Propecia και ύψος ???

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Απ: Propecia και ύψος ???

Παλι λαθος ειναι γιατι η ποσοτητα του αιματος ΔΕΝ εξαρταται απο το υψος αλλα απο το βαρος. Η ποσοτητα ειναι περιπου 8% του σωματικου βαρους σε ολους τους ανθρωπους, αλλα δεν ανεβαινει το ιδιο οσο παχαινεις η οσο ψηλωνεις. Το πολυ διαφορετικο ειναι σε μεγαλα υψομετρα (πχ θιβετ) οπου ο πλυθησμος παρατηρειται να εχει εως και 40% (!!!) παραπανω αιμα απο αντιστοιχους ανθρωπους που ζουνε στο επιπεδο της θαλασσας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και ύψος ???

skeptikistis είπε:
Παλι λαθος ειναι γιατι η ποσοτητα του αιματος ΔΕΝ εξαρταται απο το υψος αλλα απο το βαρος. Η ποσοτητα ειναι περιπου 8% του σωματικου βαρους σε ολους τους ανθρωπους, αλλα δεν ανεβαινει το ιδιο οσο παχαινεις η οσο ψηλωνεις.

ένας αδύνατος κοντός, και ένας αδύνατος ψηλός, ίδιο βάρος έχουν?
 
Απ: Propecia και ύψος ???

Αφου καταλαβαινεις οτι εχεις λαθος (ελπιζω) γιατι το συνεχιζεις. το υψος προερχεται απο διαφορες στη δομη του σωματος, αν ειναι και οι 2 αδυνατοι το περισσοτερο βαρος θα ειναι "κοκαλα" και οχι σαρκα. Γενικα το Αιμα δε παιζει πολυ σε αυτα. Ενας κοντος αδυνατος θα εχει 4.9 λιτρα και ενας ψηλος αδυνατος θα εχει 5.1λιτρα. Το καταλαβαινεις αυτο? Η να κανουμε κακα? Ο κοντος στο θιβετ ομως θα εχει εως και 6.5 λιτρα.

Εκτος και αν για να αποδειξεις οτι εχεις δικιο μιλας για το Μπουρουση σε αντιπαραθεση με το νανο του τσιρκου.Τοτε ναι εχεις δικιο ο ψηλος αδυνατος θα εχει αρκετα περισσοτερο αιμα.

Γενικα η συζητηση καταντησε κουραστικη (τι περιεργο) κανοντας το ασπρο μαυρο. Για τη φιναστεριδη εξηγησα γιατι το υψος (!!) δεν παιζει ρολο, και εξηγησα τι παιζει ρολο ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ, εξηγησα και γιατι δεν ειναι συγκρισιμο με το αλκοολ αλλα με το χυμο γκρειπφρουτ, και παλι τα ιδια λεμε. Οποιος θελει μπορει να χρησιμοποιεησει τις 2 κουβεντες που ειχα να την ψαξει λιγο. Οι αλλοι ας λενε τα ιδια για 10 χρονια, και ας βρουνε το correlation τριχας γυρω απο αφαλο με τον μεταβολισμο της φινας. :m01:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και ύψος ???

skeptikistis είπε:
Αφου καταλαβαινεις οτι εχεις λαθος (ελπιζω) γιατι το συνεχιζεις. το υψος προερχεται απο διαφορες στα οστα, αν ειναι και οι 2 αδυνατοι το περισσοτερο βαρος θα ειναι κοκαλα και οχι σαρκα. Γενικα το Αιμα δε παιζει πολυ σε αυτα. Ενας κοντος αδυνατος θα εχει 4.9 λιτρα και ενας ψηλος αδυνατος θα εχει 5.1λιτρα. Το καταλαβαινεις αυτο? Η να κανουμε κακα? Ο κοντος στο θιβετ ομως θα εχει εως και 6.5 λιτρα.

Εκτος και αν για να αποδειξεις οτι εχεις δικιο μιλας για το Μπουρουση σε αντιπαραθεση με το νανο του τσιρκου.Τοτε ναι εχεις δικιο ο ψηλος αδυνατος θα εχει αρκετα περισσοτερο αιμα.

Γενικα η συζητηση καταντησε κουραστικη (τι περιεργο) κανοντας το ασπρο μαυρο. Για τη φιναστεριδη εξηγησα γιατι το υψος (!!) δεν παιζει ρολο, και εξηγησα τι παιζει ρολο ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ, εξηγησα και γιατι δεν ειναι συγκρισιμο με το αλκοολ αλλα με το χυμο γκρειπφρουτ, και παλι τα ιδια λεμε. Οποιος θελει μπορει να χρησιμοποιεησει τις 2 κουβεντες που ειχα να την ψαξει λιγο. Οι αλλοι ας λενε τα ιδια για 10 χρονια, και ας βρουνε το correlation τριχας γυρω απο αφαλο με τον μεταβολισμο της φινας. :m01:

Εγώ μίλησα για το αλκοολ μόνο αν το κατάλαβες, για το ύψος ναι, στα κόκαλα οφείλετε αλλά αυτό δεν σημένει ότι ένας αδύνατος κοντός και ένας αδύνατος ψηλός έχουν την ίδια σάρκα. Αυτή η ειρωνία / κοροιδία που χρησιμοιποιείς όταν γράφεις δεν πρόκειτε να σε κάνει πιο μάγκα, το πολύ να σε κάνει να τσακωθείς και με το άλλο μισό φόρουμ, με όσους δεν τσακώθηκες δηλαδή.
 
Απ: Propecia και ύψος ???

Το HLGR δεν το χρησιμοποιω ως μεσο κοινωνικης δικτυωσης οποτε δε με απασχολει το αν θα κανω φιλους εδω περα. Αν καποιοι ενοχλουνται απο τη γραφη μου η οποια ομως εχει βαση επιστημονικη και οχι old wives tales μπορουν να πατησουν το κουμπακι ignore. Αν εστω και 1 στους 10 κερδιζει κατι απο αυτα που εγραψα εδω περα αντι να πιστευει αηδιες του στυλ το υψος και αν καταπιεις το χαπι ενω κανεις κατακορυφο και αν τριβεις κρεμμυδια στο κεφαλι θα σου βγει χαιτη εγω ειμια ευχαριστημενος (και θα παρω και το Merck's paycheck για να μη ξεχνιομαστε! 8))

Η ειρωνια προερχεται απο το οτι υπαρχει μια καχυποψια προς οποιον παιρνει φαρμακο αντι για ματζουνια. Λες και λεμε ολοι ψεμματα η πρεπει να περασουμε απο 3 ανακρισεις. Δλδ εμενα ειναι γενικευσεις ολα μου τα παραδειγματα και δεν εχω hard facts ενω για ΟΤΙ μακακια εχει ειπωθει εδω περα εχουν βγει και hard facts, οπως φωτος χνουδιου, polls αποδεικτικα στοιχεια κτλ κτλ κτλ
 

LOK

Member
Απ: Propecia και ύψος ???

Ρε φιλαράκι skeptikisti, κάνουμε κουβέντα για να μας λυθούν οι απορίες και να εμπλουτίσουμε το μυαλό μας με περισσότερες γνώσεις... Εσύ νομίζεις οτι σου κάνουμε ερωτήσεις μόνο και μόνο για να σε κατηγορήσουμε... Δυστυχώς εγώ δεν είμαι απο τους πολύ μορφωμένους για να καταλαβαίνω με την πρώτη τους ιατρικούς και θεωρητικούς όρους κτλ... Γι'αυτό το λόγο σε ξαναρωτάω να μου τα εξηγήσεις πιο απλά... Αν έχεις καλοσύνη και όρεξη απαντάς... Δε σε κατηγόρησε κανείς,ούτε σου είπε κάποιος να μην πάρεις φίνα... Δηλαδή αν κάποιος δεν έχει καταλάβει καλά αυτά που λες και σε ξαναρωτήσει, δε σημαίνει απαραίτητα οτι θέλει να σε κοντράρει..., απλά ξαναρωτάμε επειδή βρήκαμε κάποιον που ξέρει περισσότερα απο εμάς.
Δεν είμαστε όλοι στο ίδιο επίπεδο με εσένα...Δε χρειάζετε να γράφεις συνέχεια επιθετικά... Εσύ πες αυτό που έχεις να πείς και αν το καταλάβουμε το καταλάβαμε. Αν σου φαινόμαστε κουραστικοί με τις λίγες γνώσεις μας και βαριέσαι να αναλύεις, απλά μην απαντάς.
 
