regain

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Lostre

New Member
kapa είπε:
glory είπε:
ποσεσ φορεσ στο 24ωρο πρεπει να μπαινει το regain 5% afros

το θεμα μεταφερθηκε στο "Γενική συζήτηση για την τριχόπτωση"
μια φορα την ημερα μετα το μπανιο

Ρε παιδιά εγώ 2 ήξερα είναι το κανονικό αν θες να δεις υποτίθεται μέγιστα αποτελέσματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Lostre είπε:
Ρε παιδιά εγώ 2 ήξερα είναι το κανονικό αν θες να δεις υποτίθεται μέγιστα αποτελέσματα.

υποτιθεται ναι.
αλλα στην πραξη δεν θα δεις διαφορά με 2 η μια εφαρμογη.
περισσοτερες παρενεργειες ναι,αποτελεσματα οχι.
εγω δεν ειδα διαφορά με 1 και με 6 εφαρμογες την ημερα.
 

Lostre

New Member
'Oχι τίποτε άλλο, αλλά γλιτώνεις και τα μισά λεφτά. 37 ευρώ κάνει στο φαρμακείο. Επίσης άμα θες να την χρησιμοποιήσεις σε nor6 με 2 εφαρμογές την ημέρα πραγματικά δεν ξέρω αν κάνω λάθος στις εφαρμογές, αλλά 30 μέρες δεν διαρκεί.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Lostre είπε:
'Oχι τίποτε άλλο, αλλά γλιτώνεις και τα μισά λεφτά. 37 ευρώ κάνει στο φαρμακείο. Επίσης άμα θες να την χρησιμοποιήσεις σε nor6 με 2 εφαρμογές την ημέρα πραγματικά δεν ξέρω αν κάνω λάθος στις εφαρμογές, αλλά 30 μέρες δεν διαρκεί.

οι 2 εφαρμογες την ημερα ειναι μια διαφημιστικη καμπανια για να αδειαζεις την λοσιον γρηγορα και να σκας χρημα.
αυτο ησχυει για ολες τις λοσιον και οχι μονο για την μινοξιδιλη
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
kapa είπε:
Lostre είπε:
'Oχι τίποτε άλλο, αλλά γλιτώνεις και τα μισά λεφτά. 37 ευρώ κάνει στο φαρμακείο. Επίσης άμα θες να την χρησιμοποιήσεις σε nor6 με 2 εφαρμογές την ημέρα πραγματικά δεν ξέρω αν κάνω λάθος στις εφαρμογές, αλλά 30 μέρες δεν διαρκεί.

οι 2 εφαρμογες την ημερα ειναι μια διαφημιστικη καμπανια για να αδειαζεις την λοσιον γρηγορα και να σκας χρημα.
αυτο ησχυει για ολες τις λοσιον και οχι μονο για την μινοξιδιλη

Κάπα, δεν ισχύει ότι η μινοξιδίλη μένει στο αίμα 11 ώρες, εξ ου και η χρήση της δύο φορές την ημέρα;
 

jimys

Member
Yul Brynner είπε:
kapa είπε:
Lostre είπε:
'Oχι τίποτε άλλο, αλλά γλιτώνεις και τα μισά λεφτά. 37 ευρώ κάνει στο φαρμακείο. Επίσης άμα θες να την χρησιμοποιήσεις σε nor6 με 2 εφαρμογές την ημέρα πραγματικά δεν ξέρω αν κάνω λάθος στις εφαρμογές, αλλά 30 μέρες δεν διαρκεί.

οι 2 εφαρμογες την ημερα ειναι μια διαφημιστικη καμπανια για να αδειαζεις την λοσιον γρηγορα και να σκας χρημα.
αυτο ησχυει για ολες τις λοσιον και οχι μονο για την μινοξιδιλη

Κάπα, δεν ισχύει ότι η μινοξιδίλη μένει στο αίμα 11 ώρες, εξ ου και η χρήση της δύο φορές την ημέρα;

νομίζω οτι είναι 21 και όχι 11 , αλλά παρόλαυτα νομίζω ότι ο κάπα μιλάει για την εμπειρικό κανόνα ο οποίος έχει δείξει ότι τα τοπικά κια μια φορά τη μέρα δουλεύουν..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σε περιπτωση που μπει στο αιμα η μινοξιδιλη ειναι σιγουρες και οι παρενεργειες.
ειναι ενα φαρμακο πρωτα απο ολα,και μαλιστα φαρμακο το οποιο αποσυρθηκε στην χωρα μας.
και στις 2 περιπτωσεις μια η δυο εφαρμογες η μινοξιδιλη μενει 24 ωρες στο δερμα.
δεν το εχω διαπιστωσει μονο εγω,αλλα ολοι οσοι κανανε μεταγραφη απο 2 σε 1 εφαρμογη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zotrix

Active Member
παιδιά εγώ έχω σταματήσει το regain 25 μέρες τώρα δοκιμαστικά και το πρόσωπο μου φαίνεται λίγο πιο 'αδύνατο' στο καθρέφτη. Όμως είμαι σιγουρος ότι μου έχει σταματήσει την τριχόπτωση, επομένως πρέπει να βρω μια λύση στη δοσοληψια του. Ας πούμε μία φορά τη μέρα και διακοπή του που και που για λίγο ώστε να ηρεμήσει το δέρμα.
 

petrospap

Active Member
Και γω το κόβω σιγα σιγα..μακάρι να μην το αρχιζα..με έπιασε στην αρχη και τωρα δεν δίνει τπτ..και τωρα τελευταία άρχισε το φουσκωμα στο πρόσωπο οποτε φεύγει πακέτο
 

kal

Member
Ηξερα οτι μετα τα 2 χρονια λεει 1 φορα την μερα εφαρμογη για συντηρηση..Αλλα δν θα μας παρει η κατηφορα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
P-q είπε:
kapa είπε:
σε περιπτωση που μπει στο αιμα η μινοξιδιλη ειναι σιγουρες και οι παρενεργειες.
Βασικα ο regain σε αφρο δεν λεγανε οτι δεν εχει τις παρενεργειες (φαγουρα κτλ) που εχει το υγρο? Δεν ισχυει αυτο?

κατα κανονα ναι.
ειναι αλλο οι συστημικες παρενεργειες ομως και αλλο οι δερματικες
 
Μπλουζα