Scalp Micropigmentation (SMP) Session - Άνδρας 25 ετών - Donor area depletion FUE

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μιας και το ΣΚ αυτο έχω να κανω διορθωσεις στο σντιστοιχο αγγλικο κεφάλαιο του βιβλιου μου, σας ανεβαζω καποιες από τις φωτογραφιες που εχω στο φακελο.
Κατεστραμενη δότρια έπειτα από 2 ΜΕΤ με FUE και αραιό crown καθότι δεν λαμβανει αγωγή, η Minoxidil του κάνει ερεθισμο και Φιναστεριδη δεν θέλει να παρει με τιποτα...
O ασθενης με επισκεφθηκε για επιδιόρθωση της δοτριας με SMP
Αρνηθηκα να συζητησω καν ΜΕΤ στο crown και του εξηγησα πως το μονο που απομενει είναι SMP στο crown αν τον ενοχλέι τοσο πολύ.

Εικονα πριν και με πολυ κουρεμενο μαλλι για να βοηθηθω στην ακριβη πυκνοτητα SMP.
Hairline υπερβολικα χαμηλό, αραιό και στραβο....
DSC02353.jpg
DSC02360.jpg
DSC02355.jpg
DSC02357.jpg
DSC02356.jpg
DSC02365.jpg
DSC02364.jpg


.
DSC02351.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικονα μετα τη 2η συνεδρια 1 μηνα μετα.

παρατηρηστε πως έχει αλλαξει η γωνια των τριχων στη δοτρια απο τη ουλοποιηση και πλεον ειναι σχεδον καθετες στο τριχωτο.
(Δεοτε κυριως τις πλαινες φωτο)

DSC03566.jpg
DSC03574(1).jpg
DSC03574.jpg
DSC03567.JPG
DSC03569.jpg
DSC03570.jpg
DSC03571.jpg
DSC03572(1).jpg
DSC03573.jpg
 

makis25

Well-Known Member
πλεον δε ξερω αν πρεπει να ριχνουμε το φταιξιμο τοσο στο μοτερ , γιατι μοτερ χρησιμοποιουν και στην HDC και πολλες φορες βλεπεις δοτριες μετα απο 3 χιλιαδες μοσχευματα να φαινονται απειραχτες με σχεδον ξυρισμενο μαλλι . Ειναι και η τεχνικη και το μεγεθος των εργαλειων . Για το smp φαινεται πολυ καλο στις φωτο η μονη απορια μ ειναι τι διαρκεια ζωης εχει .
 

Hairsick

Active Member
Ωραίο, βελτιώθηκαν το crown και τα πλαϊνά. Δεν θα μπορούσε να κάνει και στην δότρια; Ακόμη και με πιο μακρύ μαλλί, πάλι φαίνονται κενά.

Τέλος, νομίζω ότι το depletion δεν οφείλεται μόνο στο motorised, αφού οι περισσότεροι παίζουν πλέον με αυτό, και ίσως όχι μόνο το μέγεθος του punch. Διάβαζα μάλιστα ότι ίδιας διαμέτρου punches αλλά με διαφορετικό κοψιμο(sharp vs blind) έχουν αισθητά διαφορο trancection rate.
 
Μπλουζα