Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

BLuEArMy

Member
Λοιπόν γειά σας! Παρακολουθώ αρκετό καιρό το forum και επιτέλους αποφάσισα να εγγραφώ κι εγώ!
Βασικά έχω μια γενική αραίωση η οποία ξεκίνησε εδω και 2 χρόνια και επιδεινώθηκε πάρα πολύ το τελευταίο εξάμηνο! Είμαι δηλαδή σε αρχικό στάδιο, όμως αυτή τη στιγμή η αραίωση είναι στο χειρότερο σημείο!
Ξεκίνησα Kirkland minoxidil την 01/05/2009 και το χρησιμοποιούσα για 1 μήνα 2 φορές την ημέρα! Είχα πάρα πολύ shedding.. σε φάση που όταν "έτριβα" για 30 δευτερόλεπτα τα μαλλιά μου έπεφταν γύρω στις 50 τρίχες!
Μόλις τελείωσε ο πρώτος μήνας συνέχισα με ROGAINE FOAM το οποίο κράτησε για 17 μέρες και τελείωσε το μπουκάλι! (2 φορές τη μέρα). Αυτό που ήθελα να αναφέρω είναι ότι τη 5η μέρα χρήσης του FOAM σταμάτησε σχεδόν πλήρως το shedding! Όταν τελείωσε λοιπόν το μπουκαλάκι.. είπα να μονιμοποιήσω την εξής διαδικασία.. ΠΡΩΙ FOAM για να μη λαδώνει και το βράδυ ΚIrkland minoxidil! Εδώ και μια εβδομάδα που έβαλα στο πρόγραμμα το Kirkland άρχισα να παρατηρώ λίγο shedding πάλι! Τί να θεωρήσω ότι συμβαίνει; Φταίει το kirkland γι'αυτό Ή μηπως απλά δουλεύει καλύτερα και προκαλεί το shedding;! Τι μου προτείνετε να κάνω και πώς σας φαίνεται αυτό που συμβαίνει;


Επίσης να αναφέρω ότι έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ Nizoral 2% (2 μόλις φορές ακόμα) και έχω παραγγείλει EMU OIL! Αυτά τα 3 θα χρησιμοποιήσω καθώς δε πρόκειται να χαπακωθώ! MINOXIDIL x2 , EMU OIL x 2 (πριν minoxidil), NIZORAL 2% ανα 3 μέρες, καθώς και πολυβιταμίνες Perfectil!

Περιμένω να μου πείτε τις απόψεις σας γι'αυτό που έχω περιγράψει πιο πάνω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

Η εποχιακή τριχόπτωση με ταλαιπώρησε ολόκληρη την Άνοιξη σε σημείο που φάνηκε τοσο μεγάλη διαφορά που με έκανε να αρχίσω τις θεραπείες! Σταμάτησε τώρα οπότε δε πιστεύω να είναι αυτή πάλι γιατί δεν θα ονομαζότανε εποχιακή :p
 

Pierre

Member
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

Φίλε "Bluearmy", εγω στην θέση σου θα ξανα-σταματούσα την Kirkland και θα έβαζα μόνο Regaine...

Μετά απο αρκετό καιρό, θα ξαναδοκίμαζα να βάλω kirkalnd και αν έβλεπα ότι μου πρόκαλεί το ίδιο shedding, τότε απλά θα ευθύνεται η χρήση της kirkland...

Γιατί ως γνωστό..."Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση..." ;)

Τόσο απλά...
 

BLuEArMy

Member
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

Καλή συμβουλή Pierre! Το σκέφτηκα κι εγώ! Έλα όμως που δεν ξέρουμε αν το shedding που βλέπω είναι γιατί γίνεται καλύτερη δουλειά ή μήπως γιατί μου προκαλει πρόβλημα το Kirkland:)! :-X
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

να αφαιρεσεις τον αφρο
και να χρησιμοποιεις μονο Kirkl δοκιμασες

μηπως δεν φταει η kirκ μηπως ειναι θεμα δοσολογιας

καλυτερα να κανεις μια τετοια δοκιμη
 

BLuEArMy

Member
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

Λοιπόν λέω να συνεχίσω τον επόμενο μήνα πρωί Foam βράδυ Kirkland να δω πως θα εξεληχθεί και αναλόγως θα πράξω! Η θεραπεία που λέω να ακολουθήσω πώς σας φαίνεται; Όπως είπα έχω αρκετή αραίωση ειδικά το τελευταίο χρόνο την οποία αν αφήσω έτσι ξέρω ότι θα επεκταθεί! Γι 'αυτό το στάδιο είναι αρκετά:

Emu Χ 2
Foam Rogain πρωί x 1ml
Kirkland βράδυ x 1ml
Νιzoral 2% κάθε 3 μέρες
Perfectil multivitamins

Eυχαριστώ για τη βοήθεια! ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

στις πολυβιταμινες δεν πιστευω για την τριχοπτωση
εξαλλου εχω φαει τοσες πολλες που επρεπε να ειμαι bob marley αν καναν δουλεια
εχουν γραφει αρκετα ποστ πανο σε αυτο το θεμα
ριξε μια ματια εκει

το nizoral νομιζω πωλειται στο εξωτερικο το αντιστοιχο εδω ειναι to Fungoral / botaderm / abba
πρωτιμω το μεσαιο εγω

για το emu οκ αλλα σαν dht blocker σκετο δεν θα σου κανει και πολλα

η μινοξιλη εχει δειξει οτι μονη της δεν μπορει να σταματησει την κατασταση

γνωμη μου : προσθεσε καποιο ποιο δυνατο dht block ιδεες θα βρεις πολλες στην καταλληλη ενοτητα
 

BLuEArMy

Member
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

Για DHT block σκέφτηκα να περάσει το 2μηνο του καλοκαιριού με αυτή τη θεραπεία.. να δω τα αποτελέσματα μετά το shedding που πέρασα και αν δω ότι θα πρέπει να κάνω περισσότερα.. θα προσθέσω κάτι αλλά σίγουρα ΤΟΠΙΚΑ.. όχι με μορφή χαπιού γιατί έχω διαβάσει πάρα πολλούς με παρενέργειες...

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! :-\
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

αν υπαρχει κατι που πρεπει να βαλει καποιος στην θεραπεια του
το πρωτο πραγμα δηλαδη πρεπει να ειναι κατι για την διυδροτεστοστερονη

μινοξιδιλη και τα υπολοιπα ερχονται δευτερα κατα την γνωμη μου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

Η τοπικη spironolactine απο μόνη της πιστεύεις θα με κάλυπτε; μιας και ειμαι σε αρχικό στάδιο!;
Επίσης σκεφτόμουνα να αναμείξω 60ml minoxidil & 60ml emu oil και να βαζω 2ml του διαλύματος κάθε φορά! Μπορώ να κάνω το ίδιο με spironolactine; Έχω διαβάσει αρκετά το forum αλλά ελάχιστες αναμείξεις με emu oil έχω δεί! Είναι καλό αλλά μας αποτρέπει το λάδωμα που κάνει;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Rogaine Foam & Kirkland Minoxidil!

ναι η σπειρονολακτονη ειναι καλη

το εμου λαδι ειναι καλο

αλλα για να σε βοηθησει θελει 3 φορες την μερα
και λαδωνει πολυ αυτος ειναι και ενας λογος που το αποφευγω
το καλο ειναι οτι απορροφατε γρηγορα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα