Rogaine / Regaine FAQ

vag25

Well-Known Member
Fenimore είπε:
@vag25 , @seha Μπορείτε να δοκιμάσετε και αυτήν την λοσιόν http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4110.html ως εναλακτική θεραπεία, δεν κοστίζει σχεδόν τίποτα, αξίζει μια δοκιμή.

Για πράσινο σαπούνι του μαζικού εμπορίου προτείνω ανεπιφύλακτα του "Παπουτσάνη" από σούπερ μάρκετ, και αυτό γιατί είναι από τα λίγα που γράφουν τα συστατικά πάνω και είναι και πολύ φθηνό μισό ευρώ περίπου αν θυμάμε καλά.

Tην εχω υποψη μου και θα την δοκιμασω καποια στιγμη thanks:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Γεια σας,χρησιμοποιω τρεις ςβδομαδες την μινοξ της ds την dcn me aminexil...και απο τοτε βγαζω σπυρακια στο μετωπο,αλλα στο δερμα τησ κεφαλης τιποτα απολυτος απο σπυρια,πυτιριδεσ κτλ..εχει κανεις υποψιν καμια κρεμα η αλοιφη να φυγουν?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
THANASIS ATHANASIOY είπε:
Γεια σας,χρησιμοποιω τρεις ςβδομαδες την μινοξ της ds την dcn me aminexil...και απο τοτε βγαζω σπυρακια στο μετωπο,αλλα στο δερμα τησ κεφαλης τιποτα απολυτος απο σπυρια,πυτιριδεσ κτλ..εχει κανεις υποψιν καμια κρεμα η αλοιφη να φυγουν?
[/amquote]
η pepanthol θα τα διωξει αλλα αφηνει πολυ λαδιλα
αντικατεστησε το με αυτο http://www.minoxidil-direct.co.uk/Rogaine_Foam.htm
 

Apo-Tol

New Member
Παιδιά πήγα σε έναν φαρμακοποιό και μου είπε ότι μπορεί ο ίδιος να μου φτιάχνει την μινοξιδίλη. Επίσης μου είπε ότι μπορεί μέσα να μου προσθέσει διάφορα όπως κάποια blockers της DHT. Μου πρότεινε μερικά και μου είπε να ψάξω κιόλας αν θέλω τίποτα ο ίδιος. Η όλη συζήτηση άρχισε επειδή λόγω της pg εντείνεται η σμυγματοροιδή δερματίτιδα και χρησιμποιώ Stieprox αυτόν τον καιρό. Μου πρότεινε μικρές ποσότητες της estradiol valerate επίσης. Επειδή αυτός έχει ολόκληρο εργαστήριο και μπορεί να μου βάλει μέσα οτιδήποτε θελήσω. Οπότε μπορείτε να μου προτείνεται συστατικά-κατασκευές(και τι κάνει το κάθε ένα) οι οποίες δούλεψαν και ίσως κάτι ανακουφιστικό για την ΣΔ.
Επίσης χρησιμοποιώ proscar 1/5 και Stieprox-Selsun όπως προείπα. Θα μπορούσα να πάω σε δερματολόγο αλλά πλέον μετά τα τόσα πεταμένα λεφτά δεν τους εμπιστεύομαι και αν και δεν γράφω συχνά στο forum ήδη με έχει βοηθήσει πολλές φορές :)
Διάβασα τις πρώτες 30 σελίδες αλλά ήταν κουραστικό να ψάξω σε όλες! Ευχαριστώ!
 

Irmaki

New Member
Έχω ιδιαίτερα σημαντική τριχόπτωση εδώ και 2 χρόνια από εκτεταμένη χρήση Μεθροτεξάτης, η οποία μέσα από τις παρενέργειες της δημιουργεί και τριχόπτωση. Ενημερώθηκα πως το Regain είναι καλό και αποτελεσματικό για τη τριχόπτωση όμως ενημερώθηκα επίσης πως το Regain δεν έχει αποτέλεσμα σε περιπτώσεις τριχόπτωσεις που οφείλονται σε χρήση φαρμάκων. Τι ισχύει τελικά; Σημειώνω πως είμαι γυναίκα.
 

manousos4

New Member
καλημερα παιδια νεο μελος μελλοντικος γλομπος. ειμαι 25 εχω κληρονομικοτητα..και τα τελευταια 3 χρονια εχω αρχισει και αερωνω. πηγα σε δερματολογο και μου πε για το rigain 38ε....να το βαζω για ενα χρονο!!! αλλα οσο διαβασα θελει να βαζω και αλλα πραματα? βγαινει πολυ ο μηνας!!! αποτελεσμα υπαρχει η τζαμπα κοπος και λεφτα?
 

ANTONIS

New Member
παιδια καλησμπερα ειμαι καινουριο μελος....εχω σημαντικη τριχοπτωση παρα πολυ θα ελεγα...ειμαι πολυ πολυ στεναχωρημενος δεν ξερω τι να κανω πλεον..θελω ομως να σας πω ενα πολυ περιεργο προβλημα που εχω...ακουστε με γιατι ειναι πολυ σπανιο..ειμαι 29 χρονων τωρα πριν πεντε χρονια ξεκινησε μια μικρη και αναιπεσθητη τριχοπτωση απλα στο χερ λαιν αλλα μονο στους κροταφους...το ειχα ψαξει τοτε σε δερματολογο μου ειχε δωσει regain και εβαζα μονο στο κενο εκεινο οχι στα αλλα μαλλια....περνανε 2 χρονια και πολυ αποτομα αραιωνα κιαλλο στους κροταφους ξαναπηγα και μου εδωσε regain...ακουστε τωρα ενα τρελο πραγμα..σας τα λεω ετσι μηπως και με βοηθησει καποιος...σας εκλιπαρω παιδια...ακουστε: αφου ξεκινανε να πεφτουνε και στο χερ λαιν αρκετα μαλλια και λεω παει τελειωσε εχασα τα μαλλια μου εκανα παντελως διακοπη του regain eixa na baλω πολλους μηνες ακουστε τι εγινε ξεκινησα και εβγαζα πολλα μαλλια σας το ορκιζομαι θα ανεβασω και φωτογραφιες δυνατα πυκνα μαλλια τοσο δυνατα που κανονικα εβαζα ζελε μια χαρα ειχα μεινει αναβδος...τοσο πολυ καλα απο μονα τους...εδω και ενα χρονο ξεκινησαν να πεφτουνε παλι....σας παρακαλω πειτε μου ..μηπως ειναι θεμα καποιον βιταμινων η μηπως κατι αλλο συμβαινει? πως ειναι δυνατον να βγηκανε τοσα μαλλια μετα απο πολλους μηνες χωρις ρεγκειν..? τωρα πεσανε παλι αποτομα..ειναι δυνατον? μηπως το ρεγκειν μου τα καψε τοτε? μηπως εαν το σταματησω παλι...θα ξαναβγουν?ευχαριστω...!!!!

edit: κεφαλαία --> πεζά
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
mpekos είπε:
παιδια καλησμπερα ειμαι καινουριο μελος....εχω σημαντικη τριχοπτωση παρα πολυ θα ελεγα...ειμαι πολυ πολυ στεναχωρημενος δεν ξερω τι να κανω πλεον..θελω ομως να σας πω ενα πολυ περιεργο προβλημα που εχω...ακουστε με γιατι ειναι πολυ σπανιο..ειμαι 29 χρονων τωρα πριν πεντε χρονια ξεκινησε μια μικρη και αναιπεσθητη τριχοπτωση απλα στο χερ λαιν αλλα μονο στους κροταφους...το ειχα ψαξει τοτε σε δερματολογο μου ειχε δωσει regain και εβαζα μονο στο κενο εκεινο οχι στα αλλα μαλλια....περνανε 2 χρονια και πολυ αποτομα αραιωνα κιαλλο στους κροταφους ξαναπηγα και μου εδωσε regain...ακουστε τωρα ενα τρελο πραγμα..σας τα λεω ετσι μηπως και με βοηθησει καποιος...σας εκλιπαρω παιδια...ακουστε: αφου ξεκινανε να πεφτουνε και στο χερ λαιν αρκετα μαλλια και λεω παει τελειωσε εχασα τα μαλλια μου εκανα παντελως διακοπη του regain eixa na baλω πολλους μηνες ακουστε τι εγινε ξεκινησα και εβγαζα πολλα μαλλια σας το ορκιζομαι θα ανεβασω και φωτογραφιες δυνατα πυκνα μαλλια τοσο δυνατα που κανονικα εβαζα ζελε μια χαρα ειχα μεινει αναβδος...τοσο πολυ καλα απο μονα τους...εδω και ενα χρονο ξεκινησαν να πεφτουνε παλι....σας παρακαλω πειτε μου ..μηπως ειναι θεμα καποιον βιταμινων η μηπως κατι αλλο συμβαινει? πως ειναι δυνατον να βγηκανε τοσα μαλλια μετα απο πολλους μηνες χωρις ρεγκειν..? τωρα πεσανε παλι αποτομα..ειναι δυνατον? μηπως το ρεγκειν μου τα καψε τοτε? μηπως εαν το σταματησω παλι...θα ξαναβγουν?ευχαριστω...!!!!

edit: κεφαλαία --> πεζά

Καλωσόρισες φίλε και καλή συνέχεια!

Μόνη παράκληση να γράφεις με μικρά γράμματα για να διαβάζονται τα κείμενα πιο εύκολα, είναι κανόνας του φόρουμ. Κεφαλαία μόνο αν θες να δώσεις έμφαση σε κάποια λέξη ή φράση.

όταν διακόπτει κάποιος την μινοξιδίλη, χάνει ότι μαλλια έβγαλς αλλά δημιουργήτε και ένα είδος shockloss στα σημεία κοντά που έβαζε και χάνεις και απο εκεί κάποιες τρίχες. Αυτό γίνετε ΠΡΟΣΩΡΙΝΆ, με το καιρό επιστρέφεις στην κανονική πυκνότητα που θα είχες αν δεν άρχισες θεραπεία, την κανονική αραίωση που θα έκανες δηλαδή.

Αυτο μπορει να συνέβει στην δική σου περίπτωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANTONIS

New Member
φιλε μου femimore..να σαι καλα.. με μικρα γραφω ομως...και το παλιο μου μηνυμα ητανε με μικρα.:) θελω να σε ρωτησω κατι...εγω τωρα πρεπει να ξαναβαλω μινοξιδιλη λογικα ετσι? θα ξαναπιασω εκεινο το τελειο ποσοστο που ειχα περυσι που ειχα παρα πολλα μαλλια ? η δεν γινεται αυτο ξανα δηλαδη καποιος να χανει μαλλια και να βγαζει απο την μινοξιδιλη συνεχεια...μπορω δηλαδη να φτασω στο παλιο σταδιο ξανα με τον καιρο?


μηπως τωρα γραφω με μικρα? μου γραφει μπροστα απο το κειμενο size =small? σωστα τωρα?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
mpekos είπε:
φιλε μου femimore..να σαι καλα.. με μικρα γραφω ομως...και το παλιο μου μηνυμα ητανε με μικρα.:)

Με συγχωρείς φίλε αλλα το μήνυμα σου δεν ήταν σε μικρα, όχι όλο τουλάχιστον. Με μικρά ήταν μέχρι την τρίτη σειρά αν θυμάμε καλά, οι υπόλοιπες 15 σειρές ήταν με κεφαλαία.
 

RazielGr

Member
Παιδες sos ερωτηση. Αν κάποιος ΔΕΝ έχει αλωπεκία και απλα έχει λεπτή τρίχα και διάχυτη αραίωση αλλα ΟΧΙ τριχόπτωση...το Regaine θα του κνει δουλειά?Η ειναι λάθος κίνηση που θα έχει χειρότερα αποτελέσματα στο μέλλον?
 

Vukodlak

New Member
Hello there να ρωτησω ρε παιδια αμα δεν βαλω μινο 3-4 μερες πειραζει? μας την εκαναν απο το Beauty paths με τις καθυστερησεις τους!Αμα ειναι να παρω κανα regaine που πεταμενα λεφτα θα ειναι γτ θα ερθει απο δευτερα η αλλη
 

crossfire

Well-Known Member
Vukodlak είπε:
Hello there να ρωτησω ρε παιδια αμα δεν βαλω μινο 3-4 μερες πειραζει? μας την εκαναν απο το Beauty paths με τις καθυστερησεις τους!Αμα ειναι να παρω κανα regaine που πεταμενα λεφτα θα ειναι γτ θα ερθει απο δευτερα η αλλη

κανενα προβλημα
 

weznem

Well-Known Member
RazielGr είπε:
Παιδες sos ερωτηση. Αν κάποιος ΔΕΝ έχει αλωπεκία και απλα έχει λεπτή τρίχα και διάχυτη αραίωση αλλα ΟΧΙ τριχόπτωση...το Regaine θα του κνει δουλειά?Η ειναι λάθος κίνηση που θα έχει χειρότερα αποτελέσματα στο μέλλον?

δεν ειμαι σιγουρος,αλλα μαλλον θα βοηθησει στην παχυνση της τριχα λογω καλυτερης αιματωσης..
 

weznem

Well-Known Member
και εγω βαζω αιρολ ενα χρονο αλλα πρησιμο δεν εχω..με 13 ψεκασιες..δεν ειναι απολυτο το πρησιμο,απο τα αλλα ο καππα νομιζω μπορει να σε βοηθησει..
 
Μπλουζα