Proscar

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

γι'αυτό θα το παίρνω 3-4 φορές την εβδομάδα - τα ίδια ποσοστά sides έχει και αυτό με την καθημερινή χρήση 5mg proscar

πάντως παγκόσμια όλοι κινούνται προς τοπική θεραπεία δ/των ντούτα (περνά ακόμη και έτσι στο αίμα) και revivogen
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

dim74 είπε:
εγω ειμαι 35 και παιρνω προσκαρ 6,5 μηνες χωρις ομως κατι ιδιαιτερο...δεν εχω τριχοπτωση(βαζω regaine πολλα χρονια και τωρα μαζι με azelaic acid kai finasteride καθως και spirolactone μονη της) αλλα το χνουδι μπροστα στα πλαγια παραμενει απλα χνουδι και ειμαι σκεπτικος αν αξιζει να συνεχισω το προσκαρ η να το αλλαξω με revivogen...

οχι φιλε μου το revivogen ειναι δεν ειναι τοσο δυνατο και αποτελεσματικο οσο το προσκαρ
αν δεν δεις διαφορα με το προσκερ μην περιμενεις να δεις με το revivogen
ακομη θα σου προτεινα να το συνεχισεις το προσκαρ για 3μηνο ακομη να δεις πως παει και μετα αν αποφασισεις να το σταματησεις τοτε μαζι σου
με το revivogen συν κανα δυο συστατικα ακομη μεσα θα το κανεις βομβα το revivogen και θα σου κρατησει οτι αποτελεσματα εχεις

και το οτι δεν εχεις τριχοπτωση αυτον τον καιρο πιθανον να ειναι επειδη παιρνεις προσκαρ
αλλα το χνουδι βγαινει συνηθως σε 4 με 6 μηνες και για να μπορεσεις να το κανεις τριχα κανονικη ισως χρειαστεις ακομη 6 μηνες απο τοτε που βγηκε το χνουδι

πιστευω εισαι σε καλο δρομο μην σταματησεις αν δεν κλεισεις χρονο

αυτα απο μενα καλη σου συνεχεια
 

dim74

Member
Απ: Proscar

εγραψα σημερα το avodart(2 κουτια με 30 καψακια το καθενα θα μου ερθουν 16 ευρω) σε ουρολογο και θα φτιαξω 60ml minoxidil 5% με 5 avodart μεσα.παναγιωτη και ακη τωρα που εισαι μεσα...και οποιος αλλος ξερει... μπορω να βαλω μεσα και κατι αλλο, αλλα που να υπαρχει σε φαρμακειο?επισης πηγα και στο δερματολογο μου...μου ειπε πως παμε πολυ καλα και να συνεχισω το προσκαρ(συν τα αλλα που βαζω τοπικα..) μεχρι να κλεισω χρονο...τοτε θα ξκανουμε εκτιμηση της καταστασης παλι... οταν τον ρωτησα για το avodart απο το στομα δεν ηταν αρνητικος!απλα μου ειπε να δουμε πρωτα τι αποτελεσμα θα μου δωσει το προσκαρ στον χρονο και μετα αν δεν ειμαστε σε καλα επιπεδα βλεπουμε και για avodart!τελος τον ρωτησα για την φλουταμιδη τοπικα...μου ειπε ξεχασε το!ειναι ποιο επικινδυνη ακομα και απο το avodart!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

dim74 είπε:
εγραψα σημερα το avodart(2 κουτια με 30 καψακια το καθενα θα μου ερθουν 16 ευρω) σε ουρολογο και θα φτιαξω 60ml minoxidil 5% με 5 avodart μεσα.παναγιωτη και ακη τωρα που εισαι μεσα...και οποιος αλλος ξερει... μπορω να βαλω μεσα και κατι αλλο, αλλα που να υπαρχει σε φαρμακειο?επισης πηγα και στο δερματολογο μου...μου ειπε πως παμε πολυ καλα και να συνεχισω το προσκαρ(συν τα αλλα που βαζω τοπικα..) μεχρι να κλεισω χρονο...τοτε θα ξκανουμε εκτιμηση της καταστασης παλι... οταν τον ρωτησα για το avodart απο το στομα δεν ηταν αρνητικος!απλα μου ειπε να δουμε πρωτα τι αποτελεσμα θα μου δωσει το προσκαρ στον χρονο και μετα αν δεν ειμαστε σε καλα επιπεδα βλεπουμε και για avodart!τελος τον ρωτησα για την φλουταμιδη τοπικα...μου ειπε ξεχασε το!ειναι ποιο επικινδυνη ακομα και απο το avodart!

γεια σου φιλε καταρχην μπραβο στο δερματολογο σου
και βρισκω σωστο να περιμενεις 1 χρονο να δεις τι θα σου δωσει το προσκαρ πριν πας παραπερα
απο φαρμακειο μπορεις να βρεις αποσταγμα πρασινου τσαγιου κοστιζει σε φαρμακειο σε υγρη μορφη περιπου 20 ευρω και εχει 60ml τωρα μπορεις να ριξεις απο αυτο 7ml
ακομη υπαρχουν πολλα που μπορεις να βαλεις αλλα δεν ξερω τι απο αυτα θα βρεις σε φαρμακειο
εγω ψωνιζω απο εξωτερικο
ρωτα αν εχουν Alpha lipoic acid (ALA) kai Gamma lipoic acid (GLA) σε υγρη μορφη
αλλα προσεξε μην περιεχει μεσα αλλες ουσιες
 

dim74

Member
Απ: Proscar

ακη την spironolactone την βαζω μονη της...ειναι καλυτερο το avodart να το βαλω στην minoxidil μεσα η στην spironolactone?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

και τα 3 αυτα κανουν εντελως διαφορετικη δουλεια
γιατι χρησιμοποιειες μονη την σπυρονολακτονη
εγω προτημω να υπαρχει σε μια λοσιον παρα μονη της
 

dim74

Member
Απ: Proscar

ειπαμε πως η spirolactone δεν παει μαζι με την minoxidil...αρα την βαζουμε η μονη της η με κατι αλλο απο την minoxidil...κανω λαθος?
 

Άκης

Administrator
Απ: Proscar

Εγώ το avodart το βάζω στην spiro. Minox δεν χρησιμοποιώ πλέον.
Είχα διαβάσει ότι αλληλεπιδρούν (spiro-minox), αλλά δεν το διάβασα καλά το άρθρο για να βγάλω συμπέρασμα.
 

dim74

Member
Απ: Proscar

Do not combine medications containing spironolactone and minoxidil in the same container. The medications slowly react with each other, resulting in a compromise of their pharmacological activities. However, since it requires many hours for spironolactone and minoxidil to chemically react with each other, they can be consecutively applied to the scalp without compromising the pharmacological action of component.απο το σαιτ του LEE...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

τα αντιαδρογονα κατατασονται στα αντι dht
καλο ειναι οπως ειπες ακη να μπουν εκει

η μινοξιδιλη μπορει να συνδιαστει καλυτερα με αλλο προιοντα
οπως .πρασινο τσαι και λαδι εμου

παραγοντες stimulate και οχι dht block

οποτε η σπυρονολακτοζη και τα αντιανδρογονα καλο ειναι να υπαρχει σε anti dht λοσιον
και οχι σε stimulate
 

dim74

Member
Απ: Proscar

μπαινω στο 8ο μηνα φιναστεριδης και ακομα δεν εχω δει κατι ιδιαιτερο...μπροστα στα πλαγια που εχω το προβλημα υπαρχει χνουδι αλλα παραμενει ετσι...υπαρχει περιπτωση να δω κατι στην πορεια(σκεφτομαι να την παρω μεχρι δωδεκα μηνες και εκει να κρινω...) η το πιθανοτερο δεν δινει κατι η φιναστεριδη σε μενα?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

εκτος απο προσκαρ τι αλλο βαζεις

παντως χρειαζεται και η μινοξιδιλη

και αυτο το χνουδι θα σε ταλαιπωρησει παρα πολυ το ατιμο για να γινει τριχα μπορει να το χασεις κανα δυο φορες ωσπου να βγει κανονικη τριχα
 

dim74

Member
Απ: Proscar

βαζω εδω και 16 χρονια minoxidil 5%, τον τελευταιο 1,5 μηνα βαζω 1)spironolactone 2% + 5 καψακια avodart μεσα και 2)minoxidil 5%+azelaic acid 5%+ 5 καψακια avodart μεσα.αυτα απο μια φορα την μερα το καθενα...και σκεφτομαι να αρχισω και crinagen...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

μισο δηλαδη παιρνεις καθε μερα χαπια προσκαρ 1mg και ταυτοχρονα βαζεις 2 φορες την μερα λοσιον που περιεχει 5 χαπια ντουτα η καθεμια λοσιον

αν βαζεις 2 λοσιον οπου η καθε λοσιον περιεχει 5 χαπια νουτα μεσα και παιρνεις και προσκαρ τοτε πας σε υπερβολη
 

dim74

Member
Απ: Proscar

δεν εχεις αδικο αλλα ελεγα για καλυτερα...σε αυτα θα βοηθησει λες το crinagen η το revivogen η ειναι ασκοπο?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

dim74 είπε:
μπαινω στο 8ο μηνα φιναστεριδης και ακομα δεν εχω δει κατι ιδιαιτερο...μπροστα στα πλαγια που εχω το προβλημα υπαρχει χνουδι αλλα παραμενει ετσι...υπαρχει περιπτωση να δω κατι στην πορεια(σκεφτομαι να την παρω μεχρι δωδεκα μηνες και εκει να κρινω...) η το πιθανοτερο δεν δινει κατι η φιναστεριδη σε μενα?
οι περισσότεροι στην ίδια φάση είμαστε πάνω-κάτω ::)
ο ρυθμός τριχόπτωσης σταμάτησε στο 8μηνο φίνα;
παρατηρείς πυκνότητα των υπολοίπων τριχών;

βέβαια η MERCK στις μελέτες φινα δίνει ορατό αποτέλεσμα (επανέκφυση) μετά τον 1ο χρόνο... :-\

νομίζω έκανες double A;
- από αυτό ίσως να έχεις πιο γρήγορα αποτελέσματα στο 4-6μηνο για κροτάφους
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα