Proscar

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Theo Doro

New Member
Παιδια γεια σας και απο εμενα ξεκινησα proscar πριν κανα 2μηνο περιπου μαζι με regaine!!!η αληθεια ειναι οτι στην αρχη δεν ειδα καποια διαφορα ισα ισα που ειχα μεγαλυτερη τριχοπτωση αλλα τωρα νομιζω οτι η τριχοπτωση εχει μειωθει....το θεμα ειναι οτι θα αρχισω να βγαζω μαλια εκει που μου επεσαν αρχικα απο το proscar? πχ μπροστα στο μετωπο ειχα τριχεσ ενω τωρα απαιωσαν κατα πολυ....αλλα βλεπω τωρα φυτρες αυτες θα πολαπλασιαστουν?α και κατι ακομα...το proscr επηρεαζει καθολου στο γυμναστηριο σε συνδυασμο με πρωτεινες και λοιπα...αυξανει η μειωνει την τεστο στο σωμα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

το προσκαρ μειωνει την διθδροτεστοστερονη
με αποτελεσμα να αυξυθει η τεστοστερονη σου
οποτε η απαντηση ειναι οτι η τεστο σου θα αυθηθει
σε μικρο βαθμο ομως μην περιμενεις τρομερες διαφορες το πολυ να ξεφυγει ελαχιστα πανω απο τα ορια

οσο αφορα για το αν θα βγαλεις μαλλια εχει να κανει με την κατασταση των θυαλιων σου
κατα ποσο ειναι χωντανοι οι θυλακες

στους ανενεργους η πεθαμενους θυλακες δεν προκειται να βγαλεις μαλλια

η μινοξιδιλη τουλαχιστον για αρχη θα βοηθησει στην διειγερση των θυαλακιων σου

οσο για τις πρωτεινες που παιρνεις δεν πιστευω οτι θα υπαρχει προβλημα
 

Theo Doro

New Member
Απ: Proscar

Παναγιωτης είπε:
το προσκαρ μειωνει την διθδροτεστοστερονη
με αποτελεσμα να αυξυθει η τεστοστερονη σου
οποτε η απαντηση ειναι οτι η τεστο σου θα αυθηθει
σε μικρο βαθμο ομως μην περιμενεις τρομερες διαφορες το πολυ να ξεφυγει ελαχιστα πανω απο τα ορια

οσο αφορα για το αν θα βγαλεις μαλλια εχει να κανει με την κατασταση των θυαλιων σου
κατα ποσο ειναι χωντανοι οι θυλακες

στους ανενεργους η πεθαμενους θυλακες δεν προκειται να βγαλεις μαλλια

η μινοξιδιλη τουλαχιστον για αρχη θα βοηθησει στην διειγερση των θυαλακιων σου

οσο για τις πρωτεινες που παιρνεις δεν πιστευω οτι θα υπαρχει προβλημα

καταλαβα!!οι θηλακεσ ομως δεν νεκρωνουν απο την μια μερα στην αλλη αλλα σταδιακα....και αυτεσ οι τριχες πυ πεσαν επεσαν αφοτου ξεκινησα την χρηση προσκαρ
 
Απ: Proscar

ρε παιδια εμενα γιατι δεν μου επεσαν...??
παιζει μηπως ρολο οτι επερνα στην αρχη για 1.5 μηνα προσκαρ χωρις rogaine και εχει ενα μηνα τωρα που αρχισα rogaine..??λεω μηπως μου τα κρατησε το προσκαρ αφτα που θα ερειχνε το rogaine..!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

panagiotis είπε:
ρε παιδια εμενα γιατι δεν μου επεσαν...??
παιζει μηπως ρολο οτι επερνα στην αρχη για 1.5 μηνα προσκαρ χωρις rogaine και εχει ενα μηνα τωρα που αρχισα rogaine..??λεω μηπως μου τα κρατησε το προσκαρ αφτα που θα ερειχνε το rogaine..!!
ο καθε οργανισμος αντιδρα εντελως διαφορετικα σε καινουργιες ουσιες που του βγαζεις
εχει αναφερθει πολλες φορες οτι αν κατα τις πρωτες εβδομαδες χρησης ενος προιοντος οπως προσκαρ η ρεβιβοτζεν πολλες φορες τις πρωτες εβδομαδες η τριχοπτωση προχωραει κανονικα και μερικες φορες πιο επιθετικα
αυτο ειναι ενα καλο σημαδι οπως εχουν αναφερει πολλοι

ενα παραδειγμα ειναι και ο ακης οταν χρησιμοποιησε το ρεβιβοτζεν στην αρχη ειχε αυτο το προβλημα και τοτε το ειχε ανησυχήσει και το αποτελεσμα δες τις φωτο του ακη τωρα πως ηταν και πως εγινε και ειχε μεγαλη τριχοπτωση στην αρχη

ενα αλλο παραδειγμα ειμαι εγω κατα την αρχη την χρησης του ρεβιβοτζεν ποτε δεν ειχα προβλημα τριχοπτωσης

αλλιως αντεδρασε ο δικος μου οργανισμος αλλιως αντεδρασε ο οργανισμος του ακη

και στους δυο μας ομως το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο κ
οποτε δεν πρεπει να σε απασχολει και τοσο αυτο
 

Theo Doro

New Member
Απ: Proscar

Παναγιωτης είπε:
[quote author=panagiotis link=topic=455.msg6425#msg6425 date=1233514877]
ρε παιδια εμενα γιατι δεν μου επεσαν...??
παιζει μηπως ρολο οτι επερνα στην αρχη για 1.5 μηνα προσκαρ χωρις rogaine και εχει ενα μηνα τωρα που αρχισα rogaine..??λεω μηπως μου τα κρατησε το προσκαρ αφτα που θα ερειχνε το rogaine..!!
ο καθε οργανισμος αντιδρα εντελως διαφορετικα σε καινουργιες ουσιες που του βγαζεις
εχει αναφερθει πολλες φορες οτι αν κατα τις πρωτες εβδομαδες χρησης ενος προιοντος οπως προσκαρ η ρεβιβοτζεν πολλες φορες τις πρωτες εβδομαδες η τριχοπτωση προχωραει κανονικα και μερικες φορες πιο επιθετικα
αυτο ειναι ενα καλο σημαδι οπως εχουν αναφερει πολλοι

ενα παραδειγμα ειναι και ο ακης οταν χρησιμοποιησε το ρεβιβοτζεν στην αρχη ειχε αυτο το προβλημα και τοτε το ειχε ανησυχήσει και το αποτελεσμα δες τις φωτο του ακη τωρα πως ηταν και πως εγινε και ειχε μεγαλη τριχοπτωση στην αρχη

ενα αλλο παραδειγμα ειμαι εγω κατα την αρχη την χρησης του ρεβιβοτζεν ποτε δεν ειχα προβλημα τριχοπτωσης

αλλιως αντεδρασε ο δικος μου οργανισμος αλλιως αντεδρασε ο οργανισμος του ακη

και στους δυο μας ομως το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο κ
οποτε δεν πρεπει να σε απασχολει και τοσο αυτο
[/quote]

τωρα που ειπεσ για revivogen πως το περνω αυτο?μεσω νετ?πως το χρισιμοποιω?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού

Theo Doro

New Member
Απ: Proscar

καταλαβα...αυτο το κουτι που εχει στο site για ποσο καιρο ειναι να παρω ενα η παραπανω?α και κατι ακομα..πηρα απο αμερικη rogaine 3 κουτια και μου ηραν χτεσ αλλα το μπουκαλακι τουσ ειναι διαφορετικο...αυτο ισχυει η πηρα λαθος σκευασμα?το παρειγκειλα απο το παρακατω site http://www.cheaprogaine.com/documents/37.html
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

κανονικά το θέμα είναι εδώ - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,47.0.html

τελοσπα,
το κάθε μπουκάλι με χρήση 1 ml X 2 /24h πρέπει να βγάλει 30 ημέρες

η μία συσκευασία είναι χωρίς άρωμα (χάρτινο κουτί) και η άλλη με άρωμα (κίλυνδρος)

εσύ πήρες 3 μπουκάλια ή 3 κουτιά ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

Theo Doro είπε:
καταλαβα...αυτο το κουτι που εχει στο site για ποσο καιρο ειναι να παρω ενα η παραπανω?α και κατι ακομα..πηρα απο αμερικη rogaine 3 κουτια και μου ηραν χτεσ αλλα το μπουκαλακι τουσ ειναι διαφορετικο...αυτο ισχυει η πηρα λαθος σκευασμα?το παρειγκειλα απο το παρακατω site http://www.cheaprogaine.com/documents/37.html

αυτην ειναι η αμερικανικη εκδοση του regaine
οπως θα παρατηρησεις λεγετε ROgaine και οχι REgaine
 

Theo Doro

New Member
Απ: Proscar

Παναγιωτης είπε:
[quote author=Theo Doro link=topic=455.msg6564#msg6564 date=1233733955]
καταλαβα...αυτο το κουτι που εχει στο site για ποσο καιρο ειναι να παρω ενα η παραπανω?α και κατι ακομα..πηρα απο αμερικη rogaine 3 κουτια και μου ηραν χτεσ αλλα το μπουκαλακι τουσ ειναι διαφορετικο...αυτο ισχυει η πηρα λαθος σκευασμα?το παρειγκειλα απο το παρακατω site http://www.cheaprogaine.com/documents/37.html

αυτην ειναι η αμερικανικη εκδοση του regaine
οπως θα παρατηρησεις λεγετε ROgaine και οχι REgaine
[/quote]

ναι το ειδα αυτο!!!ειναι ακριβως το ιδιο με το ευρωπαικο?παντως οι τιμεσ ειναι μερα με τη νυχτα...απο αμερικη!@@@
 

Theo Doro

New Member
Απ: Proscar

εγω πηρα τρια μπουκαλια!!!μια συσκευασια κουτιου δηλαδη αλλα μεσα στο κουτι ειχε τα τρια μπουκαλια και ενα σταγονομετρο και οχι το σπρει που εχει μεσα το ευρωπαικο κουτι!!οπως και να εχει εγω εβαλα το ψεκαστηρα απο το παλιο μπουκαλι και δουλευει αψογα
 

dim74

Member
Απ: Proscar

εγω ειμαι 35 και παιρνω προσκαρ 6,5 μηνες χωρις ομως κατι ιδιαιτερο...δεν εχω τριχοπτωση(βαζω regaine πολλα χρονια και τωρα μαζι με azelaic acid kai finasteride καθως και spirolactone μονη της) αλλα το χνουδι μπροστα στα πλαγια παραμενει απλα χνουδι και ειμαι σκεπτικος αν αξιζει να συνεχισω το προσκαρ η να το αλλαξω με revivogen...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar

κοίτα,
τέλος Φεβρουάρη κλείνω 8 μήνες proscar και ουσιαστικά είδα ελαχιστοποίηση της τριχόπτωσης και πύκνωμα στην κορυφή - κρόταφοι,ελάχιστη αλλαγή ...

ένα μήνα τώρα έβαλα στην μινοξιδίλη Avodart,και παρατηρώ χνούδι στους κροτάφους ...
σκέφτηκα λοιπόν στο 12μηνο να παρατήσω το proscar και να το γυρίσω σε revivogen, Avodart+minoxidil,δ/μα σπιρο - τοπικά Χ1/24h, & Avodart 3-4 φορές την εβδομάδα ...

σκεφτόμαστε και με τον Άκη κάτι τοπικό (super πύραυλος) ...

όταν ποστάρω αποτελέσματα,θα κρίνεις ...
 

dim74

Member
Απ: Proscar

δεν το φοβασαι το avodart?εγω λεω πως και πως να αφησω το προσκαρ και εσυ πας σε κατι ποιο δυνατο και αμφιβολο?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα