Revita shampoo

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
ψάχνοντας για σαμπουάν με πολλά και διάφορα γνωστά συστατικά κατά της τριχόπτωσης και ενίσχυσης της φυσικής/φυτικής ενίσχυσης των τριχών,έπεσα σε μία συζήτηση(αμερικάνικο φόρουμ για την τριχόπτωση) για το Revita-το προϊόν έχει αναφερθεί/χρησιμοποιηθεί και από μέλη του φόρουμ εδώ

το Revita συνδυάζει πολλά στην σύνθεσή του :

Νερό, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, καφεΐνη, Κετοκοναζόλη, Pyrus Malus (Apple) Απόσπασμα Σπόρων, Aspalathus Linearis Leaf Extract (Roobios), Apple Polyphenol (Procyanidin B-1), Καρνιτίνη HCl, HCl Ornitine, ακετυλο κυστεΐνη, Διμεθυλο σουλφόνης ( ΜΔΚ), Ταυρίνη, Emu Oil, Βιοτίνη, πεπτίδια χαλκού, Aloe Barbadensis Leaf Juice (Spray Αποξηραμένες), Glycereth-7, Glycerin, Polyquaternium 10, στεατικό γλυκόλη, μενθυλίου Γαλακτικός (μινθόλη Παράγωγα), EUK-134 (χλοοτάπητας μιμούνται / Spin Trap ), PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PEG-6 Καπρυλικό / καπριλικός Γλυκερίδια μινθόλη, ΣΕΣΣ ψευδάργυρος, κιτρικό οξύ, χλωριούχο νάτριο, Methylchloroisothiazolinone, μεθυλισοθειαζολινόνη, Tetrasodium EDTA, Red 40, Blue 1

για αυτά που υπογραμμίζω έχουμε γράψει και ποσταρει πολλές φορές - κλινικές έρευνες δείχνουν ότι βοηθούν κατά της τριχόπτωσης,στην ανάπλαση της επιδερμίδας και ενεργοποιούν την επανέκφυση

η τιμή του είναι περίπου 20 €(+μεταφορικά) και χρησιμοποιείται σαν καθημερινό σαμπουάν ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kondax

New Member
Απ: Revita shampoo

Γεια σου Σπυρο!

Εγω το εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο προιον.Το ειχα παρει απο αμερικη το καλοκαιρι και το δοκιμασα για 3 μηνες.
Δεν ειδα κατι συνταρακτικο,ειναι ενα καλο σαμπουαν αλλα ειναι ακριβο.επισης θυμαμαι οτι ειχε ωραια μυρωδια και σου αφηνε το κεφαλι με μια αισθηση δροσιας!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revita shampoo

ναι ειναι της ιδιας εταιριας spectal αν θυμαμαι καλα

νομιζω ειχαμε μιλησει καπου για αυτο το προιον

βασικα τα συστατικα του δειχνουν εξαιρετικα . . . πριν κανενα 6μηνο που το εψαχνα λιγο για αυτο

ειχα διαβασει οτι στους περισσοτερους που το χρησιμοποιουν εμφανιζεται shedding ( και πως να μην γινει κατι τετοιο με τοσα πραγματα μεσα )

στα αρνητικα ειναι η τιμη του οποιος ειναι διαθεσημος να τα δωσει καλο σαμπουαν ειναι αλλα δεν πιστευω να αξιζει τα λεφτα του γιατι ειναι σαμπουαν και ως γνωστον τα σαμπουαν ειναι βοηθητικα ενισχυτικα και οχι θεραπεια
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Revita shampoo

http://www.feelunique.com/p/DS-Laboratories-Revita-Hair-Growth-Stimulating-Shampoo-200ml.html

22.3ε με δωρεαν μεταφορικα ;).

κ αυτο του Lee

Quantity and Ingredients: 4 oz. Ketoconazole 2%, salicylic acid 3%, purified water, hydrolyzed keratin protein, quarternium 19, sodium styrene/acrylates/divinylbenzene polymer, sodium laureth cocamidopropyl betaine, sodium laureth sulfate, panthenol, soapbark, citric acid, allantoin, methylparaben, glyceryl PABA, sodium chloride, fragrance, red coloring, imidurea, sodium hydroxide.
Length of Use: Variable, depending on the amount used during each shampooing and the frequency of use. When used 2 to 3 times a week, this is approximately a one-month supply.

καλο δεν φαινεται στα 10-11ε?
 

magic810

New Member
Απ: Revita shampoo

akishellas3 είπε:
http://www.feelunique.com/p/DS-Laboratories-Revita-Hair-Growth-Stimulating-Shampoo-200ml.html

22.3ε με δωρεαν μεταφορικα ;).

κ αυτο του Lee

Quantity and Ingredients: 4 oz. Ketoconazole 2%, salicylic acid 3%, purified water, hydrolyzed keratin protein, quarternium 19, sodium styrene/acrylates/divinylbenzene polymer, sodium laureth cocamidopropyl betaine, sodium laureth sulfate, panthenol, soapbark, citric acid, allantoin, methylparaben, glyceryl PABA, sodium chloride, fragrance, red coloring, imidurea, sodium hydroxide.
Length of Use: Variable, depending on the amount used during each shampooing and the frequency of use. When used 2 to 3 times a week, this is approximately a one-month supply.

καλο δεν φαινεται στα 10-11ε?

Παρα παρα παρα πολυ ευχαριστημενος......με του Lee το σαμπουαν και γενικα με τα προιοντα του........
Ακομα και η μινοξιδιλη του εχει βιταμινη Ε μεσα που τουλαχιστον εμενα δεν μου ερεθιζει το κεφαλι....
Ανεπιφυλακτα το σαμπουαν του ειναι κορυφαιο.....
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Revita shampoo

Ευχαριστω Magic ,ρε φιλε μιας που εισαι εδω τωρα με την Σπυρο του Tropheus που εχω κανει εχω δει διαφορα προς το καλο ,πιο χοντρη τριχα βγηκαν τριχουλες νεες μπροστα (τι να πω μπορει να μου φαινεται παντως κανει δουλεια) κ αναρωτιεμαι το αντιστοιχο του Lee που λετε ειναι αυτο απο κατω ?

#201 Spironolactone 2% Liquid
Price: $ 19.00
Quantity and Ingredients: 60 mL. 2% Spironolactone (20mg spironolactone /mL) in a liquid base of 50% ethyl alcohol, 30% propylene glycol, 20% water
Length of Use: Depending on the frequency of application and the amount applied, 60 mL is a 1 to 2 months supply.

Ρωταω διοτι δεν βλεπω ALDACTONE να εχει βαλει πουθενα ο Lee ? Τα εχω μπερδεψει?
 

magic810

New Member
Απ: Revita shampoo

akishellas3 είπε:
Ευχαριστω Magic ,ρε φιλε μιας που εισαι εδω τωρα με την Σπυρο του Tropheus που εχω κανει εχω δει διαφορα προς το καλο ,πιο χοντρη τριχα βγηκαν τριχουλες νεες μπροστα (τι να πω μπορει να μου φαινεται παντως κανει δουλεια) κ αναρωτιεμαι το αντιστοιχο του Lee που λετε ειναι αυτο απο κατω ?

#201 Spironolactone 2% Liquid
Price: $ 19.00
Quantity and Ingredients: 60 mL. 2% Spironolactone (20mg spironolactone /mL) in a liquid base of 50% ethyl alcohol, 30% propylene glycol, 20% water
Length of Use: Depending on the frequency of application and the amount applied, 60 mL is a 1 to 2 months supply.

Ρωταω διοτι δεν βλεπω ALDACTONE να εχει βαλει πουθενα ο Lee ? Τα εχω μπερδεψει?

Αυτο ειναι φιλε....και δεν θελω να κανω διαφημιση στον τυπο ...αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τα προιοντα του....
Βεβαια χρησιμοποιω και την κρεμα του.....SPIRO 5% το βραδυ...
το πρωι μαζι με φιναστεριδη την 2% δεν ξερω αλλα η τριχοπτωση μου φαινεται να εχει σταματησει...
Τωρα ειναι τα δυσκολα του regrowth που λενε....και χρησιμοποιω ανελιπως και δυο φορες την ημερα μινοξιδιλη παλι απο Lee και μπορω να πω οτι ειμαι κατενθουσιασμενος μιας και δεν εχω πια ερεθισμους και δεν λαδωνει το κεφαλι μου.....
Επισης ακουστηκε οτι μυριζει η spiro με την προσθηκη οινοπνευματος.....εμενα δεν μου μου μυριζει τπτ....ισως να φταιει οτι την εχω στο ψυγειο..... ;)
 

vrm

Member
Απ: Revita shampoo

Πραγματι το Revita φαινεται οτι ειναι πολυ καλο σαμπουαν, αν λαβει κανεις υποψη τα συστατικα του. Εντουτοις μου δημιουργηθηκε η εξης απορια ( ισως ανοητη...) αν όντως το revita ή το οποιοδηποτε revita εχει ως αποτελεσμα τον περιορισμο της τριχοπτωσης αλλα και την επανεκφυση μαλλιων αυτο με τη σειρα του δεν θα οδηγουσε σε αυξηση της τριχοφυιας στο προσωπο ??? ::)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revita shampoo

ενα σαμπουαν ειναι μονο ενα καλο σαμπουαν
απο σαμπουαν ειναι σπανιο να δει κανεις αποτελεσμα

απο τα να παιρνεις απο σουπερ μαρκετ σαφως ειναι καλυτερο
 

magic810

New Member
Απ: Revita shampoo

NIOXIN Shampoo
Aqua/Water, Tea-Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Wheat Amino Acids, Hydroxypropyltrimonium Honey, Cocamide MEA, Aloe Barbadensis, PEG-150 Distearate, Panthenol, Glycoproteins, Polysorbate-60, Polysorbate-80, Cystine BIS-PG-Propylsilanetriol, Hydrolyzed Keratin, Acetamide MEA, Propylene Glycol, Ethoxydiglycol, Coenzyme A, Coenzyme B5, Coenzyme B6, Coenzyme B12, Coenzyme Folate, Coenzyme Nicotinate, Coenzyme Q6-10, Coenzyme R, Coenzyme Thiamine, Achillea Millefolium, Anthemis Nobilis, Camellia Sinensis, Citrus Grandis, Dioscorea Villosa, Equisetum Arvense, Humulus Lupulus, Melissa Officinalis, Mentha Piperita, Prunus Africana, Rosmarinus Officinalis, Salvia Officinalis, Serenda Serrulata, Symphytum Officinale, Taraxacum Officinale, Thymus Vulgaris, Urita Dioca, Tocopherol, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Silicone Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, PEG-90M, Biotin, Niacin, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, C.I. 42090/Blue 1.


NANO Shampoo
Water, PEG Sorbitan Laurate, Cocamidopropyl betaine, sodium laureth sulfate, PEG 150, Disodiumcocoamphodiacetate, NaCl, PEG 150 distearate, laureth 13 carboxylate, panthenol, 3 carboxylicacidpyridine N-oxide (NANO), allantoin, arginine, puper oxide dismutase (copper peptide), fragrance


MIN New York Shampoo
Purified Water (Aqua), Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Cocamidopropyl Betaine, Procapil, Sodium Chloride, Cocamide MEA, Glycol Stearate, Quaternium-15, Hydrolized Wheat Protein, Stearamide AMP, Panthenol, Copper Peptide Y3, Serenoa Serrulata Fruit Extract (Saw Palmetto), Biotin, Zinc Sulfate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl Palmitate, Ascorbic Acid (Vitamin C), Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance, FD & C Blue, Citric Acid and other ingredients.


NISIM Shampoo
Dry hair formula: Sodium Laureth Sulfate, Distilled water, cocomidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Chloride, Dimethicone, Glycol Distearate, Herbal Extract, Insoitol, Panthenol, Cysteine, Cystine, Methionine, Biotin, Citric Acid, Fragrance, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazlinone, FD & C Blue #1

Oily hair formula: Distilled water, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, cocomidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium chloride, herbal extract, Insoitol, Panthenol, Cysteine, Cystine, Methionine, Biotin, Citric Acid, Fragrance, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazlinone, FD & C Yellow #5, D&C Red #33


TRICOMIN Shampoo
Purified water, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamidopropyl Betaine, Ceteth-16, Glycerin, Laneth-16, Oleth-16, Steareth-16, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Triamino Copper Nutritional Complex, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Fragrance, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Peppermint Oil, D&C Red #33, FD&C Blue#1


REVIVOGEN Shampoo
Deionized water, Decyl polyglucose, Cocoamphocarboxyglycinate, Cocamide MEA, Aloe Vera, Jojoba Oil, Cocoyl Sarcosine, Dimethicone, Ethylene glychol stearate, Polyquatrenium-4, Panthenol, Saw Palmetto extract, Niacin, Guar, Soy protein, Pyridoxal Hydrochloride, Silk Protein, Allantoin, Ascorbic acid, Alpha linolenic acid, Gamma linolenic acid, Linoleic acid, Zinc sulfate, Azaleic acid, Menthol, Benzophenone-4, Methyl Paraben


REGROWTH Shampoo
4 oz. Ketoconazole 2%, salicylic acid 3%, purified water, hydrolyzed keratin protein, quarternium 19, sodium styrene/acrylates/divinylbenzene polymer, sodium laureth cocamidopropyl betaine, sodium laureth sulfate, panthenol, soapbark, citric acid, allantoin, methylparaben, glyceryl PABA, sodium chloride, fragrance, red coloring, imidurea, sodium hydroxide.


και φυσικα το REVITA και το NIZORAL/FUNGORAL ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει σε σαμπουαν ;) ;D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revita shampoo

akishellas3 είπε:
http://www.feelunique.com/p/DS-Laboratories-Revita-Hair-Growth-Stimulating-Shampoo-200ml.html

22.3ε με δωρεαν μεταφορικα ;).

κ αυτο του Lee

Quantity and Ingredients: 4 oz. Ketoconazole 2%, salicylic acid 3%, purified water, hydrolyzed keratin protein, quarternium 19, sodium styrene/acrylates/divinylbenzene polymer, sodium laureth cocamidopropyl betaine, sodium laureth sulfate, panthenol, soapbark, citric acid, allantoin, methylparaben, glyceryl PABA, sodium chloride, fragrance, red coloring, imidurea, sodium hydroxide.
Length of Use: Variable, depending on the amount used during each shampooing and the frequency of use. When used 2 to 3 times a week, this is approximately a one-month supply.

καλο δεν φαινεται στα 10-11ε?
χθες παρήγγειλα-μόνο για Αγγλία είναι τζάμπα τα μεταφορικά :(
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Revita shampoo

Επειδή σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο σαμπουάν, είδα ότι η εταιρεία προτείνει να χρησιμοποιείται τουλάχιστον 5 φορές την εβδομάδα και μάλιστα σε ξένο φόρουμ διάβασα ότι αν χρησιμοποιείται λιγότερο (π.χ 3 φορές) μπορεί να έχει και αρνητικά αποτελέσματα, κάτι που μου φαίνεται κάπως υπερβολή.

Από την άλλη, το revita περιλαμβάνει ketoconazole. Σε τι ποσοστό δεν λέει αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι 1%. Συνεπώς οι 5 φορές την εβδομάδα δεν είναι επικίνδυνο?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revita shampoo

http://www.beautypaths.eu/el/category/393338/product/3936343237/productdetails.aspx - παραγγελία από ελληνικό site
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: Revita shampoo

Σπύρο, εσυ τι πιστεύεις? Το να λούζεσαι 5 φορές την βδομάδα με ένα σαμπουάν που περιέχει κετο, έστω και 1% δεν είναι λίγο επίφοβο?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Revita shampoo

δεν ξέρω αν είναι επίφοβο,από ό,τι έψαξα δεν υπάρχει περιορισμός όσον αφορά την συχνότητα - αυτά λέγαμε και με τον Άκη που έχουμε κολλήσει στο fungoral/nizoral >1 χρόνο,3 φορές την εβδομάδα και δεν είδαμε sides με τόσο μακροχρόνια συχνή χρήση ;D

σίγουρα θα παίξει shed (ήδη παρατηρώ αυξημένη τριχόπτωση) και μένει να ποστάρω στην πράξη τι γίνεται μετά 3-4 μήνες... ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα