revivogen

meandros

Member
γεια σας.
θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας για το revivogen
το εχει δοκιμασει καποιος και να ειχε ικανοποιητικο αποτελεσμα
ειμαι norwood 3A
χρησιμοποιω minoxidil 5%
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: revivogen

meandros είπε:
γεια σας.
θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας για το revivogen
το εχει δοκιμασει καποιος και να ειχε ικανοποιητικο αποτελεσμα
ειμαι norwood 3A
χρησιμοποιω minoxidil 5%

Το revivogen και οποιοδήποτε φυτικό dht - blocker προτείνετε για μικρά μόνο norwood. Αν χρησιμοποιήσεις revivogen και είσαι τυχερός και σου δουλέψει μπορείς να ελπίζεις σε συντήρηση των υπάρχων μαλλιών σου. Και επίσης αν χρησιμοποιήσεις και τα 2 να έχουν πολλές ώρες διαφορά από την χρήση τους το ένα με το άλλο διότι ο ψευδάργηρος που έχει το revivogen αλληλεπιδρά με την μινοξιδίλη.
 

ramones515

New Member
Απ: revivogen

Fenimore και εγώ έχω μικρό Norwood ακόμα και σκέφτομαι αυτόν τον συνδυασμό.

Minoxidil το πρωί κατά τις 11, μετά Revivogen κατά τις 6 και το βράδυ μετά από το μπάνιο (στις 11-12) ξανά Minox σκέφτομαι.

Θα δουλέψει έτσι το Revivo ή πεταμένα λεφτά για τόσες λίγες ώρες; Μήπως να βάζω το ένα το πρωί και το άλλο το βράδυ;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: revivogen

ramones515 είπε:
Fenimore και εγώ έχω μικρό Norwood ακόμα και σκέφτομαι αυτόν τον συνδυασμό.

Minoxidil το πρωί κατά τις 11, μετά Revivogen κατά τις 6 και το βράδυ μετά από το μπάνιο (στις 11-12) ξανά Minox σκέφτομαι.

Θα δουλέψει έτσι το Revivo ή πεταμένα λεφτά για τόσες λίγες ώρες; Μήπως να βάζω το ένα το πρωί και το άλλο το βράδυ;

Αν είναι να χρησιμοποιήσεις κάτι σαν το revivogen θα σου πρότεινα super zix II, που πέρνεις τα συστατικά και το φτιάχνεις μόνος σου.
 

ramones515

New Member
Απ: revivogen

Το άφησα για πέραν του 3μήνου αυτό αν δω διαφορά, καθώς αγχώνομαι λίγο αν θα γίνει σωστά και αν όλα τα υλικά θα είναι ΟΚ.

Προτιμήσα να ξεκινήσω με κάτι εργοστασιακό και προς το παρόν παρήγγειλα Revivogen για 3 μήνες αρχικά. Σε σχέση με αυτό που ρώτησα πριν αν θες την άποψη σου;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: revivogen

ramones515 είπε:
Το άφησα για πέραν του 3μήνου αυτό αν δω διαφορά, καθώς αγχώνομαι λίγο αν θα γίνει σωστά και αν όλα τα υλικά θα είναι ΟΚ.

Προτιμήσα να ξεκινήσω με κάτι εργοστασιακό και προς το παρόν παρήγγειλα Revivogen για 3 μήνες αρχικά. Σε σχέση με αυτό που ρώτησα πριν αν θες την άποψη σου;

Όπως έχω ξαναπεί, 100% δεν σου εγκυάτε κανένας ότι δεν θα πέξει αλληλεπίδραση με την μινοξιδίλη, ακόμα και με πολλές ώρες διαφορά. Εγώ προσωπικά δεν θα ρίσκαρα να χρησιμοποιώ κάτι που έχει zinc παράλληλα με μινοξιδίλη.
Αφού το παρήγγειλες φρόντισε να υπάρχουν όσο το δυνατόν περισσότερες ώρες διαφορά ανάμεσα στα 2 προιόντα και καλά λουσίματα ενδιάμεσα.
 

ramones515

New Member
Απ: revivogen

Ευχαριστώ Fenimore, να 'σαι καλά που βοηθάς.

Μάλλον θα ξεκινήσω με 1ml Minoxidil μόνο πρωί και Revivogen το βράδυ και βλέπουμε...
 

Amanites

New Member
Απ: revivogen

Καλή τύχη παίδες με το Revivogen. Eγώ το πάλεψα για 1 1/2 χρόνο μαζι με minoxidil και εκτός απο καλη συντήρηση δεν εiδα κανενα θεαματικο αποτελεσμα. Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορει να δουλέψει σε καποια αλλη περιπτωση. Εχει πολλα ενεργα συστατικα (ακομα και για regrowth) Στα αρνητικα του επισεις το πολυ λάδωμα.
 
Μπλουζα