Scalp Micropogmentation στην Ελλάδα

jersey

Well-Known Member
ωραία δουλειά φαίνεται να έγινε. Βάλε και μερικές πλαινές να δούμε. Επίσης πόσο πλήρωσες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Την άλλη Κυριακή που θα πάω να με δει , θα την πω να βγαλει κανά δύο φωτο από το πλάι να δεις
βγάλε από όλες τις πλευρές να το δούμε συνολικά. Σου είπε μετά από πόσα χρόνια θα ξανα χρειαστεί να το περάσεις κι άλλη φορά; Τα πλαινά θα πρέπει να τα ξυρίζεις κάθε μέρα ή κάθε δεύτερη;
 
εγώ τα ξυρίζω 2 φορές την εβδομάδα και ειναι οκ , τώρα για να το περάσω κι άλλη φορά αν θυμάμαι καλά είπε 5ετία , αλλά δε με χαλάει να το φρεσκάρω το καλοκαίρι , είναι πολύ εύκολη διαδικασία
 

jersey

Well-Known Member
εγώ τα ξυρίζω 2 φορές την εβδομάδα και ειναι οκ , τώρα για να το περάσω κι άλλη φορά αν θυμάμαι καλά είπε 5ετία , αλλά δε με χαλάει να το φρεσκάρω το καλοκαίρι , είναι πολύ εύκολη διαδικασία
το θέμα ειναι όμως πόσο θα πληρώνεις κάθε φορά για να στο φρεσκάρει; Πλήρωσες ήδη 1200 + πόσα κάθε φορά;
 
για φρεσκάρισμα δε φαντάζομαι πολύ , τα 1200ευρώ ήταν για 3 επισκέψεις που η 1η και η 2η κράτησαν 5 ώρες,
αλλά γλιτώνεις τόππικ , φίνες , μινοξ κτλ
 

giannis1991

Well-Known Member
Ορμομενος από αυτήν την περιπτωση αν και το ειχα σκεφτεί και πιο νωρίς https://www.hairlossgr.com/forum/th...vrionidou-3000-grafts-fue-32-ετών-nw-3.12819/
Θέλω να ρωτήσω αν θεωρείτε καλή ιδέα να κάνω smp πριν από καποια επέμβαση μμ... Εννοείται με κενό διάστημα άνω του 1 μήνα που από ότι διάβασα είναι υπέρ αρκετό...
Το θέλω καθώς σαν χρήστης τοπικ που ο κόσμος δεν με έχει δει ποτε με αραιό μαλλί , το τατουάζ θα με καμουφλαρε ωραία μέχρι το μαλλί να πιασει ενα ικανοποιητικό μήκος το οποίο θα γίνει έπειτα από πολυ καιρό... Σε συνδυασμό και με ελάχιστο τοπικ θα μπορουσα να περασω απαρατήρητος θεωρώ... Και υστερα θα λειτουργεί και σαν φυσικό concealer ...
Στη δουλειά του γιατρου δεν νομίζω να προκαλει προβλημα...
 

piros75

Well-Known Member
Παίδες το βασικό στο SMP είναι να δεις πως γίνεται το χρώμα του μελανιού μετά από κάποιους μήνες και αν η βούλα αρχίζει και κάνει ελαφριά διάχυση, οπότε από τελεία αρχίζει και γίνεται σούπα.... Το λέω γιατί έχω δει αποτέλεσμα που στην αρχή για μερικές εβδομάδες ήταν τέλειο και στη συνέχει ήταν άθλιο. Οπότε πριν από οτιδήποτε να δείτε από κοντά περιστατικά μερικών εβδομάδων....
 

Panos1982

Well-Known Member
Ορμομενος από αυτήν την περιπτωση αν και το ειχα σκεφτεί και πιο νωρίς https://www.hairlossgr.com/forum/th...vrionidou-3000-grafts-fue-32-ετών-nw-3.12819/
Θέλω να ρωτήσω αν θεωρείτε καλή ιδέα να κάνω smp πριν από καποια επέμβαση μμ... Εννοείται με κενό διάστημα άνω του 1 μήνα που από ότι διάβασα είναι υπέρ αρκετό...
Το θέλω καθώς σαν χρήστης τοπικ που ο κόσμος δεν με έχει δει ποτε με αραιό μαλλί , το τατουάζ θα με καμουφλαρε ωραία μέχρι το μαλλί να πιασει ενα ικανοποιητικό μήκος το οποίο θα γίνει έπειτα από πολυ καιρό... Σε συνδυασμό και με ελάχιστο τοπικ θα μπορουσα να περασω απαρατήρητος θεωρώ... Και υστερα θα λειτουργεί και σαν φυσικό concealer ...
Στη δουλειά του γιατρου δεν νομίζω να προκαλει προβλημα...

Η ιδεα του smp δεν ειναι κακη αλλα ειναι καλυτερο να γινει μετά οχι πριν...
Γιατι μετα θα ξερει καλυτερα τα κενα που εχουν μεινει κ θα τα ενισχυσει.
Αν το κανει απο πριν, θα πρέπει να το κανει πιο εντονα, δλδ να κανει αρκετο smp και σε πυκνοτητα κ σε επιφανεια.
Προτείνω πρώτα μμ κ μετα ενα πολυ ελαφρυ αχνο μετριας πυκνοτητας smp ισα που.... για να προσδωσει λιγο...
Παρα εντονα εξ αρχης.

Επίσης Γιάννη μη βλεπεις αυτο το αποτελεσμα που ποσταρες που κανει ολα τα μαλλια πισω και δε βλεπεις τπτ απο μεσα.....ειναι μακρυ το μαλλι το κανει ολο πισω κ καμουφλαρει το απο κατω (δε το βλεπεις) αν το δεις επειδη θα χωρισει το μαλλι λογο αερα λογο αλλαγης styling ειτε αν βραχει επειδη πηγες παραλια θα δεις πράγματα απο κατω που θα προδωσουν το φτιαχτό της υποθεσης. Και το να καταλαβαινει ο παρατηρητης οτι δεν ειναι φυσικό κάτι ειναι οτι χειροτερο για εμας.

Screenshot_20211118-165036_Gallery.jpg

Δες στη φωτο απ την κολονη που θεωρειται και καλη, πως δειχνει το smp οταν χωριζει το μαλλι κ μπορείς να δεις μεσα.....
Στα δικα μου ματια πολυ κακο....
Αν βέβαια αλλαξει εκει τη χωριστρα και τα κανει ολα πισω δε θα το βλεπεις το smp , αλλα γενικα δεν ειναι αυτο που νομιζεις κ ενεχει πολλους περιορισμους τούς οποιους μερικως στους δειχνω κ στους λεω ερεύνησε το και παραπανω κ κατεληξε αν σου κανει η οχι .
Κι εγω εχω σκεφτει αλλα αν κανω καπου θα ειναι με πολυ πολυ μικρη πυκνοτητα και πρώτα πρωτα λιγο στο κροουν να δω πως θα δειχνει, ισως κ λιγο στη δοτρια.
Επαναλαμβανω με πολυ μικρη πυκνοτητα.
Μετα θα κρινω καλυτερα το αποτελεσμα κ βλεπουμε.

Οχι ακομα ομως το σκεφτομαι λιγο αργοτερα σε 2 χρονια κ μετα...
* επισης το καλυτερο οταν κανεις smp ειναι να εισαι κοντοξυρισμενος δουλεύει πολυ καλυτερα ο τεχνητης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

glompos

New Member
για φρεσκάρισμα δε φαντάζομαι πολύ , τα 1200ευρώ ήταν για 3 επισκέψεις που η 1η και η 2η κράτησαν 5 ώρες,
αλλά γλιτώνεις τόππικ , φίνες , μινοξ κτλ
Τελικά φίλε πως ειναι το αποτέλεσμα μετά από τόσους μηνες; έχει αλλάξει καθόλου το χρώμα ή το σχήμα;
 
Μπλουζα