Salvadore, bergman kord, fut, 2100 grafts, 1/6/2012

Salvadore

Member
Μιας και περασαν 16 μηνες ειπα κι εγω να κανω ενα λογαριασμο και να ανεβασω φωτογραφιες απο την μμ. ειμαι 26 η μμ εγινε με την μεθοδο στριπ με 2100 μοσχευματα. το αποτελεσμα με ικανοποιει καποιες φορες και καποιες οχι. πχ σημερα που κουρευτηκα λογω στρατου (αρκετα κοντα ) επιχειρησα να βγαλω και φωτογραφιες με φλας για πρωτη φορα και να τις βαλω εδω μεσα. Στον καθρεφτη φαινεται αλλιως το μαλλι αλλα οταν εσκυψα σημερα και εβγαλα μια φωτο για να την ανεβασω εδω, λιγο στεναχωρηθηκα γτ φαινεται αρκετα το δερμα μου. Η αληθεια ειναι οτι οταν ηταν πιο μεγαλα καλυβοταν καλυτερα το κεφαλι αλλα ολοι μου λενε οτι το κοντο μαλλι μου παει πιο πολυ. αυτες ειναι πριν την μμ


16 μηνες μετα.η τελευταια φωτογραφια ειναι με την τομη αλλα δεν φαινεται πολυ. εβαλα τον πατερα μου να με βγαλει και παλι δεν φαινεται καλα.
 

Συνημμένα

  • υυυυυ.jpg
    υυυυυ.jpg
    80.1 KB · Προβολές: 1,059
  • ξξξξ.jpg
    ξξξξ.jpg
    95.5 KB · Προβολές: 1,054
  • DSCN0226.jpg
    DSCN0226.jpg
    145.6 KB · Προβολές: 1,066
  • DSCN0227.jpg
    DSCN0227.jpg
    158.2 KB · Προβολές: 1,051
  • 444.jpg
    444.jpg
    39 KB · Προβολές: 1,145
  • CAM00247.jpg
    CAM00247.jpg
    96.1 KB · Προβολές: 864
  • CAM00248.jpg
    CAM00248.jpg
    52.3 KB · Προβολές: 860
  • CAM00253.jpg
    CAM00253.jpg
    110.7 KB · Προβολές: 801
  • CAM00255.jpg
    CAM00255.jpg
    94.1 KB · Προβολές: 821

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Rick

Member
Salvadore, δεν χρειάζεται να στενοχωριέσαι! Μετά τον στρατό θα κάνεις και μια FUE και θα είσαι Οκ! Το flash έτσι δείχνει το κεφάλι από πάνω στους περισσότερους με πρόβλημα τριχόπτωσης, πόσο μάλλον αν είναι και κοντά τα μαλλιά. Το φαινόμενο είναι γνωστό και ως "σύνδρομο του ασανσέρ", όπου πολλοί αποφεύγουν να κοιταχτούν, καθώς ο δυνατός φωτισμός με τους πολλούς καθρέφτες, αποκαλύπτουν το πρόβλημα καλύτερα και από τριχογράφημα! Καλός Φαντάρος!
 

giwrgos athina

Active Member
παντος αν και δεν την εχω σε εκτιμηση την συγκεκριμενη κλινικη πρεπει να παραδεχτω πως υπαρχει διαφορα του πριν και του μετα και η δουλεια φαινεται καλη.....
 

Salvadore

Member
Rick είπε:
Salvadore, δεν χρειάζεται να στενοχωριέσαι! Μετά τον στρατό θα κάνεις και μια FUE και θα είσαι Οκ! Το flash έτσι δείχνει το κεφάλι από πάνω στους περισσότερους με πρόβλημα τριχόπτωσης, πόσο μάλλον αν είναι και κοντά τα μαλλιά. Το φαινόμενο είναι γνωστό και ως "σύνδρομο του ασανσέρ", όπου πολλοί αποφεύγουν να κοιταχτούν, καθώς ο δυνατός φωτισμός με τους πολλούς καθρέφτες, αποκαλύπτουν το πρόβλημα καλύτερα και από τριχογράφημα! Καλός Φαντάρος!

χαχα ακριβως το ιδιο παθαινα κι εγω με το ασανσερ και οχι μονο... οπου εβλεπα εντονο φωτισμο και καθρεφτη, με επιανε πανικος και απεφευγα να κοιταχτω! τελικα ολοι μας με προβλημα τριχοπτωσης εχουμε τα ιδια κομπλεξ! οσον αφορα τις φωτος, ειναι τραβηγμενες απο πολυ κοντα και με εντονο φλας συν του οτι ειμαι και ξανθος, που σημαινει οτι το ξανθο μαλλι σε εντονο φωτισμο δημιουργει διαφανεια με αποτελεσμα να μην διακρινεται ευκολα. παντως οταν βγαινω φωτογραφιες ανφας ειναι καπως καλουτσικα αν εξαιρεσεις την χερλαιν που ειναι λιγο ψηλα :huh:


giwrgos athina είπε:
παντος αν και δεν την εχω σε εκτιμηση την συγκεκριμενη κλινικη πρεπει να παραδεχτω πως υπαρχει διαφορα του πριν και του μετα και η δουλεια φαινεται καλη.....
Ναι φιλε... κι εγω ψηλοικανοποιημενος νιωθω αλλα νομιζω οτι εχω καικαλη ποιοτητα τριχας,και καλη δοτρια .. η τομη ειναι πολυ λεπτη που ακομα και με κοντο μαλλι δεν φαινεται ξεκαθαρα. με το αγγιγμα ομως ακομα την νιωθω ακομα ρε γμτ και δεν ξερωποτε θα κλεισει τελειως..εχει 17 μηνες σχεδον


αλλες 2 που ξεχασα να ανεβασω.
 

Συνημμένα

  • ααα.jpg
    ααα.jpg
    62.6 KB · Προβολές: 792
  • δδδ.jpg
    δδδ.jpg
    60.1 KB · Προβολές: 766

Gio

New Member
Ωφείλω να ομολογήσω -με κάθε επιφύλαξη βέβαια ελέω φωτογραφιών- οτι το αποτέλεσμα για 2100 μοσχεύματα είναι πολύ ικανοποιητικό ενώ και η τομή δεν φαίνεται κάν! Μπράβο φίλε Salvadore..

Χαίρομαι επίσης που παρουσιάζεται περιστατικό της B.K και ελπίζω αυτό να είναι η αρχή και για επόμενα..
 

Salvadore

Member
Gio είπε:
Ωφείλω να ομολογήσω -με κάθε επιφύλαξη βέβαια ελέω φωτογραφιών- οτι το αποτέλεσμα για 2100 μοσχεύματα είναι πολύ ικανοποιητικό ενώ και η τομή δεν φαίνεται κάν! Μπράβο φίλε Salvadore..

Χαίρομαι επίσης που παρουσιάζεται περιστατικό της B.K και ελπίζω αυτό να είναι η αρχή και για επόμενα..

ευχαριστω πολυ gio ..αλλη μια αργοτερα και θα μαι ακομα καλυτερα ευελπιστω


Salvadore είπε:
Gio είπε:
Ωφείλω να ομολογήσω -με κάθε επιφύλαξη βέβαια ελέω φωτογραφιών- οτι το αποτέλεσμα για 2100 μοσχεύματα είναι πολύ ικανοποιητικό ενώ και η τομή δεν φαίνεται κάν! Μπράβο φίλε Salvadore..

Χαίρομαι επίσης που παρουσιάζεται περιστατικό της B.K και ελπίζω αυτό να είναι η αρχή και για επόμενα..

