Scalp Micropogmentation στην Ελλάδα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Γειά σας! Γνωρίζει κανείς αν γίνεται σοβαρό Scalp micropigmentation εδώ;
Μαρία Κολονι λέγεται κ εδρεύει Θεσσαλονίκη....έχει κάποια εμπειρία σ αυτό με πολλά συνέδρια και σεμινάρια στο εξωτερικό πάνω στο θέμα ..καλό βιογραφικό....τιμές λογικοτατες.... μοναδική περίπτωση άξια αναφοράς στην Ελλάδα κατά την άποψη μου με πολλές πολλές επιφυλάξεις....έχω δει κάποιες δουλειές τις στο σάιτ που δείχνουν πολύ καλές ....
 

paulakos266

Active Member
Μαρία Κολονι λέγεται κ εδρεύει Θεσσαλονίκη....έχει κάποια εμπειρία σ αυτό με πολλά συνέδρια και σεμινάρια στο εξωτερικό πάνω στο θέμα ..καλό βιογραφικό....τιμές λογικοτατες.... μοναδική περίπτωση άξια αναφοράς στην Ελλάδα κατά την άποψη μου με πολλές πολλές επιφυλάξεις....έχω δει κάποιες δουλειές τις στο σάιτ που δείχνουν πολύ καλές ....
Γιώργο να σε ρωτήσω μιας και έχεις ψαχτεί με το smp, αυτό το χτυπάς μία φορά και τέλος η πρέπει να το επαναλαμβάνεις κάθε χρόνο
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο να σε ρωτήσω μιας και έχεις ψαχτεί με το smp, αυτό το χτυπάς μία φορά και τέλος η πρέπει να το επαναλαμβάνεις κάθε χρόνο
Η πρώτη συνεδρία είναι τριπλή με 10 μέρες διάφορα μεταξύ τους ....μετά .... εξαρτάται....από 4 χρόνια έως και 10 χρόνια ανάλογα με το δέρμα σου και πως το δέχεται ο οργανισμός σου .....αυτό το πράγμα ίσως είναι καλύτερο να το χρησιμοποιεί κάποιος που έχει μαλλί και πάει για πύκνωση παρά ένας τέλειος καραφλος σε αντίθεση με την άποψη που επικρατεί στο φόρουμ ....αν θέλει να το επιχειρήσει...
Υγ: όσο είδατε εχθές όπεν το βράδυ την ώρα που τραγουδούσαν Βανδή και βιση μαζί το παιδί με το μπουζούκι ακριβώς πίσω τους....πάρτε μια εικόνα τι μπορείς να πάθεις ....όσοι δεν το είδατε με απλό γκουγκλαρισμα θα το δείτε ...
 

Georgie

Well-Known Member
Απ´οτι εχω δει δε νομίζω να αξίζει .
Well, μπορει σε μερικούς Ανθρώπους που εχουν ενα συνολικα καλο πακέτο χαρακτηριστικών και στυλ, και βρήκαν καλο artist που τους έκανε καλή δουλειά που ταιριάζει στο τυπο τους, και παλι θα φαίνεται καλο μονο σε συγκεκριμένο φωτισμό.
Αλλα και παλι γούστα ειναι αυτα .
 

m3e36

Well-Known Member
Γιώργο μηπως γνωριζεις αν καποιος εχει ουλή από fut το smp μπορει να την καλυψει και να μην φαινεται απολυτως τιποτα με ξυρισμενο κεφαλι?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιώργο μηπως γνωριζεις αν καποιος εχει ουλή από fut το smp μπορει να την καλυψει και να μην φαινεται απολυτως τιποτα με ξυρισμενο κεφαλι?
γινεται μεχρι ενος σημειου αν πας στον καταλληλο.....το απολυτος τιποτα αν τα ξυριζεις δερμα ειναι σχετικο......παντως εγω που το εχω κανει αυτο και με δουλεια κατω του μετριου με το που μακραινει λιγο το μαλλι δεν βλεπεις κατι.....αν δεις στο νημα μου φωτος του προηγουμενου μηνα φυσικα δεν μπορεις να διακρινεις ουτε ουλη ουτε smp ουτε ξωλωμενη δοτρια...τωρα να δεις προσφατες φωτος που τα ξυρισα και ημουν στο ηλιο φυσικα και φαινεται.....
 

Greg83

Member
γινεται μεχρι ενος σημειου αν πας στον καταλληλο.....το απολυτος τιποτα αν τα ξυριζεις δερμα ειναι σχετικο......παντως εγω που το εχω κανει αυτο και με δουλεια κατω του μετριου με το που μακραινει λιγο το μαλλι δεν βλεπεις κατι.....αν δεις στο νημα μου φωτος του προηγουμενου μηνα φυσικα δεν μπορεις να διακρινεις ουτε ουλη ουτε smp ουτε ξωλωμενη δοτρια...τωρα να δεις προσφατες φωτος που τα ξυρισα και ημουν στο ηλιο φυσικα και φαινεται.....

Φιλε Γιωργο, πιθανον να το εχεις αναφερει και να μου εχει διαφυγει, αλλα που εκανες το smp και πριν ποσα χρονια? DHI να φανταστω? Σαν αποτελεσμα ναι μεν ειναι μετριο, αλλα απο χρωμα φαινεται να αντεχει ακομα.. εννοω οτι δεν εχει ξεθωριασει ουτε να εχει αυτη τη μπλε αποχρωση που εχουν τα τατου μετα απο χρονια.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε Γιωργο, πιθανον να το εχεις αναφερει και να μου εχει διαφυγει, αλλα που εκανες το smp και πριν ποσα χρονια? DHI να φανταστω? Σαν αποτελεσμα ναι μεν ειναι μετριο, αλλα απο χρωμα φαινεται να αντεχει ακομα.. εννοω οτι δεν εχει ξεθωριασει ουτε να εχει αυτη τη μπλε αποχρωση που εχουν τα τατου μετα απο χρονια.
Dhi πριν 3 χρόνια ....όταν το έκανα φαινόταν τρομερό ....μετά από κανένα εξάμηνο έγινε το λεγόμενο σπλας και φαίνεται μια γραμμή μπλε σκούρο....το έκανα εν γνώση μου το ρίσκο κ σε σημείο περιορισμένο να δω ....για μένα για κάποιον που δεν όχι καθόλου μαλλιά είναι απαγορευτικό....κάποιος που θα χει μια στοιχειώδη πύκνωση ίσως να αξίζει αν σου κάνουν καλή δουλειά....όλοι όσοι ασχολούνται με το smp θα σου πουν το αντίθετο με την άποψη που επικρατεί ότι είναι ιδανικό για άδειες επιφάνειες...
 

sira1

New Member
Όλα είναι υποκειμενικά πιστεύω. Έχω δει πάρα πολλά καλά αποτελέσματα με smp σε άδεια κεφαλιά οχι όμως από Ελλάδα. Από όσο το έψαξα στην Αγγλία υπάρχουν αρκετές καλές κλινικές π.χ. η vinci, αλλά είναι θέμα οι 3 συνεδρίες (δηλαδή πρέπει να πας 3 φορές Αγγλία γιατί οι συνεδρίες γίνονται με απόσταση περίπου 1 μήνα μεταξύ τους) και το συνολικό κόστος ανεβαίνει αρκετά αν αναλογιστείς τα μεταφορικά + τα έξοδα της κλινικής. Όσο γι αυτό που λέτε ότι γίνεται μπλε μετά από καιρό δεν ισχύει, βέβαια αν στο κάνει τατουατζής ή κάποιος που δεν έχει επαφή με το αντικείμενο θα γίνει μπλε. Η τεχνική smp επειδή το εχέχω ω ψάξει αρκετά διαφέρει με ενός απλού τατουάζ, το κάνουν στα πρώτα στρώματα της επιδερμίδας και για αυτό το λόγο ξεθωριάζει πιό εύκολα από ένα κανονικο τατουάζ.

Ένα αποτέλεσμα που έχει κάνει σε ολόκληρο το κεφάλι του και τον παρακολουθώ λόγω ότι είναι σχετικά διάσημος και υπάρχουν αρκετές φωτογραφίες και βίντεο που μπορείς να δείς το αποτέλεσμα είναι ο ποδοσφαιριστής της Exeter Nicky Law. Αυτός έχει κάνει σε όλο το κεφάλι του στη κλινική vinci στην Αγγλία το 2016.

Ελπίζω να μην κούρασα. :)
 

Greg83

Member
Dhi πριν 3 χρόνια ....όταν το έκανα φαινόταν τρομερό ....μετά από κανένα εξάμηνο έγινε το λεγόμενο σπλας και φαίνεται μια γραμμή μπλε σκούρο....το έκανα εν γνώση μου το ρίσκο κ σε σημείο περιορισμένο να δω ....για μένα για κάποιον που δεν όχι καθόλου μαλλιά είναι απαγορευτικό....κάποιος που θα χει μια στοιχειώδη πύκνωση ίσως να αξίζει αν σου κάνουν καλή δουλειά....όλοι όσοι ασχολούνται με το smp θα σου πουν το αντίθετο με την άποψη που επικρατεί ότι είναι ιδανικό για άδειες επιφάνειες...

Καλα το θυμωμουν λοιπον για dhi. Κι εγω νομιζω οτι για μεγαλες αδειες επιφανειες ειναι λιγο ρισκο αλλα παιζει ρολο κ ποιος το κανει.
Προσωπικα θα με ενδιεφερε μονο για καλυψη των ουλων strip και κανοντας ενα γρηγορο search για την Μαρια Κολονι που ανεφερες, φαινεται οτι το κατεχει. Δεν την ειχα υποψη μου.. thanks ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sira1

New Member
Γενικά αν τον γκουγκλαρετε θα βρείτε αρκετά βίντεο και φωτογραφίες για να δείτε το αποτέλεσμα. Πιστεύω είναι πολύ ρεαλιστικό και πετυχημένο αλλά χωρίς να τον έχω δει από κοντά.

 

Georgie

Well-Known Member
Γενικά αν τον γκουγκλαρετε θα βρείτε αρκετά βίντεο και φωτογραφίες για να δείτε το αποτέλεσμα. Πιστεύω είναι πολύ ρεαλιστικό και πετυχημένο αλλά χωρίς να τον έχω δει από κοντά.

Ειναι όντως και μπράβο σου που το έβαλες σα παράδειγμα στο φορουμ .
Ο τύπος εχει λευκό δερμα και ζει σε χωρα που ο ηλιος δεν ειναι μεγάλο προβλημα .
Σε πιο μεσογειακό τόνο δέρματος θα έπρεπε να ηταν πιο δυνατό το πάτημα για το κατάλληλο contrast.
Εκει νομίζω οτι υπαρχει θεμα .
Στο παράδειγμα που έβαλε ο @Giorgos-3 παραπάνω φαίνεται αυτο που αναφέρω .
Επαναλαμβάνω, ουτε μεγάλη διαφορα κανει, ουτε ειναι για ολους.
 

sira1

New Member
Ειναι όντως και μπράβο σου που το έβαλες σα παράδειγμα στο φορουμ .
Ο τύπος εχει λευκό δερμα και ζει σε χωρα που ο ηλιος δεν ειναι μεγάλο προβλημα .
Σε πιο μεσογειακό τόνο δέρματος θα έπρεπε να ηταν πιο δυνατό το πάτημα για το κατάλληλο contrast.
Εκει νομίζω οτι υπαρχει θεμα .
Στο παράδειγμα που έβαλε ο @Giorgos-3 παραπάνω φαίνεται αυτο που αναφέρω .
Επαναλαμβάνω, ουτε μεγάλη διαφορα κανει, ουτε ειναι για ολους.
Αν θέλεις να καλύψεις ουλή εννοείται θα στο πατήσουν περισσότερο γιατί θα κοιτάξουν να δένει με τα γύρω μαλλιά,
και αυτός που θέλει να καλύψει ουλή από μεταμόσχευση δεν τα κόβει τελείως κοντά τα γύρω μαλλιά. Νομίζω ότι στο smp όσο πιο σκούρα επιδερμίδα τόσο καλύτερα από όσα έχω διαβάσει. Αλλα όσον αφορά τον Nicky Law επειδή τον παρακολουθώ κανένα χρόνο τώρα δεν νομίζω να το προσέχει και πολύ λόγω του ότι είναι ποδοσφαιριστής στην 3η κατηγορία της Αγγλίας και όλοι οι αγώνες γίνονται μεσημέρι με ήλιο χώρια ο ιδρώτας. Όλα αυτά επηρεάζουν εννοείται ένα τατουάζ. Και για αυτό τον λόγο έκανε τώρα touch up μετά από 4 χρόνια που είναι σχετικά σύντομο διάστημα .

Και για εμένα το smp είναι η έσχατη λύση αλλα είναι κάτι για αυτούς που δεν έχουν άλλη επιλογή αν είναι μεγάλο nw. Και σίγουρα θέλει περιποίηση δεν το κάνεις και τελείωσες. Πρέπει να βάζεις ενυδατική και αντηλιακό με μεγάλο δείκτη αν βγαίνεις στον ήλιο αλλιώς θα ξεθωριάσει. Και το πιο βασικό είναι ότι για να φαίνεται ρεαλιστικό θα πρέπει να κουρευεσαι 2-3 φορές τη βδομάδα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλα το θυμωμουν λοιπον για dhi. Κι εγω νομιζω οτι για μεγαλες αδειες επιφανειες ειναι λιγο ρισκο αλλα παιζει ρολο κ ποιος το κανει.
Προσωπικα θα με ενδιεφερε μονο για καλυψη των ουλων strip και κανοντας ενα γρηγορο search για την Μαρια Κολονι που ανεφερες, φαινεται οτι το κατεχει. Δεν την ειχα υποψη μου.. thanks ;)
Αν είναι για ουλές επιχείρησε το ξ ενημέρωσε μας ....επίσης προσπάθησε να την πείσεις μηοως κ σου δείξει καμιά δουλειά της ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν θέλεις να καλύψεις ουλή εννοείται θα στο πατήσουν περισσότερο γιατί θα κοιτάξουν να δένει με τα γύρω μαλλιά,
και αυτός που θέλει να καλύψει ουλή από μεταμόσχευση δεν τα κόβει τελείως κοντά τα γύρω μαλλιά. Νομίζω ότι στο smp όσο πιο σκούρα επιδερμίδα τόσο καλύτερα από όσα έχω διαβάσει. Αλλα όσον αφορά τον Nicky Law επειδή τον παρακολουθώ κανένα χρόνο τώρα δεν νομίζω να το προσέχει και πολύ λόγω του ότι είναι ποδοσφαιριστής στην 3η κατηγορία της Αγγλίας και όλοι οι αγώνες γίνονται μεσημέρι με ήλιο χώρια ο ιδρώτας. Όλα αυτά επηρεάζουν εννοείται ένα τατουάζ. Και για αυτό τον λόγο έκανε τώρα touch up μετά από 4 χρόνια που είναι σχετικά σύντομο διάστημα .

Και για εμένα το smp είναι η έσχατη λύση αλλα είναι κάτι για αυτούς που δεν έχουν άλλη επιλογή αν είναι μεγάλο nw. Και σίγουρα θέλει περιποίηση δεν το κάνεις και τελείωσες. Πρέπει να βάζεις ενυδατική και αντηλιακό με μεγάλο δείκτη αν βγαίνεις στον ήλιο αλλιώς θα ξεθωριάσει. Και το πιο βασικό είναι ότι για να φαίνεται ρεαλιστικό θα πρέπει να κουρευεσαι 2-3 φορές τη βδομάδα.
Τα ξέρεις κ μόνος σου λοιπόν ...συν αυτά που είπε κ ο Γιώργος για τον ήλιο κ του χρώμα του δέρματος...ειδικά αυτό που είπε για το χρώμα του δέρματος ισχύει κ ίσα ίσα αυτοί που ειναι μελαχρινοί πως εγω με μαύρο το μαλλί δυσκολεύουν το εγχείρημα....όσα περιστατικά εχω δει με ξανθούς ασπρομαλιδες και γκριζομαλιδες είναι ρεαλιστικά και επιτυχημένα σε μεγαλύτερο βαθμό απ' ότι των μελαχρινων....μελαχρινων όχι μαύρων ....δες μια δουλειά της Κολονι για του λόγου το αληθές.....
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2020-12-27-17-05-24-960_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2020-12-27-17-05-24-960_com.facebook.katana.jpg
    948 KB · Προβολές: 156
  • Screenshot_2020-12-27-17-05-17-790_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2020-12-27-17-05-17-790_com.facebook.katana.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 200
καλησπέρα στα παιδιά , μετά από μεταμοσχεύσεις θεραπείες και τοππικ , εκανα σμπ στην κυρία Μαρία Κολόνι ξαι είμαι φουλ ευχαριστημένος ,
μετάνιωσα μόνο που δεν το έκανα πολύ νωρίτερα!!
 

Gianney

Well-Known Member
καλησπέρα στα παιδιά , μετά από μεταμοσχεύσεις θεραπείες και τοππικ , εκανα σμπ στην κυρία Μαρία Κολόνι ξαι είμαι φουλ ευχαριστημένος ,
μετάνιωσα μόνο που δεν το έκανα πολύ νωρίτερα!!
Είναι από τις καλές όπως έχω ακούσει ,θα βάλεις φώτο να δούμε αποτελέσμα;
 
Μπλουζα