Regain καλό ή κακό;

Ar1s

New Member
Όταν κάνω τα μαλλιά μου έτσι πίσω έχει γίνει αυτό που βλέπετε. Όταν το αφήνω δεν φαίνεται γιατι έρχονται μπροστά και το κρύβουν. Νομίζω πως αυτό θα αρχίσει να προχωράει και θα καραφλιάσω ... Είμαι 25 χρονών.. Τι μου προτείνετε να κάνω;;
 

Συνημμένα

  • Photo on 8-29-15 at 2.31 PM.jpg
    Photo on 8-29-15 at 2.31 PM.jpg
    95 KB · Προβολές: 95

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Οντως φιλε μου εχεις αρχισει, αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα καραφλιασεις εντελως. Αν εισαι κομπλε πισω μην ανησυχεις για την ωρα. Για την hairline δεν υπαρχουν πολλα που μπορουν να γινουν. Μινοξιδιλη αρχισε να βαζεις τοπικα. Ουτως η αλλως οι κροταφοι σε ολους υποχωρουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οντως φιλε μου εχεις αρχισει, αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα καραφλιασεις εντελως. Αν εισαι κομπλε πισω μην ανησυχεις για την ωρα. Για την hairline δεν υπαρχουν πολλα που μπορουν να γινουν. Μινοξιδιλη αρχισε να βαζεις τοπικα. Ουτως η αλλως οι κροταφοι σε ολους υποχωρουν.
Ειπαμε χρειαζονται πρωτα μετρησεις τουλαχιστον dht, κ E1.
Τι ειναι η μινοξιδιλη coca cola που παει με ολα, οπως λεει η διαφημηση.
Η μινοξιδιλη βοηθαει πολυ οταν υπαρχει υψηλη DHT μαζι με calsification.
Τοτε βοηθαει κ το ρολερ, οπως λεει κ ο Καππα.
Βοηθαει κ η λαδι απτο δενδρολιβανο.
Αλλα εδω ο Αρης το πολυ πιθανον εχει θεμα με Οιστρονη.
 

stelios85

New Member
Ξεκίνησα σήμερα την εφαρμογή regaine. Για να δούμε αν θα φέρει κανένα αποτέλεσμα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

  1. Οι 6 ψεκασμοί είναι για το σύνολο της περιοχής? Δηλαδή χωρίζω την περιοχή στα 6 και ρίχνω από έναν ψεκασμό?
  2. Ποιά από τα 2 ακροφύσια προτείνετε?
  3. Ξεκίνησα να βάζω 2 φορές την ημέρα, αν ξεκινήσω και revivogen που θέλει κι αυτό 2 φορές πως θα τα ρυθμίσω?
  4. Χρησιμοποιώ ενυδατική κρέμα προσώπου τον τελευταίο καιρό.Υπάρχει περίπτωση να είναι κακός συνδυασμός με το regaine? Γιατί έχω ακούσει για παραμορφώσεις στο πρόσωπο.

 

salonikios30

Active Member
ar1s μολις ειδα την φωτο σου νομιζα οτι καταλαθως αναρτησα το μαλλι μου, στο μαλλι ημαστε διδυμοι με εξαιρεση οτι εγω ειμαι 35 κ μ εχει μαμησει την ψυχολογια :)
 
ar1s μολις ειδα την φωτο σου νομιζα οτι καταλαθως αναρτησα το μαλλι μου, στο μαλλι ημαστε διδυμοι με εξαιρεση οτι εγω ειμαι 35 κ μ εχει μαμησει την ψυχολογια :)
Βαλε ελαιο Παπαγιας κ θα βελτιωθει η κατασταση.
Μετρα κ την dht, η οποια φαινεται οτι ειναι ελαφρως τσιμπιμενη.
 
Ξεκίνησα σήμερα την εφαρμογή regaine. Για να δούμε αν θα φέρει κανένα αποτέλεσμα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

  1. Οι 6 ψεκασμοί είναι για το σύνολο της περιοχής? Δηλαδή χωρίζω την περιοχή στα 6 και ρίχνω από έναν ψεκασμό?
  2. Ποιά από τα 2 ακροφύσια προτείνετε?
  3. Ξεκίνησα να βάζω 2 φορές την ημέρα, αν ξεκινήσω και revivogen που θέλει κι αυτό 2 φορές πως θα τα ρυθμίσω?
  4. Χρησιμοποιώ ενυδατική κρέμα προσώπου τον τελευταίο καιρό.Υπάρχει περίπτωση να είναι κακός συνδυασμός με το regaine? Γιατί έχω ακούσει για παραμορφώσεις στο πρόσωπο.
Πρωτον το να βαλεις revovigen θα χρησιμοποιησεις τη δραση του procynadin που περιεχει, αρα εφοσον εχεις τριχωπτωση λογω υψηλης Ε1,
θα εχει θετικο αποτελεσμα.

Ομως πρεπει να μετρησεις την ΟιστρονηΕ1 να δεις οντως αν ισχυει αυτο.
Και αν η Ε1 ειναι οντως σε υψηλα επιπεδα τοτε η χρηση της Μινοχ χειροτερεύει την τριχα, την ποιο λεπτη.
Οσο για το procynadin υπαρχουν σκευασματα στο εμποριο πολυ φθηνότερα κ πολυ καλύτερα.
 
Μπλουζα