ευχαριστω πολυ gio ..αλλη μια αργοτερα και θα μαι ακομα καλυτερα ευελπιστω

με εντυπωσιαζει που δεν υπαρχει εδω μεσα ουτε ενα περιστατικο απο Β.Κ !
ουτε κ απο πιο παλια:huh:
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μπραβο φιλε που επιτελους βλεπουμε και απο αλλου αποτελεσματα.Οταν ειχα παει εγω στην ιδια κλινηκη με ειχαν πει οτι εως 1500 θηλακια μπορουσαν να με παρουν..εσενα 2100 σε πηραν με 1 φορα?
Τελικα πηγα H*c κυπρο κ με βγαλαν 3400.
Τουλαχιστον εγω ελυσα το θεμα ανσανσερ γιατι κ γω εμπαινα μεσα και με πιανε κατι.Τωρα μπαινω και φενονται μια χαρα.
Τι τιμη σε βγηκε?Και ποιος Γιατρος στην εκανε?Ο ιταλος ειναι η καποιος Αλλος?
Αλλη μια με 3500 grafts πιστευω θα βελτιωθεις αρκετα.
 

n094

Active Member
Και εγώ συμφωνώ ότι για 2100 είναι αρκετά καλό το αποτέλεσμα. Αυτό που με χαλάει με τα αποτελέσματα από τη συγκεκριμένη κλινική (έχω δει άλλα 4, και ένα από μέλος του φόρουμ που πάει σε λίγες μέρες Καναδά για διόρθωση στον Ραχαλ) είναι ότι η φύτρωση έχει την εικόνα "μαλλιά κούκλας", δηλαδή δεν είναι τελείως φυσική και άρα αν υπάρχουν τριγύρω μαμά μαλλιά τα μεταμοσχευμένα κάνουν μπαμ.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Οτι υπαρχει διαφορα,σιγουρα υπαρχει.Θα χρειαστεις κ 2η εννοειται.Που την ειχες κανει φιλε και ποσο ειχε κοστισει?Περιεργο παντως που αισθανεσαι την τομη μετα απο 17 μηνες.
 

bimi33

New Member
Salvadore είπε:
Μιας και περασαν 16 μηνες ειπα κι εγω να κανω ενα λογαριασμο και να ανεβασω φωτογραφιες απο την μμ. ειμαι 26 η μμ εγινε με την μεθοδο στριπ με 2100 μοσχευματα. το αποτελεσμα με ικανοποιει καποιες φορες και καποιες οχι. πχ σημερα που κουρευτηκα λογω στρατου (αρκετα κοντα ) επιχειρησα να βγαλω και φωτογραφιες με φλας για πρωτη φορα και να τις βαλω εδω μεσα. Στον καθρεφτη φαινεται αλλιως το μαλλι αλλα οταν εσκυψα σημερα και εβγαλα μια φωτο για να την ανεβασω εδω, λιγο στεναχωρηθηκα γτ φαινεται αρκετα το δερμα μου. Η αληθεια ειναι οτι οταν ηταν πιο μεγαλα καλυβοταν καλυτερα το κεφαλι αλλα ολοι μου λενε οτι το κοντο μαλλι μου παει πιο πολυ. αυτες ειναι πριν την μμ


16 μηνες μετα.η τελευταια φωτογραφια ειναι με την τομη αλλα δεν φαινεται πολυ. εβαλα τον πατερα μου να με βγαλει και παλι δεν φαινεται καλα.



ρε φιλε εσυ πηγες στη χειροτερη εταιρεια...καλυτερα να πηγαινες στη βαρβακειο σε χασαπη..:hithead:


giwrgos athina είπε:
παντος αν και δεν την εχω σε εκτιμηση την συγκεκριμενη κλινικη πρεπει να παραδεχτω πως υπαρχει διαφορα του πριν και του μετα και η δουλεια φαινεται καλη.....
μονο καλη??τελεια!!!!φοβερη δουλεια!!!!!!!!!!!ευγε!!:21m:
 

Salvadore

Member
John_John1 είπε:
μπραβο φιλε που επιτελους βλεπουμε και απο αλλου αποτελεσματα.Οταν ειχα παει εγω στην ιδια κλινηκη με ειχαν πει οτι εως 1500 θηλακια μπορουσαν να με παρουν..εσενα 2100 σε πηραν με 1 φορα?
Τελικα πηγα H*c κυπρο κ με βγαλαν 3400.
Τουλαχιστον εγω ελυσα το θεμα ανσανσερ γιατι κ γω εμπαινα μεσα και με πιανε κατι.Τωρα μπαινω και φενονται μια χαρα.
Τι τιμη σε βγηκε?Και ποιος Γιατρος στην εκανε?Ο ιταλος ειναι η καποιος Αλλος?
Αλλη μια με 3500 grafts πιστευω θα βελτιωθεις αρκετα.

3.000 μου βγηκε. Ναι ο Ιταλος μου την εκανε..


ΜΙΚΕΣ είπε:
Οτι υπαρχει διαφορα,σιγουρα υπαρχει.Θα χρειαστεις κ 2η εννοειται.Που την ειχες κανει φιλε και ποσο ειχε κοστισει?Περιεργο παντως που αισθανεσαι την τομη μετα απο 17 μηνες.

υπαρχει αρκετη διαφορα ναι, απλα οι φωτογραφιες με τα φλας δειχνουν παντα την χειροτερη πλευρα.


n094 είπε:
Και εγώ συμφωνώ ότι για 2100 είναι αρκετά καλό το αποτέλεσμα. Αυτό που με χαλάει με τα αποτελέσματα από τη συγκεκριμένη κλινική (έχω δει άλλα 4, και ένα από μέλος του φόρουμ που πάει σε λίγες μέρες Καναδά για διόρθωση στον Ραχαλ) είναι ότι η φύτρωση έχει την εικόνα "μαλλιά κούκλας", δηλαδή δεν είναι τελείως φυσική και άρα αν υπάρχουν τριγύρω μαμά μαλλιά τα μεταμοσχευμένα κάνουν μπαμ.

Εγω επειδη ειμαι ξανθος δεν φαινεται ,εκτος κι αν ειναι καποιος ειδικος και μπορει να το καταλαβει. αυτο που δεν μαρεσει γενικα με τις μεταμοσχευσεις, ειναι οτι τα μεταμοσχευμενα μαλλια φυτρωνουν και στεκονται κατσαρα και ορθια προς τα πανω ,ενω τα φυσικα μαλλια εχουν μια κλιση να πεφτουν προς τα κατω, δηλαδη προς το μετωπο :-/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

malloumpas

New Member
Salvadore είπε:
Εγω επειδη ειμαι ξανθος δεν φαινεται ,εκτος κι αν ειναι καποιος ειδικος και μπορει να το καταλαβει. αυτο που δεν μαρεσει γενικα με τις μεταμοσχευσεις, ειναι οτι τα μεταμοσχευμενα μαλλια φυτρωνουν και στεκονται κατσαρα και ορθια προς τα πανω ,ενω τα φυσικα μαλλια εχουν μια κλιση να πεφτουν προς τα κατω, δηλαδη προς το μετωπο :-/

Φίλε αυτό δεν συμβαίνει ''γενικα με τις μεταμοσχεύσεις'' όπως λες, αλλά με τις μεταμοσχεύσεις που γίνονται σε κλινικές της πλάκας. Αν αυτός που σου κάνει τη μεταμόσχευση είναι καλός γιατρός, δε συμβαίνει. Στο λέω εγώ γιατί στην πρώτη μου μεταμόσχευση που έκανα στην Ελλάδα αντιμετώπισα ακριβώς το ίδιο θέμα, ενώ στην δεύτερη επανορθωτική που έκανα στο εξωτερικό, τα μεταμοσχευμένα μαλλιά είναι εναρμονισμένα πλήρως με τα φυσικά.

Ως προς το αποτέλεσμα σου, η άποψη μου είναι ότι είναι μέτριο με μια μικρή τάση προς το σχετικά καλό, ακριβώς επειδή είσαι ξανθός όμως και βελτιώνεται η εικόνα του. Δεν ξέρω αν εσύ είσαι ικανοποιημένος (αν είσαι πάω πάσο). Αλλά αν έχεις χρήματα δεν χρειάζεται να ανησυχείς γιατί είναι εύκολο να το βελτιώσεις αρκετά γεμίζοντας τη hairline. Δες νήματα άλλων παιδιών που έβαλαν τόσα grafts όσα εσύ και θα καταλάβεις τη διαφορά στη φυσικότητα.
 

giwrgos athina

Active Member
επιβεβαιωνω και εγω οτι ειχα το ιδιο προβλημα στην μεταμοσχευση που εκανα στο ελληνα χασαπη που πηγα.....δεν εστρωναν με τιποτα......τελειως λαθος φορα....δεν σχολιαζ για το crown οπου εβαλε 10 τριχες ολες και ολες για να δειξει πως εβαλε και αυτες ητανε παντα ορθιες σαν βελονες.
 

malloumpas

New Member
giwrgos athina είπε:
επιβεβαιωνω και εγω οτι ειχα το ιδιο προβλημα στην μεταμοσχευση που εκανα στο ελληνα χασαπη που πηγα.....δεν εστρωναν με τιποτα......τελειως λαθος φορα....δεν σχολιαζ για το crown οπου εβαλε 10 τριχες ολες και ολες για να δειξει πως εβαλε και αυτες ητανε παντα ορθιες σαν βελονες.

Ακριβώς όπως με μένα. Τρίχες σαν συρματόπλεγμα που δεν χτενίζονται και σου σπάνε τα νεύρα. Ακόμη και τώρα μετά το repair δεν έχω φτιάξει τελείως και χρειαζομαι ίσως και τρίτη μεταμόσχευση. Αλλά καλά να πάθουμε αφού δεν ψάξαμε καλύτερα και πήγαμε σε κρεοπωλεία.
 

giwrgos athina

Active Member
οπως το ειπες malloumpa...αυτο ακριβως ειναι....ΚΡΕΩΠΟΛΕΙΑ.........άλλα υπαρχουν και χειροτερα αποτελεσματα που βλεπω καθημερινα στο δρομο.....ανθρωποι με ξυρισμενα κεφαλια με τομη απο το ενα αυτι στο αλλο και πανω 10 τριχες που φυτρωσαν....καμοια φορα αν βρω ευκαιρια τους ρωταω που εκαναν μεταμοσχευση.....
 

Salvadore

Member
Η φορα ειναι καλη. Ετσι ηταν κ φυσικα τα μαλλια μου απλα γενικα εχουν μια ταση να στεκονται ορθια τα μπροστα κ δεν πεφτουν προς τα διπλα. (Η φορα των μαλλιων μου παει προς τα διπλα κ οχι προς ταμπροστα οπως των περισσοτερων)
 

bimi33

New Member
giwrgos athina είπε:
οπως το ειπες malloumpa...αυτο ακριβως ειναι....ΚΡΕΩΠΟΛΕΙΑ.........άλλα υπαρχουν και χειροτερα αποτελεσματα που βλεπω καθημερινα στο δρομο.....ανθρωποι με ξυρισμενα κεφαλια με τομη απο το ενα αυτι στο αλλο και πανω 10 τριχες που φυτρωσαν....καμοια φορα αν βρω ευκαιρια τους ρωταω που εκαναν μεταμοσχευση.....

κ συμπτωματικα ολοι την εκαναν ελλαδα....δυστυχως παιδια!!την πατησαμεν..
 

Salvadore

Member
2-3 φωτογραφιες με λιγο πιο μεγαλο μαλλι.
Θελω να μου πειτε την γνωμη σας για την δοτρια μου και την ποιοτητα τριχας που εχω.
 

Συνημμένα

  • φφφφ.jpg
    φφφφ.jpg
    83.8 KB · Προβολές: 872
  • φ4φ.jpg
    φ4φ.jpg
    52.7 KB · Προβολές: 907
  • κκκ.jpg
    κκκ.jpg
    78.6 KB · Προβολές: 835
  • CAM00297.jpg
    CAM00297.jpg
    151.3 KB · Προβολές: 831

gkast

Active Member
Salvadore είπε:
δεν θα μου πει κανεις?

Απο δευτέρα φίλε μου σήμερα το μαγαζι είναι κλειστό είναι ημέρα ξεκούρασης και χαλάρωσης:m02:
Πέρα απο την πλάκα μια χαρά φαίνεσαι για τα grafts που έχεις βάλει αλλα βγάλε φώτο εξωτερικα με φως ημέρας ...:huh:
 
Μπλουζα