Απ: Propecia και ύψος ???

Ρε ΛΟΚ δεν τα πηρα με εσενα, oυτε τα πηρα ποτε με καποιον επειδη δε καταλαβε αυτα που ειπα και ζητησε επεξηγηση. Αλλο το δεν καταλαβα ξαναπεστο πιο απλα αλλο η επιμονη σε πραγματα τα οποια ειναι αποδεδειγμενα λαθος και οταν υπαρχει στριμωγμα απλα "τα παιρνεις απο τη μερκ".

Τωρα αν σου φαινεται εσενα οτι 5 φορες "ναι αλλα τελικα οποιος ειναι ψηλοτερος εχει παραπανω αιμα" ενω εχω αναλυσει γιατι οχι δεν ισχυει αυτο σου φαινεται οτι ειναι ερωτηση για να εκμεταλευτει τις γνωσεις μου (και οχι για να ειναι στο τελος να που τελικα ειχαμε δικιο) τι να πω. Ναι ειμαι επιθετικος γιατι εχω κατηγορηθει 34234 φορες οτι τα παιρνω απο τη μερκ, δεν εχω ερωτηθει να αναλυσω πραγματα. Και ενω ειχα πει δεν θα ξαναγραψω ειδα το θεμα μου φανηκε ενδιαφερον και ειπα να ποσταρω μιας και ξερω 5 πραγματα, και τελικα αυτο που εγινε ειναι ενω λεω 2 πραγματα που εχουν επεξηγηση λεμε παλι ΝΑΙ ΑΛΛΑ. Γενικα υπαρχει μια τρομερη ανεση στο να πιστευτουν πραγματα που αποτελουν μυθους αρκει να μιλαμε για "βοτανα" ενω φακτς για πραγματικες θεραπειες αμφισβητουνται μεχρι αηδιας και με γελοιο/χυδαιο πολλες φορες τροπο.

Στη ζωη σας για δουλεια κτλ, να θελετε ατομα ικανα και με γνωσεις και ας ειναι α.......δια (εγω ειμαι αυτος πχ) και οχι καλα παιδια που δεν ξερουν τι τους γινεται. Με τα καλα παιδια απλα να πηγενετε για καφε. ετσι ψηφισε και ο κοσμος Γιωργακη επειδη εινια "καλο παιδι" ετσι γινεται και ο Xdante praise στο φορουμ πχ. (καλο παιδι ειναι οντως :) )

πχ Οποιος ειναι πιο ψηλος εχει στατιστικα μεγαλυτερα οργανα αρα κ μεγαλυτερο συκωτι. (ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ) αυτο θα πεξει πιο πολυ ρολο απο το πιο πολυ αιμα (που θα το εχει επειδη εχει πιο πολυ βαρος και οχι πιο πολυ υψος ::) )
 
Απ: Propecia και ύψος ???

καπου πηρε το ματι μου πριν λιγο καιρο να μιλανε οι αλλοι για κατι ουσιες του στυλ Ο2Ν3 και εσυ να λες ναι ναι ετσι ειναι και να παραθετεις ενα ασχετο αρθρο (και για αλλη ουσια) που δεν ειχες καν καταλαβει (μαλλον) τι ελεγε. Μην αγχωνεσαι τα κλασικα με πιασανε!

Φυσικα απο κατω ητνα και η απαραιτητη κακαθι με το απαραιτητο praising, Συνεχισε ετσι xdante εσυ θα βρεις τη λυση, κτλ.
 

xDante

Member
Απ: Propecia και ύψος ???

skeptikistis είπε:
καπου πηρε το ματι μου πριν λιγο καιρο να μιλανε οι αλλοι για κατι ουσιες του στυλ Ο2Ν3 και εσυ να λες ναι ναι ετσι ειναι και να παραθετεις ενα ασχετο αρθρο (και για αλλη ουσια) που δεν ειχες καν καταλαβει (μαλλον) τι ελεγε. Μην αγχωνεσαι τα κλασικα με πιασανε!

Φυσικα απο κατω ητνα και η απαραιτητη κακαθι με το απαραιτητο praising, Συνεχισε ετσι xdante εσυ θα βρεις τη λυση, κτλ.

ε αφού το διόρθωσα ξεκίνησε κάποιος για το HNO3 και το θεώρησα δεδομένο και το συνέχισα....

πέραν αυτού δεν πιστέυω οτι η kkathi οτι πιστέυει και θεωρεί οτι εγώ θα βρω την λύση (τουλάχιστον απο τα λεγόμενά της ) απο εκεί και πέρα δεν θεωρώ να κάνει σιγοντάρισμα η kkathi ούτε σε μένα ούτε σε κανέναν απλά επειδή δεν μπορεί να πάρει φίνα η κοπέλα για να σώσει τα μαλλάκια της ....την ψάχνει διαφορετικά (βέβαια δεν είμαι δικηγόρος της kkathi Ούτε μιλώ εκ μέρους της απλά εκφράζω την προσωπική μου άποψη).
είπαμε να έχεις γνώσεις παραπάνω απο εμάς αλλά μην γ@μ@ς την ψυχολογία του άλλου ρε συ Robert αλλά ούτε να κοροιδέυεις ακόμη και το Nickname της ... δεν είναι σωστό ...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και ύψος ???

skeptikistis είπε:
Το HLGR δεν το χρησιμοποιω ως μεσο κοινωνικης δικτυωσης οποτε δε με απασχολει το αν θα κανω φιλους εδω περα. Αν καποιοι ενοχλουνται απο τη γραφη μου η οποια ομως εχει βαση επιστημονικη και οχι old wives tales μπορουν να πατησουν το κουμπακι ignore. Αν εστω και 1 στους 10 κερδιζει κατι απο αυτα που εγραψα εδω περα αντι να πιστευει αηδιες του στυλ το υψος και αν καταπιεις το χαπι ενω κανεις κατακορυφο και αν τριβεις κρεμμυδια στο κεφαλι θα σου βγει χαιτη εγω ειμια ευχαριστημενος (και θα παρω και το Merck's paycheck για να μη ξεχνιομαστε! 8))

Η ειρωνια προερχεται απο το οτι υπαρχει μια καχυποψια προς οποιον παιρνει φαρμακο αντι για ματζουνια. Λες και λεμε ολοι ψεμματα η πρεπει να περασουμε απο 3 ανακρισεις. Δλδ εμενα ειναι γενικευσεις ολα μου τα παραδειγματα και δεν εχω hard facts ενω για ΟΤΙ μακακια εχει ειπωθει εδω περα εχουν βγει και hard facts, οπως φωτος χνουδιου, polls αποδεικτικα στοιχεια κτλ κτλ κτλ

skeptikisti ζεις σε άλλη πραγματικότητα μου φαίνεται και δεν ξέρεις τι γράφεις. Το συγκεκριμένο thread κατάλαβες ελπίζω που αναφέρεται, και η διαφωνία μας ήταν μόνο για το αλκοολ. Το τι είπες πριν 3 - 5 - 7 μήνες και με ποιους τσακώθηκες εδώ μέσα και για πιο λόγο, φαίνεται ότι μόνο εσύ τα θυμάσε και κανένας άλλος. Ίσως να σου αρέσει η όλη κατάσταση του να είσαι το πνεύμα αντιλογίας και γενικά να αυτοθεωρήσε ο "bad guy" της παρέας, ίσως και όχι. Δεν σου είπε κανείς να κάνεις φίλους εδώ, αλλά δεν χρειάζετε να κάνεις εχθρούς. Ο τρόπος που μιλάς είναι: μας την λες πρώτα επειδή κατά την γνώμη σου δεν ξέρουμε κάτι σωστά, μας ειρωνεύσεσε απο πάνω, και στο καπάκι μας ζητάς και τα ρέστα. Όλοι στο αναγνωρίζουν ότι η γνώση σου στο θέμα της τριχόπτωσης και γενικά της επιστήμης είναι αρκετά μεγάλη, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί τέτοια συμπεριφορά. Δεν σου επιτέθηκε κανένας και δεν σε κατάκρινε κανένας. Απλή κουβέντα κάνουμε. Τέλος να σου θυμήσω ότι η "ειρωνία" απαγορεύεται απο τους κανονισμούς του φόρουμ.


3. Στο forum αλλά και σε όλη την κοινότητά μας, τα μέλη μας έχουν το αυτονόητο δικαίωμα να εκφράζονται ελεύθερα, αρκεί να μη χρησιμοποιούν επιθετικές εκφράσεις, ύβρεις και ειρωνεία στο λόγο τους. Όλοι έχουν το δικαίωμα γνώμης, ανεξαρτήτως της ηλικίας τους και των "πτυχίων" τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Propecia και ύψος ???

Δεν ειδα να δειχνεις την ιδια εμμονη στους κανονες ουτε ως απλος χρηστης ουτε ως μοδερατορας ουτε ως φιλος καποιου οταν κατηγορουν τους τυπους για Merck shills ουτε για τις εταιρειες μεταμοσχευσης καν. Δηλαδη εδω μεσα, η μπαινεις και λες φινα 666 κακη παιδια εγω τριβω τυρι στο κεφαλι για να δω τι θα γινει, η εισαι ενοχος μεχρι αποδειξεως (??) του εναντιου.

Και αν εχεις ορεξη οντως να εισαι δικαιος να κατσεις να ψαξεις ποσες φορες μου επιτεθηκε κοσμος οτι τα παιρνω πριν μου παραθεσεις κανονισμους. Επισης θα ηθελα να μαθω γιατι μου παραθεσες τον κανονισμο. Ειπα καπου να μη μιλανε οσοι δεν εχουν "πτυχια"?! Παρακαλω για παραθεση αυτου του κομματιου αφου σου αρεσουν οι παραθεσεις. Me τον Xdante πχ δεν θα ειχα τοσο "κοντρα" ( και τα "" γιατι δεν ειναι επι προσωπικου αν ημασταν σε μια παραλια θα πιναμε cocktails παρεα 99% ) αν δεν ειχε ΕΠΑΝΝΕΙΛΗΜΕΝΑ κανει παραθεσεις λαθος ερευνες (ειτε ασχετες ειτε ελεγαν το αντιθετο απο αυτο που υποστηριζε. Να αναρρωτηθειτε πχ γιατι δεν εχω κατι με τον kapamarou. Μαλλον οχι γιατι μου αρεσει πιο πολυ η φατσα του, ΜΑΛΛΟΝ γιατι αυτα που λεει εχουν μια βαση, εν αντιθεση με ΠΟΛΛΟΥΣ αλλους εδω περα.

Οσο για το ονομα νομιζα οτι ειναι λεξη που δεν γνωριζω το κακαθι (σαν το αγκαθι) δεν ηταν προθεση ειρωνιας, δεν ξερω πως εκλαφθηκε ετσι.
 

xDante

Member
Απ: Propecia και ύψος ???

Στη ζωη σας για δουλεια κτλ, να θελετε ατομα ικανα και με γνωσεις και ας ειναι @ρχιδια (εγω ειμαι αυτος πχ) και οχι καλα παιδια που δεν ξερουν τι τους γινεται.

το πως καταφέρνεις και κρίνεις τον εαυτό σου μόνος σου ως άτομο ικανό με γνώσεις μέσα σε ένα φόρουμ δεν μπορώ να το καταλάβω ειλικρινά

δλδ ο λοκ που ρώτησε κάτι το παλικάρι και είπε οτι δεν έχει γνώσεις πρέπει να τον γράφουμε στα furious3 οταν έχει κάτι να πεί ? έστω και να ρίξουμε ασβέστη στην καράφλα...

όλοι συμφωνούμε οτι η άποψή σου είναι χρήσιμη στο φόρουμ (όπως και των υπολοίπων) αν νομίζεις οτι εγώ η κάποιος στο φόρουμ επειδή έχεις 2-3 πτυχία (καλά το παρακάνω αλλά ο ίνοτεκ για μένα έχει τα 2πλάσια και είναι και επιστήμονας ο άνθρωπος αλλά αυτό είναι προσωπικό μου συμπέρασμα ) θα πρέπει να έχει περισσότερο βάρος η άποψη σου Robert για μένα είσαι λάθος και λάθος σκέφτεσαι .... το οτι κάποιος λέει η προτείνει κάτι δεν σημαίνει ταυτόχρονα θα το απορρίψω εγώ η ο καθένας επειδή απλά δεν το εχει ερευνήσει η μερκ ... τα έχουμε πει πολλές φορές δεν είναι ιατρικό φόρουμ εδω μέσα και ούτε αρθρογραφούνε επιστήμονες απλοί τριχοπτωσοδιώκτες :angel: είμαστε ......
 
Απ: Propecia και ύψος ???

με εκρινα ως α......δι, αλλα δεν μπορεις να το καταλαβεις μαλλον τον αυτοσαρκασμο... Τις γνωσεις μου δεν χρειαζεται να τις κρινω, ουτε αλλους να τις κρινουν.

Ειπα πουθενα στον ΛΟΚ να το βουλωσει και δε το θυμαμαι? Αν ομως μου πει διαβασα οτι οι ενεσεις τεστοστερονης βγαζουν μαλλια να ενα αρθρο και το αρθρο μιλαει για φητρομα μαλλια στον κ......ο, τοτε μαλλον θα του την πω.

ο ιννοτεκ δεν μοιαζει για του χωρου απο τον τροπο που γραφει αν θελεις την αποψη μου. Συγχεει βασικες εννοιες, αν και εχει ωραιο τροπο γραφης. To οτι δεν εχω καλα ελληνικα δεν θα επρεπε στο μυαλο σου να με κανει να εχω τα μισα πτυχια απο τον ινοτεκ

edit
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και ύψος ???

skeptikistis είπε:
Δεν ειδα να δειχνεις την ιδια εμμονη στους κανονες ουτε ως απλος χρηστης ουτε ως μοδερατορας ουτε ως φιλος καποιου οταν κατηγορουν τους τυπους για Merck shills ουτε για τις εταιρειες μεταμοσχευσης καν. Δηλαδη εδω μεσα, η μπαινεις και λες φινα 666 κακη παιδια εγω τριβω τυρι στο κεφαλι για να δω τι θα γινει, η εισαι ενοχος μεχρι αποδειξεως (??) του εναντιου.

Και αν εχεις ορεξη οντως να εισαι δικαιος να κατσεις να ψαξεις ποσες φορες μου επιτεθηκε κοσμος οτι τα παιρνω πριν μου παραθεσεις κανονισμους. Επισης θα ηθελα να μαθω γιατι μου παραθεσες τον κανονισμο. Ειπα καπου να μη μιλανε οσοι δεν εχουν "πτυχια"?! Παρακαλω για παραθεση αυτου του κομματιου αφου σου αρεσουν οι παραθεσεις.

Οσο για το ονομα νομιζα οτι ειναι λεξη που δεν γνωριζω το κακαθι (σαν το αγκαθι) δεν ηταν προθεση ειρωνιας, δεν ξερω πως εκλαφθηκε ετσι.

Δεν σου λέω ότι εγώ ως απλός χρήστης δεν είχα λογομαχήσει ποτέ μου στο φόρουμ, αλλά άλλο να τσακωθείς μια φορά στο τόσο και άλλο να το κάνεις ρουτίνα. Ως συντονιστής έχω ευθύνη για την ομαλή λειτουργία των συζητήσεων. Τα ειρονευτικά σχόλεια που μου έκανες είναι ακόμα στις προηγούμενες σελίδες πιστεύω, οπότε δεν νομίζω να εκμεταλεύτηκα το γεγονός ότι είμαι mod. Εμείς οι 2 μιλάγαμε εχθές, αν σε κατηγόρησαν κάποιοι στο παρελθόν δεν χρειάζετε να έχεις τόση καχυποψία και για τους άλλους. Εγώ δεν θυμάμε ποτέ να σε κατηγόρησα για κάτι, αν κάνω λάθος πες το μου. Επίσης ούτε είχα πει κάτι για την φίνα. Η υποστήριξη μου σε διάφορες natural κατασκευές έχει να κάνει για κοσμητικούς λόγους και ασφάλειας, και όχι για την ανδρωγενετική αλωπέκια. Η κύρια θεραπεία μου φαίνεται στην υπογραφή μου πια είναι. Ως απλός χρήστης είμαι περισσότερο δεμένος με κάποιους χρήστες αλλά ως mod δεν κάνω ποτέ διακρίσεις. Δίπλα από κάθε μήνυμα υπάρχει το κουμπί "αναφορά" , μπορείς να το πατήσεις αν κάποιος σου επιτεθεί/κατηγορήσει/προσβάλει. Την παράθεση με το μέρος τον κανόνων στην έβαλα για την ειρωνία και μόνο. Απλά τα άλλα που έγγραφε ήταν στην ίδια πρόταση.
 
Απ: Propecia και ύψος ???

ΤΕΛΟΣ
και χαλαρωστε με το νεοελληνικο μου την ειπε σου την ειπε. Φορουμ ειναι ουτε σας ξερω ουτε με ξερετε, μπορει να εχουμε πιει και καφε μαζι δε θα σας ειρωνευτικα τοτες εκτος κ ειπατε για οξυζενε μαλλον. :D

ΥΓ. Τελικα οι ψηλοι πρεπει να παιρνουν 1,2μγ φινα και ενα σφηνακι παραπανω. :tease: (ΧΙΟΥΜΟΡ μη με κραξετε)
 

xDante

Member
Απ: Propecia και ύψος ???

καλά εγώ πόσταρα που πόσταρα έρευνες λάθος εσύ που ήσουν να μου πείς οτι αυτή η έρευνα είναι άσχετη απλά πεταγόσουν σε κάποια φάση και άρχιζες να τρίψουμε κρεμμύδια και ζαρζαβατικά και τέτοια ρε συ μπορεί να είναι έτσι το στυλάκι σου, απόλυτο και δεν σε κατακρίνω αλλά αφού βλέπεις οτι συμβιώνουμε εδω μέσα 2000 άτομα με διαφορετικές απόψεις/εμπειρίες/νοημοσύνη/αντίληψη πως μπορείς εμένα να με βάλεις στον τρόπο σκέψη τον δικό σου η εγώ να σε βάλω στον τρόπο σκέψης μου ..... απλά δεν γίνεται και μην νομίζεις οτι σε κατηγορούμε οτι πέρνεις φίνα εγώ και πολλοί άλλοι μαζί μου σκεφτόμαστε το θέμα του σεξουαλικού τομέα σοβαρά απο εκεί και πέρα είναι επιλογή σου και για να έρθω και στα λόγια του Blinfold ο καθένας κρίνει και βάζει ότι θεωρεί καλύτερη θεραπεία για την πάρτη του το οτι εγώ δοκίμασα μια φορά τυχαία το οξυζενέ και το συνέχισα δεν σημαίνει οτι είμαι κομπογιανίτης απλά δοκίμασα κάτι διαφορετικό όπως ο Feni έβαλε μηλόξυδο ο άνθρωπος γιατί θεωρεί και οτι τον βοηθάει δεν θα κάτσω εγώ να εμπάιξω τον φένι η τον κάθε φένι επειδή βάζει αιρολ η κορτιζόνη απλά θα πω την προσωπική μου άποψη άν έχω κάτι να πω.. αν άρχιζα να κοροιδέυω τον οποιονδήποτε που θέλει να βάλει κάτι (διάολε ας υπήρχε ακόμη και έρευνα οτι αυτό είναι μπαρούτι και θα του ρίξει τα μαλλιά όλα θα του πω την γνώμη μου αλλά δεν θα προσπαθήσω να του αλλάξω τα μυαλά...

τελειώνοντας θα ήθελα να πω οτι πολλά σχόλια επιθετικά ή υβριστικά τα θεωρώ λογικά καθως η τεστοστερόνη περισσεύει εδω μέσα ........ απλά η επανάληψη μια παλαιότερης λογομαχίας για μένα καταντάει κουραστική και τπτ άλλο.....
επίσης στην παραλία εγώ θα πίνω μπύρα και εσύ κοκτέιλ :hdanc:
 
Απ: Propecia και ύψος ???

Το θεμα μου ειναι οτι αλλο θεμα η τρομολαγνια αλλο ο δικαιολογημενος φοβος. Εγω ελεγα δε θα παρω ποτε φινα μεχρι που οι κροταφοι με αφησαν χρονους. Δοκιμασα τα παντα (και ultrex) και δεν υπαρχει κατι που να σταματαει. Μονο να βοηθανε. Ναι το μηλοξιδο ναι το αλοε βερα ναι ολα καλα, αλλα θα συνεχισετε να χανετε τις τριχες σας μια μια μεχρι εκει που ειναι προγραμματισμενες να πεσουν. Υπαρχουν ατομα πχ που θα ειναι τυχερα δες το παρακατω παραδειγμα. Πχ αν ο Σαμαρας εβαζε λιγο σπιρο τοπικο για χρονια τωρα θα ελεγε μια χαρα κρατηθηκα. :chinscratch

Και το θεμα μου ειναι οτι σε αυτο το φορουμ η τρομολαγνια δινει και παιρνει, δες ποσοι ποσταραν ηδη το θεμα με τον ΕΟΦ και πραγματικα δεν καταλαβαινουν τι διαβαζουν... Απλα χτυπησαν φιναστεριδε στο γκουγκλ και χαρηκαν. Το θεμα ειναι οτι αυτα τα διαβαζουν 20αρηδες που αν τους νοιαζει το μαλλι θα επρεπε να δοκιμασουν. Αν δουνε παρενεργεια μαχαιρι, μαζι σας. Κοψτο. Αλλα αν δε δοκιμασεις επειδη "φοβηθηκες" απλα θα γινεις κοτζακ.

Αν δεν χτυπησεις το προβλημα στη ριζα δεν παιζει να το λυσεις με "βοηθιτικα". ΚΑι για να μη νομιζετε οτι χρυσωνω το χαπι (τελεια εκφραση!!! που εμαθα εδω περα) ακουα το update μου...

Σχεδον 9 μηνες, οι τριχες φευγουν ακομα με τους ιδιους ρυθμους (100 σε καθε λουσιμο συν στη διαρκεια της μερας) και στα σεξουαλικα δεν παρατηρω ιδιαιτερη διαφορα, οι πρωινες στυσεις ειναι παλι εδω παντως, ισως λιιιγο αραιωμενες. Δηλαδη ενω το θεωρω τη μονη λυση σε εμενα δε φαινεται να πολυδουλευει...

ΥΓ. Η φινα με εκανε να θελω κοκτειλ και οχι αντρικα ποτα ???
 

materiallen

New Member
Απ: Propecia και ύψος ???

Συγνώμη αν επεμβαίνω , αλλά για εμένα όποιος έχει βρεί το forum και πραγματικά ασχολείται με το θέμα της τριχόπτωσης και δεν κλαίει την μοίρα του είναι συναγωνιστής και δεν χρειάζετε να κραζόμαστε μεταξύ μας .... υπάρχουν πολλοί που είναι σε φάση μου πέφτουν τα μαλλιά μου μπουχουχου , αλλα δεν κάνουν κάτι για αυτό και δεν την ψάχνουν καθόλου . Όλοι εμέις που ασχολιόμαστε με το θέμα δεν χρειάζεται να τρώμε ο ένας τον άλλο :angel: εξάλου εμένα προσωπικά μου φαίνονται πολύ ενδιαφέρουσες οι γνώσεις του Skeptikisti οι οποίες αποκτήθηκαν και επειδή τον απασχολεί το συγκεκριμένο πρόβλημα αρκετό καιρό , εγώ που είμαι στην αρχή θελω να μάθω και ρωτάω ??? ???
Να ρωτήσω και κάτι τώρα , εγώ είμαι στις 24ις μέρες λήψης φίνας , μέχρι τώρα όλα δουλεύουν ρολόι απο θέμα παρενέργειες , αποτέλεσμα φυσικά και δεν έχω δει τίποτα ακόμα , εκτός από την μειωμένη τριχόπτωση . Απλά έχω διαβάσει διάφορα σε πολλά forum και θα ήθελα να μηδενίσω της πιθανότητες να μου εμφανιστούν παρενέργειες στο μέλλον . Ας πούμε έχω διαβάσει ότι με το κάπνισμα και την φίνα τοξινόνεται ο οργανισμός και εμφανίζεις sides μετά από 2 χρόνια , δεν νομίζω να ισχύει κλατι τέτοιο φυσικά , απλά δεν θα ήταν καλύτερο να συζητήσουμε πως θα μπορούσαν να αποφευχθούν οι παρενέργειες ? :-*

P.S Σκεφτόμαστε η φίνα μου κανει αυτο η φίνα μου κάνει εκέινο , το κωλοκάπνισμα απο μόνο του είναι ικανό να σου προκαλέσει κατηφόρα στο παντελόνι σου ... πρέπει να κοπεί σύντομα :p :p
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Propecia και ύψος ???

skeptikistis είπε:
Απλα χτυπησαν φιναστεριδε στο γκουγκλ και χαρηκαν.

Εχει καταντησει κουραστικο η μοναδικη χαρα μερικων,ειναι να βρουν παρενεργειες της φινας στο google και να τις ποσταρουν εδω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα