Roni, FUE repair, 2000g + 500g γένια, 28/8/2020

Roni

Member
Συγνώμη ρε παιδιά αυτός δεν κατηγορούσε άλλες κλινικές ότι χρησιμοποιούν νοσηλευτριες; Θα τρελαθώ. Εξαγωγή έκαναν νοσηλεύτριες προετοιμασία και διαχωρισμό μοσχευματων νοσηλεύτριες και τοποθέτηση πάλι νοσηλεύτριες.
Κατά τα άλλα πληρώνεις τόσα για να σου κάνει τη δουλειά γιατρός..
Και το μόνο που έκανε αυτός είναι οι οπές. Φαντάζομαι ότι τα εργαλεία έχουν σταθερό βάθος εισαγωγής και πλάτος το μόνο που φροντίζει είναι η φορά της οπής.
Σε όλα τα στάδια που δουλεύουν οι κοπέλες αν γίνει λάθος μπορεί να κρίνει το αποτέλεσμα. Άρα γιατί μας λέει ότι πληρώνεις τόσα για να στην κάνει γιατρός; Στο 75% οι νοσηλεύτρια δουλεύει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Δεν εχω κια σχεση με την κλινική και την παρουσιαση την εκανα για προσωπικούς λογους και ενω

Εγω δεν εχω καμια σχέση με την κλινική και ουτε ειπα σε κανέναν οτι θα ανεβασω.Δεν μου αρεσε που δεν εκανε την διαδικασία ο γιατρος ενω αυτο ειχαμε συμφωνησει και οτι με κουρεψανε αλλα δεν γινόταν αλλιως.Βεβαια το τεαμ πολυ καλο.
Η ιατρικη πραξη εγινε κυριως απο νοσηλευτριες!
Μπραβο του που εριξε την τιμη στα 2 ευρω απ τα 2,55 περιπου που την ειχε!
Τα γενια με ποια λογικη τα εχει ακριβοτερα ομως?
Σου προτεινε εφαρμογη(και πληρωμη) του λειζερ?
Σου συνεστησε τη χρηση μινοξιδιλης τοπικα στο κεφαλι σε μορφη αφρου?
Του ανεφερες οτι θα κανεις παρουσιαση στο φορουμ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
κανενα λαθος...επειδη ζητουσαμε να μαθουμε τις τιμες; που να το πεις αυτο κ να σε πιστεψουν......οτι ειναι παραλογη απαιτηση....

Άστο, δεν χρειάζεται να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα. Είναι ανώφελο.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλύτερη ηταν με τον Παπανικολάου 75-80%ευχαριστημενος η επομενη ηταν το πολυ μετρια φυτρωσε 50%
Ευτυχως που εγραψες οτι ο καλυτερος ηταν ο Παπανικολαου...αλλιως θα ειχα θυμωσει κι αλλο με την επιλογη μου να προβω σε μεταμοσχευση στην lp clinic!
Εσυ τι πιστευεις φιλε? Αξιζει να κανω επεμβαση στις νοσηλευτριες του δρ Αναστασακη? Πρεπει να ξαναπαω για επεμβαση στις Βεκρικες νοσηλευτριες? Ή οφειλει να διορθωσει την περιπτωση μου ο δρ Παπανικολαου? Πως θα ενεργουσες στη θεση μου? Αν σου ειναι ευκολο απαντησε μου :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συγνώμη ρε παιδιά αυτός δεν κατηγορούσε άλλες κλινικές ότι χρησιμοποιούν νοσηλευτριες; Θα τρελαθώ. Εξαγωγή έκαναν νοσηλεύτριες προετοιμασία και διαχωρισμό μοσχευματων νοσηλεύτριες και τοποθέτηση πάλι νοσηλεύτριες.
Κατά τα άλλα πληρώνεις τόσα για να σου κάνει τη δουλειά γιατρός..
Και το μόνο που έκανε αυτός είναι οι οπές. Φαντάζομαι ότι τα εργαλεία έχουν σταθερό βάθος εισαγωγής και πλάτος το μόνο που φροντίζει είναι η φορά της οπής.
Σε όλα τα στάδια που δουλεύουν οι κοπέλες αν γίνει λάθος μπορεί να κρίνει το αποτέλεσμα. Άρα γιατί μας λέει ότι πληρώνεις τόσα για να στην κάνει γιατρός; Στο 75% οι νοσηλεύτρια δουλεύει.

Γιατί ο Erdogan πχ, τι κάνει; Μόνο τις οπές, οι οποίες καλό είναι να μην υποτιμούνται ως προς την σημασία τους. Μπορεί να φαίνονται απλή διαδικασία αλλά είναι η πεμπτουσία της μμ. Σε μμ που εφαρμόζονται premade incisions οι technicians κάνουν την τοποθέτηση. Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια όπως η stick and place τεχνική.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Άστο, δεν χρειάζεται να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα. Είναι ανώφελο.
Πρεπει να γινονται και τα δυο κατα τη γνωμη μου..συναμα να ειμεθα ΕΥΓΕΝΙΚΑ πιεστικοι προς τους γιατρους και προς ΟΛΟΥΣ οσους κανουν παρουσιασεις στο φορουμ και να παραδεχομαστε ως εντιμοι ανθρωποι τις περιπτωσεις στις οποιες ξεφευγουμε απ τα πολιτισμενα πλαισια των συζητησεων!
 
  • Like
Reactions: tol

Xristoforaz

Well-Known Member
Γιατί ο Erdogan πχ, τι κάνει; Μόνο τις οπές, οι οποίες καλό είναι να μην υποτιμούνται ως προς την σημασία τους. Μπορεί να φαίνονται απλή διαδικασία αλλά είναι η πεμπτουσία της μμ. Σε μμ που εφαρμόζονται premade incisions οι technicians κάνουν την τοποθέτηση. Υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια όπως η stick and place τεχνική.
Βασικοτερο πραγμα σε μια μεταμοσχευση ειναι η δημιουργια οπων ή η τοποθετηση των γκραφτς? Ο Λορεντζο δουλευει μονος του ή με συνδρομη 1-2 νοσηλευτριων?
Αν θελεις CVIAL μου απαντας μιας και πεταξες δυο φορες για Ισπανια προκειμενου να προβεις σε FUE!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ κρίνω με γεγονότα και όχι με υποθέσεις. Καλά κάνεις και δεν σχολιάζεις περαιτέρω, αρκετά ακούσαμε.

Cvial όπως κτλ αυτή είναι μια πραγματικά αληθινή ανεξάρτητη παρουσίαση που πολύ απλά "εφνιδιασε" την κλινική αφού δεν θα έγινε καμία αναφορά στο φόρουμ από καμιά πλευρά κ το παιδί αποφάσισε να κάνει την παρουσίαση ...τους έπιασε στον ύπνο κ αυτό φαίνεται από τα λεγόμενα του ....αν είχε κάνει μια αναφορά περί φορουμ πιστεύω τα πράγματα θα ταν αλλιώς .... Μην γελιομαστε τώρα ....άμα σου λέει ότι είχαν συμφωνήσει να ασχοληθεί ο γιατρός κ τλκ δεν ασχολήθηκε ....όπως επίσης περί τιμής νομίζω ότι αυτή είναι μια μέση του τιμή ...αν μας κάτσουν κ άλλες τέτοιες παρουσιάσεις θα εχουμε εικόνα ....
Έυχομαι στο φίλο να πάρει αυτό που θέλει γιατί ταλαιπωρήθηκε κ αυτός πολύ κ συγχαρητήρια για την ειλικρίνεια του κ την βοήθεια στο φόρουμ ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βασικοτερο πραγμα σε μια μεταμοσχευση ειναι η δημιουργια οπων ή η τοποθετηση των γκραφτς? Ο Λορεντζο δουλευει μονος του ή με συνδρομη 1-2 νοσηλευτριων?
Αν θελεις CVIAL μου απαντας μιας και πεταξες δυο φορες για Ισπανια προκειμενου να προβεις σε FUE!

Εννοείται η δημιουργία οπών. Απλά όταν δουλεύεις με sharp implanters την ώρα που δημιουργείς την οπή γίνεται και η τοποθέτηση. Δεν γίνεται διαφορετικά.
 

Roni

Member
Η ιατρικη πραξη εγινε κυριως απο νοσηλευτριες!
Μπραβο του που εριξε την τιμη στα 2 ευρω απ τα 2,55 περιπου που την ειχε!
Τα γενια με ποια λογικη τα εχει ακριβοτερα ομως?
Σου προτεινε εφαρμογη(και πληρωμη) του λειζερ?
Σου συνεστησε τη χρηση μινοξιδιλης τοπικα στο κεφαλι σε μορφη αφρου?
Του ανεφερες οτι θα κανεις παρουσιαση στο φορουμ?
Οχι δεν ειπα για παρουσίαση.Δεν μου προτείνετε λεισερ και μου εδωσε δωρεαν αφρο μινοξ.Φιλε εγω επειδη ειμαι παλιος στην ιστορία δεν πηγα τυχαία Ανάστασακη αν και ειχα παρει καλύτερη τιμη σχεδον απο ολους.Η κυπρος δεν με δέχτηκε οποτε ηταν για μενα οτι καλυτερο αφου δεν εχω αλλο περιθώριο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Roni, που το είδες το λάθος; Είπα πουθενά εγώ κάτι άλλο; Εσύ μάλλον δεν κατάλαβες την ερώτηση του Christopher, μιλάμε για άλλη διαδικασία δεν μιλάμε για premade incisions αλλά για implanters και τον Λορενζο.
 

Roni

Member
Roni, που το είδες το λάθος; Είπα πουθενά εγώ κάτι άλλο; Εσύ μάλλον δεν κατάλαβες την ερώτηση του Christopher, μιλάμε για άλλη διαδικασία δεν μιλάμε για premade incisions αλλά για implanters και τον Λορενζο.
Α οκ ετσι ηταν και στην dhi ταυτόχρονα γινοταν οπη και τοποθέτηση
 

manly_Man

Well-Known Member
Οχι δεν ειπα για παρουσίαση.Δεν μου προτείνετε λεισερ και μου εδωσε δωρεαν αφρο μινοξ.Φιλε εγω επειδη ειμαι παλιος στην ιστορία δεν πηγα τυχαία Ανάστασακη αν και ειχα παρει καλύτερη τιμη σχεδον απο ολους.Η κυπρος δεν με δέχτηκε οποτε ηταν για μενα οτι καλυτερο αφου δεν εχω αλλο περιθώριο
θα μπορουσες να ειχες γλυτωσει αρκετα χρηματα παντως φιλε roni σε αλλες κλινικες εστω και αν σου εκανε καλυτερη τιμη ο αναστασακης απο τις επισημες του τιμοκαταλογου..πχ στον Dr Τυρκαλα θα πληρωνες 2500+250 (αναλωσιμα)=2750 ευρω αντι για 5500... και φαινεται να παραγει ωραια αποτελεσματα ο συγκεκριμενος γιατρος. εν πασει περιτπωση τωρα εκανες την επιλογη σου..ευχομαι καλη επιτυχια !
 

Roni

Member
θα μπορουσες να ειχες γλυτωσει αρκετα χρηματα παντως φιλε roni σε αλλες κλινικες εστω και αν σου εκανε καλυτερη τιμη ο αναστασακης απο τις επισημες του τιμοκαταλογου..πχ στον Dr Τυρκαλα θα πληρωνες 2500+250 (αναλωσιμα)=2750 ευρω αντι για 5500... και φαινεται να παραγει ωραια αποτελεσματα ο συγκεκριμενος γιατρος. εν πασει περιτπωση τωρα εκανες την επιλογη σου..ευχομαι καλη επιτυχια !
Ετσι ειχα κινηθεί τις αλλες φορες προσπαθώντας να γλυτωσω λεφτα αυτη τη φορά λεω θα παω στον καλύτερο κατα την γνωμη μου αφου ειχα και τα λεφτά.Βεβαια ηξερα απο το φόρουμ οτι την διαδικασία ολη την κανει ο γιατρός και ηταν κ βασικο κριτιριο που τους διαλεξα.Πρωτη μου επιλογή ηταν hdc αλλα δεν με δεχτηκαν
 

manly_Man

Well-Known Member
Ετσι ειχα κινηθεί τις αλλες φορες προσπαθώντας να γλυτωσω λεφτα αυτη τη φορά λεω θα παω στον καλύτερο κατα την γνωμη μου αφου ειχα και τα λεφτά.Βεβαια ηξερα απο το φόρουμ οτι την διαδικασία ολη την κανει ο γιατρός και ηταν κ βασικο κριτιριο που τους διαλεξα.Πρωτη μου επιλογή ηταν hdc αλλα δεν με δεχτηκαν
για το "καλύτερος" δεν συμφωνω...αν δεν δεις πολλα ανεξαρτητα περιστατικα δεν μπορεις να κρινεις, κ εμεις δεν εχουμε δει κανενα ανεξαρτητο δικο του μεχρι τωρα να εχει τελειωσει....ωστόσο θα συμφωνησω οτι και εγω το ιδιο ειχα δει με σενα να λεει ο γιατρος εδω οτι κανει σχεδον τα περισσοτερα αν οχι ολα μονος του σε μια επέμβαση...και τωρα μας ειπες εσυ οτι ασχολήθηκαν περισσοτερο οι νοσηλευτριες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stratos

Well-Known Member
Ενδιαφέρον αυτό για το βγάλσιμο που είπες.ειδες?να ένα που δεν είχαμε ακούσει.θα ήθελα να δω στην πορεία με καλύτερη ανάλυση αυτό το σημείο,να δούμε αν θα αφήσει σημαδακι και θα φαίνεται dot σε αυτά τα σημεία.ει άι και μπροστά μπροστά και καλό θα ήταν να μην αφήσει κάτι βέβαια.
Δεν αφηνει κανενα σημαδι, εχω βγαλει αρκετα και μετα απο 3 εβδομαδες δεν φαίνεται τιποτα
 

giorgosv

Active Member
Εγώ δεν είπα ότι οι νοσηλεύτριες του Αναστασακ* δεν κάνουν καλή δουλειά αυτό θα φανεί αλλά όταν μπαίνει ο ίδιος στο φόρουμ και γράφει για άλλες κλινικές ότι τη δουλειά την κάνουν νοσηλεύτριες και πρέπει να την κάνει γιατρός... Τι να πεις το ίδιο κάνει και αυτός. Βάζει τα κορίτσια κάνουν όλη τη δουλειά και πάει σε 15-20λεπτα κάνει τις οπές και έφυγε.

Την αναισθησία στην έκανε ο ίδιος στην αρχή φίλε η τα κορίτσια; Πόση ώρα χρειάστηκε για να σου κάνει τις οπές;
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα