Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Para_Trixa

New Member
Χαιρετω το αγαπητο forum.
Eiμαι 21 χρονων κ μολις εδω κ μιαμιση βδομαδα(10 μερες-κά8ε μερα), εχω 3εκινησει να παιρνω Proscar σε ποσοτητες 0.6 δλδ 1/8.

Αν και πολυ καχυποπτος...κ ενω περιμενα να δω όσα διαβαζω μεσα στο forum σαν πρωτες παρενεργειες,τιποτα.....

Το σπερμα μου ειναι ακομα παχυρευστο σαν ρυζόγαλο,η Λιμπιντο στα υψη,κα8ολου παραπανω σωματικη κουραση,πρωινες σηκομαρες ακομα στα8ερες,στυση ακομα σε φορμα....

Τωρα δεν 3ερω...ισως φταιει το οτι ειναι 0,6 μονο...ή οτι ειμαι σχετικα μικρος...Ίσως να βιαστηκα να μιλησω κ να εμφανιστουν sides μετα τον μηνα....Πολλα μπορει...

Πάντως ειπα απλα να μοιραστω την πρωτη μου εμπειρια κ συμφιλιωση με το Proscar μαζι σας...γιατι εχω δει πολλους φοωισμενους σε εισαγωγικα παντα με το Proscar...κ ενω μπορει να ειναι οντωσ επικυνδινο...αμα το ελεγ3ουμε εμεις ισως να μην ειναι κ τοσο τραγικα τα πραγματα οσο ακουγονται....

Βλεπουμε στην πορεια 8)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

καλά αποτελέσματα να έχεις φίλε. Όντως είναι νωρίς το διάστημα αυτό αλλά ποτέ δεν ξέρεις... μακάρι να συνεχίσεις έτσι χωρίς sides!
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Eυχαριστω αδερφε...αν και οσο το σκεφτομαι καλυτερα...ειναι πολυ νωρις ακομα...αλλα ποτε δεν 3ερεις οντως ;)
 

bger

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Και εγω περιπου εξι μηνες στο propecia, καμία παρενέργεια, είμαι 36 και κανένα απολύτως πρόβλημα.
 

takis7

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

καλη συνεχεια και απο μενα.παντως εγω αλλα και ο ακης, ειδαμε τα περισσοτερα σαιντσ στο διαστημα μετα την διακοπή του χαπιου.Τωρα βεβαια εσυ αν δεν δεις σαιντς μαλον δε θα χρειαστει να το σταματησεις.
 

magic810

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

takis7 είπε:
καλη συνεχεια και απο μενα.παντως εγω αλλα και ο ακης, ειδαμε τα περισσοτερα σαιντσ στο διαστημα μετα την διακοπή του χαπιου.Τωρα βεβαια εσυ αν δεν δεις σαιντς μαλον δε θα χρειαστει να το σταματησεις.

Mετα την διακοπη....? ???
 

tatini

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

O Άκης είπε ότι παρουσίασε κάποια sides όταν σταμάτησε την φίνα μαχαίρι, πράγμα που δεν συνέβη τη δεύτερη φορά οπότε και την σταμάτησε σταδιακά.

Τakis7, εφόσον τα sides εμφανίζονται μετά τη διακοπή της φίνας τι σημασία έχει αν εμφανίσει ή όχι sides και κατά τη διάρκεια; Εννοώ, δεν είναι σαν να λες "sides θα εμφανίσεις ούτως ή άλλως, απλώς θα τα δεις μετά τη διακοπή";
 

DIMANN

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Εντελώς υποθετικά, αν πούμε οτι με την έναρξη του προσκάρ αντανακλαστικά ο οργανισμός ανεβάζει την τέστο, έτσι και εγω υποθέτω οτι αν απότομα την κόψουμε τότε θα βρεθεί στον οργανισμό παραπανήσια τέστο απο την υπερλειτουργία του συστήματος οπότε και ο οργανισμός θα πατήσει φρένο στην παραγωγή.
Ετσι και το πουλί θα πάρει τον κατήφορο............λέω εγώ...... ::)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Τα sides (συχνοουρία, μειωμένη λίμπιντο και ενοχλήσεις στους όρχεις) μετά την διακοπή, μπορεί και να οφείλονται στο ότι ο προστάτης αρχίζει να μεγαλώνει πάλι, μετά την σμίκρυνση που δέχτηκε από την φιναστερίδη.
 

DIMANN

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Επομένως τα sides πρακτικά εμφανίζονται όταν βίαια πας να εφαρμόσεις κάτι στον εαυτό σου είτε είναι έναρξη θεραπείας είτε διακοπή.
Κατα την διάρκεια όμως ; Ο οργανισμός προσαρμόζεται και δεν έχουμε κάτι ; (δηλαδή αν δεν βγει στην αρχή, σπάνια να βγει κατα την διάρκεια) ;
 

Άκης

Administrator
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Βασικά και ναι και όχι. Γιατί μπορεί να δεις κάτι και μετά από καιρό χρήσης της, όπως τα πιο ισχυρά sides (γυναικομαστία πχ), που οφείλονται στην μείωση της DHT και είναι κάτι που μπορεί να εμφανιστεί και μετά από ένα τρίμηνο χρήσης.
Ο οργανισμός είναι μια καταπληκτική "μηχανή". Προσαρμόζεται στα πάντα. Έτσι και εδώ, ναι "μαθαίνει" με την x ποσότητα της DHT.
Ωστόσο το "μαθαίνει" με κάτι, δεν σημαίνει ότι αυτό το κάτι δεν μπορεί να επιφέρει επιπλοκές σε κάτι άλλο.
 

sakis9282

Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Άκη σε "homemade τοπικό" που έχεις στην υπογραφή σου τι βάζεις μιας που σταμάτησες πλέον τη φίνα;
 

takis7

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Blindfold είπε:
O Άκης είπε ότι παρουσίασε κάποια sides όταν σταμάτησε την φίνα μαχαίρι, πράγμα που δεν συνέβη τη δεύτερη φορά οπότε και την σταμάτησε σταδιακά.

Τakis7, εφόσον τα sides εμφανίζονται μετά τη διακοπή της φίνας τι σημασία έχει αν εμφανίσει ή όχι sides και κατά τη διάρκεια; Εννοώ, δεν είναι σαν να λες "sides θα εμφανίσεις ούτως ή άλλως, απλώς θα τα δεις μετά τη διακοπή";
δεν ειπα οτι ολα τα σαιντσ εμφανιστηκαν μετα τη διακοπη .Δηλ σε εμενα καπιοα εμφανιστικαν και κατα τη διαρκεια οπως πρησμενο προσοπο σαν αγουροξυπνημενο και αισθημα κουρασης
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Γειααα!
απλα 8ελω να πω οτι στις 18 σχεδον μερες Proscar 1/8 κα8ημερινα,συνεχιζει να ισχυει ό,τι εγαφα κ στην αρχη του Post....με μονη αλλαγη που εχω παρατηρησει,ειναι οτι εχω συχνοουρια τρελη...

Κ συνεχιζουμε 8)
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Ρε παιδια,25 μερες κα8ημερινης χρησης Proscar 1/8 κ αλλες 1/7....κ ακομα τα ιδια αποτελεσματα που γραφω στο αρχικο post(1η σελιδα)
Παρενεργεις μηδεν...
Μεχρι κ τη συχνοουρια που ειχε παρουσιαστει...κ αυτη εφυγε...
Μηπως δεν επιδραει η Fina στον οργανισμο μου? :chinscratch
 

Para_Trixa

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Γεια σας κ χρονια πολλα αγαπητο forum!
1 μηνας εχει περασει καταναλωνοντας Fina 1/7 αλλες φορες 1/8 κα8ημερινα κ συνεχιζω να μην εχω κα8ολου sides οπως λεω στην αρχικη σελιδα!

Μονο που παρατηρω τρελη τριχοπτωση απο το Vertex kυριως....κ μια παραπανισια αραιωση που δεν υπηρχε...
αυτες τις τριχες που εχασα οσο ειχα τη Fina μεσα μου 8α 3αναβγουνε?
ειναι shedding με λιγα λογια?
παρακαλω Βοη8εια γτ εχω φρικαρει η αλη8εια ειναι :-X
Ευχαριστω
 

tatini

New Member
Απ: Proscar-Παρενέργειες Μηδέν.

Όταν παρουσιάζεται έντονη τριχόπτωση με την έναρξη κάποιος θεραπείας είναι η διαδικασία του Shedding, της πτώσης των τριχών που θα έπεφταν ούτως ή άλλως για να βγουν στη θέση τους ολοένα και πιο γερές. Πρέπει να έχω απαντήσει σε αυτή την ερώτηση αμέτρητες φορές, δεν τα διαβάζετε στα αντίστοιχα thread ? :|
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα