Salvadore, bergman kord, fut, 2100 grafts, 1/6/2012

tasos

Active Member
Γεια σου Salvadore και απο εμένα.

Οντως σ'αυτές τις τελευταίες φωτό φαίνονται πιο ωραία τα μαλλιά.Και εμένα με έκανε εντύπωση η τομή σου πίσω που δεν φαίνεται !! Και τα πίσω τα μαλλιά σου φαίνονται αρκετά δυνατά και καλή τρίχα !

Ενα πράγμα πάντως θέλω να σου πω....κοίταξε να κάνεις και καμμιά καλή θεραπεία για να τα κρατήσεις αυτά που έχεις βάλει ! Αλλά και να βγάλεις πολλά νέα απο τα "δικά σου μαλλιά"......είσαι μικρός ακόμα !

Οσα μαλλιά έχουν πέσει ήδη...... δεν σημαίνει ότι έχουν νεκρωθεί όλα ! Μπορείς να σώσεις αρκετά με μία καλή θεραπεία !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

malloumpas

New Member
Η δότρια σου φαίνεται καλή. Δεν θεωρώ τόσο καλή τη φορά των μεταμοσχευμένων τριχών σου πάντως (όσο εσύ πιστεύεις τουλάχιστον). Δες φωτογραφίες από επεμβάσεις στο εξωτερικό και θα καταλάβεις τι πάει να πει ''καλή φορά''. Αλλά επειδή έχεις καλή δότρια με μία δεύτερη επέμβαση γίνεσαι σούπερ πιστεύω.
 

Salvadore

Member
malloumpas είπε:
Η δότρια σου φαίνεται καλή. Δεν θεωρώ τόσο καλή τη φορά των μεταμοσχευμένων τριχών σου πάντως (όσο εσύ πιστεύεις τουλάχιστον). Δες φωτογραφίες από επεμβάσεις στο εξωτερικό και θα καταλάβεις τι πάει να πει ''καλή φορά''. Αλλά επειδή έχεις καλή δότρια με μία δεύτερη επέμβαση γίνεσαι σούπερ πιστεύω.

κι εμενα μου φαινεται αρκετα καλη η δοτρια, και πυκνη και χοντρη τριχα. Οσον αφορα την φορα, καπως ετσι ηταν και τα φυσικα μαλλια μου,στο περιπου ομως, εχουν μια κλιση προς το πλαι δηλαδη κι οχι προς τα μπροστα!


tasos είπε:
Γεια σου Salvadore και απο εμένα.

Οντως σ'αυτές τις τελευταίες φωτό φαίνονται πιο ωραία τα μαλλιά.Και εμένα με έκανε εντύπωση η τομή σου πίσω που δεν φαίνεται !! Και τα πίσω τα μαλλιά σου φαίνονται αρκετά δυνατά και καλή τρίχα !

Ενα πράγμα πάντως θέλω να σου πω....κοίταξε να κάνεις και καμμιά καλή θεραπεία για να τα κρατήσεις αυτά που έχεις βάλει ! Αλλά και να βγάλεις πολλά νέα απο τα "δικά σου μαλλιά"......είσαι μικρός ακόμα !

Οσα μαλλιά έχουν πέσει ήδη...... δεν σημαίνει ότι έχουν νεκρωθεί όλα ! Μπορείς να σώσεις αρκετά με μία καλή θεραπεία !

τι εννοεις θεραπεια για αυτα που εβαλα? αυτα αφου δεν πεφτουν. εχω κανει ενα χρονο και κατι θεραπεια με μια λοσιον απ την κλινικη φιλε μου.Εχει σταματησει η τριχοπτωση κατα πολυ. σταματησα την λοσιον τον αυγουστο αλλα οχι μαχαιρι,εβαζα 1-2 φορες την εβδομαδα και μετα την σταματησα τελειως. απο σημερα αρχισα να βαζω παλι τουλαχιστον 2-3 φορες την εβδομαδα.
 
salvadore γεια σου κι απο μένα.

Κοιταζω και ξανακοιταζω τις πρώτες φωτό και τα 2.100 grafts μου φαίνονται λίγα. Βεβαια εισαι και ξανθός και δεν εχεις ανάγκη απο μεγάλη πύκνωση διοτι η αντίθεση ειναι πολύ μικρη.
Το αποτέλεσμα παντως δεν ειναι ασχημο.

Μπορείς να μου πεις τη πυκνότητα εχεις στη hairline και γενικά στην Α ζώνη??
 

tasos

Active Member
Δεν θέλω να σε φρικάρω αλλά πέφτουν φίλε μου ! Το ξέρω ότι αυτοί λένε ότι δεν πέφτουν......"αστικός μύθος"

Θέλουν φροντίδα ! Αλλά με μία καλή θεραπεία θα πυκνώσουν πιο πολύ τα μαλλιά σου !

Ποιά λοσιόν βάζεις ? Enzymol που κάνει γύρω στα 120 ευρώ ?
 

giwrgos athina

Active Member
taso δεν νομιζω πως πεφτουν...εκτοα αν ο γιατρος σου εχει παρει μοσχευματα εκτος safe zone απο λαθος προβλεψη της μελλοντικης καταστασης οποτε ναι θα πεσουν....παντως οπως και να εχει η θεραπεια χρειαζεται και ειναι παρα πολυ σημαντικη....
 

Salvadore

Member
Γιάννης7 είπε:
salvadore γεια σου κι απο μένα.

Κοιταζω και ξανακοιταζω τις πρώτες φωτό και τα 2.100 grafts μου φαίνονται λίγα. Βεβαια εισαι και ξανθός και δεν εχεις ανάγκη απο μεγάλη πύκνωση διοτι η αντίθεση ειναι πολύ μικρη.
Το αποτέλεσμα παντως δεν ειναι ασχημο.

Μπορείς να μου πεις τη πυκνότητα εχεις στη hairline και γενικά στην Α ζώνη??

δεν εχω ιδεα φιλεμου απο αυτα.δεν τα ρωτησα ποτε και γενικα δεν ειμαι πολυ γνωστης. παρακολουθωντας αυτο το φορουμ αρχισα να τα μαθαινω αυτα


tasos είπε:
Δεν θέλω να σε φρικάρω αλλά πέφτουν φίλε μου ! Το ξέρω ότι αυτοί λένε ότι δεν πέφτουν......"αστικός μύθος"

Θέλουν φροντίδα ! Αλλά με μία καλή θεραπεία θα πυκνώσουν πιο πολύ τα μαλλιά σου !

Ποιά λοσιόν βάζεις ? Enzymol που κάνει γύρω στα 120 ευρώ ?

ουτε κι εγω νομιζω οτι πεφτουν ρε συ..εκτος πια κι αν εχεις γινει 90 χρονων, εε εκει μπορει να χασεις και καποια λογω ηλικιας που ειναι φυσιολογικο,ετσι υποθετω. Enzymol εβαλα το πρωτο τριμηνο μετα την μεταμοσχευση αλλα μετα αρχισα να παιρνω την foliatole που ειναι εξισου καλη κι αυτη και πολυ πιο φθηνη!! η enzymol ειναι πανακρηβη και απ οτι μου ειπαν εκει μεσα, ιδια δουλεια κανουν και οι 2 οποτε δεν υπαρχει λογος να δωσω 120 ευρω για να παρω την ενζυμολ :/. Παντως ειναι πολυ καλη, σε συνδιασμο με ενα καλο σαμπουαν σταματησα την τριχοπτωση σε εξαιρετικο βαθμο.
 

tasos

Active Member
Εμένα με πέσανε πάντως πάρα πάρα πολλά....και γενικά οι περιοχές που έχουν γίνει ΜΜ είναι προβληματικές ακόμα και για τα παλλιά μαλλιά που είχα εκεί !

Αυτή η λοσιόν που είναι πανάκριβη σε μικρό μπουκάλι μάλλον η Εnzymol δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα της.......είχε συστατικά όπως το revivogen ή ακόμα το Super Zix II ,οπότε μπορείς να την αντικαταστήσεις με κάτι φθηνότερο και εξίσου αποτελεσματικό !
 

Gio

New Member
Φίλε tasos, είναι πολύ περίεργο αυτό που λες, εκτός και αν νομίζεις οτι τα μαλλιά που πέφτουν είναι τα μεταμοσχευμένα και οχι τα προυπάρχοντα. Η σταθερή ζώνης τριχοφυίας παραμένει σε όλη μας την ζωή αναλλοίωτη με μια μικρή απώλεια της τάξεως του 10-15% συνεπώς είναι λίγο απίθανο να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Όσον αφορά τον φίλο salvadore, επαναλαμβάνω οτι με δεδομένο τον αριθμό των μοσχευμάτων του το αποτέλεσμα θεωρείται καλό. Αν θα μπορούσε να είναι καλύτερο; Σαφώς.. άλλωστε εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, αλλά τουλάχιστον η προσπάθεια του δεν πήγε χαμένη.
 

