Retinoic acid lotion 0.05%

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

Blindfold είπε:
κάτσε γιατί με μπερδεύεις... Retinoic acid lotion 0.05% = tretinoin 0.05%;
ναι,ειναι η ιδια περιεκτικοτητα με την airol που χρησιμοποιω,αλλα σε υγρη μορφη ειναι ποιο αποτελεσματικη
 

lab_rat

Member
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

kapamarou είπε:
δεν προκειτε να πεσουν,αλλα δεν πρεπει να παμε κοντρα σε ερεθισμους

Μπορεις ομως να το αραιωσεις μεχρι εκει που το αντεχεις! ;)
Εγω πχ με την airol δεν καταλαβαινω τπτ οσο και να βαλω!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

Μπορεις ομως να το αραιωσεις μεχρι εκει που το αντεχεις! ;)
Εγω πχ με την airol δεν καταλαβαινω τπτ οσο και να βαλω!
η να βαλεις ρετινολη που εχει τα ιδια αποτελεσματα χωρις ερεθισμους(λενε φημες στο google)
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

ασχετο kapamarou ειδα την υπογραφη σου πολλα δε βαζεις ? :-[ Τι αποτελεσματα εχεις δει?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

ασχετο kapamarou ειδα την υπογραφη σου πολλα δε βαζεις ? Τι αποτελεσματα εχεις δει?

δεν τα βαζω ταυτοχρονα,τα χρησιμοποιουσα κατα διαστηματα,καποια δυνατα,καποια αδυναμα
 

lab_rat

Member
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

Χαχα... φανταζεσαι να τα χρησιμοποιουσες ολα αυτα?? Θα κυκλοφορουσες με το βαλιτσακι του σπορτ μπιλυ και καθε μιση ωρα θα εβαζες και κατι :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

Lab_hair είπε:
Χαχα... φανταζεσαι να τα χρησιμοποιουσες ολα αυτα?? Θα κυκλοφορουσες με το βαλιτσακι του σπορτ μπιλυ και καθε μιση ωρα θα εβαζες και κατι :D
θα κουβαλουσα σχολικη τσαντα και θα την επεφτα στις γωνιες για την δοση μου :D
 

xDante

Member
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

Kapamarou 2 ερωτήσεις
1ον έχεις σταματήσει την μινοξ ? και αν ναι γιατί ? (δεν φαίνεται στην υπογραφή σου)
2ον γιατί λούζεσαι με αυτό το σαμπου ? (προσωπικά για μένα είναι το χειρότερο σαμπουάν )

και μία 3η μπόνους η λοσιόν του ρετινοικού οξέως κατα πόσο είναι μπόμπα και τί διαφορά έχει απο την αιρόλ που βάζεις ?
:D η αιρόλ μου είπε μια φαρμακοποιός οτι θα σταματήσει να βγαίνει ξέρεις κάτι γ αυτο?
3β σκέτη αιρόλ υπάρχει πιθανότητα να κάνει κάτι ? γιατί σκέφτομαι να της δώσω μία ευκαιρία αφού έχω ενεργοποιημένους θύλακες απο το οξυζενέ και θέλω το boost που είδες εσύ και ο Lukas Alkoholix
3γ πού μπορώ να βρώ μινοξ 0.5% ? η και μικρότερης περιεκτικότητας καθώς το συμπέρασμα που έβγαλα (προσωπικά) οτι η 5 % είναι άχρηστη και περνάει στο αίμα τσάμπα ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

Kapamarou 2 ερωτήσεις
και 10 αμα θες :D ;D

1ον έχεις σταματήσει την μινοξ ? και αν ναι γιατί ? (δεν φαίνεται στην υπογραφή σου)
την σταματησα γιατι τελικα η tretinoin δρα σαν dht blocker μειονοντας τους υποδοχεις ανδογονων,σαν growth stιmulant απο μονη της χωρις μινοξ,φημες λενε οτι φτιαχνει και φραπε :eek:
2ον γιατί λούζεσαι με αυτό το σαμπου ? (προσωπικά για μένα είναι το χειρότερο σαμπουάν )
επειδη χρησιμοποιουσα μινοξ και το συγκεκριμενο δεν εχει ψευδαργυρο,θα το σταματησω σιγα σιγα.

