PROVILLUS

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vag

New Member
Σερφάροντας έπεσα πάνω σε αυτό το προιόν http://www.provillus.com/int/men/
Θα μου πείτε άλλο ένα "φυτικό" προιόν αμφιβόλου ποιότητας,αλλά ας ακουστούν κάποιες γνώμες βλέποντας και τα συστατικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: PROVILLUS

καλο ειναι..εχει και dht blockers και βιταμινουλες και stimulators...αλλα θες τη γνωμη μου? ...ειναι χαπι...δεν εχεις προβλημα με τα χαπια? οκ,παρε finasteride..! αποδεδειγμενα κορυφαια αποτελεσματα..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: PROVILLUS

συμφωνω απολυτα με τον barman
αν ειναι να μπλεξεις με χαπια παρε κατι εγγυημενο οπως το psorcar που εκτος των αλλων ειναι και παμφτηνο
 

proedros

Member
Απ: PROVILLUS

barman είπε:
καλο ειναι..εχει και dht blockers και βιταμινουλες και stimulators...αλλα θες τη γνωμη μου? ...ειναι χαπι...δεν εχεις προβλημα με τα χαπια? οκ,παρε finasteride..! αποδεδειγμενα κορυφαια αποτελεσματα..
Ρε παιδιά μην τα βάζουμε όλα σε ένα σακούλι. Γνωρίζουμε ότι η Finasteride έχει πολύ πιο σοβαρές παρενέργειες από τις ουσίες που περιέχουν τα συγκεκριμένα χάπια. Αυτά τα χάπια το μόνο που περιέχουν είναι κάποιες dht blocking ουσίες(saw palmetto κ.α.) κατά την γνώμη μου μπορεί και να μην έχουν καθόλου παρενέργειες.
Καλό είναι να βρούμε κάτι αποτελεσματικό χωρίς παρενέργειες.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: PROVILLUS

ναι αλλα προς το παρον δεν βρήκαμε κατι αποτελεσματικο χαπι χωρις παρενεργιειες
για αυτο οι ποσοτητες του χαπιου ειναι μειωμενες
αν βρουμε κατι αποτελεσματικο χωρις παρενεργιες φυσικα και θα το δοκιμασουμε και θα το χρησιμοποιουμε
αλλα ωσπου να βγει αυτο μαθαινουμε τι κανει το καθε πραγμα και το χρησιμοποιουμε αναλογα
και αυτο το κανουμε εν γνωση μας
και το κανει οποιος θελει

η ποσοτητα θεωρειτε safe 1mg η καλυτερη δυνατη για καλα αποτελεσματα με τις λιγοτερες παρενεργειες
οποιος δεν θελει ας παρει κατι τοπικο οπου οι παρενεργιες ειναι 0000,1 (ενδεικτικο)

τα αποτελεσματα θα ειναι σαφως πιο μικρα αλλα οι παρενεργιες σχεδον μηδαμινες
 

Άκης

Administrator
Απ: PROVILLUS

proedros είπε:
Ρε παιδιά μην τα βάζουμε όλα σε ένα σακούλι. Γνωρίζουμε ότι η Finasteride έχει πολύ πιο σοβαρές παρενέργειες από τις ουσίες που περιέχουν τα συγκεκριμένα χάπια. Αυτά τα χάπια το μόνο που περιέχουν είναι κάποιες dht blocking ουσίες(saw palmetto κ.α.) κατά την γνώμη μου μπορεί και να μην έχουν καθόλου παρενέργειες.
Καλό είναι να βρούμε κάτι αποτελεσματικό χωρίς παρενέργειες.

Δεν έχουν καθόλου παρενέργειες, αλλά δεν έχουν και κλινικά αποτελέσματα.
Οι παρενέργειες του proscar, είναι άμεσα αναστρέψιμες. Δηλαδή , όταν το κόψεις, σε λίγες ημέρες θα αρχίζεις να ανεβάζεις ότι σου μείωσε το proscar.
Αν δεν θέλεις να πάρεις 1mg, η επόμενη επιλογή σου κυμαίνεται από το 0.6-0.8mg.
Δεν έχει αποδειχθεί ότι το saw palmetto σε χάπι κάνει για την τριχόπτωση.
 

magic810

New Member
Απ: PROVILLUS

ΑΚΗ αυτο για το οποιο λες ειναι αποδεδειγμενο?

σε ρωταω γιατι σκεφτομαι να ξαναρχισω φιναστεριδη 1mg...

αν και δεν μου παρουσιαστηκαν εμφανη συμπτωματα απο ολα αυτα που λενε τη σταματησα για αλλους λογους που δεν θελω να συζητησω δημοσια γιατι στο τελος θα γινω και ο κακος του site...τελος παντων ηταν καθαρα δικοι μου προσωπικοι φοβοι..

παντως ειναι η πρωτη φορα που ακουω οτι υποχωρουν τα συμπτωματα μολις την σταματησεις και χαιρομαι ιδιαιτερα γιατι πιστευω οτι την δουλεια την εκανε η φιναστεριδη οσον αφορα εμενα παντα μιλαω ετσι?
 

Άκης

Administrator
Απ: PROVILLUS

magic810 είπε:
ΑΚΗ αυτο για το οποιο λες ειναι αποδεδειγμενο?
Οτιδήποτε γράφω και δεν έχω σε παρένθεση ότι είναι γνώμη μου, είναι αποδεδειγμένο ναι.
Όχι απο εμένα φυσικά, αλλά από αναφορές γιατρών και κλινικών ερευνών.

magic810 είπε:
σε ρωταω γιατι σκεφτομαι να ξαναρχισω φιναστεριδη 1mg...
Αν θέλεις την συμβουλή μου, ξεκινα την.

magic810 είπε:
αν και δεν μου παρουσιαστηκαν εμφανη συμπτωματα απο ολα αυτα που λενε τη σταματησα για αλλους λογους που δεν θελω να συζητησω δημοσια γιατι στο τελος θα γινω και ο κακος του site...τελος παντων ηταν καθαρα δικοι μου προσωπικοι φοβοι..

παντως ειναι η πρωτη φορα που ακουω οτι υποχωρουν τα συμπτωματα μολις την σταματησεις και χαιρομαι ιδιαιτερα γιατι πιστευω οτι την δουλεια την εκανε η φιναστεριδη οσον αφορα εμενα παντα μιλαω ετσι?
Φίλε, κάπου με μπερδεύεις. Λες ότι την σταμάτησες για κάποιους λόγους δικούς σου που δεν θελεις να μας πεις. Καλως, δεκτό.
Δεν το λες γιατί δεν θες να γίνεις ο κακός του site. Δεκτό, αν και δεν βγάζουμε ετικέτες με κακό και καλό.
Μετά, στην ίδια πρόταση λες ότι ήταν δικοί σου φόβοι. Εδώ δεν το κατάλαβα. Φόβοι σου ήταν ή είδες κάτι;;;
Δηλαδή, το είδες μετά από δύο χρόνια; Ή στην αρχή και απλώς περίμενες να σταματήσει;
Πάντως, σε μία έρευνα που κοίταξα, η τεστοστερόνη ανεβαίνει μετά από λίγο καιρό (μήνες) στα επίπεδα που ήταν και πριν αρχίσεις το χάπι. Δηλαδή normal. Η DHT παραμένει σε χαμηλά επίπεδα.

ΝΑΙ, τα συμπτώματα (όποια), υποχωρούν. Αυτό γιατί ΔΕΝ μπορεί ο οργανισμός σου (και μας) να σταματήσει να παράγει την DHT.
Όσο παίρνεις το χάπι, την περιορίζεις. Όταν το σταματήσεις και ο οργανισμός σου καθαρίσει από την φιναστερίδη, παίρνει μπρος ξανά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: PROVILLUS

ΑΚΗ οχι απλα σκεφτηακα διαφορα οσον αφορα μακροπροθεσμα τι μπορει να συμβει με την χρηση φιναστεριδης..
γιατι με φοβισαν αρκετοι γιατροι οι οποιοι ηταν φιλοι μου και μου ειπαν οτι ειναι ορμονη και μπορει να επιφερει προβληματα..
Σημερα οι περισσοτεροι εχουν αναθεωρησει και μαλιστα καποιοι την χρησιμοποιουν.

Θα σου πω ενα σκηνικο πριν περιπου 1μισο χρονο ειχα σε ενα γιατρο δερματολογο ο οποιος ειναι οικογενειακος φιλος με ειχε φοβισει αρκετα για την χρηση φιναστεριδης οταν του ειπα οτι την χρησιμοποιω.

Προσφατα που πηγα για να δει μια ελια μου τον ρωτησα αν εχει κατι καινουριο οσον αφορα την τριχοπτωση.
ΚΑΙ μου προτεινε φιναστεριδη μαζι με BIOTRIN LOTION+AXELAN 5% .
Μαλιστα μου ειπε οτι εδω και αρκετο καιρο την χρησιμοποιει και ο ιδιος.. :D ;)
 

Άκης

Administrator
Απ: PROVILLUS

Ε, πες τον και ΄σύ "με φόβισες καλά καλά και το έκοψα και τώρα το παίρνεις και εσύ;"
Ασε τα μαλλιά που έχασες όσο καιρό το σταμάτησες.
Άντε πάλι από την αρχή δηλαδή.
Σε φόβισαν γιατί δεν γνώριζαν, πιστεύω. Δηλαδή, δεν θα είδαν τις κλινικές έρευνες και τα λοιπά στοιχεία που παρείχε η Merck και γι'αυτό. Μετά θα τα είδαν και τσούπ, το ξεκίνησαν.

Καλά ρε magic810 και εσύ, σε δερματολόγο με τριχόπτωση πήγες για να σου δώσει θεραπεία για την τριχόπτωση σου; ;)
Εγώ όταν πήγαινα σε δερματολόγο και έβλεπα να γυαλίζει, έλεγα "πανε τα λεφτά που θα του δώσω χαμένα"...
Εδώ δεν ήξερε για τον εαυτό του, θα ξέρει για εμένα?, έλεγα...
 

magic810

New Member
Απ: PROVILLUS

χαχαχχαχα :D

απογνωση φιλε ακη...

μενω στη ροδο και δεν υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι
 

Άκης

Administrator
Απ: PROVILLUS

Πιστεύω με το που θα έρθει το propecia (απ'όσο διάβασα στο ΕΟΦ ότι προστέθηκε στον κατάλογο τους, δεν ξέρω κάτι από πρώτο χέρι), αυτά θα αλλάξουν σε λίγα χρόνια, προς το καλύτερο.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα