SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

καλός ο πειραματισμός αλλά εμένα στρατηγική μου ειναι ενα σταθερό σχήμα θεραπείας. Μετά απο εμπειρία αρκετών ετών έχω καταλήξει στην θεραπεία της υπογραφής που δεν με κουράζει να την εφαρμόσω, δεν βγάζει καμία παρενέργεια και έχει 100% επιτυχία στην διατήρηση της κατάστασης. Δεν ψάχνω πλέον επανέκφυση γιατί το κεφάλι έχει κουραστεί και τα ανδρογόνα έχουν αγριέψει, παρόλαυτα βλέπω και στον 1μιση χρόνο με απελπιστικά αργό ρυθμό, μια μικρή βελτίωση σε θέμα επανέκφυσης. Επίσης με αγορά Kirkland και φθηνό γραμμένο απο παθολόγο proscar κατεβάζω και τα κοστολόγια. Ας μας πούνε όμως οι τολμηροί τι έγινε με την κυκλοσπορίνη, αν μάθαινα πως με το υγρό αυτό μπορώ να κατέβω σε nw, δεν θα με χαλούσε!!! Αλλά και όπως ειμαι τώρα δεν με χαλάει, το nw2 αντέχεται, τα 4+ ειναι που αρχίζει το πρόβλημα να φαίνεται πολυ δυστυχώς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Εμενα προσωπικα,τα τελευταια 2 χρονια που εχω ασχοληθει σοβαρα με την τριχοπτωση,με το big3 δηλαδη,το neoral ειναι το μονο που μπορω να πω πως με ενθουσιασε μολις το εμαθα......απο ολα τα αλλα.Δεν ξερω γιατι......αλλα.....ειμαι αισιοδοξος με αυτο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

οσοι χρησιμοποιειτε neoral εχετε υποψιν αυτο...


''Μια αλληλεπίδραση γενικά σημαίνει ότι ένα φάρμακο μπορεί να αυξήσει ή να μειώσει την επίδραση ενός άλλου φαρμάκου. Επίσης, τα περισσότερα φάρμακα ενός προσώπου, το πιο πιθανό θα υπάρξει μια αλληλεπίδραση φαρμάκων.

Οι αλληλεπιδράσεις με το φάρμακο αυτό μπορεί να συμβεί με τα ακόλουθα:

διουρητικά (Aldactone, Dyazide)
αντισπασμωδικό (Dilantin, καρβαμαζεπίνη, φαινοβαρβιτάλη)
αντιβιοτικά (ερυθρομυκίνη, Bactrim, Biaxin)
μυκητοκτόνων (Diflucan, Sporanox, Nizoral, Monistat)
αντισυλληπτικά χάπια
κορτιζόνη
κυκλοφωσφαμίδη (Cytoxan)
αζαθειοπρίνη (Imuran)
αποκλειστές διαύλων ασβεστίου (Cardizem, Calan)
φάρμακα αρθρίτιδας (ιβουπροφαίνη, Advil, Motrin, και πολλοί άλλοι)
φαρμακευτική αγωγή φυματίωση''

να το κανω λιανα κοψτε σπιρονολακτονη,τρετινοινη,κετοκοναζολη,προγεστερονη,κορτιζονη.
αλληλεπιδρουν με το neoral ;)
 

tatini

New Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Παιδιά, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχουμε κάποια εξέλιξη πάνω στο θέμα. Το παιδί που το άνοιξε είπε ότι το νεοράλ συνταγογραφείται και μπορείς να το πάρεις με μηδενικό κόστος, τη στιγμή που δοκιμάζουμε πατέντες με οξυζενέ και ένα σωρό άλλα αυτό δεν συγκινεί κανέναν;
 

lab_rat

Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Το οτι συνταγογραφειται δε σημαινει οτι ολοι εχουν "δικο τους" γιατρο να τους το γραψει.
Επισης το να βαζεις καθημερινα στο κεφαλι σου ενα ισχυρο ανοσοκατασταλτικο ισως δεν νομιζω οτι ειναι και οτι πιο ασφαλες!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Ενώ το να βάζεις στο κεφάλι σου ένα ισχυρό αντιανδρογόνο είναι πολύ ασφαλές.
 

lab_rat

Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Πολυ ασφαλες δεν ειναι. Οταν ομως χρησιμοποιεις ανοσοκατασταλτικο και μαλιστα ισχυρο, πρακτικα σημαινει οτι το ανοσοποιητικο δε λειτουργει στη συγκεκριμενη περιοχη! Ξερεις μηπως τι μπορει να σημαινει αυτο?? Και αν ναι το θεωρεις το ρισκο ιδιο με τα αντιανδρογονα?
 

xDante

Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

και το παιδί που ξεκίνησε το τοπικ λέει οτι του έδωσε τριχοφυϊα δεν έχει ποστάρει καμια φωτό πριν και μετά να δωσει έναυσμα σε κανέναν να το δοκιμάσει. .....
 

tatini

New Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Lab_Hair Τι σημαίνει; Αν με χύσει κανείς οροθετικός στο κεφάλι θα κολλήσω HIV;

xDante όπως έχει δείξει η ιστορία (και οι κλινικές μεταμόσχευσης) μια φωτό δεν κάνει τη διαφορά. Κι εγώ μπορώ να κλέψω άνετα φωτογραφίες από ξένο φόρουμ και να τις βάλω ότι δήθεν είμαι εγώ υποστηρίζοντας ότι έβγαλα μαλλιά βάζοντας κάτουρα στο κεφάλι μου, εσύ θα με πιστέψεις πιο εύκολα; Εγώ ενδιαφέρομαι να δοκιμάσω το συγκεκριμένο φάρμακο, αλλά εδώ που βρίσκομαι εκτός του ότι είναι πολύ πιο ακριβά τα φάρμακα, ακόμη και η ασπιρίνη θέλει συνταγή γιατρού.
 

lab_rat

Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Καλα, παρ'το και αν σου βγει κανενας ογκος στο κεφαλι (λεω εγω τωρα) συνεχισε να λες εξυπναδες!
 

tatini

New Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Mε την ίδια λογική κι εσύ που χρησιμοποιείς σπιρονολακτόνη μπορεί να πάθεις καρκίνο στους όρχεις. Γιατί κάνεις χρήση σπίρο;
 

lab_rat

Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Τι λες μωρε?? Οταν καταστελεις για μεγαλο διαστημα το ανοσοποιητικο σου εισαι no1 υποψηφιος για καρκινο! Εμενα παλι η ποσοτητα που περναει στο αιμα ειναι απιροελαχιστη στο διαλυμα 1% και χωρις οχημα! Ακομα και απο το στομα να κανα χρηση αυτο που λες δεν ξερω κατα ποσο ισχυει (και ακομα και να ισχυει παραμενει πολυ πιο επικινδυνο αυτο που σου λεω).
Τεσπα δεν προκειται να σε πεισω! Αν πιστευεις οτι αν το κανεις διατρεχεις τους ιδιους κινδυνους με ολους τους αλλους κανε το!
 

tatini

New Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Από πού προκύπτει ότι τοπικά το νεοράλ καταστέλει το ανοσοποιητικό και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό ώστε να πάθεις καρκίνο;
 

lab_rat

Member
Απ: SANDIMUN NEORAL (υγρό) ,έδωσε τριχοφυία

Το καταστελει γιατι αυτη ειναι η δουλεια του! Και οκ. Εγω δεν ξερω σε τι βαθμο το καταστελει και αν φτανει σε τετοιο βαθμο επικινδυνοτητας. Εσυ το ξερεις?? Αν καποιος θα πρεπε να ξερει τι βαζει στο κεφαλι του και τι μπορει να παθει αυτος εισαι εσυ! Εγω δε σκοπευω να το χρησιμοποιησω τουλαχιστον στο αμεσο μελλον!
 
Μπλουζα