Salvadore

Member
Gio είπε:
Φίλε tasos, είναι πολύ περίεργο αυτό που λες, εκτός και αν νομίζεις οτι τα μαλλιά που πέφτουν είναι τα μεταμοσχευμένα και οχι τα προυπάρχοντα. Η σταθερή ζώνης τριχοφυίας παραμένει σε όλη μας την ζωή αναλλοίωτη με μια μικρή απώλεια της τάξεως του 10-15% συνεπώς είναι λίγο απίθανο να συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Όσον αφορά τον φίλο salvadore, επαναλαμβάνω οτι με δεδομένο τον αριθμό των μοσχευμάτων του το αποτέλεσμα θεωρείται καλό. Αν θα μπορούσε να είναι καλύτερο; Σαφώς.. άλλωστε εχθρός του καλού είναι το καλύτερο, αλλά τουλάχιστον η προσπάθεια του δεν πήγε χαμένη.

απ οτι μου εχουν πει,κρατανε αποθεμα για το μελλον γιατι το πιο πιθανο ειναι να χρειαστω να κανω ακομα μια, οποτε ειναι συντηρητικοι με τον αριθμο μοσχευματων.


tasos είπε:
Εμένα με πέσανε πάντως πάρα πάρα πολλά....και γενικά οι περιοχές που έχουν γίνει ΜΜ είναι προβληματικές ακόμα και για τα παλλιά μαλλιά που είχα εκεί !

Αυτή η λοσιόν που είναι πανάκριβη σε μικρό μπουκάλι μάλλον η Εnzymol δεν θυμάμαι ακριβώς το όνομα της.......είχε συστατικά όπως το revivogen ή ακόμα το Super Zix II ,οπότε μπορείς να την αντικαταστήσεις με κάτι φθηνότερο και εξίσου αποτελεσματικό !

τασο μη μ λες τετοια τωρα και με αγχωνεις!! δεν θελω να πιστεψω κατι τετοιο!
 

Bane

Member
φιλε Salvadore κρινοντας απο τις φωτο που ανεβασες(οι οποιες δεν ειναι ιδιατερα ευκρινείς) φαινεται να εχει γίνει αξιοπρεπης δουλεια,ειδικα αν λάβεις υποψιν και το κοστος το οποιο θα ηταν 4500-5000 έξω,αν μπορεις και δε σου κανει κοπο ανεβασε καποιες με μεγαλυτερη αναλυση με φυσικό φωτισμο να δουμε και εμεις αυτα που βλεπουν κάποια μέλη που διαθετουν οραση του σουπερμαν.
πάντως να ξερεις και εξω να πηγαινες το αποτελεσμα μπορει να ηταν ιδιο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Salvadore

Member
Bane είπε:
φιλε Salvadore κρινοντας απο τις φωτο που ανεβασες(οι οποιες δεν ειναι ιδιατερα ευκρινείς) φαινεται να εχει γίνει αξιοπρεπης δουλεια,ειδικα αν λάβεις υποψιν και το κοστος το οποιο θα ηταν 4500-5000 έξω,αν μπορεις και δε σου κανει κοπο ανεβασε καποιες με μεγαλυτερη αναλυση με φυσικό φωτισμο να δουμε και εμεις αυτα που βλεπουν κάποια μέλη που διαθετουν οραση του σουπερμαν.
πάντως να ξερεις και εξω να πηγαινες το αποτελεσμα μπορει να ηταν ιδιο

φαινεται αρκετα το δερμα μου αν βγαλω φωτο απο πανω με εντονο φλας. εχω βαλει μια στην πρωτη σελιδα αν ειδες αλλα ειναι κ αρκετα κοντα τα μαλλια μου εκει κι επισης ειμαι και ξανθος πραγμα που δημιουργει διαφανεια και δεν ξεχωριζει πολυ εντονα η ξανθια τριχα οπως την μαυρη. οταν τα ειχα αφησει αρκετα μεγαλουτσικα τα μαλλια,δεν φαινοταν σχεδον καθολου το δερμα απο κατω. παντως ειναι λιγο αδικες οι φωτος που βγαζουμε με εντονο φλας διοτι στην καθημερινοτητα μας δεν κυκλοφορουμε μονιμα κατω απο ενα φως και συνεπως δεν φαινομαστε ετσι οπως φαινομαστε στις φωτογραφιες αυτες.
 

Δημητρης38

Active Member
tasos είπε:
Εμένα με πέσανε πάντως πάρα πάρα πολλά....και γενικά οι περιοχές που έχουν γίνει ΜΜ είναι προβληματικές ακόμα και για τα παλλιά μαλλιά που είχα εκεί !

Το ιδιο και σε εμενα Φιλε.
Μετα απο 10 Χρονια που εκανα την μ/μ και στο διαστημα των επομενων 5 ετων εχασα παρα πολλα απο τα Μαλλια της Μεταμοσχευσης.

Εσυ ποτε τα εχασες ?
 

tasos

Active Member
Δημητρης38 είπε:
tasos είπε:
Εμένα με πέσανε πάντως πάρα πάρα πολλά....και γενικά οι περιοχές που έχουν γίνει ΜΜ είναι προβληματικές ακόμα και για τα παλλιά μαλλιά που είχα εκεί !

Το ιδιο και σε εμενα Φιλε.
Μετα απο 10 Χρονια που εκανα την μ/μ και στο διαστημα των επομενων 5 ετων εχασα παρα πολλα απο τα Μαλλια της Μεταμοσχευσης.

Εσυ ποτε τα εχασες ?

Την δεύτερη και τελευταία την εκανα το 1999-2000 (αν θυμάμαι καλά) στο 7μηνο είχα φτάσει σε καλή πυκνότητα καθώς παράλληλα εκανα θεραπείες, μετά τα είχα παρατήσει όλα απο θεραπείες και είχα φτάσει να έχω τρομερή λιπαρότητα,φαγούρα και απο το vertex με το ξύσιμο που έκανα φεύγαν φλούδες και τουφίτσες !

Το πήρε όλο το μαλλί η κατηφόρα !

Δηλαδή σε ένα με δύο χρόνια και πολλά σε βάζω, είχα χάσει πάρα πάρα πολλά μαλλιά !
 

Δημητρης38

Active Member
tasos είπε:
Δημητρης38 είπε:
tasos είπε:
Εμένα με πέσανε πάντως πάρα πάρα πολλά....και γενικά οι περιοχές που έχουν γίνει ΜΜ είναι προβληματικές ακόμα και για τα παλλιά μαλλιά που είχα εκεί !

Το ιδιο και σε εμενα Φιλε.
Μετα απο 10 Χρονια που εκανα την μ/μ και στο διαστημα των επομενων 5 ετων εχασα παρα πολλα απο τα Μαλλια της Μεταμοσχευσης.

Εσυ ποτε τα εχασες ?

Την δεύτερη και τελευταία την εκανα το 1999-2000 (αν θυμάμαι καλά) στο 7μηνο είχα φτάσει σε καλή πυκνότητα καθώς παράλληλα εκανα θεραπείες, μετά τα είχα παρατήσει όλα απο θεραπείες και είχα φτάσει να έχω τρομερή λιπαρότητα,φαγούρα και απο το vertex με το ξύσιμο που έκανα φεύγαν φλούδες και τουφίτσες !

Το πήρε όλο το μαλλί η κατηφόρα !

Δηλαδή σε ένα με δύο χρόνια και πολλά σε βάζω, είχα χάσει πάρα πάρα πολλά μαλλιά !

μετα απο 7 μηνες που ειχες καλη πυκνοτητα... στα επομενα 2 χρονια σου φυγανε δηλαδη και μαλλια μεταμοσχευσης ? Ρωτησες την Κλινικη / Γιατρο σου τι μπορει να συμβαινει ?
 

tasos33

Well-Known Member
Προσωπικα σαν μεταμοσχευμενος και εγω στην β.κ πριν 6 χρονια,το αποτελεσμα το χαρακτηριζω μετριο με πολυ προσπαθεια καλε μου φιλε,το μονο θετικο που βλεπω ειναι η τομη που σχεδον δν φαινεται,οσο για το μουδιασμα εγω το ειχα 3 χρονια ολοκληρα φρικη!!!η δε τοποθετηση που μου εκαναν ειναι σαν συρματοπλεγμα βαλμενες εντελως καθετα με τα ανοιγματα στο δερμα να ειναι εμφανη,η τομη χαλια και εκνευριζομαι που δν μπορω να κοψω το μαλλι κοντο,στα 16 χιλ ειναι οριακα,το πιο φρικιαστικο απολα ομως ειναι οτι η 20 ποντων τομή επι 1 εκ πλατος με πυκνοτητα 70 τριχθλ ανα εκατοστο μα κανει 1400 τρχθλ και αυτοι μου εβαλαν 750 τρχθλ και προφανως τα αλλα τα πεταξαν!!
 

Δημητρης38

Active Member
tasos33 είπε:
Προσωπικα σαν μεταμοσχευμενος και εγω στην β.κ πριν 6 χρονια,το αποτελεσμα το χαρακτηριζω μετριο με πολυ προσπαθεια καλε μου φιλε,το μονο θετικο που βλεπω ειναι η τομη που σχεδον δν φαινεται,οσο για το μουδιασμα εγω το ειχα 3 χρονια ολοκληρα φρικη!!!η δε τοποθετηση που μου εκαναν ειναι σαν συρματοπλεγμα βαλμενες εντελως καθετα με τα ανοιγματα στο δερμα να ειναι εμφανη,η τομη χαλια και εκνευριζομαι που δν μπορω να κοψω το μαλλι κοντο,στα 16 χιλ ειναι οριακα,το πιο φρικιαστικο απολα ομως ειναι οτι η 20 ποντων τομή επι 1 εκ πλατος με πυκνοτητα 70 τριχθλ ανα εκατοστο μα κανει 1400 τρχθλ και αυτοι μου εβαλαν 750 τρχθλ και προφανως τα αλλα τα πεταξαν!!

Και εγω τα ιδια και χειροτερα χαλια εχω φιλε.
Εγω εκανα 2 πριν 15 χρονια και μου εχει δημιουργησει τεραστιο ψυχολογικο προβλημα. Οι τομες ακομα και τωρα, μετα απο τοσα χρονια φαινονται και ειλικρινα ζητημα να εχω αυτη την στιγμη στο κεφαλι μου 200 τριχες απο τις 2 μ/μ που εκανα.
Οι τρυπες φαινονται επισης... και στον ενα κροταφο εχω περισσοτερες τριχες απο τον αλλο... στο υπολοιπο κεφαλι εβλεπα παλια κατι μοσχευματα τωρα δεν τα βρισκω πουθενα... πεσανε μαζι με τα μαλλια μου και αυτα !!!

Μου ειχανε πει τοτε οτι μου βαλανε 1.000 στην πρωτη και αλλα 1.000 στην δευτερη (μοσχευματα)... @@ !!!!!
Ο Ξανθουλης απο πανω λεει οτι οι φωτογραφιες αν βγει στον Ηλιο τον αδικουνε γιατι φαινεται δερμα λογω της Εντονης Φωτεινοτητας...

Τασο χαρηκα που μιλησαμε !!! :20em:
 

tasos33

Well-Known Member
Αγαπητε δημητρη ειμαστε ομοιοπαθης,βεβαια ςτην περιπτωση μου,επειδη ειναι κ πιο προσφατη η δικια μου μαλλον δν ειναι τοσο τραζικ,αυτο που με εξοργιζει ειναι τα πεταμενα τρχλθ που ηταν και πολλα!!αν σε μενα πριν 6 ετη ηταν για τα σταχυα ,φανταζομαι σε σενα πριν 15 χρονια...εμενα μου εβαλαν ειπαν 756 χαχαχαχαχαχαχα αλλα καμια 350 τισ βλεπω με πολυ φαντασια αλα σπιλμπεργκ παντα,το θεμα μαυτους ειναι πως με τοσες σφαγες ακομα δν εχουν μαθει να φυτευουν,τωρα μαθαινουν να κανουν τομεσ,σε καμια 10αρια χρονακια θα μαθουν και απο φυτεμα...ντοματας
 

Δημητρης38

Active Member
tasos33 είπε:
Αγαπητε δημητρη ειμαστε ομοιοπαθης,βεβαια ςτην περιπτωση μου,επειδη ειναι κ πιο προσφατη η δικια μου μαλλον δν ειναι τοσο τραζικ,αυτο που με εξοργιζει ειναι τα πεταμενα τρχλθ που ηταν και πολλα!!αν σε μενα πριν 6 ετη ηταν για τα σταχυα ,φανταζομαι σε σενα πριν 15 χρονια...εμενα μου εβαλαν ειπαν 756 χαχαχαχαχαχαχα αλλα καμια 350 τισ βλεπω με πολυ φαντασια αλα σπιλμπεργκ παντα,το θεμα μαυτους ειναι πως με τοσες σφαγες ακομα δν εχουν μαθει να φυτευουν,τωρα μαθαινουν να κανουν τομεσ,σε καμια 10αρια χρονακια θα μαθουν και απο φυτεμα...ντοματας

Σου ειπανε 756 ?
Βαλανε και το 6 στο τελος για να δεις οτι επεσε μετρημα και οχι αστεια....
Σου βγηκανε 350? Κατα τα αλλα διαφημιζουν 90% επιτυχια φυτρωσης !!

Πληρωσα και πολλα εγω φιλε... πανε τα λεφτα μου χαμενα.
 

giwrgos athina

Active Member
Δημητρη και τασο μηπως μπορειται να αναιβασετε καμοια φοτογραφια να δουμε και εμεις οι υπολοιποι την εκταση του προβληματος???ποσα σου κοστισε τοτε δημητρη οι μεταμοσχευση?
 
Μπλουζα