και μία 3η μπόνους η λοσιόν του ρετινοικού οξέως κατα πόσο είναι μπόμπα και τί διαφορά έχει απο την αιρόλ που βάζεις ?
σε υγρη μορφη ειναι ποιο δυνατη
:D η αιρόλ μου είπε μια φαρμακοποιός οτι θα σταματήσει να βγαίνει ξέρεις κάτι γ αυτο?
:eek: μην δουνε ανθρωπο να προκοβει οι εταιρειες
3β σκέτη αιρόλ υπάρχει πιθανότητα να κάνει κάτι ? γιατί σκέφτομαι να της δώσω μία ευκαιρία αφού έχω ενεργοποιημένους θύλακες απο το οξυζενέ και θέλω το boost που είδες εσύ και ο Lukas Alkoholix μειονοντας τους υποδοχεις ανδρογονων
κραταω μικρο καλαθι,αν η tretinoin κανει ολα αυτα που εχω διαβασει στο google...
3γ πού μπορώ να βρώ μινοξ 0.5% ? η και μικρότερης περιεκτικότητας καθώς το συμπέρασμα που έβγαλα (προσωπικά) οτι η 5 % είναι άχρηστη και περνάει στο αίμα τσάμπα ?
παιρνεις μια 2% του εμποριου,προσθετειες καθαρο οινοπνευμα και προπυλαινογλυκολη μεχρι να την φερεις στην περιεκτικοτητα που θες
 

xDante

Member
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

Παράθεση
[sup]3β σκέτη αιρόλ υπάρχει πιθανότητα να κάνει κάτι ? γιατί σκέφτομαι να της δώσω μία ευκαιρία αφού έχω ενεργοποιημένους θύλακες απο το οξυζενέ και θέλω το boost που είδες εσύ και ο Lukas Alkoholix μειονοντας τους υποδοχεις ανδρογονων[/sup]
κραταω μικρο καλαθι,αν η tretinoin κανει ολα αυτα που εχω διαβασει στο google...

μπορείς να μου αναλύσεις λίγο το σκεπτικό σου ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

xDante είπε:
Παράθεση
[sup]3β σκέτη αιρόλ υπάρχει πιθανότητα να κάνει κάτι ? γιατί σκέφτομαι να της δώσω μία ευκαιρία αφού έχω ενεργοποιημένους θύλακες απο το οξυζενέ και θέλω το boost που είδες εσύ και ο Lukas Alkoholix μειονοντας τους υποδοχεις ανδρογονων[/sup]
κραταω μικρο καλαθι,αν η tretinoin κανει ολα αυτα που εχω διαβασει στο google...

μπορείς να μου αναλύσεις λίγο το σκεπτικό σου ?
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.hairsite.com/hair-loss-info/retin-a-tretinoin.htm&ei=aSK8TfaoKcnOsgbBxZzvBQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CCgQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dtretinoin%2Bgrowth%2Bhaor%26hl%3Del%26biw%3D1441%26bih%3D710%26prmd%3Divns
 

xDante

Member
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

θέλει και μινόξ :chinscratch :chinscratch αλλά μου φαίνεται οτι μόνη της ίσως κάνει ότι μου έκανε το οξυζενέ :chinscratch θα την ψάξω περαιτέρω thanx Kap 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Retinoic acid lotion 0.05%

xDante είπε:
θέλει και μινόξ :chinscratch :chinscratch αλλά μου φαίνεται οτι μόνη της ίσως κάνει ότι μου έκανε το οξυζενέ :chinscratch θα την ψάξω περαιτέρω thanx Kap 8)
σε καποιο σημειο γραφει οτι σε γυναικες εδωσε επανεκφυση και σκετη χωρις μινοξ.
θα δηξει,τωρα την δοκιμαζω σκετη
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα