Propecia και τιμές

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Έχει ξανα αναφερθεί και παλιότερα ότι το propecia, υπάρχει στους καταλόγους του Ε.Ο.Φ. με τιμές κλπ.
2802430201020 02 BTx28 (BLIST 4x7) ΦΑΡΜΑΚΕIOY Λιανική: 53.72€.
Άρα θα ξεκινήσει λογικά και η πώληση του και Ελλάδα.
Αυτό το post, το κάνω για σύγκριση τιμών.

Αν δεν κάνω λάθος, το propecia έχει 30 χάπια. 30 χάπια, δηλαδή 30 ημέρες = 53.72€/μήνα
Το proscar έχει 14 χάπια αν πάλι δεν κάνω λάθος, γιατί δεν έχω την συσκευασία μπροστά μου.
Άρα 14 x 5 που τα κόβουμε = 70 χάπια. Δηλαδή 2 μήνες περίπου. Και χωρίς συνταγή μας βγαίνει περίπου 15€.
Άρα με συνταγή, ακόμη φτηνότερα. Αλλά επειδή δεν θα μπορεί ο καθένας να πάρει με συνταγή, ας κάνουμε σύγκριση χωρίς συνταγή γιατρού και μείωση τιμής.
Άρα το propecia μας βγαίνει ~50€/μήνα ενώ το proscar ~7€/μήνα. Και με συνταγή, λιγότερο από 5€/μήνα.

Οπότε, καλύτερα να εξασκηθήτε στο κόψιμο του παρά να πάρετε το propecia, όταν αυτό βγει. Γιατί η διαφορά του κυμαίνεται σε ~45€/μήνα, λεφτά τα οποία μπορείτε να τα δώσετε σε regaine και fungoral και να πάρετε και ρέστα ;).

Keep ... cutting :D :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: Propecia και τιμές

οντως η διαφορα ειναι τεραστια!το προπεσια εχει 28 δισκια μεσα και το προσκαρ 14...εμενα επειδη το γραφω το προσκαρ μου στοιχιζει 4 ευρω το κουτι και επι 4 που το κοβω καθε δισκιο(σε 5 να το κοψω δεν μπορω) 56!δηλαδη 56 μερες θεραπεια με 4 ευρω!ο μηνας δηλαδη 2 ευρω!που λοιπον 54 ευρω για προπεσια και που 2 ευρω για προσκαρ!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

ναι το ειχα καπου πει αν θυμαμαι καλα πως η τιμη ειναι αρκετα μεγαλη η διαφορα

τωρα εσυ ακη με την αναλυτικοτητα που σε διακρινει το τελειοποίησες
οποτε αν το κοιταξουν ολα τα παιδια που ενδιαφερονται
να δουνε τι τους συμφέρει
 

Άκης

Administrator
Απ: Propecia και τιμές

Μην μου βγεί το όνομα "Σκρούτζ" όμως με τέτοιο βάθος στα οικονομικά που του έδωσα :p :p :p
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Propecia και τιμές

Ρε παιδια πια στιγμη της μερας το περνω το κομματι :-\? Το πηρα απο το φαρμακειο 16ε.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Propecia και τιμές

Για παρενεργειες δεν ειχα το παραμικρο.Kαποια στιγμη ειχα αυξημενη λιμπιντο αλλα δε γνωριζω αν ηταν απο το προσκαρ.
για αποτελεσμα που αναφερεις.Δεν μπορω να πω με σιγουρια γιατι χρησιμοποιο revivogen παραλληλα κ δεν μπορω να φερω
γνωμη.απλως μαζι με το προσκαρ αρχισα κ rogaine παραλληλα.
αποτελεσμα μπορει να παρει κ 8 μηνες για να δει καποιος.
περιμενω να δοκιμασω το handrox του lee και θα αφησω το προσκαρ.

Ακη απαντησε μου κ σε αυτο εφοσον υπαρχουν ελαχιστες πιθανοτητες να εχεις προβλημα στυσης ,πως γινεται να εχεις αυκημενη λιμπιντο(ερωτικη επιθυμια) ? Ισχυει η μειωμενη ηθελες να γραψεις ? Αν το proscar to κοβω στα 6 (αν κοβεται βεβαια) οχι λογω οικονομιας προς θεου λογο φοβου πιο πολυ δεν θα γινεται δουλεια?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Propecia και τιμές

Ουυυπς μισο γυναικομαστια ;D ? Εγω εχω κ λιγο στηθος παραπανω λογο γυμναστικης αλλα εχω σταματησει τωρα κ αν .... γυναικομαστια ? Τοτε τι κανω?????? :'(
 

dim74

Member
Απ: Propecia και τιμές

φιλε μου υπαρχει ειδικη ενοτητα εδω μεσα που τα γραφει ολα για το προσκαρ αναλυτικα...διαβασε την και θα βρεις εκει πολλες απο τις απαντησεις που ζητας...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

akishellas3 είπε:
Ουυυπς μισο γυναικομαστια ;D ? Εγω εχω κ λιγο στηθος παραπανω λογο γυμναστικης αλλα εχω σταματησει τωρα κ αν .... γυναικομαστια ? Τοτε τι κανω?????? :'(

τοτε ξεκινας την λυση που λεγετε nolvadex
και αν εχεις λεφτα το καλυτερο ειναι το armidex
το πρωτο αν θυμαμαι καλα μπλοκαρει τα οιστρογωνα
και το δευτερο τα εξουδετερωνει
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

akishellas3 είπε:
Για παρενεργειες δεν ειχα το παραμικρο.Kαποια στιγμη ειχα αυξημενη λιμπιντο αλλα δε γνωριζω αν ηταν απο το προσκαρ.
για αποτελεσμα που αναφερεις.Δεν μπορω να πω με σιγουρια γιατι χρησιμοποιο revivogen παραλληλα κ δεν μπορω να φερω
γνωμη.απλως μαζι με το προσκαρ αρχισα κ rogaine παραλληλα.
αποτελεσμα μπορει να παρει κ 8 μηνες για να δει καποιος.
περιμενω να δοκιμασω το handrox του lee και θα αφησω το προσκαρ.

Ακη απαντησε μου κ σε αυτο εφοσον υπαρχουν ελαχιστες πιθανοτητες να εχεις προβλημα στυσης ,πως γινεται να εχεις αυκημενη λιμπιντο(ερωτικη επιθυμια) ? Ισχυει η μειωμενη ηθελες να γραψεις ? Αν το proscar to κοβω στα 6 (αν κοβεται βεβαια) οχι λογω οικονομιας προς θεου λογο φοβου πιο πολυ δεν θα γινεται δουλεια?

λοιπον πρωτον αν εχεις παρενέργειες θα εχεις μειωμενη λιπμιντο
πολλες περιπτωσεις εισαι πιο πολυ απο το μυαλο μας
αν δεν σου ελεγαν πως το χαπι σου προξενει σπανια μειωμενη λιμπιντο
δεν θα το καταλαβαινες καν
ειναι πολι μικρο το ποσοστο που εχει παρανεργειες με ποτητα 1mg

τελος αν παρεις το xadrox για να αφησεις το προσκαρ ειναι λαθος το κενο του Proscar δεν θα το αναπληρωσει το xandrox
αν παιρνεις proscar αφησε το revivogen και παρε xadrox οχι να αφησειες το Proscar
απο την dht εισαι καλυμενος με το proscar οποτε το revivogen μπορει να περιμενει
το xandrox εχει minoxidil και σου χρειαζετε τουλαχιστον στην αρχη

και αν το κοψεις στα 6 το proscar για μενα ειναι λαθος
ξεκινας με 0.8mg και παιρνεις 1Mg και το πολυ 1.2 μην υπερβαινεις αυτες τις ποσοτητες
και μην κατεβαινεις απο αυτες τις ποσοτητες θεωρουνται safe με τις λιγοτερες δυνατες παρανεργειες και οσον το δυνατον καλυτερα αποτελεσματα

αν παρεις 2Mg proscar θα δεις καλυτερα αποτελεσματα αλλα και περισσοτερες παρενεργειες
αν παρεις πανω απο 2mg τοτε κανεις κακο στον οργανισμο σου

οποτε η ιδανικη τιμη ειναι απο 0.8 εως 1.2 διαλεξε και παρε

αυτη ειναι η γνωμη μου
 

Άκης

Administrator
Απ: Propecia και τιμές

Παιδιά, σύμφωνα με την Merck, το 2% των αντρών ενδέχεται να παρουσιάσει sides, σοβαρά όπως η γυναικομαστία.
Οι υπόλοιποι, κάτι αλλάζει μέσα μας, αυτο είναι στάνταρ, δεν είναι και λίγο να μειώνεις κάτι από τον οργανισμό.
Βέβαια, το σώμα μας, σαν τέλεια μηχανή που είναι, μπαίνει σε διαδικασία προσαρμογής των νέων δεδομένων (ένας μηχανισμός που υπάρχει στον άνθρωπο και αναλαμβάνει να το κάνει ακούραστα χιλιάδες χρόνια τώρα).
Σε αυτήν την αλλαγή, νιώθουμε ότι νιώθουμε σε σχέση με μειωμένη -στην αρχή- λίμπιντο κλπ.

Με τον καιρό, το σώμα μας ανεβάζει πάλι την τεστοστερόνη (όχι την DHT).Το είχα διαβάσει σε μία έρευνα, αλλά δεν μπορώ να την ξαναβρώ. Γι'αυτό και πρόσθεσα στο forum ενότητα με studies, για να υπάρχουν όλες εκεί, να μην ψαχνόμαστε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Propecia και τιμές

και αν το κοψεις στα 6 το proscar για μενα ειναι λαθος

Ακη καλησπερα το 6 κομματια ειναι περιπου 0,82 οποτε οκ ετσι δεν ειναι?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

οχι δεν ειναι λαθος αν προκειται για την πρωτη εβδομαδα
ειναι μια χαρα και να το κοψει
αλλα σταδιακα πρεπει να ανεβασει και να κυμανθει κοντα στο 1 mg
 

magic810

New Member
Απ: Propecia και τιμές

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ βλεπω απο μικρος στα βαρη... :D

Λοιπον εγω θελω να ρωτησω απο που μπορω να προμηθευτω το propecia..?
αν τυχον γνωριζετα κατι γιατι δεν βρισκω κατι στο ιντερνετ μονο generic ...

ξεκιναω θεραπεια big 3 εναλαξ με revivogen πως σας ακουγεται σαν ιδεα επισης θελω να χωρεσω και το tricomin..

οσο για τους φοβους της φιναστεριδης που αναφερεται παραπανω παιδια ειλικρινα ΕΜΕΝΑ επαναλαμβανω εμενα δεν μου παρουσιατηκαν αρνητικα αποτελεσματα τουλαχιστον...μονο θετικαα
 

dim74

Member
Απ: Propecia και τιμές

γιατι να παρεις propecia και οχι proscar που υπαρχει και στην ελλαδα και αρκετα ποιο φτηνο ειναι?αφου επερνες κιολας θα πρπε να τα ξερεις αυτα....
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Propecia και τιμές

οσο για τους φοβους της φιναστεριδης που αναφερεται παραπανω παιδια ειλικρινα ΕΜΕΝΑ επαναλαμβανω εμενα δεν μου παρουσιατηκαν αρνητικα αποτελεσματα τουλαχιστον...μονο θετικαα

Ρε συ Magic πες μας τα θετικα να παρουμε λιγο τα πανω μας μηπως το παρουμε αποφαση ,εχω παρει proscar απο προχθες κ ακομα το ψαχνω... ;D
 

dim74

Member
Απ: Propecia και τιμές

εγω τωρα μπηκα στον τριτο μηνα που περνω προσκαρ και μεχρι στιγμης ολα καλα....απλα καμια μεταβολη ακομα στα μαλλια μου..ειναι νωρις βεβαια και το ξερω...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Propecia και τιμές

magic810 είπε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ βλεπω απο μικρος στα βαρη... :D

Λοιπον εγω θελω να ρωτησω απο που μπορω να προμηθευτω το propecia..?
αν τυχον γνωριζετα κατι γιατι δεν βρισκω κατι στο ιντερνετ μονο generic ...

ξεκιναω θεραπεια big 3 εναλαξ με revivogen πως σας ακουγεται σαν ιδεα επισης θελω να χωρεσω και το tricomin..

οσο για τους φοβους της φιναστεριδης που αναφερεται παραπανω παιδια ειλικρινα ΕΜΕΝΑ επαναλαμβανω εμενα δεν μου παρουσιατηκαν αρνητικα αποτελεσματα τουλαχιστον...μονο θετικαα
απο μικρος γυμναζομαι χεχε
ειναι γνωστο οτι το χαπι εχει καλυτερα αποτελεσματα απο τοπικους αναστολεις dht
εγω το αποφευγω προτιμω για αρχη να ξεκινησω με τοπικο αναστολεα με minoxidil και λοιπα
και μολις δω οτι κολλαει και δινει το boost σπρωξιμο που λεμε τοτε θα προσθεσω χαπια κυριως οταν δω εντονο χνουδι που δεν αναπτυσετε
απο αυτην την σελιδα θα βρεις το propecia υπαρχουν πολλες αλλες
αλλα απο τιμη και αξιοπιστια ειναι απο τις καλυτερες
http://www.drugstore.com/qxn00006007154_333181_sespider/propecia/propecia.htm
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα