pygeum

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Ακη αναφερεις μεσα στο hairloss wiki για το pygeum απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε το συγκεκριμενο dht blocker ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: pygeum

Τα κλασικά του palmetto, ερεθισμός του στομαχιού και δυσπεψία πάντως είναι.
Λοιπόν για το pygeum είναι διάρροια ή δυσκοιλιότητα, ενοχλήσεις ή πόνος του στομαχιού και ναυτία.
Αν το πάρεις χορτάτος θα μειωθούν οι πιθανοτητες να έχεις πρόβλημα.
 

Ntia

New Member
Απ: pygeum

Ενημερωτικά, παίρνω palmetto 3 μήνες και κάτι και δυσπεψία ή πόνο στο στομαχι δεν έχω γιατί το παίρνω με γεμάτο στομάχι. Για παράδειγμα κάθε πρωί μετά το πρωινό ή αν το ξεχάσω το πρωί το παίρνω το μεσημέρι μετά το μεσημεριάνο.
 

Άκης

Administrator
Απ: pygeum

Θα σου παρουσιάσει παρενέργειες αν το παίρνεις μαζί με φιναστερίδη.
Εδώ από μόνο του και παρουσιάζει.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: pygeum

Joda είπε:
αχρειαστο μου φαινεται..αφου χρησιμοποιεις ντουτα δεν χρειαζεται...

μην το λες αυτο οι φυτοστερολες ειναι απο τα καλα συστατικα προθετοντας τα σε μια λοσιον
οχι μονες του αλλα μαζι με αλλα μπορουν να δουλεψουν πολυ καλα στο κεφαλι μας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: pygeum

ναι νομιζω πως ειναι μια καλη προσθηκη
και με αποσταγμα πρασινου ταγιου δυναμωνεται σημαντικα η μινιξιδιλη μας
 

Joda

Member
Απ: pygeum

ρε παιδια δεν χρειαζεται να βομβαρδιζετε το κεφαλι σας με οτι βρειτε μπροστα σας.αυτο για το pygeum και αντιστοιχα και για το saw palmetto που μου ειπες δεν κανει μια για την τριχοπτωση.ειναι τοσα χρονια εξω αυτα και ακομα ολοι ψαχνονται.
και παλι σε περιπτωση που λεμε τωρα οτι πραγματι δουλευει υποτιθεται οτι μειωνει το dht.η ντουτα και η φινα την ιδια δουλεια κανουν.επομενως το να βαλεις κατι + ενω το εχεις ηδη στην θεραπεια ειναι αχρειαστο.
προσεξε την τακτικη των εταιρειων...αυτες τις εταιρειες που ο καθενας αποκαλλει απατη ειναι αμα εχεις προσεξει οι εταιρειες που εχουν sp και pygeum.
χιλιδοκιμασμενο και αναποτελεσματικο.ψαχτε για τπτ αλλο
 

giorgos 29

New Member
Απ: pygeum

και ομως ρε παιδια εγω με τα provillous ειδα πολλυ καλα αποτελεσματα που το κυριο συστατικο τους ειναι saw palmetto τα χρησιμοποιω εναμισυ μηνα και εχω μεινει αναυδος δε το περιμενα αυτο,σε συνδιασμο παντα με Crinagen Nizoral tricomin
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: pygeum

Joda είπε:
ρε παιδια δεν χρειαζεται να βομβαρδιζετε το κεφαλι σας με οτι βρειτε μπροστα σας.αυτο για το pygeum και αντιστοιχα και για το saw palmetto που μου ειπες δεν κανει μια για την τριχοπτωση.ειναι τοσα χρονια εξω αυτα και ακομα ολοι ψαχνονται.
και παλι σε περιπτωση που λεμε τωρα οτι πραγματι δουλευει υποτιθεται οτι μειωνει το dht.η ντουτα και η φινα την ιδια δουλεια κανουν.επομενως το να βαλεις κατι + ενω το εχεις ηδη στην θεραπεια ειναι αχρειαστο.
προσεξε την τακτικη των εταιρειων...αυτες τις εταιρειες που ο καθενας αποκαλλει απ@τη ειναι αμα εχεις προσεξει οι εταιρειες που εχουν sp και pygeum.
χιλιδοκιμασμενο και αναποτελεσματικο.ψαχτε για τπτ αλλο

οι φυτοστερολες βοηθαν φιλε μου
πολλοι εχουν γραψει καλα λογια για αυτες
και να βαλεις στην μινοξιδιλη σου 2 συστατικα
δεν σημαινει οτι βομβαρδιζεις το κεφαλι σου
αν δεις παραδειγμα στο revivogen τυχαιο παραδειγμα εχει πολλα συστατικα

τι παει να πει αυτο οτι βαζουν τζαμπα μεσα τοσα συστατικα
επισης υπαρχουν πληθωρα προιοντων με πολλα συστατικα μεσα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: pygeum

οτι οι φυτοστερολες εμποδιζουν την παραγωγη της dht και οτι μπορουν να κανουν καλο στο κεφαλι μας
sitosterol εχει και το revivogen μεσα

τι ακριβως εννοεις εσυ
 

Joda

Member
Απ: pygeum

εννοω επανεκφυση,ογκο,να σταματαει την διαδικασια αυτα εννοω.τι αναφορες υπαρχουν?
και μια αλλη ερωτηση:εχω διαβασει απο πολλους που λενε πχ πηρα φιναστεριδη και εκει που μου πεφταν τα μαλλια ξαφνικα βλεπω στο μπανιο 20-30 τριχες.η τριχοπτωση ειναι κατι το οποιο συμβαινει συνεχεια η θα συμβει τωρα θα σταθεροποιηθει και θα ξανασυμβει μετα απο δυο χρονια για παραδειγμα?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: pygeum

οι αναφορες που υπαρχουν ειναι οτι μπορει να απαγορευσει την παραγωγη dht
και ο λογος που πεφτουν τα μαλλια σου ειναι η dht

τωρα για ογκο και εκπανευφηση

αν εχεις ενεργους θυλακες θα βγαλεις μαλλια αν αποτρεψεις την dht
οσο για την φιναστεριδη αν την παιρνεις αρκετο καιρο ειναι λογικο τα μαλλια σου να μην πεφτουν
και δεν θα πεφτουν οσο καιρο χρησιμοποιεις φιναστεριδη η τοπικη dht block λοσιον αν σταματησεις ειτε μετα απο 2 ειτε απο 4 χρονια η μηνες τα μαλλλια σου σε λιγο καιρο θα αρχισουν να πεφτουν μιας και η dht θα κανει παρτυ στα θυλακια σου
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα