Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

jp

New Member
Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να αρχίσω θεραπεία με Revivogen και Regain.
Λαμβάνοντας υπόψη ότι διατηρώ τα μαλλιά μου πολύ κοντά αυτό το καιρό, τι θα ήταν καλύτερο να χρησιμοποιήσω;

Regain: Σπρέι ή αφρό; Από ότι θυμάμαι το σπρέι από παλιότερα που το είχα χρησιμοποιήσει είχε μέσα στο πακέτο ένα μαραφέτι με το οποίο γινόταν roll-on. Ίσως αυτό να ταίριαζε καλύτερα στη περίπτωσή μου;

Revivogen: Σαμπουάν, λοσιόν ή και τα δύο; Υποθέτω πως αν είναι να διαλέξω ένα, το καλύτερο θα ήταν λοσιόν.

Τι σαμπουάν θα μπορούσα να συνδυάσω με τα παραπάνω αν πούμε ότι χρησιμοποιώ το Revivogen μόνο σε λοσιόν; Το Nizoral είναι καλή ιδέα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria

New Member
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

Το revivogen σε μένα δεν έκανε τίποτα, αναρωτιέμαι αν κάποιος τελικά έχει δει βελτίωση από τα μέλη του φόρουμ με αυτό..
Το σαμπουάν του είναι καλό, αλλά καλά σαμπουάν θα βρεις και στην Ελλάδα, δε χρειάζεται να πας μακριά.

Επίσης το roll-on του ρεγκαιν σε σπρέυ είναι νομίζω καλύτερο για πολύ κοντά μαλλιά. Καλό είναι να λούζεσαι με fungoral (έτσι λέγεται το νιζοράλ στα ελληνικά φαρμακεία) 2-3 φορές τη βδομάδα. Τέλος ένα ωραίο σαμπουάν που έχω δοκιμάσει μετά από δοκιμή πολλών και μου "κάθεται" καλά είναι το extra-doux της ducray (φαρμακευτικό). Αλλά για να καταλήξεις στο σαμπουάν που σου ταιριάζει χρειάζονται αρκετές δοκιμές γιατί το κεφάλι του καθενός διαφέρει..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

Το revivogen σε μένα δεν έκανε τίποτα, αναρωτιέμαι αν κάποιος τελικά έχει δει βελτίωση από τα μέλη του φόρουμ με αυτό..
ο λευτερης μονο.αλλα 20 μελη δηλωνουν δυσαρεστημενοι
 

mojo

New Member
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

Και ο Άκης νομίζω είχε δει βελτίωση.
 

gus210

Member
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

kapamarou είπε:
Το revivogen σε μένα δεν έκανε τίποτα, αναρωτιέμαι αν κάποιος τελικά έχει δει βελτίωση από τα μέλη του φόρουμ με αυτό..
ο λευτερης μονο.αλλα 20 μελη δηλωνουν δυσαρεστημενοι

Τότε τι βασανιζόμαστε με το ρεβίβο?
Το 20-1 είναι συντριπτικό.
Τζάμπα το πασάλειμμα :)
 

jp

New Member
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

Καλησπέρα και πάλι,

Θέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο DHT blocker τοπικά και έτσι μετά από διάβασμα αρκετών post στο forum κατέληξα στο Revivogen.
Έχω κατανοήσει ότι οι DHT blockers που χρησιμοποιούνται τοπικά έχουν πολύ χαμηλότερη αποτελεσματικότητα σε σχέση με αυτούς σε μορφή χαπιού, ωστόσο μέχρι εκεί είμαι διατεθειμένος να φτάσω.
Οπότε, θα προτιμούσα αν πρόκειται να κάνετε κάποιο αρνητικό σχόλιο για το Revivogen να συνδυάζεται με μια αντιπρόταση για κάποιο άλλο DHT blocker που εφαρμόζεται τοπικά.

Τελικά το μέχρι τώρα πόρισμα για τη περίπτωσή μου είναι λοσιόν Revivogen, roll-on Regain και σαμπουάν Fungoral. Σωστά;;;

Καλώς ήρθα στη παρέα (νέο μέλος) :tease: !!!
 

alexXXX

Active Member
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

δεν εχετε δικιο ειναι παρα πολυ καλο για να βαφεις αυγα το πασχα δινει ενα χρωμα πιο παραδοσιακο οπως τα βαφουν στα χωρια.αντε με την απατη που ασχολειστε ακομα ολος ο κοσμος το λεει πως ειναι μουφα και σε ξενα σαιτ το διαβασα απλα εδωμεσα καποιοι (πλασιε)πριν κανα χρονο το παρουσιαζαν σαν την καλυτερη λυση και δυστηχως τσιμπμησαμε αρκετοι.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

jp είπε:
Καλησπέρα και πάλι,

Θέλω να χρησιμοποιήσω κάποιο DHT blocker τοπικά και έτσι μετά από διάβασμα αρκετών post στο forum κατέληξα στο Revivogen.
Έχω κατανοήσει ότι οι DHT blockers που χρησιμοποιούνται τοπικά έχουν πολύ χαμηλότερη αποτελεσματικότητα σε σχέση με αυτούς σε μορφή χαπιού, ωστόσο μέχρι εκεί είμαι διατεθειμένος να φτάσω.
Οπότε, θα προτιμούσα αν πρόκειται να κάνετε κάποιο αρνητικό σχόλιο για το Revivogen να συνδυάζεται με μια αντιπρόταση για κάποιο άλλο DHT blocker που εφαρμόζεται τοπικά.

Τελικά το μέχρι τώρα πόρισμα για τη περίπτωσή μου είναι λοσιόν Revivogen, roll-on Regain και σαμπουάν Fungoral. Σωστά;;;

Καλώς ήρθα στη παρέα (νέο μέλος) :tease: !!!

:welc: , κοίτα, ο μόνος τρόπος να μάθεις είναι να το δοκιμάσεις και να δεις μόνος σου. Αν πάντως καταλήξεις στα παραπάνω έχε υπόψει σου ότι ο ψευδάργηρος (zinc) που έχει το revivogen αλληλεπιδρά με την μινοξιδίλη (στο regaine) και μειώνει την αποτελεσματικότητα της. Γι' αυτό χρειάζονται αρκετές ώρες διαφορά μεταξύ τους όταν τα βάζεις (πχ το ένα το βράδυ, το άλλο το πρωί)



XxxxX είπε:
δεν εχετε δικιο ειναι παρα πολυ καλο για να βαφεις αυγα το πασχα δινει ενα χρωμα πιο παραδοσιακο οπως τα βαφουν στα χωρια.αντε με την απ@τη που ασχολειστε ακομα ολος ο κοσμος το λεει πως ειναι μουφα και σε ξενα σαιτ το διαβασα απλα εδωμεσα καποιοι (πλασιε)πριν κανα χρονο το παρουσιαζαν σαν την καλυτερη λυση και δυστηχως τσιμπμησαμε αρκετοι.

καλό πάσχα!
 

Maria

New Member
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

XxxxX είπε:
πριν κανα χρονο το παρουσιαζαν σαν την καλυτερη λυση και δυστηχως τσιμπμησαμε αρκετοι.

πράγματι στο φόρουμ το ρεβιβοτζεν έχει παρουσιαστεί σαν το σίγουρο φάρμακο για να μπλοκάρεις την DHT. Αυτό φαίνεται κι από τα νέα μέλη που μπαίνουν στο φόρουμ, που αποφασίζουν να ξεκινήσουν θεραπεία με ρεβιβοτζέν... Κι εγώ έτσι είχα τσιμπήσει στην αρχή...

Νομίζω ότι είναι λάθος να αναγράφεται στην ενότητα του site για τις θεραπείες (στην αρχική σελίδα ) το ρεβιβοτζεν στην κατηγορία "Αποτελεσματικά προϊόντα από δοκιμές χρηστών". Υπάρχουν κι άλλα εκεί μέσα που δε νομίζω να έχουμε μαρτυρίες μελών του φόρουμ για το κατά πόσο είναι αποτελεσματικά... δείτε εδώ:http://www.hairlossgr.com/treatments/men/

Μήπως έτσι κατευθύνονται σε διάφορες λανθασμένες αγορές προϊόντων τα μέλη;;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

Maria είπε:
[quote author=XxxxX link=topic=2971.msg53768#msg53768 date=1306298042]

πριν κανα χρονο το παρουσιαζαν σαν την καλυτερη λυση και δυστηχως τσιμπμησαμε αρκετοι.

πράγματι στο φόρουμ το ρεβιβοτζεν έχει παρουσιαστεί σαν το σίγουρο φάρμακο για να μπλοκάρεις την DHT. Αυτό φαίνεται κι από τα νέα μέλη που μπαίνουν στο φόρουμ, που αποφασίζουν να ξεκινήσουν θεραπεία με ρεβιβοτζέν... Κι εγώ έτσι είχα τσιμπήσει στην αρχή...

Νομίζω ότι είναι λάθος να αναγράφεται στην ενότητα του site για τις θεραπείες (στην αρχική σελίδα ) το ρεβιβοτζεν στην κατηγορία "Αποτελεσματικά προϊόντα από δοκιμές χρηστών". Υπάρχουν κι άλλα εκεί μέσα που δε νομίζω να έχουμε μαρτυρίες μελών του φόρουμ για το κατά πόσο είναι αποτελεσματικά... δείτε εδώ:http://www.hairlossgr.com/treatments/men/

Μήπως έτσι κατευθύνονται σε διάφορες λανθασμένες αγορές προϊόντων τα μέλη;;
[/quote]

@Maria τα πράγματα είναι πιο πολύπλοκα, το revivogen για τα συστατικά που έχει αξίζει κάποιος να το χρησιμοποιήσει, για την τιμή του όμως και γι αυτά που λέει ότι προσφέρει όχι. Δεν θα σου πω ψέματα, κι εγώ με 1 χρόνο χρήσης περίμενα περισσότερα, αλλά επειδή κάτι δεν δίνει τα μέγιστα σε κάποιον δεν σημένει ότι δεν αξίζει σαν προιόν. Υπάρχουν και άλλα προιόντα που είχαν κακές κριτικές απο χρήστες, ακόμα και "δυνατά" προιόντα. Καλύτερα αυτήν τη στιγμη κάποιο νέο μέλος να "τσιμπήσει" όπως λες με το revivogen παρά να χρησιμοποιήσει τα snake oils που διαφημίζει η τηλεόραση. Και μην ξεχνάει κανείς, είναι απλά ένα φυτικό dht-blocker χωρίς παρενέργειες, κανείς δεν είπε να περιμένει θαύματα απο αυτό.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revivogen (σπρέι ή αφρός;;;) & Regaine (σαμπουάν ή λοσιόν;;;)

το revivogen,το crinagen,το palmogen,και το super zix ανηκουν στα πολυ light blocker,γνωμη μου ειναι οποιος θελει να τα δοκιμασει να στραφει σε zix που ειναι ετη φωτος φθηνοτερο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα