εμφανώς ματωμένα για αρκετές ώρες μετά, οπότε δε θα το συνιστούσα. Αυτό θα σε απασχολήσει βέβαια μόνο αν έχεις την απαιτούμενη αντοχή στον πόνο. Δε φέρω καμία ευθύνη για τυχόν μολύνσεις!

Εννοείς πως το δοκίμασες και εσύ με βελόνα από σύριγγα και είδες αποτελέσματα????ή το δοκίμασες με το scapl roller??
 
Απ: Scalproller - Ξέρετε κάτι για το προϊόν αυτό;

Kaloko είπε:
Εννοείς πως το δοκίμασες και εσύ με βελόνα από σύριγγα και είδες αποτελέσματα????ή το δοκίμασες με το scapl roller??

Βελόνα, σε σημεία που με ενοχλούσαν πολύ. Γενικά δεν αντέχεται, πονάει και μετά από μερικές δεκάδες τρυπημάτων συνήθως σταματούσα. Δεν έχει νόημα πέρα απ'τον πειραματισμό για να μάθεις αν ο ελεγχόμενος τραυματισμός ωφελεί το δικό σου κεφάλι.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα